HK Poprad HC Slovan Bratislava ONLINE dnes Tipos extraliga live

15. 11. 2020 |

HK Poprad, HC Slovan Bratislava, online prenos, dnes, Tipos extraliga, live prenos. HK Poprad dnes privíta na svojom ľade HC Slovan Bratislava. Všetko podstatné môžete sledovať od 18:00 hod. prostredníctvom online prenosu live.

Hokejisti HC Slovan Bratislava. FOTO TASR.

HK Poprad, HC Slovan Bratislava, online prenos, dnes, Tipos extraliga, live prenos. HC Slovan Bratislava prichádza na ľad HK Poprad vo výbornej forme. Z posledných päť zápasov vyhral štyri a po nepresvedčivých výkonoch z úvodu sezóny sa dostáva do formy. Naposledy dokonca porazil silné Michalovce 7:4.

Slovan začal výborne, už po 64 sekundách ho poslal do vedenia Studenič. O ďalších 20 sekúnd išli domáci do dvojgólového vedenia, keď Gašpar vybojoval puk a O'Donnell ho poslal do siete. Hostia však stihli odpovedať po rýchlom protiútoku, v piatej minúte znížil Ragan.

HK Poprad, HC Slovan Bratislava, online prenos, dnes, Tipos extraliga, live prenos

Slovan po tomto góle opäť prebral iniciatívu, jeho hráči s ľahkosťou kombinovali a do konca úvodnej tretiny ešte zvýšili vedenie zásluhou Kytnára a Gašpara.
Domáci napriek náskoku vstúpili razantne aj do úvodu druhej tretiny. Už po dvoch minútach dostal puk do jazdy Studenič a perfektným blafákom zvýšil na 5:1.

To už bol v bránke hostí Tomáš Tomek a v 24. minúte musel opäť ťahať puk zo siete po presnej strele Ališauskasa. Potom však prišli chvíle hostí. Najskôr Takáč v oslabení znížil na rozdiel štyroch gólov a o šesť minút neskôr dal tretí gól hostí Galamboš.

Do kabín však išiel Slovan s náskokom štyroch gólov, pretože v 37. minúte Rapáč dobre zareagoval v bránkovisku na strelu Jendeka a po tom, čo Tomekovi vypadol puk, ho útočník Slovana poslal do bránky.

Strelecky boli prvé dve tretiny vyrovnané, no Slovan ťažil najmä z toho, že pokusy jeho hráčov smerovali častejšie na bránku ako strely hostí. Platilo to aj v tretej tretine, "belasí" mohli prikrášliť triumf najmä vďaka presilovým hrám, ale Tomek už neinkasoval. Makarov však áno, keď ho 33 sekúnd pred koncom prekonal Török a stanovil konečný rezultát.

Ihneď po góle sa do pästnej výmeny pustili Maier a Louis, hosťujúci obranca knokautoval domáceho beka, ktorého museli odviesť na nosidlách.

