Kanada USA finále MS U20 ONLINE dnes MS v hokeji do 20 rokov 2021

5. 1. 2021 |

Kanada, USA, finále, MS u20, online prenos, dnes, MS v hokeji do 20 rokov 2021, live, hokej. Kanada sa dnes postaví vo finále MS v hokeji do 20 rokov hráčom USA. Ako bude súboj prebiehať môžete sledovať ONLINE od 3:30 hod.

Hráči Kanady do 20 rokov sa tešia zo vstreleného gólu. FOTO TASR/AP.

Kanada, USA, finále, MS u20, online prenos, dnes, MS v hokeji do 20 rokov 2021, live, hokej. Kanada bude obhajovať zlato spred roka proti USA. Do finále sa dostali hráči "javorového lista" po triumfe nad Ruskom 5:0.

Súboj medzi Kanadou a Ruskom bol reprízou finále uplynulého šampionátu. V Ostrave pred rokom tiež triumfovali Kanaďania po výhre 4:3.

Kanada bola lepším tímom už od začiatku a od úvodných minút kráčala za svojou ďalšou účasťou vo finále. Domáci výber hral výborne, premieňal svoje šance a zároveň eliminoval ruské ofenzívne talenty. Rusom sa vôbec nedarilo, nedokázali s Kanaďanmi držať krok v rýchlosti a prehrávali osobné súboje.

Navyše ani raz nenašli recept na prekonanie brankára Devona Leviho. V 38. minúte ho síce prekonal Abramov, ale kanadský tréner si vzal challenge, pretože videl pred akciou ofsajdové postavenie Rusov a čiaroví arbitri mu po zhliadnutí videa dali za pravdu.

Druhý semifinálový zápas bol vyrovnanejší. Prvý gól USA dal Turcotte, ale už o dve minúty Simontaival vyrovnal. V druhej tretine si zámorský výber dvoma gólmi vypracoval náskok, s ktorým vstúpil do tretej tretiny.

Fíni sa nevzdali, najskôr sa im podarilo znížiť a necelé štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času aj vyrovnať. Vyzeralo to, že sa zápas posunie do predĺženia, ale minútu a šestnásť sekúnd pred koncom rozhodol o osude zápasu americký útočník Arthur Kaliyev.

Kanaďania majú šancu získať svoje 19. zlato z MS v tejo vekovej kategórii, výber USA bude útočiť na piaty najcennejší kov.

