HK Poprad HK Dukla Michalovce ONLINE dnes play-off semifinále

24. 4. 2021 |

HK Poprad dnes doma privíta HK Dukla Michalovce. Sledujte 6. zápas semifinále play-off ONLINE od 17:00 hod.

Hokejisti HK Poprad. FOTO TASR.

Domáci môžu dnes rozhodnúť o postupe, nakoľko po 5. zápase, ktorý vyhrali 3:2 pp vedú už 3:2 na zápasy. V prvej tretine boli ofenzívne aktívnejší hráči Popradu, ale lepšiu streleckú efektivitu ukázali domáci.

Tí neinkasovali pri sľubných šanciach Zagrapana a Svitanu a do vedenia išli v 11. minúte. Kolusz vysunul v strednom pásme Lalancettea, ktorý po krátkom úniku prekonal Vošvrdu - 1:0.

V 24. minúte nezvýšil náskok domácich Korhonen, brankár Popradu Vošvrda si krátko na to poradil aj so šancami Takáča. Hostia sa v 29. minúte dostali k presilovke, v ktorej zovreli súpera, ale šance Haščáka či Drgoňa ešte neznamenali vyrovnanie skóre.

Keď však hostia dostali po faule Mihálika početnú výhodu o dvoch hráčov, Skokan zužitkoval prihrávku Svitanu - 1:1. Hostí gól nabudil, získali väčšiu sebaistotu a v 36. minúte už viedli, keď opäť Skokan prestrelil Tomeka - 1:2.

Úvod tretej časti priniesol presilovky pre oba tímy, no bez zmeny skóre. Hráči Michaloviec sa v nej snažili o vyrovnanie, výrazne pridali na aktivite a dočkali sa aj gólovej odmeny. V 50. minúte ešte v sľubnej šanci nevyrovnal Regenda, ale o dve minúty Erkinjuntti prestrelil Vošvrdu - 2:2.

V závere tretej tretiny mali viac z hry domáci, niekoľko šancí však mal aj Poprad, no skóre sa už v riadnom hracom čase nezmenilo. Predĺženie trvalo iba necelé dve minúty. Po strele Taviho sa k odrazenému puku dostal Livingston a zblízka prekonal Tomeka - 2:3.

HK Poprad
3 : 1
(1:0, 1:0, 1:1)
HK Dukla Ingema Michalovce

Góly a asistencie: 15. Mešár (Brejčák), 33. Kramár (Handlovský, Zagrapan), 59. Dalhuisen – 54. Suja (Mudrák, Mašlonka). Rozhodca: Stano, Tvrdoň – Gegáň, Synek.
HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Drgoň, Brejčák, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, Hudec, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Tavi – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš
HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek (Škorvánek) – Mihálik, Southorn, Kolusz, Mudrák, Ťavoda, Louis, Šedivý, Karaffa – Erkinjuntti, Lalancette, Korhonen – Mašlonka, Suja, Lehtonen – Bartánus, Galamboš, Regenda – Chalupa, Lačný, Török
58:29 gól Poprad dal gól!
Popradčania zrejme rozhodujú o víťazstve v dnešnom zápase a aj zrejme o svojom postupe do finále! Michalovčania sa nešťastne dvaja zrazili na útočnej modrej čiare, puk získal na hokejku MIKE DALHUISEN a strelou cez celé klzisko trafil prázdnu bránku.
Bez asistencie.
53:41 gól Dukla Michalovce dala gól!
Michalovce sa vracajú do tohto zápasu a stále žijú. Na modrú čiaru dostal prihrávku Mudrák, ktorý vystrelil na bránu a JAKUB SUJA pekne tečoval puk do brány.
Asistencie: Dávid Mudrák, Marek Mašlonka.
32:34 gól Poprad dal gól!
Poprad zvyšuje svoje vedenie v zápase. Livingston udržal puk v útočnom pásme, Handlovský z rohu klziska šikovnou prihrávkou pred bránkovisko našiel obrancu DOMINIKA KRAMÁRA, ktorý zblízka prekvapil Tomeka.
Asistencie: Lukáš Handlovský, Marek Zagrapan.
14:39 gól Poprad dal gól!
Popradčania idú v zápase do vedenia. Michalovčania zle rozohrali v strednom pásme, puku sa pred modrou čiarou ujal FILIP MEŠÁR, ktorý prekorčuľoval medzi kruhy a nenápadnou strelou švihom pomedzi nohy prekonal Tomeka.
Asistencia: Daniel Brejčák.