HK Poprad
4 : 1
(2:1, 1:0, 1:0)
HC Slovan Bratislava

Góly a asistencie: 2. Handlovský (Brejčák, Dalhuisen), 13. Skokan (Ulrych), 34. Handlovský (Vandas), 58. Haščák – 20. Ranford (Kytnár, Studenič). Rozhodca: Müllner, Žák – Junek, Ordzovenský.
HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Drgoň, Ulrych, Dalhuisen, Brejčák, Hudec, Repe, Kramár – Haščák, Skokan, Mešár – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Svitana – Matej Paločko, Bjalončík, Matúš Paločko – Hajnik
HC Slovan Bratislava: Durný (Beke) – Sersen, Ališauskas, Bačik, Štajnoch, Lee, Valach, Beňo – Buček, Ožvald, Rapáč – Ranford, Kytnár, Studenič – Gašpar, Urbánek, O'Donnell – Kundrik, Petráš, Jendek
V tretej tretine Slovan nedokázal zatlačiť Poprad a nestrelil kontaktný gól. Počas powerplay sa gólom do prázdnej brány presadil Haščák a spečatil víťazstvo Popradu 4:1 nad Slovanom Bratislava.
časová značka Koniec zápasu.
59:06 Vošvrda to prehodil centrom na modrú čiaru Svitanovi, ktorého šli podporiť Skokan s Haščákom, no napokon Svitana o puk prišiel.
58:26 Studenič sa pretláčal popri zadnom mantineli, prešiel k bránke a skúšal to z otočky, no nepresne.
58:00 Nahodený puk zo stredného pásma zastavil hokejkou Vošvrda a pre istotu aj prikryl.
57:13 gól Poprad dal gól!
Kamzíci zrejme pečatia víťazstvo v zápase. MARCEL HAŠČÁK vybojoval puk zo skrumáže v obrannom pásme, prehodil si ho do stredného pásma a jemne nahodil do bránky.
Bez asistencie.
57:00 Puk je v obrannom pásme Popradu, no domáci ho držia pri mantineli.
56:16 dôležité Vhadzuje sa v obrannom pásme Popradu a bránka Slovana je už bez Durného.
56:16 dôležité Oddychový čas pre Slovan Bratislava.
56:16 Marián Studenič prekorčuľoval po ľavom krídle, šiel poza bránu, následne to vracal pred bránkovisko, ale prihrávku zastavil brankár Vošvrda a pokryl puk.
55:41 Slovan v strede klziska prišiel o puk, prebral ho Handlovský a posunul dozadu na obrancov.
54:36 Nahodený puk zo stredného pásma smeroval priamo do lapačky brankára Vošvrdu a hra je prerušená.
54:02 Brendan O'Donnell sa šikovne preštrikoval cez Dalhuisena, následne zakončil forhendom zblízka, no bránku netrafil.
53:21 Livingston zastavil nedôraznú Leeho rozohrávku, korčuľoval mu tam už spoluhráč, vrátil sa však dozadu aj hráč Slovana.
52:49 Po dlhých šesť a pol minútach je hra prerušená. Poprad sa previnil zakázaným uvoľnením a vhadzovať sa bude pred Vošvrdom.
52:06 O'Donnell bekhendovou prihrávkou medzi kruhy hľadal Gašpara, no tomu strela z prvej vôbec nesadla.
51:32 Handlovský sa preštrikoval cez jedného protihráča, snažil sa pomedzi kruhy predrať do zakončenia, potom však o puk už pred zakončením prišiel.
50:24 Svitana zamieril s pukom do pásma, nemal včas skorú podporu od svojich spoluhráčov a už nedokázal zaútočiť.
49:53 Milan Kytnár tvrdo vypálil spoza ľavého kruhu, jeho delovka letela tesne vedľa Vošvrdovej brány.
49:06 Durný teraz trochu zaváhal v rozohrávke, prišiel o puk za bránkou a musel sa rýchlo vrátiť. Popradskí hráči však jeho zaváhanie nevyužili.
47:18 Popradskí hráči sa teraz nikam neponáhľali, zastavili sa v obrannom pásme a pohodlne čakajú, kým dostriedajú.
46:11 Odrazený puk od zadného mantinelu uviazol na Durného zadnej sieti, pre istotu ho brankár Slovana prikryl.
45:52 Matúš Paločko posunul na modrú čiaru Kramárovi, ktorý vystrelil, namieril to však priamo do lapačky Durného.
45:07 Livingston krížnou prihrávkou našiel Hudeca za ľavým kruhom, jeho strelecké zakončenie letelo na Durného betón.
44:24 Lee krížnou prihrávkou našiel Studeniča, ktorý vnikol do pásma, no veľa toho tam nevymyslel, nebola z toho žiadna strela na bránku.
42:54 Hudecov nahodený puk od modrej čiary smeroval priamo na výstroj Durného, ktorý nemal problémy so zákrokom.
42:10 Repeho nahodený puk od modrej čiary Durný zachytil do lapačky a pre istotu ho podržal až do prerušenia hry.
41:33 Spoza ľavého kruhu vypálil Ulrych, jeho delovka letela na výstroj gólmana Durného.
40:53 Takmer to vyzeralo tak, že už hostia budú vylúčení za príliš veľa hráčov na ľade, napokon stihli bez chýb prestriedať.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
V prvej časti druhej tretiny bol rozhodne aktívnejší bratislavský Slovan, hostia však vyrovnať nedokázali. V 34. minúte skóroval Handlovský a po 40 minútach teda Poprad nad Slovanom vedie 3:1.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:46 Pred Bačikom sa otváral priestor medzi kruhmi, napokon mu kľučka na protihráča nevyšla.
38:48 Gašpar posunul puk na O'Donnella, ktorý však napokon prišiel o puk a domáci sa opäť oslobodili.
