HKM Zvolen HC Košice ONLINE Tipos extraliga

19. 2. 2021 |

HKM Zvolen dnes doma privíta hráčov HC Košice. Sledujte ONLINE prenos od 18:00 hod.

Hráč HKM Zvolen v súboji hokejovej Tipos extraligy. FOTO: TASR.

Zvolen bude chceiť dnes nadvizať na nedávny triumf nad Detvou 4:3. Oba tímy začali svižne a akcie sa striedali na oboch stranách. Na domácej mal dobrú príležitosť Kolenič z dorážky, na hosťujúcej Sýkora z medzikružia. Uspel až Lalík v deviatej minúte, dostal k nemu vyrazený puk do kruhu a odtiaľ ho poľahky umiestnil do odkrytej svätyne Rahma – 0:1.

Zvolen po tomto inkasovanom góle výrazne zvýšili aktivitu. Po nevyužitých šanciach Mikúša, Bondru, Kelemena a Nuutinena v presilovke však mohol pykať, pretože z protiútoku zmaril tutovku Žilka.

HKM Zvolen HC Košice ONLINE Tipos extraliga dnes LIVE

Potvrdilo sa teda pravidlo nedáš – dostaneš na opačnej strane, Kubka od modrej našiel pred bránkou úplne voľného Stupku, ten si položil Petríka a vyrovnal v osemnástej minúte na 1:1.

Nástup do druhej tretiny vyšiel Detve. Do vedenia išla už po 34 sekundách. Ujala sa totiž rýchla akcia s perfektnou prihrávkou V Fekiača na Ščurka, ktorý bol sám v medzikruží a pokoril Rahma. Hostia mohli skóre navýšiť v presilovke, najmä Rymsha mal dobrú možnosť, ale nedokázal ju pretaviť do tretieho zásahu svojho mužstva.

V početnej výhode hrozili i domáci, Bondra ešte Petríka neprekonal, no podarilo sa to napokon delovkou spoza kruhov Hraškovi a bolo 2:2. Hokejisti spod Pustého hradu ožili, no pribrzdila ich ďalšia presilovka súpera. V nej mal blízko ku gólu pred Rahmom Charbonneau a neskôr ešte Klíma už v piatich proti piatim.

Hrozil aj Zvolen, McPhersonom a Viedenským, Stupka strieľal v početnej výhode do žŕdky. Napokon ju Zvolen využil necelú minútu pred druhou prestávkou. Prihrávka Nuutinena mala oči a z kruhu sa presadil McPherson, nekompromisne posielal puk do odkrytej bránky 'medveďov' - 3:2.

Na začiatku tretej tretiny domáci 'bryndziari' nedokázali zužitkovať ďalšiu presilovku. Mali aj po nej prevahu, ale nevypracovali si gólovú príležitosť. Chlepčok iba nevýraznou strelou zavŕšil prečíslenie dvoch na jedného. Vyložené šance prišli až paradoxne počas oslabenia, spálili ich až traja zvolenskí útočníci Zuzin, Viedenský a Bondra.

Všetci zhodne sami pred Petríkom. Ten napokon kapituloval v 56. minúte, pretože 'rytierom' vyšlo prečíslenie dvoch na jedného s úspešnou koncovkou Bondru – 4:2.

Hokejisti spod Poľany v závere hrali v početnej výhode, skúšali to i bez brankára v šiestich proti štyrom a znížili Klímom na 4:3. Na vyrovnávajúci gól však už posledných sekundách nedosiahli a svojho tradičného regionálneho rivala tentoraz nezdolali.