Kanada
0 : 2
(0:1, 0:1, 0:0)
USA

Góly a asistencie: 14. Turcotte (Helleson, Zegras), 21. Zegras (Kaliyev). Rozhodca: Gouin, Sandlak – Deschamps, Vanoosten (Všetci Kanada).
Kanada: Levi (Garand) – Byram (C), Drysdale, Harley, Schneider, Guhle, Barron, Korczak – Pelletier, McMichael (A), Cozens (A) – Quinn, Newhook, Krebs – Holloway, Byfield, Perfetti – Mercer, Suzuki, Tomasino – Zary.
USA: Knight (Wolf) – Sanderson, Helleson, York (C), Faber, Johnson, Thrun, LaCombe – Zegras, Turcotte (A), Kaliyev – Boldy, Beniers, Caufield (A) – Berard, Farinacci, Brink – Brisson, Slaggert, Moynihan – Colangelo.
59:51 Puk z americkej hokejky míňa prázdnu bránku.
59:36 Američania držia puk pri mantineli za bránkou.
59:14 Kanaďania nahodili puk do pásma, nepresná prihrávka Perfettiho.
58:47 Perfetti netriafa bránu, puk sa odráža do stredného pásma.
58:27 Už Kanada v pásme, Levi na striedačke.
58:17 Kanade sa nedarí usadiť v pásme.
58:00 Byramovi ušiel skakajuci puk z pásma.
57:52 Buly v útočnom pásme, Levi na chvíľu naspäť v bráne, ale pripravený vykorčuľovať na striedačku.
57:37 dôležité Hollowayova dorážka spomedzi kruhov, Knight dobre zasiahol betónom, Levi mieri na striedačku, Kanaďania v šestici.
56:55 dôležité Hellesonovi zobral puk McMichael a ušiel obrane USA, lenže v samotnom závere nezakončil poriadne, McMichael sa hnevá sám na seba a búcha hokejkou o mantinel.
56:40 Zegras hľadal pred bránkou Turcotta, prihrávka nakoniec neprešla.
56:30 27:21 na strely pre Kanadu, ale drvivá väčšina je z diaľky, ako teraz od Schneidera, obrana však pomáha Knightovi čistiť priestor, takže americký brankár si v pohode drží čisté konto.
55:49 Kanada už útočí do plných a veľmi ťažko si hľadá pozície v útočnom pásme.
54:52 Cozens posiela na modrú Drysdalovi, ten okamžite posiela puk na bránu, nikto však pred Knightom netienil, ten nemal ťažkú prácu.
54:29 Po Byramovej strele sa drali do dorážky Krebs aj Newhook, obrana mala čo robiť, aby pomohla Knightovi, ten nakoniec puk zaľahol.
53:59 Protiútok USA, Caufield si nakorčuľoval z druhej vlny, ale strela mu dobre nesadla.
53:24 Američania už nemieria dopredu za každu cenu, hlavné je dostať puk z pásma a vystriedať čerstvé sily.
52:39 Kanaďania zvyšujú tempo, Harley spoza brány posiela puk pred bránkovisko, McMichael neprekonáva Knighta.
51:55 dôležité Cozensova strela zblokovaná, následne trma vrma pred bránkoviskom, po Krebsovej dorážke zazvonila žŕdka, ale netrafil ju puk, len vyrazená hokejka brániaceho hráča.
51:10 Drysdalovu strelu tečoval medzi kruhmi Krebs, ale puk zamieril mimo bránu.
50:50 Americkí hráči už na striedačke stoja, nedokážu sedieť v hektickom závere.
50:22 Kanadskí tréneri už menia formácie a posielajú hráčov v inom rozostavení, McMichael sa snažil pred bránkou, ale brániaci hráči blokovali všetky pokusy.
49:19 Kanaďania sa nasťahovali do tretiny súpera, strávili tam celé striedanie, ale americkí hráči si dobre rozoberali hráčov a strely Byrama či Byfielda neohrozili Knighta.
47:49 Cozens kľučkoval v americkej obrane, následná strela švihom však netrafila bránku amerického tímu.
46:54 Stále to nevyzerá, že by sa Kanaďania dokázali vrátiť do zápasu, hráči USA sú pozorní v obrane, stále zamestnávajú v protiútokoch obranu Kanady, tá sa len ťažko prebíja cez defenzívu súpera.
45:46 dôležité Odrazený puk dokorčuľoval medzi kruhmi Cozens, jeho koncovka však zrazená obrancom.
45:11 Sandersonovo nahodenie od modrej, Levi vyráža puk, následne mu pomohli obrancovia a dostali puk do bezpečia.
44:22 Američania hrajú veľmi dobre v obrane a nenechávajú Kanade ani kúsok priestoru navyše.
43:32 Nastrelený puk Kanaďanov od modrej, pred bránkou dorážal Mercer, v poslednej chvíli mu puk vyrazil Johnson.
43:00 Po vyhratom buly sa dostal k strele Berard, ale Levi bol pripravený.
42:43 Kanaďania momentálne vedú na strely 22:21, ale chýbajú im tutovky. Strely z diaľky na Knighta zatiaľ neplatia.
42:39 Cozens prihral na modrú Byramovi, jeho strela však bola zrazená na ochrannú sieť.
42:26 Byfield nemal komu prihrať a tak vystrelil z ľavého kruhu, puk však mieril len do stredu brány, čo Knight nemal problém zastaviť.
41:26 Perfetti to vyskušal z pravej strany, na druhej strane z protiútoku z rovnakej pozície Caufield, ale obaja brankári si dali pozor.
41:01 Cozens v náznaku prečíslenia, výborne zahral v obrane York. Následný nahodený puk od modrej Knight zneškodnil a prerušil hru.