38:14 Hostia sa už usadili v útočnom pásme, spomedzi kruhov to skúšal Urbánek, mieril na Vošvrdove betóny.
37:31 Poprad bude hrať v oslabení. Domáci chybne striedali a sú z toho dve minúty pre hráčsku lavicu za príliš veľa hráčov na ľade.
36:36 O'Donnell dával v obrannom pásme puk Gašparovi, túto prihrávku však prečítal Vandas, i keď už potom nemal komu prihrávať.
35:22 V situácii troch proti dvom mal puk na hokejke Peter Bjalončík, ktorý sa to spomedzi kruhov rozhodol riešiť individuálne. Strelou bránu netrafil.
34:45 Popradčania napádali rozohrávku belasých a napokon po kostrbatých prihrávkach sa Slovan previnil zakázaným uvoľnením.
33:48 gól Poprad dal gól!
Napriek menšej streleckej aktivite Popradu v druhej tretine strieľajú kamzíci gól. Vandas udržal na hokejke puk medzi kruhmi, prevzal si ho LUKÁŠ HANDLOVSKÝ, ktorý nenápadnou strelou prestrelil pomedzi Durného betóny.
Asistencia: Michael Vandas.
32:48 Bačik sa kľučkou snažil obohrať Ulrycha, puk mu unikol do rohu klziska a hostia ostali v útočnom pásme. Valach vypálil od modrej, namieril priamo do Vošvrdovej lapačky.
31:55 Štajnoch dokázal zachrániť útočné pásmo a posúval za pravý kruh Patrikovi Bačikovi, ktorý to skúšal príklepom a napálil do lapačky domáceho gólmana.
30:51 dôležité Studenič najprv stratil puk na pravom kruhu, potom ho rýchlo získať späť a následne krížom dával Brendanovi O'Donnellovi, ktorý z prvej pálil, no iba do Vošvrdu.
29:53 Preisinger sa ďalšiemu ofsajdu vyhol, nepokazil to Vandasovi, ktorý korčuľoval po krídle a následne preveril Durného ľahkou strelou.
29:35 Haščák chcel rýchlo otočiť hru na útočnú modrú, kde mal postaveného Skokana, napokon z toho bol ofsajd.
28:47 Matúš Paločko zakončoval z pravého kruhu bekhendom, gólman Durný bol úspešný v zákroku.
28:18 dôležité Mešár si všimol Mareka Hudeca, ktorý dočiahol na trošku dlhšiu prihrávku. Zrýchlil pomedzi obrancov a strelou spomedzi kruhov trafil ľavú žrď.
28:00 Rastislav Gašpar sa rozkorčuľoval cez stredné pásmo, následne prešiel medzi kruhy a preveril domáceho gólmana priamou strelou.
27:31 Obranca Štajnoch sa rozbehol po ľavom krídle a vyskúšal to strelecky z kruhu. Gólman Vošvrda mal lapačku pripravenú a úspešne zasiahol.
26:57 Hostia udržali útočné pásmo a od modrej čiary to skúšal kapitán Sersen. Vošvrda mal odkrytý výhľad a bezpečne telom zastavil strelu.
26:18 Zagrapan takou žabkou posunul puk krížom na Svitanu, ktorý to nastreľoval spoza pravého kruhu, netrafil však priestor bránky.
25:38 Krížna prihrávka z ľavej strany od Studeniča neprešla na O'Donnella, domáci sa potom dokázali oslobodiť a zabránili belasým, aby sa dostali do väčšieho tlaku.
24:55 Ranford si síce na modrej čiare spracoval puk, ale potom mu už spoluhráči vbehli do pásma a je z toho postavenie mimo hry.
24:32 Slovan vďaka dobrej práci v útočnom pásme vybojoval presilovku. Dve minúty za držanie dostáva Jurij Repe.
23:33 Už po skončení presilovky ostali ešte domáci v útočnom pásme. Puk potom skončil pri zadnom mantineli a prikrývalo ho klbko hráčov. Hlavný rozhodca sa rozhodol hru prerušiť.
22:46 Preisinger krížom presúval hru na pravý kruh Skokanovi, ktorý okamžite vystrelil švihom a Durný musel kryť puk na hrudi.
22:27 Handlovský dával pred bránku Livingstonovi, ktorý sa snažil obtočiť okolo protihráča, strela mu však nevyšla, pretože mu unikol puk z hokejky.
21:41 Po trošku krkolomnom založení akcie sa domácim podarilo dostať do útočného pásma a rozostaviť sa.
21:06 Uvidíme prvú presilovku Popradu. Nerijus Ališauskas dostáva 2+10 minút za vrazenie na mantinel. Bol to naozaj nepríjemný zákrok na Preisingera.
20:42 Slovanisti začali druhú tretinu tlakom na popradskú bránku, veľa však z toho nevyťažili, videli sme asi dve nepresné strely.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Máme po úvodnej dvadsaťminútovke, v ktorej sme videli tri góly. Popradčania šli do vedenia už v 2. minúte po góle Handlovského, následne skóroval v 13. minúte Skokan, no vedenie v závere tretiny skresal domácim Ranford po peknej akcii.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:46 gól Slovan Bratislava dal gól!
Hostia strieľajú domácim gól do šatne po chybe v popradskej rozohrávke. Puku sa ujal Studenič na pravom kruhu, ktorý to dal pred bránku Kytnárovi. Ten sa neulakomil a ešte vyšperkoval akciu prihrávkou na BRENDANA RANFORDA, ktorý sa už z prvej zblízka nemýlil.
Asistencie: Milan Kytnár, Marián Studenič.
19:08 Slovanistom vyšla rozohrávka formou kolmej prihrávky do stredného pásma. Puk si prebral Milan Kytnár, pokračoval dopredu po krídle a strelou vyskúšal Vošvrdovu lapačku.
