HK Poprad Slovan Bratislava ONLINE Tipos extraliga 2021 dnes

10. 1. 2021 |

HK Poprad, HC Slovan Bratislava, Tipos extraliga, 2021, hokej, dnes, live. HK Poprad dnes privíta doma HC Slovan Bratislava. Súboj o prvé miesto v tabuľke môžete sledovať ONLINE od 16:00 hod.

Hokejisti HK Poprad. FOTO TASR.

HK Poprad, HC Slovan Bratislava, Tipos extraliga, 2021, hokej, dnes, live. HK Poprad dnes privíta doma HC Slovan Bratislava v priamom súboji o prvé miesto. Domáci určite budú chcieť nadviazať na výkon proti Nitre, ktorú zdolali 4:3 po predĺžení.

V Poprade to počas prvej desaťminútovky prvej tretiny dlho nevyzeralo na dominanciu domácich. Gólovú smršť odštartoval v 10. minúte Haščák, keď po Svitanovej prihrávke úspešne premenil prečíslenie Popradčanov 2 na 1. Vzápatí sa dorážkou Bjalončíkovej strely priamo v bránkovisku prezentoval Matúš Paločko - 2:0.

Nitrania si kalich horkosti vypili do dna v 13. minúte. Skokan poslal puk ideálny puk spoza bránku medzi kruhy, kde bol nikým nekrytý Haščák a na jeho zakončenie bol brankár Nitry Cowley krátky.

Hosťujúca lavička na vývoj stretnutia reagovala brankárskou výmenou. Medzi tri žrde sa postavil Nagy. Na konci prvého dejstva sa domácim po nezavinenom strete s Mezeiom zranil útočník Tavi a pre zranenie ľavého kolena v zápase skončil.

Nitra v druhej tretine ukázala súperovi svoju druhú tvár. Najprv v 35. minúte znížil blafákom na 3:1 Slovák po Nemcovom vysunutí z hĺbky vlastného obranného pásma. O tri minúty neskôr sa hostia dostali na dostrel jediného gólu. V presilove sa zblízka presadil Šťastný.

"Kamzíci" ďalej pokračovali v sérii vlastných vylúčení. Hostia sa prepracovali k dlhej presilovek 5 na 3, ktorú po pár sekundách premenil tvrdou delovkou Mezei - 3:3. Popradčania naďalej pokračovali v rozháranej hre a Nitra sa v závere prostrednej časti znova dostala k presilovke o dvoch hráčov. Tú domáci s vypätím všetkých síl ubránili.

V tretej tretine sa hra upokojila. Najväčšiu príležitosť nakloniť misky váh na stranu hostí spálil Žitný. Domácim sa po strete s rozhodcom zranil obranca Brejčák a popradská striedačka prišla o ďalšieho hráča.

Popradčania si vážnejšiu príležitosť na skórovanie nevypracovali a zápas šiel do predĺženia. V ňom najprv netrafil odkrytú časť Rychlíkovej bránky Slovák. V 64. minúte ušiel po krídle domáci Bjalončík a svoje sólo pretavil do víťazného gólu.

