HKM Zvolen HC Košice ONLINE Tipos extraliga

19. 2. 2021 |

HKM Zvolen dnes doma privíta hráčov HC Košice. Sledujte ONLINE prenos od 18:00 hod.

Hráč HKM Zvolen v súboji hokejovej Tipos extraligy. FOTO: TASR.

Zvolen bude chceiť dnes nadvizať na nedávny triumf nad Detvou 4:3. Oba tímy začali svižne a akcie sa striedali na oboch stranách. Na domácej mal dobrú príležitosť Kolenič z dorážky, na hosťujúcej Sýkora z medzikružia. Uspel až Lalík v deviatej minúte, dostal k nemu vyrazený puk do kruhu a odtiaľ ho poľahky umiestnil do odkrytej svätyne Rahma – 0:1.

Zvolen po tomto inkasovanom góle výrazne zvýšili aktivitu. Po nevyužitých šanciach Mikúša, Bondru, Kelemena a Nuutinena v presilovke však mohol pykať, pretože z protiútoku zmaril tutovku Žilka.

HKM Zvolen HC Košice ONLINE Tipos extraliga dnes LIVE

Potvrdilo sa teda pravidlo nedáš – dostaneš na opačnej strane, Kubka od modrej našiel pred bránkou úplne voľného Stupku, ten si položil Petríka a vyrovnal v osemnástej minúte na 1:1.

Nástup do druhej tretiny vyšiel Detve. Do vedenia išla už po 34 sekundách. Ujala sa totiž rýchla akcia s perfektnou prihrávkou V Fekiača na Ščurka, ktorý bol sám v medzikruží a pokoril Rahma. Hostia mohli skóre navýšiť v presilovke, najmä Rymsha mal dobrú možnosť, ale nedokázal ju pretaviť do tretieho zásahu svojho mužstva.

V početnej výhode hrozili i domáci, Bondra ešte Petríka neprekonal, no podarilo sa to napokon delovkou spoza kruhov Hraškovi a bolo 2:2. Hokejisti spod Pustého hradu ožili, no pribrzdila ich ďalšia presilovka súpera. V nej mal blízko ku gólu pred Rahmom Charbonneau a neskôr ešte Klíma už v piatich proti piatim.

Hrozil aj Zvolen, McPhersonom a Viedenským, Stupka strieľal v početnej výhode do žŕdky. Napokon ju Zvolen využil necelú minútu pred druhou prestávkou. Prihrávka Nuutinena mala oči a z kruhu sa presadil McPherson, nekompromisne posielal puk do odkrytej bránky 'medveďov' - 3:2.

Na začiatku tretej tretiny domáci 'bryndziari' nedokázali zužitkovať ďalšiu presilovku. Mali aj po nej prevahu, ale nevypracovali si gólovú príležitosť. Chlepčok iba nevýraznou strelou zavŕšil prečíslenie dvoch na jedného. Vyložené šance prišli až paradoxne počas oslabenia, spálili ich až traja zvolenskí útočníci Zuzin, Viedenský a Bondra.

Všetci zhodne sami pred Petríkom. Ten napokon kapituloval v 56. minúte, pretože 'rytierom' vyšlo prečíslenie dvoch na jedného s úspešnou koncovkou Bondru – 4:2.

Hokejisti spod Poľany v závere hrali v početnej výhode, skúšali to i bez brankára v šiestich proti štyrom a znížili Klímom na 4:3. Na vyrovnávajúci gól však už posledných sekundách nedosiahli a svojho tradičného regionálneho rivala tentoraz nezdolali.

HKM Zvolen
2 : 3
(0:0, 0:1, 2:2)
HC Košice

Góly a asistencie: 42. J. Mikúš (McPherson, Melancon), 60. J. Mikúš (Melancon, R. Bondra) – 26. Réway (Eliaš), 54. Klhůfek (Belluš, B. Mráz), 60. Klhůfek (B. Mráz). Rozhodca: D. Konc st., Goga – Crman, Gegáň (video – Beniač).
HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Meliško, Ivan, Melancon, Hraško (A), Kubka (A), Hatala – R. Bondra, J. Mikúš, Kelemen – Nuutinen, Viedenský, Kolenič – McPherson, Zuzin (C), Stupka – Ďuriš, M. Halama, Chlepčok – Gubančok (tréner – P. Oremus)
HC Košice: Vay (Riečický) – Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, T. Slovák (A), Petran, Michalčin – Réway (A), Mich. Chovan (C), Klhůfek – Belluš, B. Mráz, Lapšanský – Jenyš, Eliaš, Poirer – Milý, Havrila, Jokeľ – Frič (tréner – J. Šťastný)
59:30 gól Zvolen dal gól!
JURAJ MIKÚŠ napriahol príklepom bez prípravy od modrej čiary a puk trafil ideálne do ľavého horného rohu – 2:3.
Asistovali T.J.Melancon a Radovan Bondra.
59:02 gól Košice dali gól!
PAVEL KLHUFEK vyvážal puk a zakončoval v páde tesne za červenou čiarou. Puk ale nakoniec docupkal až do prázdnej brány.
Asistencia Bruno Mráz.
53:51 gól Košice dali gól!
Nedáš dostaneš. Zuzin gól z veľkej šance nedal a hostia idú z protiútoku druhý krát do vedenia. Belluš vystrelil na bránu, Rahm puk iba vyrazil pred seba, kde bol opäť voľný na chvíľu PAVEL KLHUFEK a dorazil puk do siete – 1:2.
Asistencie Martin Belluš a Bruno Mráz.
41:05 gól Zvolen dal gól!
Sedem sekúnd pred uplynutím dvojnásobnej presilovky Zvolen túto presilovku využíva. Melancon nahodil puk na bránu. Vay vyrazil puk na McPhersona, ktorý hru preniesol krížnou prihrávkou na JURAJA MIKÚŠA, ktorý už triafal do úplne voľnej brány – 1:1.
Asistovali Allan McPherson a T.J.Melancon.
25:06 gól Košice dali gól!
Tak konečne gól. Eliaš pred bránou domácich krížne pri tyčke našiel MARTINA RÉWAYA, ktorý bol na okamih úplne voľný za domácou obranou. Réway tak poľahky skóruje po ľade do odkrytej brány.