18:19 Rozohrávka Popradčanom v tejto chívli vôbec nevyšla. Píska sa zakázané uvoľnenie a hra sa vracia pred domácu bránku.
17:54 Kundrik už v útočnom pásme po ďalšom súboji prenechal puk domácim a hostia odišli v hojnom počte striedať.
17:09 Kundrik si v útočnom pásme pomohol prihrávkou na Ožvalda. Domáci hráči im však pri mantineli v rohu klziska nič nedarovali.
16:11 Valach si vymenil puk s Ranfordom a pálil od modrej čiary. Puk po zákroku poskakoval pred Vošvrdom, Popradčania ho stihli skoro upratať preč.
15:42 Založenie popradskej akcie teraz nebolo úspešné, skončilo sa to ofsajdom a hra je prerušená.
15:01 Drgoň vzal puku O'Donnellovi v strednom pásme a pokračoval dopredu. Nevystrelil, ale hľadal niekoho spätnou prihrávkou na modrú čiaru. Puk nik nezachytil.
14:32 Sersenov nahodený puk zo stredného pásma letel priamo do lapačky Vošvrdu, ktorý pred napádajúcimi protihráčmi pre istotu počkal na prerušenie hry.
13:58 Hostia sa udržali v útočnom pásme, strelecky to od modrej čiary vyskúšal Martin Štajnoch. Jeho zakončenie bolo zblokované a puk vyletel na ochrannú sieť.
13:16 Repe na pravom kruhu prenechal puk pre Livingstona, ktorý to nahadzoval priamo na bránu a Durný úspešne dokázal zasiahnuť.
12:24 gól Poprad dal gól!
Kamzíci idú do dvojgólového vedenia. Po vyhratom buly sa k puku na modrej dostal Ulrych, ktorý to nahadzoval pred bránku a šikovne to tečoval DÁVID SKOKAN.
Asistencia: Petr Ulrych.
12:12 Haščák posúval ľahučký puk od mantinelu pred bránku. Korčuľoval mu tam Skokan, Durný zasiahol ihneď hokejkou.
11:57 Durný musel hokejkou konať, no odstrelil puk iba na hokejku Matúša Paločka, ktorý potom dával spätnú bekhendovú prihrávku pred bránku. Gólman Slovana ju však hneď pre istotu prikryl.
11:14 dôležité Kundrik vymyslel veľmi sympatickú prihrávku z pravého kruhu. Obtočil sa a krížom našiel Dominika Jendeka, ktorý zakončoval spred bránkoviska, triafal však len do Vošvrdu.
10:36 Lee poriadne zozadu vymasíroval Svitanu, ktorý aj padol na ľad, nejednalo sa však o nedovolený zákrok v obrannom pásme Slovana.
10:04 Livingston korčuľoval za nahodeným pukom, ale bolo to už neskoro, je z toho zakázané uvoľnenie Popradu.
09:14 Ranford korčuľoval za strateným pukom k zadnému mantinelu, napokon sa mu ho získať nepodarilo. Domáci hokejisti otočili hru, ale previnili sa ofsajdom.
08:28 Vandas po naskočení na ľad sa ihneď zapojil do ofenzívneho ťaženia domácich. Od modrej skúšal nahadzovať Dalhuisen, mieril však vedľa.
07:31 Druhá slovanistická presilovková formácia zatiaľ nie je úspešná v založení útoku, hosťom sa nedarí preniknúť do pásma.
06:58 Slovan po vyhratom buly sa ihneď ujal puku a dobre začal presilovku. Prišla strela od modrej od Leeho, ktorá bola zblokovaná a puk skončil na ochrannej sieti.
06:17 Prvú presilovkovú možnosť majú k dispozícii hostia. Michael Vandas dostáva dve minúty za hákovanie.
05:56 Vandas ťahal v súboji s Urbánkom za kratší koniec. Hráč Slovana vzal puk v rohu klziska a počkal, kým spoluhráči dostriedajú.
05:32 Durný si musel dať pozor na nahodený puk z Drgoňovej hokejke, po ktorom korčuľoval Haščák. Po Sersenovej snahe je následne však z toho iba zakázané uvoľnenie.
04:44 Mladík v dnešnej zostave Slovana Antonio Ožvald upokojil situáciu po nástupe na ľad, posunul dozadu na obrancov, ktorí čakajú na čerstvých hráčov.
03:54 Dobrú myšlienku v útočnom pásme mal Kytnár, ktorý spätnou prihrávkou medzi kruhy hľadal Ranforda, posunul mu to však meter dozadu.
03:32 Studenič napádal rozohrávku Dalhuisena, ktorý sa dokázal zo situácie "vymotať" a aj rozohrával krížom do stredného pásma.
02:53 Marcel Haščák to skúsil svojou typickou strelou švihom, tentokrát spomedzi kruhov a Roman Durný musel použiť svoj betón.
02:34 Buček napádal popradskú rozohrávku a spôsobil mierne problémy Popradčanom. Tí to však po pár sekundách zvládli a dokázali rozohrať.
01:42 Zagrapan sa dostal v útočnom pásme k odrazenému puku, presúval ho na opačnú stranu klziska, no tam už nemal pripravených spoluhráčov.
01:06 gól Poprad dal gól!
Popradskí hokejisti idú veľmi rýchlo do vedenia. Brejčák si spracoval prihrávku na modrej čiare a vypálil smerom na bránku, pred ktorou clonil LUKÁŠ HANDLOVSKÝ a strelu úspešne tečoval.
Asistencie: Daniel Brejčák, Mike Dalhuisen.
00:52 Nahodený puk z ľavého krídla nerobil problém pre gólmana Vošvrdu, ktorý ho pohodlne prikryl.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Oba tímy už prichádzajú na ľadovú plochu. Popradčania sa predstavia v bielych dresoch a hostia z Bratislavy v tmavomodrých. Čaká nás štátna hymna SR.
Úvodné zostavy:

