HK Nitra HK Poprad ONLINE Tipos extraliga 2020 dnes

13. 11. 2020 |

HK Nitra, HK Poprad, Tipos extraliga, online prenos, dnes, live. HK Nitra dnes doma privíta HK Poprad. Proti ťažkému súperovi však bude chcieť udržať neporaziteľnosť. Sledujte online prenos od 18:00 hod.

Radosť hráčov Nitry po góle v odvete štvrťfinále Vyšehradského pohára v hokeji HK Nitra - MMKS Podhale Nowy Targ 15. októbra 2019 v Nitre. FOTO TASR - Henrich Mišovič

V 12. kole hokejovej Tipos Extraligy sa v Nitra aréne predstaví HK Poprad. Nitra po návrate z karantény v extraligových zápasoch pokračuje tam kde skončila pred nútenou pauzou a to je v zbieraní výhier bez straty bodu. Na svojom konte ich už má 7 a je na čele tabuľky.

Poprad z rovnakého počtu zápasov získal 16 bodov a je tretí. Stratu bodov Kamzíci zaznamenali v prvom vzájomnom stretnutí pod Tatrami, kedy prehrali s Nitrou 2:3. Zhodne 2:3 avšak po predĺžení prehral Poprad aj v nedeľu s Detvou. Na ihriskách súperov sú Kamzíci zatiaľ neporazení, naposledy bodovali naplno po výhre 6:3 v Trenčíne.

Nitra na vlastnom ľade zdolala v utorok Michalovce 5:3. V drese Corgoňov prvý extraligový zásah dosial ho veku 16 rokov, 8 mesiacov, 26 dní Šimon Nemec a v tabuľke najmladších strelcov extraligy mu patrí šieste miesto, kedy na piatom mieste je Samuel Buček o deň mladší.

Zaujímavá prvá tretina priniesla vylúčenia i góly. V 3. minúte mohol otvoriť skóre hosťujúci Lalancette, ale jeho strela iba obtrela ľavú žŕdku nitrianskej brány. Do vedenia sa dostali ako prví domáci, keď v 7. minúte prepadol Tomekovi pomedzi betóny nie príliš razantný pokus Mezeia - 1:0.

Nitrania následne dokázali potrestať Törökovu nedisciplinovanosť, ktorú preukázal pri vhadzovaní, keď bol dvakrát napomenutý čiarovým rozhodcom. Následnú presilovku zahrali “Corgoni” veľmi dobre a z prvého gólu v "áčku" sa tešil 16-ročný bek Šimon Nemec, ktorý vystrelil Tomekovi fľašu a “vyhnal” ho z bránky.

Michalovciam sa podarilo znížiť v 13. minúte po úspešnej dorážke Venteläho. Vyrovnanie mal na hokejke dve minúty pred koncom tretiny McCormack, ale pri jeho sóle pomohla Cowleymu opäť žrď.

V 24. minúte poslal Nitru do dvojgólového vedenia Hrnka, väčšinový podiel na góle však mal Tvrdoň, ktorý hokejku spoluhráča našiel milimetrovou prihrávkou. O tri minúty, keď strelil štvrtý gól Nitry aktívny Žitný to s Duklou už začalo vyzerať veľmi zle.

“Líšky” však od druhej polovice tretiny výrazne zlepšili svoj výkon. Nitrania boli neraz zatlačení hlboko do obranného pásma a na ich šťastie inkasovali iba raz. V 36. minúte dorazil Lalancette puk za Cowleyho - 4:2.

Hostia boli aj strelecky aktívnejší a v 49. minúte už zaostávali iba o gól, keď druhým gólom v zápase znížil fínsky obranca Ventelä. Nitrania sa okrem bránenia spoliehali na rýchle brejky. V 54. minúte mohol ukľudniť domácich Lantoši, no jeho strela švihom mierila nad.

Michalovce skúsili dve a pol minúty hru bez brankára. Tlak, ktorý si vytvorili nebol dostatočný a gólom do prázdnej bránky spečatil siedmu výhru Nitry útočník Hrnka.