HKM Zvolen
2 : 3
(0:0, 0:1, 2:2)
HC Košice

Góly a asistencie: 42. J. Mikúš (McPherson, Melancon), 60. J. Mikúš (Melancon, R. Bondra) – 26. Réway (Eliaš), 54. Klhůfek (Belluš, B. Mráz), 60. Klhůfek (B. Mráz). Rozhodca: D. Konc st., Goga – Crman, Gegáň (video – Beniač).
HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Meliško, Ivan, Melancon, Hraško (A), Kubka (A), Hatala – R. Bondra, J. Mikúš, Kelemen – Nuutinen, Viedenský, Kolenič – McPherson, Zuzin (C), Stupka – Ďuriš, M. Halama, Chlepčok – Gubančok (tréner – P. Oremus)
HC Košice: Vay (Riečický) – Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, T. Slovák (A), Petran, Michalčin – Réway (A), Mich. Chovan (C), Klhůfek – Belluš, B. Mráz, Lapšanský – Jenyš, Eliaš, Poirer – Milý, Havrila, Jokeľ – Frič (tréner – J. Šťastný)
59:50 Rahm opäť von z brány, ale to už bude pre domácich neskoro.
59:30 gól Zvolen dal gól!
JURAJ MIKÚŠ napriahol príklepom bez prípravy od modrej čiary a puk trafil ideálne do ľavého horného rohu – 2:3.
Asistovali T.J.Melancon a Radovan Bondra.
59:22 Vylúčenie v tíme HC Košice (Nemčík – 2 min., zdržiavanie hry ).
59:22 Košice vyhadzujú puk cez všetky čiary. Zakázané uvoľnenie.
59:16 dôležité Robin Rahm opäť odchádza z brány.
59:02 gól Košice dali gól!
PAVEL KLHUFEK vyvážal puk a zakončoval v páde tesne za červenou čiarou. Puk ale nakoniec docupkal až do prázdnej brány.
Asistencia Bruno Mráz.
58:39 Hostia v plnom počte.
58:13 Košice puk získali a vyhodili.
57:54 dôležité Rahm odvolaný z brány.
57:43 Presilovka domácich hráčom vôbec nevychádza, ofsajd a domáci tréner reaguje a berie si oddychový čas. Zrejme potrebuje dať pokyny ako presilovku využiť, Zvolenu ostáva ešte 55 sekúnd.
56:45 Stupkov teč pred bránou, ale puk smeruje mimo brány.
56:30 Hraškom nahodený puk a Vay chytá puk na telo.
55:51 Domáci tréner strieda presilovkovú formáciu.
55:07 McPherson v dobrej streleckej pozícii minul bránu, ale Zvolen ostáva v pásme.
54:47 Pavlin puk síce dostal mimo vlastného pásma, ale ten skončil na domácej striedačke.
54:38 Jedinečná príležitosť pre domácich, aby čo i len vyrovnali.
54:38 Vylúčenie v tíme HC Košice (Jokeľ – 2+2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
53:51 gól Košice dali gól!
Nedáš dostaneš. Zuzin gól z veľkej šance nedal a hostia idú z protiútoku druhý krát do vedenia. Belluš vystrelil na bránu, Rahm puk iba vyrazil pred seba, kde bol opäť voľný na chvíľu PAVEL KLHUFEK a dorazil puk do siete – 1:2.
Asistencie Martin Belluš a Bruno Mráz.
53:34 Výborná šanca Zvolena ale Peter Zuzin ani na dva krát neprekonáva Vaya.
53:07 Chovan opäť hľadal spoluhráčov, ale Bondra jeho prihrávku vypichol.
52:17 Hra sa začala dosť kúskovať, ďalšie zakázané uvoľnenie Košíc. Hostia opäť nemôžu dostriedať.
51:48 Po nepresnej rozohrávke hostí sa pískalo zakázané uvoľnenie a hra sa vracia do ich obranného pásma. Vhadzovať sa bude po pravici Adama Vaya.
51:09 Chovan hľadal prihrávkou Lapšanského, ale ten ho tesne minul, inak by šiel už sám na Rahma.
50:50 Domáci v plnom počte.
50:15 Hostia v plnom počte.
49:59 Ďalší výborná zákrok Ádama Vaya po dorážke Jakuba Meliška...toto bola šanca na vedúci gól domácich.
48:50 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Viedenský – 2 min., nedovolené bránenie).
48:31 Po strele Nuutinena sme počuli zvuk konštrukcie, ale z opakovaného záznamu to bol skôr zásah Vayovou prilbou.
48:15 Vylúčenie v tíme HC Košice (Poirer – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
47:35 So strelou Nuutinena z veľkého uhla Vay nemal problémy a vyazail puk mimo brány.
47:02 Bondra nabil na strelu z prvej Meliškovi, ten ale bez prípravy delovkou minul brány.
46:34 McPherson nahadzoval puk na Vayov betón, Vay ale zasiahol hokejkou a puk končí na ochrannej sieti.
45:46 Viedenský prihral do šance Koleničovi, ten ale preváhal okamih na zakončenie a nakoniec nezakončil vôbec, keďže sa dostal mimo streleckého uhla.
44:20 Havrila zamotal hlavu domácej obrane a po vybrzdení Zuzina nabíjal Milému na strely medzi kruhmi, tomu ale puk vôbec nesadol.
43:52 Opäť sledujeme viac než minútu veľmi hluché obdobie, bez akejkoľvej zaujímavej akcie.
42:45 Hostia v plnom počte.
42:28 Zvolen síce pokračuje v presilovke, ale McPherson teraz stratil puk a hostia ho vyhodili.
41:05 gól Zvolen dal gól!