Rozhodca: Müllner, Žák – Junek, Ordzovenský.
Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zaujímavého zápasu 13. kola Tipos Extraligy, v ktorom HK Poprad na svojom štadióne privíta HC Slovan Bratislava. Stretnutie sa začína o 18:00.

Popradčania sa po návrate z karantény vcelku dobre rozbehli, z piatich zápasov prehrali iba jedenkrát, a to doma s Detvou 2:3 po predĺžení. Naposledy sa kamzíci predstavili dvakrát na klziskách súperov. Pod hradom Matúša Čáka v Trenčíne triumfovali 3:6 a v piatok pripravili aj prvú porážku Nitry v tejto sezóne, nad ktorou zvíťazili 2:4. Popradu v tabuľke po 8 odohraných zápasoch patrí 3. miesto so ziskom 19 bodov a skóre 34:17.

Bratislavský Slovan mal trošičku slabší nástup do nového ročníka Tipos Extraligy, no belasí už stabilizovali svoje výkony a aktuálne sú v tabuľke štvrtí práve za dnešným súperom z Popradu. Slovan ťahá priaznivú štvorzápasovú šnúru výhier, ktorú začal na ľade Nových Zámkov, kde zvíťazil 0:3, následne zdolal bez inkasovaného gólu aj Košice 0:2, s Banskou Bystricou si poradil vysoko 7:2 a v poslednom kole doma zdolal aj Michalovce 7:4. Slovan má na konte 14 bodov a skóre 30:21.

V rámci tohto ročníka našej najvyššej hokejovej súťaže pôjde o druhé vzájomné stretnutie Popradu a Slovanu. V tom úvodnom na štadióne Ondreja Nepelu triumfovali Podtatranci 1:2.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.