HK Nitra HK Poprad ONLINE Tipos extraliga 2020 dnes

13. 11. 2020 |

HK Nitra, HK Poprad, Tipos extraliga, online prenos, dnes, live. HK Nitra dnes doma privíta HK Poprad. Proti ťažkému súperovi však bude chcieť udržať neporaziteľnosť. Sledujte online prenos od 18:00 hod.

Radosť hráčov Nitry po góle v odvete štvrťfinále Vyšehradského pohára v hokeji HK Nitra - MMKS Podhale Nowy Targ 15. októbra 2019 v Nitre. FOTO TASR - Henrich Mišovič

V 12. kole hokejovej Tipos Extraligy sa v Nitra aréne predstaví HK Poprad. Nitra po návrate z karantény v extraligových zápasoch pokračuje tam kde skončila pred nútenou pauzou a to je v zbieraní výhier bez straty bodu. Na svojom konte ich už má 7 a je na čele tabuľky.

Poprad z rovnakého počtu zápasov získal 16 bodov a je tretí. Stratu bodov Kamzíci zaznamenali v prvom vzájomnom stretnutí pod Tatrami, kedy prehrali s Nitrou 2:3. Zhodne 2:3 avšak po predĺžení prehral Poprad aj v nedeľu s Detvou. Na ihriskách súperov sú Kamzíci zatiaľ neporazení, naposledy bodovali naplno po výhre 6:3 v Trenčíne.

Nitra na vlastnom ľade zdolala v utorok Michalovce 5:3. V drese Corgoňov prvý extraligový zásah dosial ho veku 16 rokov, 8 mesiacov, 26 dní Šimon Nemec a v tabuľke najmladších strelcov extraligy mu patrí šieste miesto, kedy na piatom mieste je Samuel Buček o deň mladší.

Zaujímavá prvá tretina priniesla vylúčenia i góly. V 3. minúte mohol otvoriť skóre hosťujúci Lalancette, ale jeho strela iba obtrela ľavú žŕdku nitrianskej brány. Do vedenia sa dostali ako prví domáci, keď v 7. minúte prepadol Tomekovi pomedzi betóny nie príliš razantný pokus Mezeia - 1:0.

Nitrania následne dokázali potrestať Törökovu nedisciplinovanosť, ktorú preukázal pri vhadzovaní, keď bol dvakrát napomenutý čiarovým rozhodcom. Následnú presilovku zahrali “Corgoni” veľmi dobre a z prvého gólu v "áčku" sa tešil 16-ročný bek Šimon Nemec, ktorý vystrelil Tomekovi fľašu a “vyhnal” ho z bránky.

Michalovciam sa podarilo znížiť v 13. minúte po úspešnej dorážke Venteläho. Vyrovnanie mal na hokejke dve minúty pred koncom tretiny McCormack, ale pri jeho sóle pomohla Cowleymu opäť žrď.

V 24. minúte poslal Nitru do dvojgólového vedenia Hrnka, väčšinový podiel na góle však mal Tvrdoň, ktorý hokejku spoluhráča našiel milimetrovou prihrávkou. O tri minúty, keď strelil štvrtý gól Nitry aktívny Žitný to s Duklou už začalo vyzerať veľmi zle.

“Líšky” však od druhej polovice tretiny výrazne zlepšili svoj výkon. Nitrania boli neraz zatlačení hlboko do obranného pásma a na ich šťastie inkasovali iba raz. V 36. minúte dorazil Lalancette puk za Cowleyho - 4:2.

Hostia boli aj strelecky aktívnejší a v 49. minúte už zaostávali iba o gól, keď druhým gólom v zápase znížil fínsky obranca Ventelä. Nitrania sa okrem bránenia spoliehali na rýchle brejky. V 54. minúte mohol ukľudniť domácich Lantoši, no jeho strela švihom mierila nad.

Michalovce skúsili dve a pol minúty hru bez brankára. Tlak, ktorý si vytvorili nebol dostatočný a gólom do prázdnej bránky spečatil siedmu výhru Nitry útočník Hrnka.

HK Nitra
2 : 4
(1:1, 0:3, 1:0)
HK Poprad

Góly a asistencie: 4. Tvrdoň (Slovák, Hrnka), 41. Tvrdoň (Cardwell, Slovák) – 19. Handlovský, 29. Dalhuisen (Preisinger, Handlovský), 30. Bjalončík (Haščák), 32. Zagrapan (Svitana). Rozhodca: Baluška, Výleta – Synek, Durmis. Diváci: Bez divákov.
HK Nitra: Cowley – Mezei, Cardwell, Švarný, Vitaloš, Pupák, Nemec, Knižka – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Lantoši – Holešinský, Dauda, Žitný – Minárik, Šiška, Škvarek – Stümpel
HK Poprad: Rychlík– Brejčák, Dalhuisen, Ulrych, Drgoň, Repe, Hudec, Hajnik, Kramár – Vandas, Preisinger, Handlovský – Mešár, Skokan, Haščák – Svitana, Zagrapan, Livingston – Paločko Matúš, Bjalončík, Paločko Matej
40:31 gól Nitra dala gól!
Nitra v úvode tretiny znižuje stav stretnutia na rozdiel dvoch gólov. Kombinácia Cardwell, Slovák a MAREK TVRDOŇ na konci ktorej bolo presné zakončenie Tvrdoňa tentokrák k pravej tyčke z rovnakého miesta ako pri prvom góle. Asistencie: Marek Slovák, Jacob Cardwell.
31:39 gól Poprad dal gól!
Nitra je zrelá na uterák. MAREK ZAGRAPAN vypichol puk Nemcovi pri rozohrávke, vymenil si ho so Svitanom a prvý menovaný po nezištnej prihrávke už nemal problém prekonať z predbránkového priestoru bezmocného domáceho brankára. Asistencie: Patrik Svitana.
29:52 gól Poprad dal gól!
Poprad sa dostáva do dvojgólového vedenia. PETER BJALONČÍK sa dostal z pukom na os klziska, vystrelil a jeho strelu zblokoval Vitáloš rovno na hokejku Bjalončíka a hráč hostí následným druhym pokusom prekonal Cowleyho. Asistencie: Marcel Haščák.
28:02 gól Poprad dal gól!
Nitra bola nedôrazná pred vlastným brankárom a hostia sa vďaka tomu dostávajú do vedenia. MIKE DALHUISEN bekendovým pokusom pretlačil puk za ležiaceho domáceho brankára. Asistencie: Miroslav Preisinger, Lukáš Handlovský.
18:26 gól Poprad dal gól!
Poprad vyrovnáva stav stretnutia po veľkej chybe domáceho brankára, ktorý zastavil za bránkou nahodený puk do pásma a LUKÁŠ HANDLOVSKÝ mu ho nečakane vypichol a dopravil do opustenej domácej bránky. Bez asistencie.
03:38 gól Nitra dala gól!
Nitra využíva presilovku a dostáva sa do vedenia vďaka gólu MAREKA TVRDOŇA, ktorý dostal prihrávku na pravý kruh, zamieril a strelou k ľavej tyčky prestrelil brankára hostí. Asistenciie: Marek Slovák, Tomáš Hrnka.