HK Poprad
4 : 1
(2:0, 1:1, 1:0)
HC Slovan Bratislava

Góly a asistencie: 12. Bjalončík (Matúš Paločko), 20. Svitana (Seigo, Haščák), 24. Haščák (Svitana), 59. Haščák – 35. O'Donnell (Urbánek, Štajnoch). Rozhodca: Hronský, Štefik – Valo, Frimmel.
HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Drgoň, Hudec, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, Erving, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Livingston, Handlovský – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Mešár, Jevoš, Hajnik – Valigura
HC Slovan Bratislava: Noskovič (Parks) – Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Ališauskas, Valach, Maier, Beňo – Ožvald, Urbánek, Jendek – Šišovský, Kytnár, O'Donnell – Kundrik, Bortňák, Rapáč – J. Uram, Lačný, Lepskij
V tretej tretine mali belasí k dispozícii dve presilovky, no nevyužili ani jednu. Poprad zodpovedne odolával a napokon triumf kamzíkov v 59. minúte pečatil gólom do prázdnej brány Haščák. Poprad má znovu na čele tabuľky pred Slovanom trojbodový náskok.
59:14 Ališauskas korčuľoval z rohu klziska, dával to pred bránu a na chvíľku trošku domáci zapochybovali, no napokon puk dostali preč z nebezpečného priestoru.
58:55 gól Poprad dal gól!
Popradčania zrejme definitívne pečatia svoje víťazstvo v tomto zápase. O'Donnellovi nevyšiel individuálny pohyb z pravého kruhu. Popradčania získali puk, MARCEL HAŠČÁK ho vypichol na modrej čiare a zo stredného pásma trafil odkrytú bránu.
58:21 Po buly a získanom pásme opäť Noskovič už trieli na striedačku.
58:12 Kytnár urobil kľučku na modrej čiare, vnikol do pásma a je to ofsajd. Vhadzuje sa v strednom pásme.
57:46 dôležité Bránka Slovana ostáva prázdna, vhadzuje sa pred Vošvrdom.
57:43 Spoza ľavého kruhu nahadzoval puk na bránu Kundrik a Vošvrda zachytával. Zároveň si tréner Stantien berie oddychový čas.
57:28 Zo súbojov v strednom pásme napokon vzišiel úspešný Meszároš, nahadzoval ihneď do útočnej tretiny, ale bol to ešte ofsajd.
56:52 Belasí boli v pásme, prihrávka O'Donnella naslepo z rohu klziska prešla až do stredného pásma a hostia prišli o pásmo.
55:52 dôležité Stratený puk v obrannom pásme získal Svitana, ktorý prenechal Haščákovi. Haščák sa neulakomil, vracal Svitanovi pred bránkovisko, no Noskovič predviedol výborný zákrok a gólu zabránil.
55:18 Založenie útoku zo strany hostí teraz nebolo presvedčivé a ani úspešné. Končí sa to zakázaným uvoľnením.
54:37 Vandas vysúval po krídle Bjalončíka, ktorý zabrzdil na pravom kruhu, prešiel mierne medzi kruhy a strelou to skúsil. Triafal zadný mantinel.
53:48 V strednom pásme spadol Bortňák, belasí si pýtali vylúčenie, ale hlavní rozhodcovia nereagovali. Presilovka Slovana sa chýli ku koncu.
53:20 Presilovka Slovana síce pokračuje, ale v nasledujúcich sekundách neboli hostia veľmi nebezpeční. Popradčania teraz odstraňujú puk preč z obranného pásma.
52:31 Bratislavčania dobre rozbehli presilovú hru. Strelou spoza pravého kruhu to teraz skúšal Brendan O'Donnell. Jeho delovka skončila bezpečne vo Vošvrdovej lapačke.
52:02 Slovan získava presilovkovú možnosť. Dve minúty za podrazenie dostáva Adam Drgoň.
51:31 Handlovskému sa ukázal na modrej čiare Dalhuisen, ktorý okamžite z prvej pálil. Letelo to mimo brány, Noskovič iba pohľadom skontroloval puk.
51:00 Svitana krížnou prihrávkou k pravej žrdi našiel Haščáka, ktorý prekorčuľoval poza a snažil sa to zakončiť k opačnej žrdi. Noskovič posunul bránku, hra je prerušená.
49:43 Puk si pred bránku pýtal Lačný, na hokejke ho mal Lepskij v rohu klziska. Posúval ho pred bránu, gólman Vošvrda hokejkou zapracoval.
48:38 Bjalončíka v strednom pásme zozadu atakoval Bačik, bolo to však v rámci pravidiel. Popradský útočník ešte stihol nahodiť do útočnej tretiny.
47:20 Svitanova krížna prihrávka z rohu klziska nenašla adresáta, Popradčania prišli o útočné pásmo.
