HK Poprad Slovan Bratislava ONLINE Tipos extraliga 2021 dnes

10. 1. 2021 |

HK Poprad, HC Slovan Bratislava, Tipos extraliga, 2021, hokej, dnes, live. HK Poprad dnes privíta doma HC Slovan Bratislava. Súboj o prvé miesto v tabuľke môžete sledovať ONLINE od 16:00 hod.

Hokejisti HK Poprad. FOTO TASR.

HK Poprad, HC Slovan Bratislava, Tipos extraliga, 2021, hokej, dnes, live. HK Poprad dnes privíta doma HC Slovan Bratislava v priamom súboji o prvé miesto. Domáci určite budú chcieť nadviazať na výkon proti Nitre, ktorú zdolali 4:3 po predĺžení.

V Poprade to počas prvej desaťminútovky prvej tretiny dlho nevyzeralo na dominanciu domácich. Gólovú smršť odštartoval v 10. minúte Haščák, keď po Svitanovej prihrávke úspešne premenil prečíslenie Popradčanov 2 na 1. Vzápatí sa dorážkou Bjalončíkovej strely priamo v bránkovisku prezentoval Matúš Paločko - 2:0.

Nitrania si kalich horkosti vypili do dna v 13. minúte. Skokan poslal puk ideálny puk spoza bránku medzi kruhy, kde bol nikým nekrytý Haščák a na jeho zakončenie bol brankár Nitry Cowley krátky.

Hosťujúca lavička na vývoj stretnutia reagovala brankárskou výmenou. Medzi tri žrde sa postavil Nagy. Na konci prvého dejstva sa domácim po nezavinenom strete s Mezeiom zranil útočník Tavi a pre zranenie ľavého kolena v zápase skončil.

Nitra v druhej tretine ukázala súperovi svoju druhú tvár. Najprv v 35. minúte znížil blafákom na 3:1 Slovák po Nemcovom vysunutí z hĺbky vlastného obranného pásma. O tri minúty neskôr sa hostia dostali na dostrel jediného gólu. V presilove sa zblízka presadil Šťastný.

"Kamzíci" ďalej pokračovali v sérii vlastných vylúčení. Hostia sa prepracovali k dlhej presilovek 5 na 3, ktorú po pár sekundách premenil tvrdou delovkou Mezei - 3:3. Popradčania naďalej pokračovali v rozháranej hre a Nitra sa v závere prostrednej časti znova dostala k presilovke o dvoch hráčov. Tú domáci s vypätím všetkých síl ubránili.

V tretej tretine sa hra upokojila. Najväčšiu príležitosť nakloniť misky váh na stranu hostí spálil Žitný. Domácim sa po strete s rozhodcom zranil obranca Brejčák a popradská striedačka prišla o ďalšieho hráča.

Popradčania si vážnejšiu príležitosť na skórovanie nevypracovali a zápas šiel do predĺženia. V ňom najprv netrafil odkrytú časť Rychlíkovej bránky Slovák. V 64. minúte ušiel po krídle domáci Bjalončík a svoje sólo pretavil do víťazného gólu.

HK Poprad
4 : 1
(2:0, 1:1, 1:0)
HC Slovan Bratislava

Góly a asistencie: 12. Bjalončík (Matúš Paločko), 20. Svitana (Seigo, Haščák), 24. Haščák (Svitana), 59. Haščák – 35. O'Donnell (Urbánek, Štajnoch). Rozhodca: Hronský, Štefik – Valo, Frimmel.
HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Drgoň, Hudec, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, Erving, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Livingston, Handlovský – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Mešár, Jevoš, Hajnik – Valigura
HC Slovan Bratislava: Noskovič (Parks) – Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Ališauskas, Valach, Maier, Beňo – Ožvald, Urbánek, Jendek – Šišovský, Kytnár, O'Donnell – Kundrik, Bortňák, Rapáč – J. Uram, Lačný, Lepskij
58:55 gól Poprad dal gól!
Popradčania zrejme definitívne pečatia svoje víťazstvo v tomto zápase. O'Donnellovi nevyšiel individuálny pohyb z pravého kruhu. Popradčania získali puk, MARCEL HAŠČÁK ho vypichol na modrej čiare a zo stredného pásma trafil odkrytú bránu.
57:46 dôležité Bránka Slovana ostáva prázdna, vhadzuje sa pred Vošvrdom.
55:52 dôležité Stratený puk v obrannom pásme získal Svitana, ktorý prenechal Haščákovi. Haščák sa neulakomil, vracal Svitanovi pred bránkovisko, no Noskovič predviedol výborný zákrok a gólu zabránil.
37:44 dôležité James Livingston zachytil rozohrávku Vošvrdu. Do možnej krížnej prihrávky sa položil Meszároš. Livingston počkal, bol už sám pred bránou, no zakončil to nepresnou strelou.
34:49 gól Slovan Bratislava dal gól!
Belasí využívajú túto presilovku. V predchádzajúcej situácii možno O'Donnell vyčítal Urbánkovi, že ho nenašiel, teraz však Urbánek krížom parádne preniesol puk na hokejku BRENDANA O'DONNELLA a ten z prvej prekonal Vošvrdu.
Asistencie: Jakub Urbánek, Martin Štajnoch.
26:14 dôležité Popradčania lacno prišli o puk v útočnom pásme a rýchlo otočili hru belasí. Jakub Uram dostal prienikovú prihrávku, zakončoval však iba jednou rukou a pre Vošvrdu to nebol problém.
23:40 gól Poprad dal gól!
Domáci využívajú aj túto presilovku a zvyšujú svoj náskok na rozdiel troch gólov. Kamzíci založili útočnú akciu z obranného pásma, usadili sa v pásme a Svitana ponúkol krížnu prihrávku na MARCELA HAŠČÁKA, ktorý strelou z prvej príklepom nedovolil Noskovičovi rýchlo sa presunúť.
Asistencia: Patrik Svitana.
19:44 gól Poprad dal gól!
Poprad využíva presilovku pár sekúnd pred príchodom Rapáča a v závere prvej tretiny. Domáci sa prakticky celú presilovku držali v útočnom pásme. Seigo posnul na pravý kruh PATRIKOVI SVITANOVI, ktorý zamieril a úspešne triafal.
Asistencie: Steven Seigo, Marcel Haščák.
17:18 dôležité Vo veľmi dobrej pozícii medzi kruhmi sa ocitol Michael Vandas, ktorý z prvej bekhendom priťukol puk po prihrávke priamo na bránu, ale Noskovič úspešne vyrážačkou eliminoval strelu.
12:01 dôležité Presne po minúte mali ďalšiu dobrú akciu kamzíci. Svitana vykorčuľoval s pukom po krídle, prešiel poza bránu a ideálnou prihrávkou našiel Marcela Haščáka, ktorý zakončoval z tesnej blízkosti, no len priamo na hruď pripraveného Noskoviča.
11:01 gól Poprad dal gól!
Kamzíci idú do vedenia v zápase. Strela Matúša Paločka spomedzi kruhov bola vyrazená Noskovičovým betónom pred bránkovisko, kde prikorčuľoval PETER BJALONČÍK a bekhendom trafil nechránenú medzeru medzi betónmi gólmana Slovana.
Asistencia: Matúš Paločko.
07:03 dôležité Dalhuisen vytvoril priestor na krídle pre Michaela Vandasa, ktorý od mantinelu prešiel na os klziska medzi kruhmi a odtiaľ vystrelil. Noskovič stihol použiť betón.