40:33 Zegras mieril ku kanadskej bráne po ľavej strane, napriahol na kruhu,a le neprestrelil Leviho.
V druhej tretine neprišiel očakávaný tlak Kanady, naopak Američania bleskovo zvýšili náskok a potom boli blízko aj k tretiemu gólu. Až v polovici stretnutia Kanaďania vyrovnali hru, mali 2-3 výborné šance, ale Knight drží svoj tím, raz mu pomohla žrdka pri úniku Byrama v oslabení. V tretej tretine musí prísť vabank Kanady, ak chce ešte niečo so zápasom urobiť.
39:25 dôležité Brink sa zorientoval v útočnom pásme, natiahol na seba brániacich hráčov a poslal puk spoluhráčovi, Johnson vo výbornej pozícii medzi kruhmi, Levi teraz udržal po jeho strele nádeje svojho tímu.
39:05 Američania dobre držali protihráčov v pásme, Byram to skúsil od modrej, ale nikto nebol pred bránkou, aby Knightovi zatienil výhľad.
37:55 Suzuki sa uvoľnil, poslal strieľanú prihrávku pred bránku, Zaryho teč Knight pokryl telom.
37:32 Drysdale od pravého mantinelu poslal prihrávku popred bránkovisko, ale Mercer ťažký puk netrafil.
36:58 Kanaďania zlepšili hru, ale potrebujú kontaktný gól.
36:49 Berard zmaril šancu Kanady vo vlastnom pásme a okamžite vyrazil dopredu, zasekol obrancu, potiahol si smerom medzi kruhy, ale netrafil podľa svojich predstáv.
36:00 dôležité Americká odpoveď, Zegras prihral puk pred bránkovisko, Helleson ani Turcotte neuspeli v dorážke pred Levim.
35:40 Byfield zastavený pri mantineli Hellesonom.
34:54 Dobré minúty z kanadskej strany, prvýkrát v zápase dlhší tlak javorových listov v útočnom pásme, Byramova strela ale zblokovaná.
33:47 dôležité Dobrý prechod Kanady do pásma, prečíslili súpera, Krebs prihral Schneiderovi, ten sa pokúsil položiť Knighta naznačenou strelou, ale americký brankár dobre reagoval na následnú ranu.
33:16 Schneiderova strela od modrej neprešla na bránu.
32:38 dôležité Kanaďania vyhrali buly, udržali sa v pásme, nastrelený puk od modrej od Drysdalea, Knight vyrazil len pred seba, dorážka Byfielda nad bránu.
32:21 Perfetti to skúsil z ľavého krídla, jeho strelu Knight zachytil a prerušil hru.
32:05 Kanada už v plnom počte.
31:10 dôležité Tutovka Kanady v oslabení, Cozens zamieril do protiútoku, podporil ho aj obranca Byram, Cozens poslal v útočnom pásme puk Byranovu do jazdy, ten blafákom oklamal Knighta, ale trafil len žŕdku.
30:40 dôležité Kaliyev dvakrát strieľal z ľavého kruhu, prvý pokus sa od Leviho odrazil k nemu naspäť, druhý puk mieril rovno do stredu brány, Levi schoval puk v náruči.
30:21 Mercer vystihol rozohrávku, vyviezol puk z pásma a získal cenné sekundy v oslabení.
30:03 Pelletierovi prvý zákrok prešiel, ale následné hákovanie pri prečíslení USA už nie.
30:03 Vylúčenie v tíme Kanada (Jakob Pelletier – 2 min., hákovanie).
29:41 Pelletierov hraničný zákrok pri mantineli, ale vylučovať sa nebude.
29:04 Americký kouč Leaman dobre pripravil tím na semifinále proti Fínsku a aj v tomto finálovom dueli vidíme, že taktika je jeho silnou stránkou. Vydržia Američania v nastolenom trende?
28:33 Brinkov pokus z ľavej strany, Levi dobre zmenšil strelecký uhol a pripísal si úspešný zákrok.
27:40 Caufield strieľal z pravého kruhu do protipohybu Leviho, ale minul aj bránku.
27:05 Po dlhšom čase súvislá útočná snaha Kanady, Schneiderova prihrávka pred bránku na Perfettiho neprešla, následné strely Perfettioh a Harleyho neboli presné.
26:28 Turcotte dostal puk do jazdy, chcel obísť posledného beka, Harley si však dal pozor.
25:43 16:10 na strely pre USA, ak si aj Kanaďania plánovali cez prestávku nejaký tlak a otočku, rýchly americký gól tieto plány dokonale zmaril.
25:19 Farinacci nahodil puk do ohňa, Kanaďania mali čo robiť, aby Brinka odtlačili od dorážky pred bránkou.
24:10 Kanaďania majú veľké problémy v založení akcii, nedostávajú sa vôbec do ohrozenia americkej brány.
23:35 Turcotte spoza bránky prihral dozadu Thrunovi, jeho strelu zblokoval bráneiaci hráč.
22:13 Dlho trvalo Kanaďanom, kým vytlačili USA zo svojho pásma, Američania sú rýchli, draví, javorové listy nevedia reagovať.
21:34 Američania v laufe, držia Kanaduz pod tlakom, strela Thruna končí na Leviho betóne.
20:32 gól USA dalo gól!
Američania nahodili puk za bránku, so šťastím sa tento odrazil od zadnej časti bránky, čo pomýlilo obrancov aj brankára Leviho, ktorý ostal dezorientovaný, využil to TREVOR ZEGRAS, ktorý puk umiestnil do odkrytej brány.
Asistencie: Arthur Kaliyev