46:49 Hra bola prerušená aj asi najmä kvôli tomu, že ešte počas slovanistickej presilovky časomiera stála 20 sekúnd a hlavný rozhodca to konzultoval aj s videorozhodcom.
46:17 Popradčania prežili oslabenie bez inkasovaného gólu, teraz však rozohrávali nedôsledne a nepresne. Končí sa to zakázaným uvoľnením.
45:05 O'Donnell dostal prihrávku na ľavé krídlo, vnikol s pukom do pásma, ale následne už oň prišiel a nedokázal ohroziť Vošvrdu.
44:28 Prvá časť presilovky Slovana nebola veľmi výrazná, Popradu sa dvakrát podarilo dostať puk preč z obranného pásma.
43:22 Slovan dostáva dobrú možnosť. Na trestnú lavicu za podrazenie si sadá Steven Seigo.
42:22 Na pravé krídlo dostal prihrávku Filip Mešár, ktorý sa snažil zakončovať z kruhu, ale jeho pokus bol zblokovaný na ochrannú sieť.
41:52 Milan Kytnár dostal sympatickú spätnú prihrávku na ľavý kruh, využil to okamžite na strelu, mieril však iba priamo na hruď gólmana Vošvrdu.
40:37 Krížnu prihrávku na pravé krídlo dostal Vandas, ktorý prešiel na os klziska medzi kruhmi, mieril však ponad bránku.
V prostrednej dvadsaťminútovke padli dva góly, oba v presilovkách. Najprv zvýšil vedenie Popradu v 24. minúte Haščák a belasých v 35. minúte vrátil do zápasu O'Donnell. Poprad po 40 minútach nad Slovanom vedie 3:1.
39:46 Pokus o vysunutie Šišovského nevyšiel, teraz je z toho zakázané uvoľnenie zo strany Slovana a pár sekúnd ešte tímom ostáva.
38:45 Po vyhratom buly pálil spoza pravého kruhu Nerijus Ališauskas. Vošvrda stihol rýchlo reagovať a strelu zachytávať.
38:38 Belasí sa dostali do útočného pásma a donútili kamzíkov rozohrávať len za cenu zakázaného uvoľnenia.
37:44 dôležité James Livingston zachytil rozohrávku Vošvrdu. Do možnej krížnej prihrávky sa položil Meszároš. Livingston počkal, bol už sám pred bránou, no zakončil to nepresnou strelou.
37:14 Haščák prečítal rozohrávku hostí a ihneď otočil hru. V pásme to skúšal nahodením od modrej Skokan, Svitana jeho strelu netečoval.
36:43 Matej Paločko prenikal spoločne s Matúšom do pásma, nerozumeli si však dostatočne a je to postavenie mimo hry.
36:14 Beňo vnikol do pásma a zrejme chcel prihrávkou hľadať Ožvalda, ktorý korčuľoval medzi kruhy. Puk však napokon nedostal.
34:49 gól Slovan Bratislava dal gól!
Belasí využívajú túto presilovku. V predchádzajúcej situácii možno O'Donnell vyčítal Urbánkovi, že ho nenašiel, teraz však Urbánek krížom parádne preniesol puk na hokejku BRENDANA O'DONNELLA a ten z prvej prekonal Vošvrdu.
Asistencie: Jakub Urbánek, Martin Štajnoch.
34:36 Jakub Urbánek prekorčuľoval medzi kruhy, hoci sa mu na pravom kruhu ukazoval O'Donnell, ktorý si pýtal puk. Urbánek napokon strieľal a jeho pokus bol zblokovaný na ochrannú sieť.
33:58 Nepresná prihrávka Šišovskému na modrú čiaru znamenala prienik Haščáka, ktorý vykorčuľoval a zakončoval bekhendom, no nepresne.
33:08 Presilovú hru si teraz zahrajú belasí. Dve minúty za seknutie dostáva Joona Erving.
32:38 Michael Vandas dostal puk do rýchlosti a šiel medzi kruhy. Pred sebou mal Ališauskasa, zakončoval švihom, ale mieril na plexisklo.
32:07 Blíži sa záver popradskej presilovky, ktorá nebola veľmi oslnivá, puk je v obrannom pásme na hokejke Svitanu.
31:22 Už sa domáci usadili v pásme a Seigo to skúsil strelou spomedzi kruhov. Kundrik puk dokázal zblokovať na zadný mantinel.
30:57 Popradčania si úvodnú časť presilovky skomplikovali nedôraznými rozohrávkami a prišli už o takmer celú minútu.
30:17 Presilovú hru získavajú domáci. Michal Beňo dostáva dve minúty za podrazenie.
29:54 Skokan dostal krížnu prihrávku na ľavé krídlo a prenechával puk dozadu na hokejku Stevena Seiga, ktorý zakončoval švihom, ale Noskovič použil rýchlo svoj betón.
29:18 Kytnár posúval na modrú čiaru Štajnochovi a ten už útočné pásmo neudržal. Všetci slovanisti teda museli opustiť útočnú tretinu.
28:53 Nepresná prihrávka zo strany kamzíkov znamená za týchto okolností zakázané uvoľnenie a buly teda opäť uvidíme pred popradským brankárom.