Sedem sekúnd pred uplynutím dvojnásobnej presilovky Zvolen túto presilovku využíva. Melancon nahodil puk na bránu. Vay vyrazil puk na McPhersona, ktorý hru preniesol krížnou prihrávkou na JURAJA MIKÚŠA, ktorý už triafal do úplne voľnej brány – 1:1.
Asistovali Allan McPherson a T.J.Melancon.
40:45 dôležité Nasleduje 27 sekundová presilovka domácich o dvoch hráčov.
40:45 Vylúčenie v tíme HC Košice (Petran – 2 min., sekanie).
40:30 Hostia získali puk a Petran ho vyhadzuje.
40:01 Úvodné buly tretej tretiny vyhral Réway.
Štatistiky po druhej tretine
Strely na bránu: 20-18
Vhadzovania: 26-14
Vylúčenia: 2-4
Presilovky: 0-0
Oslabenia: 0-0
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:46.
Druhá tretina už bola o poznanie zaujímavejšia než tá úvodná. Videli sme konečne aj gól, ktorý sa podarilo streliť Martinovi Réwayovi. Ten sa na malý okamih ocitol zabudnutý za domácou obranou. V závere tretiny sme sledovali sériu presilových hier na oboch stranách, ale ani na jednej strane z nich gól nepadol. Dnes je to všeobecne zápas skôr o obranách než o útokoch. Keďže Nitra porazila Poprad, domácim stačí tak zisk čo i len bodu na to, aby sa opäť dostali do čela extraligy.
39:44 Klhůfek ušiel v oslabení a po kľučke tiesnený zakončil, ale strela švihom bránu minula.
39:11 Vylúčenie v tíme HC Košice (Havrila – 2 min., podrazenie).
39:04 Domáci v plnom počte.
38:50 Chovan s Réwayom režírujú presilovku hostí, ale veľmi dlho si iba hľadajú nejakú pozíciu na zakončenie. Je to príliš nadlho a žiadny moment prekvapenia.
37:59 Zuzin pekných pár sekúnd ubral z presilovky hostí, nakoniec Zvolen aj zakončil a po zákroku Vaya nasleduje buly pred bránkou Košíc.
37:23 Hostia v plnom počte.
37:04 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (R. Bondra – 2 min., podrazenie).
36:33 dôležité Melanconova zadovka na Marca Halamu, ten bol sám pred ľavou tyčkou, ale miesto zakončenia opäť ešte hľadal spoluhráča a Zvolen tak ani nezakončil.
35:47 Ani tretina presilovka Zvolu zatiaľ nevychádza, keď sa dokonca musel brániť zakončeniu Réwaya.
35:22 Vylúčenie v tíme HC Košice (Belluš – 2 min., sekanie).
35:20 Bruno Mráz so dostal k odrazenému puk a zakončoval z medzikružia. Rahm vyráža jeho strelu betónmi.
33:50 Hostia v plnom počte.
33:46 dôležité Mikúšova strieľaná prihrávka, Vay puk vyrazil pred seba, rovno však na hokejku Miloša Kelemena. Ten ale v dorážke triafa iba do lapačky Vaya.
32:49 Nutné ale povedať, že Nuutinen zrejme reagoval na situáciu, ktorá verdiktu hlavného rozhodcu Daniela Konca predchádzala, keď na modrej inkasoval hokejkou do tváre.
32:49 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Nuutinen – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).
32:38 Domácim presilovka zatiaľ presilovka vôbec nevychádza.
31:50 Vylúčenie v tíme HC Košice (Růžička – 2 min., držanie).
31:35 Veľký tlak Zvolena, Nuutinen úplne voľný medzi kruhmi, ale prihrávku nedostal. Zvolen si ale predsalen aktivitou vybojoval faul.
30:52 dôležité Domáci kolektív HKM Zvolen v obrovskej šanci. Bondra dostal prihrávku pred bránu, kde zostal na chvíľočku sám, šiel do blafáku, ale nakoniec mu ušiel puk.
30:07 Zvolen aktuálne dosť bezzubý, pripadá mi prístup domácich k zápasu dosť profesorský.
29:18 Gunačok vzal puk za bránou, natlačil sa pred Vaya a bekhendom zakončil.
28:32 Domáci v tlaku, strieľaná Kubkova prihrávka od modrej čiary medzi kruhy a teč Stupku. Puk ale triafa Vaya iba do tela.
27:26 Matúš Havrila sa na ľavom krídle dostal do ďalšieho zakončenia a Rahm teraz musel rýchlo vystreliť svoj pravý betón.
26:56 Hra vysokou hokejkou Mikúša, prerušená hra a oba mančafty striedajú.
26:20 Hostia z Košíc si pri svojej rozohrávke nerozumeli a nakoniec sa z ich akcie píska zakázané uvoľnenie.
26:09 Domáci vykázaní z útočnej tretiny, prihrávka rukou.
25:30 dôležité Obrovská chyba domácej obrany ale aj brankára Rahma, všetci za vybrali po puku za bránou, ten sa ale divne odrazil. Druhú veľkú šancu, ale hostia nakoniec nepremenili, Jenyš nedáva, keďže Rahm sa stihol rýchlo do brány vrátiť.
25:06 gól Košice dali gól!
Tak konečne gól. Eliaš pred bránou domácich krížne pri tyčke našiel MARTINA RÉWAYA, ktorý bol na okamih úplne voľný za domácou obranou. Réway tak poľahky skóruje po ľade do odkrytej brány.
Asistencia Juraj Eliaš.