20:19 Zegras sa dostal k puku po nahodení, ale Leviho neprekonal spomedzi kruhov.
Prvú tretinu vyhrali Američania, po úvodnej miernej prevahe Kanady, ktorá bola bez väčšej šance, prevzal americký tím taktovku, zavrel Kanaďanov do obrany na viacero striedaní a Turcotte otvoril skóre. USA teda po prvej tretine bližšie k zisku trofeje, Zegras bližšie k prvému miestu v kanadskom bodovaní. Čo vymyslí kanadský kouč Tourigny do druhej tretiny?
19:40 Zegrasova strela od modrej, Levi mal čistý výhľad a puk bez problémov zachytil do lapačky.
19:33 Boldy udržal puk v útočnom pásme, prenechal Caufieldovi, tomu zblokoval strelu brániaci hráč.
19:11 Kanada v útočnom tlaku, ale Holloway bol v bránkovisku USA, takže hra bola prerušená.
18:38 Kanaďania presilovku nevyužili, ale väčšinu strávili v útočnom pásme a vrátili si sebavedomie na hokejky.
18:33 dôležité Tomasino strieľal z ľavého kruhu, prvú ranu zblokoval Thrun, Tomasino sa dostal k opakovanej strele, po nej musel zasahovať Knight.
17:55 Cozens netrafil prihrávku pred bránkoviskom, Kanada ale získava na sebavedomí.
17:35 McMichael si potiahol puk medzi kruhy, ale švihom minul bránu.
16:57 Dva pokusy spoza kruhov od McMichaela, ale brániaci hráči USA puky blokovali.
16:38 Vylúčenie v tíme USA (Bobby Brink – 2 min., podrazenie).
16:15 Javorové listy síce v útočnom pásme, ale Američania vytláčali hráčov Kanady k mantinelom.
15:11 Nepresné založenie akcie zo strany USA, icing sťahuje hru pred Knighta.
14:47 Kanada pod tlakom, takto sme ešte javorové listy nevideli. Američania v posledných minútach diktujú tempo duelu a hrá sa len v kanadskom pásme.
14:20 dôležité USA nasadili opäť prvú formáciu a pokračujú v nápore, Kaliyev a Zegras v krátkom slede mali dobré pozície, ale Levi teraz drží svoj tím.
13:25 gól USA dalo gól!
Dobrá pasáž Američanov, dlhšie držali súpera v pásme, nastrelený puk od modrej tečoval pred bránkou nechytateľne ALEXANDER TURCOTTE. Prvý inkasovaný gól Kanady v hre 5 na 5 na celom turnaji.
Asistencie: Drew Heleson, Trevor Zegras
12:30 dôležité Prvá lepšia pozícia pre USA na skórovanie, Boldy dostal puk na ľavý kruh, Knight mal dobré postavenie a jeho strelu švihom pokryl.
11:54 Beniers prekorčuľoval až za bránku Kanady, ale spätná prihrávka nenašla nikoho a preletela do stredného pásma.
11:26 Niekoľko aktívnejších striedaní USA a Američania znížili pomer striel na 7:5.
10:50 Helesonovo nahodenie od modrej prešlo až na kanadskú bránu, ale Levi nemal problém.
10:18 Bude to aj taktický boj oboch trénerov, elitné formácie zatiaľ stále nastupujä proti sebe.
09:30 Američania prvýkrát zavreli súpera v pásme, Caufieldovi nesadla strela po nahrávke spoza brány, ďaľšie nahodenie Yorka od modrej Levi zneškodnil.
09:10 Yorkovo nahodenie od modrej Levi dobre videl a vyrazil puk do bezpečia.
08:41 Mercer získal puk pri mantineli, vystrelil z uhla, Knight si pripisuje siedmy zákrok.
07:46 Farinacci získal puk za kanadskou bránou a snažil sa dostať ho do predbránkového priestoru, Kanaďania zhustili priestor a nedopustili strelu.
06:45 McMichaelova aktivita priniesla šancu pre Cozensa, ten zakončoval z uhla, nenašiel medzeru v postavení amerického brankára.
06:20 Strela od modrej neprešla na bránku, k puku sa ešte dostal Quinn, ale z otočky trafil len brániaceho hráča.
06:12 Byram prešiel s pukom sám do útočného pásma, z ľavého kruhu vyskúšal pozornosť Knighta, ten bol dobre postavený.
05:32 Oba celky si dávajú veľký pozor, nepúšťajú súperov cez stredné pásmo, nahadzované puky obrancovia zbierajú.
04:26 Kanaďania napádali rozohrávku amerického tímu, Knight musel zasahovať po odrazenom puku.
04:09 York nastreľoval puk od modrej, ale trafil len spoluhráča.
03:34 Opatrnejší úvod z oboch strán, oba tímy sú si vedomé dôležitosti prvého gólu.
02:05 Barronova strela zblokovaná, Knightovi navyše vypadla hokejka, ale nikto z Kanaďanov sa nedostal k dorážke.
01:34 Američania vyhrali buly v útočnom pásme, nepresná strela, Levi nemusel zasahovať.
01:22 A už v súboji elitné formácie, Zegras vyšiel s pukom spoza brány, hľadal Kaliyeva, ale ten pokrytý.
00:30 Newhook ako prvý strieľa spoza obrancu, ale mimo americkej brány.
00:10 Začínajú proti sebe druhé útoky.
Kanada alebo USA? Cozens alebo Zegras? Najbližšie hodiny nám dajú odpovede. Kanada dnes v červených dresoch, v bráne s Devonom Levim, Američania bieli, v ich svätyni Spencer Knight.