28:16 Po nasledujúcej akcii bratislavského Slovana skončil puk po teči od domáceho hráča na ochrannej sieti a vhadzuje sa pred Vošvrdom.
27:56 Ulrych nahadzoval puk od modrej čiary, klbko hráčov však zblokovalo strelu a puk vyletel do rohu klziska.
27:26 Prihrávku medzi kruhy dostal Dávid Hajnik, ktorý to skúsil strelou švihom. Odrazený puk od mantinelu prikryl Noskovič lapačkou a hra je prerušená.
26:14 dôležité Popradčania lacno prišli o puk v útočnom pásme a rýchlo otočili hru belasí. Jakub Uram dostal prienikovú prihrávku, zakončoval však iba jednou rukou a pre Vošvrdu to nebol problém.
25:46 O'Donnell posunul puk k žrdi Bortňákovi, ktorý sa obtočil a okamžite zakončoval z tesnej blízkosti. Vošvrda stihol rýchlo vyraziť.
24:55 Slovan opäť musel zakladať akciu spoza Noskoviča. Hosťom sa podarilo získať pásmo a strelou to skúšal Šišovský. Jeho pokus však bol zrazený na ochrannú sieť.
24:16 Po vyhratom buly hostia obsadili útočné pásmo a strelou od modrej to skúšal Michal Sersen. Jeho pokus skončil v náručí Tomáša Vošvrdu.
23:55 Presilovú hru si zahrajú aj Slovanisti. Mike Dalhuisen je vylúčený za seknutie a je tu príležitosť pre hostí na návrat do zápasu.
23:40 gól Poprad dal gól!
Domáci využívajú aj túto presilovku a zvyšujú svoj náskok na rozdiel troch gólov. Kamzíci založili útočnú akciu z obranného pásma, usadili sa v pásme a Svitana ponúkol krížnu prihrávku na MARCELA HAŠČÁKA, ktorý strelou z prvej príklepom nedovolil Noskovičovi rýchlo sa presunúť.
Asistencia: Patrik Svitana.
23:02 Po vyhratom buly a menších bojoch o puk to nakoniec zo svojej typickej pozície z ľavého kruhu skúšal Haščák. Noskovič rýchlo vytiahol svoju lapačku.
22:49 Matúš Paločko sa dostával do veľmi dobrej pozície pred bránkou, vypýtal si faul a Poprad si zahrá presilovku. Za seknutie odchádza na dve minúty Peter Šišovský.
22:24 Matej Paločko prenechával puk Matúšovi, ktorý zakončoval z pravého kruhu, ale triafal iba do Ališauskasa. Ten teraz s bolestivou grimasou ostal ležať na ľade.
21:22 Ališauskas vnikol po pravom krídle do útočného pásma a z kruhu to posúval pred bránkovisko, kde však bol ďalší hráč Slovana zblokovaný.
20:31 Haščákovi ušiel puk za vlastnou bránkou, nenechal sa však vyviesť z miery a Jendek ho nestihol včas napadnúť.
V úvodnej dvadsaťminútovke sme videli dva góly, ktoré padli do bránky bratislavského Slovana. Skóre v 12. minúte otvoril Bjalončík a v záverečných sekundách tretiny využil presilovku Svitana.
19:44 gól Poprad dal gól!
Poprad využíva presilovku pár sekúnd pred príchodom Rapáča a v závere prvej tretiny. Domáci sa prakticky celú presilovku držali v útočnom pásme. Seigo posnul na pravý kruh PATRIKOVI SVITANOVI, ktorý zamieril a úspešne triafal.
Asistencie: Steven Seigo, Marcel Haščák.
18:36 Svitana strelou spomedzi kruhov trafil iba Bačika, následne sme videli krátke súboje o puk, po ktorých Sersen tvrdo odpálil puk preč.
17:58 Poprad si o pár sekúnd zahrá presilovku. Branislav Rapáč hákoval Marcela Haščáka a odchádza na trestnú lavicu.
17:18 dôležité Vo veľmi dobrej pozícii medzi kruhmi sa ocitol Michael Vandas, ktorý z prvej bekhendom priťukol puk po prihrávke priamo na bránu, ale Noskovič úspešne vyrážačkou eliminoval strelu.
16:42 Svitana pokračoval dopredu v prečíslení troch proti dvom. Vyskúšal to napokon strelou od modrej, ktorá mierila nad bránku.
16:05 Presilovka belasých sa ani poriadne nezačala a predčasne sa končí. Milan Kytnár je vylúčený za podrazenie.
15:59 Prvýkrát v zápase sa vylučuje. Presilovku si zahrá Slovan a dve minúty za hákovanie dostáva Matúš Paločko.
15:26 Zaútočili tentokrát hostia. Patrik Maier sa zapojil do ofenzívy a strieľal z ľavého kruhu. Vošvrdova lapačka bola znovu pozorná.
15:03 Matúš Paločko jemne tečoval Hudecovu strelu z pravého kruhu, usmernil puk však iba mimo brány. Následne belasí rozohrávali nepresne a je to zakázané uvoľnenie.
