HK Poprad HK Dukla Michalovce ONLINE dnes play-off semifinále

24. 4. 2021 |

HK Poprad dnes doma privíta HK Dukla Michalovce. Sledujte 6. zápas semifinále play-off ONLINE od 17:00 hod.

Hokejisti HK Poprad. FOTO TASR.

Domáci môžu dnes rozhodnúť o postupe, nakoľko po 5. zápase, ktorý vyhrali 3:2 pp vedú už 3:2 na zápasy. V prvej tretine boli ofenzívne aktívnejší hráči Popradu, ale lepšiu streleckú efektivitu ukázali domáci.

Tí neinkasovali pri sľubných šanciach Zagrapana a Svitanu a do vedenia išli v 11. minúte. Kolusz vysunul v strednom pásme Lalancettea, ktorý po krátkom úniku prekonal Vošvrdu - 1:0.

V 24. minúte nezvýšil náskok domácich Korhonen, brankár Popradu Vošvrda si krátko na to poradil aj so šancami Takáča. Hostia sa v 29. minúte dostali k presilovke, v ktorej zovreli súpera, ale šance Haščáka či Drgoňa ešte neznamenali vyrovnanie skóre.

Keď však hostia dostali po faule Mihálika početnú výhodu o dvoch hráčov, Skokan zužitkoval prihrávku Svitanu - 1:1. Hostí gól nabudil, získali väčšiu sebaistotu a v 36. minúte už viedli, keď opäť Skokan prestrelil Tomeka - 1:2.

Úvod tretej časti priniesol presilovky pre oba tímy, no bez zmeny skóre. Hráči Michaloviec sa v nej snažili o vyrovnanie, výrazne pridali na aktivite a dočkali sa aj gólovej odmeny. V 50. minúte ešte v sľubnej šanci nevyrovnal Regenda, ale o dve minúty Erkinjuntti prestrelil Vošvrdu - 2:2.

V závere tretej tretiny mali viac z hry domáci, niekoľko šancí však mal aj Poprad, no skóre sa už v riadnom hracom čase nezmenilo. Predĺženie trvalo iba necelé dve minúty. Po strele Taviho sa k odrazenému puku dostal Livingston a zblízka prekonal Tomeka - 2:3.

HK Poprad
3 : 1
(1:0, 1:0, 1:1)
HK Dukla Ingema Michalovce

Góly a asistencie: 15. Mešár (Brejčák), 33. Kramár (Handlovský, Zagrapan), 59. Dalhuisen – 54. Suja (Mudrák, Mašlonka). Rozhodca: Stano, Tvrdoň – Gegáň, Synek.
HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Drgoň, Brejčák, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, Hudec, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Tavi – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš
HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek (Škorvánek) – Mihálik, Southorn, Kolusz, Mudrák, Ťavoda, Louis, Šedivý, Karaffa – Erkinjuntti, Lalancette, Korhonen – Mašlonka, Suja, Lehtonen – Bartánus, Galamboš, Regenda – Chalupa, Lačný, Török
58:29 dôležité Tréner Popradu Peter Mikula nič nenecháva na náhodu a berie si oddychový čas.
58:29 gól Poprad dal gól!
Popradčania zrejme rozhodujú o víťazstve v dnešnom zápase a aj zrejme o svojom postupe do finále! Michalovčania sa nešťastne dvaja zrazili na útočnej modrej čiare, puk získal na hokejku MIKE DALHUISEN a strelou cez celé klzisko trafil prázdnu bránku.
Bez asistencie.
57:45 dôležité Tomek odchádza zo svojej bránky.
53:41 gól Dukla Michalovce dala gól!
Michalovce sa vracajú do tohto zápasu a stále žijú. Na modrú čiaru dostal prihrávku Mudrák, ktorý vystrelil na bránu a JAKUB SUJA pekne tečoval puk do brány.
Asistencie: Dávid Mudrák, Marek Mašlonka.
33:12 dôležité Šikovnú prihrávku poslal spoza popradskej brány Chalupa, ktorý našiel Vladimíra Mihálika pred bránkovisko a ten zakončoval len tesne vedľa brány.
32:34 gól Poprad dal gól!
Poprad zvyšuje svoje vedenie v zápase. Livingston udržal puk v útočnom pásme, Handlovský z rohu klziska šikovnou prihrávkou pred bránkovisko našiel obrancu DOMINIKA KRAMÁRA, ktorý zblízka prekvapil Tomeka.
Asistencie: Lukáš Handlovský, Marek Zagrapan.
18:44 dôležité Erkinjuntti prenechával puk na modrú čiaru Šedivému, ktorý vypálil, Vošvrdovi puk vypadol, do dorážky sa snažil dostať Korhonen, aj puk trafil, ale iba do popradského brankára. Bola to však nebezpečná situácia.
14:39 gól Poprad dal gól!
Popradčania idú v zápase do vedenia. Michalovčania zle rozohrali v strednom pásme, puku sa pred modrou čiarou ujal FILIP MEŠÁR, ktorý prekorčuľoval medzi kruhy a nenápadnou strelou švihom pomedzi nohy prekonal Tomeka.
Asistencia: Daniel Brejčák.
11:06 dôležité Skokan šikovnou prihrávkou z bránkovej čiary našiel na ľavom kruhu Haščáka, Tomek sa urýchlene presunul a betónom zasiahol. Následne stihol ešte zastaviť aj Livingstonovu dorážku. Dôležité zákroky michalovského brankára.