Kanada USA finále MS U20 ONLINE dnes MS v hokeji do 20 rokov 2021

5. 1. 2021 |

Kanada, USA, finále, MS u20, online prenos, dnes, MS v hokeji do 20 rokov 2021, live, hokej. Kanada sa dnes postaví vo finále MS v hokeji do 20 rokov hráčom USA. Ako bude súboj prebiehať môžete sledovať ONLINE od 3:30 hod.

Hráči Kanady do 20 rokov sa tešia zo vstreleného gólu. FOTO TASR/AP.

Kanada, USA, finále, MS u20, online prenos, dnes, MS v hokeji do 20 rokov 2021, live, hokej. Kanada bude obhajovať zlato spred roka proti USA. Do finále sa dostali hráči "javorového lista" po triumfe nad Ruskom 5:0.

Súboj medzi Kanadou a Ruskom bol reprízou finále uplynulého šampionátu. V Ostrave pred rokom tiež triumfovali Kanaďania po výhre 4:3.

Kanada bola lepším tímom už od začiatku a od úvodných minút kráčala za svojou ďalšou účasťou vo finále. Domáci výber hral výborne, premieňal svoje šance a zároveň eliminoval ruské ofenzívne talenty. Rusom sa vôbec nedarilo, nedokázali s Kanaďanmi držať krok v rýchlosti a prehrávali osobné súboje.

Navyše ani raz nenašli recept na prekonanie brankára Devona Leviho. V 38. minúte ho síce prekonal Abramov, ale kanadský tréner si vzal challenge, pretože videl pred akciou ofsajdové postavenie Rusov a čiaroví arbitri mu po zhliadnutí videa dali za pravdu.

Druhý semifinálový zápas bol vyrovnanejší. Prvý gól USA dal Turcotte, ale už o dve minúty Simontaival vyrovnal. V druhej tretine si zámorský výber dvoma gólmi vypracoval náskok, s ktorým vstúpil do tretej tretiny.

Fíni sa nevzdali, najskôr sa im podarilo znížiť a necelé štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času aj vyrovnať. Vyzeralo to, že sa zápas posunie do predĺženia, ale minútu a šestnásť sekúnd pred koncom rozhodol o osude zápasu americký útočník Arthur Kaliyev.

Kanaďania majú šancu získať svoje 19. zlato z MS v tejo vekovej kategórii, výber USA bude útočiť na piaty najcennejší kov.

Kanada
0 : 2
(0:1, 0:1, 0:0)
USA

Góly a asistencie: 14. Turcotte (Helleson, Zegras), 21. Zegras (Kaliyev). Rozhodca: Gouin, Sandlak – Deschamps, Vanoosten (Všetci Kanada).
Kanada: Levi (Garand) – Byram (C), Drysdale, Harley, Schneider, Guhle, Barron, Korczak – Pelletier, McMichael (A), Cozens (A) – Quinn, Newhook, Krebs – Holloway, Byfield, Perfetti – Mercer, Suzuki, Tomasino – Zary.
USA: Knight (Wolf) – Sanderson, Helleson, York (C), Faber, Johnson, Thrun, LaCombe – Zegras, Turcotte (A), Kaliyev – Boldy, Beniers, Caufield (A) – Berard, Farinacci, Brink – Brisson, Slaggert, Moynihan – Colangelo.
57:37 dôležité Hollowayova dorážka spomedzi kruhov, Knight dobre zasiahol betónom, Levi mieri na striedačku, Kanaďania v šestici.
56:55 dôležité Hellesonovi zobral puk McMichael a ušiel obrane USA, lenže v samotnom závere nezakončil poriadne, McMichael sa hnevá sám na seba a búcha hokejkou o mantinel.
51:55 dôležité Cozensova strela zblokovaná, následne trma vrma pred bránkoviskom, po Krebsovej dorážke zazvonila žŕdka, ale netrafil ju puk, len vyrazená hokejka brániaceho hráča.
45:46 dôležité Odrazený puk dokorčuľoval medzi kruhmi Cozens, jeho koncovka však zrazená obrancom.
39:25 dôležité Brink sa zorientoval v útočnom pásme, natiahol na seba brániacich hráčov a poslal puk spoluhráčovi, Johnson vo výbornej pozícii medzi kruhmi, Levi teraz udržal po jeho strele nádeje svojho tímu.
36:00 dôležité Americká odpoveď, Zegras prihral puk pred bránkovisko, Helleson ani Turcotte neuspeli v dorážke pred Levim.
33:47 dôležité Dobrý prechod Kanady do pásma, prečíslili súpera, Krebs prihral Schneiderovi, ten sa pokúsil položiť Knighta naznačenou strelou, ale americký brankár dobre reagoval na následnú ranu.
32:38 dôležité Kanaďania vyhrali buly, udržali sa v pásme, nastrelený puk od modrej od Drysdalea, Knight vyrazil len pred seba, dorážka Byfielda nad bránu.
31:10 dôležité Tutovka Kanady v oslabení, Cozens zamieril do protiútoku, podporil ho aj obranca Byram, Cozens poslal v útočnom pásme puk Byranovu do jazdy, ten blafákom oklamal Knighta, ale trafil len žŕdku.
30:40 dôležité Kaliyev dvakrát strieľal z ľavého kruhu, prvý pokus sa od Leviho odrazil k nemu naspäť, druhý puk mieril rovno do stredu brány, Levi schoval puk v náruči.
20:32 gól USA dalo gól!
Američania nahodili puk za bránku, so šťastím sa tento odrazil od zadnej časti bránky, čo pomýlilo obrancov aj brankára Leviho, ktorý ostal dezorientovaný, využil to TREVOR ZEGRAS, ktorý puk umiestnil do odkrytej brány.
Asistencie: Arthur Kaliyev
18:33 dôležité Tomasino strieľal z ľavého kruhu, prvú ranu zblokoval Thrun, Tomasino sa dostal k opakovanej strele, po nej musel zasahovať Knight.
14:20 dôležité USA nasadili opäť prvú formáciu a pokračujú v nápore, Kaliyev a Zegras v krátkom slede mali dobré pozície, ale Levi teraz drží svoj tím.
13:25 gól USA dalo gól!
Dobrá pasáž Američanov, dlhšie držali súpera v pásme, nastrelený puk od modrej tečoval pred bránkou nechytateľne ALEXANDER TURCOTTE. Prvý inkasovaný gól Kanady v hre 5 na 5 na celom turnaji.
Asistencie: Drew Heleson, Trevor Zegras
12:30 dôležité Prvá lepšia pozícia pre USA na skórovanie, Boldy dostal puk na ľavý kruh, Knight mal dobré postavenie a jeho strelu švihom pokryl.