14:22 Štajnoch na modrej čiare dostal puk na bekhend a čakal na pohyb Šišovského pred bránku. Napokon sa rozhodol vystreliť, Vošvrda zachytával do lapačky a Šišovského si postrážil Erving.
13:40 Seigo po vyhratom vhadzovaní Skokana pálil od modrej čiary. Noskovič úspešne eliminoval strelu vyrážačkou.
13:14 Po pravom krídle nabral rýchlosť Jakub Urbánek, ktorý to skúsil strelou z kruhu. Vošvrda priamo zachytával puk a zbytočne ho nevyrážal pred seba.
12:44 Sersen sa rýchlo nepúšťal dopredu a ostal stáť oproti dianiu v strednom pásme a pre istotu dával na kolegu z obrany Bačika.
12:01 dôležité Presne po minúte mali ďalšiu dobrú akciu kamzíci. Svitana vykorčuľoval s pukom po krídle, prešiel poza bránu a ideálnou prihrávkou našiel Marcela Haščáka, ktorý zakončoval z tesnej blízkosti, no len priamo na hruď pripraveného Noskoviča.
11:01 gól Poprad dal gól!
Kamzíci idú do vedenia v zápase. Strela Matúša Paločka spomedzi kruhov bola vyrazená Noskovičovým betónom pred bránkovisko, kde prikorčuľoval PETER BJALONČÍK a bekhendom trafil nechránenú medzeru medzi betónmi gólmana Slovana.
Asistencia: Matúš Paločko.
10:32 Jendek zablokoval Handlovského strelu. Otváral sa pred ním priestor po pravom krídle, Jendek však iba nahadzoval popri mantineli.
10:01 Nepríjemne vyzeral stret Svitanu s Patrikom Bačikom, ktorý bol tvrdo narazený a ostal po zákroku ležať na ľade. S pomocou spoluhráčov vstal a po svojich s bolestivou grimasou odišiel na striedačku.
09:32 Dalhuisena vytlačil do rohu klziska Bačik. Popradský obranca sa však nenechal odradiť a držal puk na hokejke.
08:12 Rýchlosť po ľavom krídle naberal Michail Lepskij, ktorý to skúsil strelou z ľavého kruhu a Vošvrda sa dotkol puku lapačkou.
07:52 Štajnoch rozohrával novú akciu Slovana. Belasí nahodili puk za popradskú bránku, za ktorou už boli domáci hokejisti.
07:03 dôležité Dalhuisen vytvoril priestor na krídle pre Michaela Vandasa, ktorý od mantinelu prešiel na os klziska medzi kruhmi a odtiaľ vystrelil. Noskovič stihol použiť betón.
06:22 Prihrávka na Jendeka v strednom pásme bola zblokovaná Drgoňom, ktorý vyrazil dopredu po krídle, napriahol za kruhom a pálil na vyrážačku Richarda Noskoviča.
05:32 Domáci hokejisti sa pripravili o puk, následne však podobne učinili aj hostia, keď Maierova prihrávka mierila priamo na popradské hokejky.
04:52 Odrazený puk z hokejky Šišovského skončil na popradskej striedačke a hra je znovu prerušená.
04:38 Domáci vyštartovali dopredu so štyrmi hráčmi, Bjalončík však skôr vošiel do pásma než Matej Paločko a za týchto okolností to bol ofsajd.
03:54 Popradskí obrancovia neudržali útočné pásmo, a tak dopredu vyrazili Kundrik s Rapáčom. Kundrik napokon z ľavého kruhu strieľal a Vošvrda lapačkou reagoval.
03:16 Maier po krídle vysúval Lepského, ktorý sa snažil individuálne presadiť, na ľavom kruhu v útočnom pásme mu však kľučka nevyšla.
02:44 Matúš Paločko prihrávkou posunul puk Jevošovi, ktorý to iba jemne nahodil na brankára Noskoviča a ten pre istotu prikrýval.
02:21 Ulrychova dlhá prihrávka popri mantineli bola iba tečovaná do útočného pásma a rozohráva spoza brány už gólman Noskovič.
01:39 Urbánek na modrej čiare dôrazne zahral proti Dalhuisenovi a holandský obranca už nahadzoval puk zo stredného pásma. Priestor na dôkladnejšiu rozohrávku Slovana.
01:14 Handlovský z pravého kruhu krížnou prihrávkou našiel na opačnej strane Dalhuisena, ktorý to skúšal strelecky, ale Noskovičovu bránu netrafil.
00:39 Proti elitnej popradskej formácii bola v prvom striedaní nasadená tretia slovanistická formácia. Oba tímy už striedajú a posielajú na ľad čerstvé sily.
00:18 Popradčania sa dostali do útočného pásma, Skokanova prihrávka na Hudeca však bola trochu nečakaná a domáci prišli o pásmo.
Na ľadovej ploche už máme oba celky. Popradčania sa predstavia v modrých dresoch a Bratislavčania v bielych. Čaká nás slovenská štátna hymna.