Rozhodca: Gouin, Sandlak – Deschamps, Vanoosten (Všetci Kanada).
A mame tu finále. Bude v réžii zámorských tímov, ktoré sa najlepšie popasovali s nástrahami vyraďovacích bojov.

Kanada bude favoritom súboja, pôsobí na ľade veľmi kompaktne, pri štvrťfinálovom víťazstve nad Českom (3:0) a rovnako pri semifinálovom súboji s Ruskom (5:0) nepúšťali Kanaďania svojich súperov do veľkých šancí, výborne bránili a brankár Levi si udržal v oboch súbojoch čisté konto. Na turnaji ešte Kanada nedostala gól pri hre 5 na 5. Všetky štyri inkasované góly prišli v oslabeniach. Donútiť Kanadu faulovať nie je jednoduché.

Najproduktívnejším Kanaďanom je Dylan Cozens, ktorý zaznamenal tri body aj v semifinále a celkovo má na konte 16 bodov (8+8). Vo finále to bude jeho súboj s Trevorom Zegrasom o najproduktívnejšieho hráča šampionátu.

Američania zatiaľ nepôsobia tak dobrým dojmom ako Kanada. Skupinu vyhrali, ale nezískali plný počet bodov, vo štvrťfinále to proti Slovensku nebol úplne suverénny výkon, výhru museli hráči USA pečatiť až štyri minúty pred koncom. V semifinále Američania stratili dvojgólové vedenie s Fínskom, nakoniec rozhodli gólom v poslednej minúte o víťazstve 4:3 a postupe do finále. V útoku majú USA viacero výnimočných osobností, oproti Kanade však majú slabinu v defenzíve a to môže byt rozhodujuce vo finále.

Najproduktívnejším hráčom je Trevor Zegras, ktorý nazbieral 16 bodov (6+10). Bude teda zaujímavé sledovať jeho súboj s Cozensom o kráľa kanadského bodovania.

Oba celky sa naposledy stretli v skupinovej fáze minuloročných MS, Kanada vyhrala 6:4 (Góly: McMichael, Hayton 2, Foote, Lafreniere, Dellandrea – Pinto 2, Kaliyev, Robertson). Pamätníkmi tohto súboja sú z aktuálnych tímov šiesti Kanaďania a siedmi hráči USA.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 03:30.