23:40 Opäť samé hluché obdobie, nevideli sme žiadnu šancu, veľmi ťažké nájsť niečo čo napísať.
22:43 Stupkove zakončenie po prihrávke McPhersona, ale domáci hráč opäť minul bránu.
21:01 Pavel Jenyš sa pri pravej tyčke Rahma z ničoho nič objavil v šance, ale na puk len dočahoval a netrafil ho ideálne.
20:24 Mikúšova strela do spleti tiel pred Vayom a puk vyráža do rohu.
20:02 Úvodné buly druhej tretiny vyhral domáci center Juraj Mikúš.
Štatistiky po prvej tretine
Strely na bránu: 12-9
Vhadzovania: 15-5
Vylúčenia: 1-1
Ďalšia tretina sa začne približne o 18:53.
Prvá tretina zaostala za mojimi očakávaniami. Za reč stoja v podstate len tri domáce momenty, ale keďže tieto tri domáce šance Vay vyriešil, zatiaľ sme stále gól nevideli. Obe mužstvá si zahrali po jednej presilovke, ale v nich sme nejaké tutovky nevideli. Snáď sa to rozbehne v druhej tretine.
19:50 Zvolen pokračuje v tlaku, no bez šancí a rpvá tretina končí.
19:10 dôležité Domáci kolektív HKM Zvolen v obrovskej šanci. Chyba Košíc vo vlastnom pásme a Peter Zuzin sa medzi kruhmi dostal v podstate do samostatného nájazdu. Keďže ale bol tienený musel rýchlo vystreliť. Namieril na lapačku, ale prestrelil bránu. Určite najväčšia šanca zápase.
17:54 dôležité Chlepčok strieľaná prihrávka a pred bránou jemný teč Marca Halama a puk sa obtrel o bočnú sieť Vayovej brány.
17:39 Hostia v plnom počte.
17:20 Nemčík pri mantineli získal puk a cez celé ihrisko ho vyhodil.
16:33 Mikúšova strela bez prípravy z pravého uhla, ale triafa iba Košického obrancu.
15:39 Vylúčenie v tíme HC Košice (T. Slovák – 2 min., hákovanie).
15:39 Mierny tlak domácich a hostia pôjdu do štyroch, nasleduje prvá presilovka Zvolena.
15:04 Nedôrazné zakončenie Melancona spoza obrancov a okamžite šiel striedať.
14:50 Zvolenčania si pri rozohrávke nerozumeli a pískané bolo zakázané uvoľnenie. Domáci nemôžu prestriedať.
13:51 Ďalšie domáce vyhrané buly, strela Hraška a teč Stupku. Vay pomýlený ale hostia to ustáli.
13:45 Vyhrané zvolenské buly, strela od modrej a úspešný zákrok Vaya.
13:41 Aktuálne na strely 7:5.
13:19 Nuutinenove nahodenie od modrej brankár Košíc Vay zrejme vôbec nevidel, pretože ho strela fínskeho útočníka teda poriadne prekvapila. Ešte že šla tesne mimo ľavej tyčky.
12:46 Domáci v plnom počte. Košice presilovku nevyužili.
12:20 Zuzin získal puk , vyviezol ho a ešte skoro dokázal aj zakončiť v oslabení.
11:30 Pekná strieľaná prihrávka Chovana na teč. Pred bránkou teč, ale puk smeroval nad bránu.
10:46 Hostia v avizovanom vylúčení takmer prekabátil Rahma, ktorému strelu takmer tečoval za chrbát vlastný obranca.
10:46 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (R. Bondra – 2 min., nedovolené bránenie).
09:52 dôležité Krásna prieniková prihrávka na rozbehnutého McPhersona. Tienený obrancom zakončil bekhendom na bránu, ale nedôrazne. Určite to ale zatiaľ môžeme považovať za najväčšiu šancu stretnutia.
09:25 Réway stratil puk v útočnej tretine, nasledoval rýchly domáci protiútok a strela Nuutinena, ktorú ale Vay hokejkou vyráža do rohu klziska.
08:05 Petranovu strelu pred bránou Zvolena tečoval Betker, ale Rahm reflexívne puk vyráža.
08:00 Aktuálny stav na strely 2:4.
07:48 Prerušená hra, domáci Kubka zahral so zdvihnutou hokejkou.
07:14 Nuutinen si Melanconom dvakrát vymenili puk na modrej čiare, nasledovala strela Melancona bez prípravy, ale veľmi nepresná.
06:21 Pokračuje opatrný úvod z oboch strán a prakticky sme žiadnu šancu ešte nevideli. Čakáme na niečo zaujímavé.
05:32 Klhůfek sa pekne uvoľnil medzi kruhmi a poslal rýchlu strelu švihom, ale iba po ľade a Rahm bol na ňu pripravený.
04:30 Chyba Košíc a dvaja domáci hráči šli na samotného Pavlina. Zuzin si Pavlina síce položil na ľad, ale prihrávka na McPhersona už presná nebola.
03:01 Mierny domáci tlak, ktorý trval vyše 30 sekúnd, nakoniec to ale k žiadnej šanci neviedlo.
02:11 Na druhej strane pohrozil hosťom rýchly McPherson, ktorý zakončoval z pozície ľavého krídla a takisto Vay chytá puk na plece.
01:54 Belluš získal puk v strednom pásma a ten vošiel do rozhodenej domácej obrany a vyslal príklepom strelu, ktorú Rahm plecom vyráža.
00:47 Opatrný úvod, zatiaľ bez strely na bránu.
00:01 Úvodné buly vyhral domáci center Juraj Mikúš.
Nasleduje hymna SR a po nich sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia...