Rozhodca: Hronský, Štefik – Valo, Frimmel.
Šláger a najatraktívnejší zápas ponúka 30. kolo Tipos Extraligy. Vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu medzi HK Poprad a HC Slovan Bratislava. Stretnutie sa začína o 16:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

SÚBOJ PRVÉHO S DRUHÝM
Po prehre Popradu 4:0 s Košicami v rámci trojkráľového kola sa na pár dní zmenil líder Tipos Extraligy.
Stal sa ním Slovan Bratislava. V nasledujúcom piatkovom kole však Poprad odohral duel na domácom ľade proti Nitre, v ktorom viedol už 3:0, napokon však prišiel o jasné tri body a triumfoval „len“ 4:3 po predĺžení. Belasí zase v piatok cestovali na východ republiky do Michaloviec, kde súperovi podľahli 2:1 po nájazdoch a Poprad sa vrátil na prvú priečku. Momentálne Podtatranci vedú ligu s jednobodovým náskokom pred druhým Slovanom, ktorý však má dva zápasy k dobru a rozhodne teda bude tento štvrtý vzájomný duel v tejto sezóne pre oba tímy dôležitým, tzv. šesťbodovým.
Poprad a Slovan sa v tejto sezóne stretli už tri razy. V prípravnom zápase počas Tatranského pohára Slovan zvíťazil 3:5, v nasledujúcich dvoch ligových zápasoch už boli úspešnejší kamzíci, ktorí 4. októbra na Slovane zvíťazili 1:2 a 15. novembra doma pokorili Slovan 4:1.
Kvalita je na oboch stranách, veríme teda, že uvidíme atraktívny duel. Z pohľadu skóre pôjde o súboj najofenzívnejšieho celku – Popradu – proti najlepšie brániacemu celku – Slovanu. Poprad má skóre 102:71 a Slovan 87:57.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.