Rozhodca: D. Konc st., Goga – Crman, Gegáň (video – Beniač).
Príjemný podvečer zo Zvolena...
Vážení športoví priatelia, srdečne Vás vítame pri sledovaní 40.kola Tipos extraligy HKM Zvolen – HC Košice. My Vám zo stretnutia pod Pustým hradom opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému Vám určite neunikne nič podstatné.

Zvolen v utorkovom kole konečne za tri body zdolal Detvu a udržal sa s Popradom na čele extraligy. Vďaka lepšiemu skóre ale vedie Poprad. Keďže Slovan nečakane v utorok zaváhal, Kamzíci a Rytieri majú na čele trojbodový náskok. Prvé vzájomné meranie síl Zvolena a Košíc v tejto sezóne na zvolenskom ľade bolo jednoznačnou záležitosťou Zvolena, ktorý na začiatku tretej tretiny viedol už 5:0. Záver ale HKM vypustil a tak sa zrodil výsledok 5:3. Bude sa opakovať podobný scenár aj dnes a potvrdí Zvolen post najúspešnejšieho mužstva na domácom ľade? Uvidíme po 18.hodine.

Košice po troch víťazstvách v rade v utorok doma nečakane zakopli a podľahli Novým Zámkom 1:3. Nedokázali tak využiť zaváhanie Trenčína a dotiahnuť sa tak na Duklu na siedmej priečke. Aktuálne teda strácajú na Trenčín stále štyri body. Boj o šiestu priečku bude ale ešte určite zaujímavý, rovnako ako aj o víťaza základnej časti. Veľkú slabinu Košíc vidím v disciplíne, veď Oceliari sú najviac vylučovaným tímom súťaže. Ak si k tomu pridáme, že Zvolen má štvrté najlepšie presilovky v lige, je každému jasné, že úspech Košíc musí byť založený hlavne na bezchybnej disciplíne. Necháme sa prekvapiť.