HK Nitra
2 : 4
(1:1, 0:3, 1:0)
HK Poprad

Góly a asistencie: 4. Tvrdoň (Slovák, Hrnka), 41. Tvrdoň (Cardwell, Slovák) – 19. Handlovský, 29. Dalhuisen (Preisinger, Handlovský), 30. Bjalončík (Haščák), 32. Zagrapan (Svitana). Rozhodca: Baluška, Výleta – Synek, Durmis. Diváci: Bez divákov.
HK Nitra: Cowley – Mezei, Cardwell, Švarný, Vitaloš, Pupák, Nemec, Knižka – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Lantoši – Holešinský, Dauda, Žitný – Minárik, Šiška, Škvarek – Stümpel
HK Poprad: Rychlík– Brejčák, Dalhuisen, Ulrych, Drgoň, Repe, Hudec, Hajnik, Kramár – Vandas, Preisinger, Handlovský – Mešár, Skokan, Haščák – Svitana, Zagrapan, Livingston – Paločko Matúš, Bjalončík, Paločko Matej
časová značka Koniec zápasu.
59:22 Zagrapan tesne minul opustenú domácu bránku a pri puku opäť domáci.
58:57 Nitra hrá bez brankára v šestici.
58:57 Oddychový čas domácich.
58:57 Zakázané uvoľnenie Poprad.
58:22 Nitra s pukom v útočnom pásme ale hostia sa dobre bránia a nepúšťajú Corgoňov do zakončenia.
56:54 Rychlík vyrazil strelu Žitného na hokejku Kollára, s ktorého dorážkou si následne rovnako úspešne poradil.
55:47 Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred domácim brankárom. Predchádzajúce sekundy sa domáca štvrtá formácia nevedela vymaniť z tlaku hostí. Hru prerušil až zákrok domáceho brankára.
53:55 Nitra zakladá útočnú akciu z hĺbky obranného pásma. Na vyrovnanie jej už veľa času nezostáva.
52:48 Puk na domácej striedačke a hra je prerušená.
52:26 Bjalončíkova strela končí na hrudi domáceho brankára.
51:43 Šťastný nahodil puk na Rychlíka, ktorý sa neponáhľal s rozohrávkou a Nitra poľahky získala útočné pásmo.
51:30 Dlhšie sa hrá bez prerušenia.
50:11 Tvrdoň mohol pridať aj tretí gól po skvelej prihrávke od Slováka. Rychlík ale dobre zasiahol a stav sa nemení.
48:22 Brániaci Vitaloš prihral nečakane osamotenému protihráčovi Bjalončíkovi, s ktorého strelou z prvej si Cowley poradil.
47:50 Odrazený puk skončil na tribúne a hra je prerušená. Vhadzuje sa v strednom pásme.
46:37 Vhadzuje sa v strednom pásme.
46:15 Zagrapan prenechal v útočnom pásme puk Preisingerovi, ten páli bez prípravy a Cowley puk chytá do lapačky.
45:01 dôležité Zagrapanova strela z prvej končí na ľavej tyčke domácej bránky.
44:47 Skokan nebezpečne vystrelil z medzikružia a domáci brankár jeho pokus s námahou vyrazil
43:33 Pomer striel v druhej tretine bol 6:16, celkovo po druhej tretine 25:26.
42:33 Poprad v rýchlom protiútoku zakombinoval a Cowley musel zasahovať.
41:58 Nitra pokračuje v aktivite s pukom v útočnom pásme. Zrejme nás čaká zaujímavá tretia tretina.
40:31 gól Nitra dala gól!
Nitra v úvode tretiny znižuje stav stretnutia na rozdiel dvoch gólov. Kombinácia Cardwell, Slovák a MAREK TVRDOŇ na konci ktorej bolo presné zakončenie Tvrdoňa tentokrák k pravej tyčke z rovnakého miesta ako pri prvom góle. Asistencie: Marek Slovák, Jacob Cardwell.
40:06 Domáci v plnom počte.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:15 Pomer síl na ľade sa vyrovnáva pri vylúčení Skokana za hákovanie unikajúceho Šišku.
39:10 Šiška v oslabení skúsil strelou od modrej pozornosť brankára hostí.
38:45 Zákrok domáceho brankára a hra je prerušená. Pomer striel po prvej tretine bol 19:10, v tej druhej by sa strely Corgoňov dali spočítať na jednej ruke zatiaľ.
38:05 Poprad si zahrá presilovku pri vylúčení Mezeia.
37:39 Zagrapan prihral na pravú stranu cez celú širku puk na Matúša Paločka, s ktorého strelou z prvej si Cowley poradil.
37:26 Domáci v plnom počte.
37:12 Zakázané uvoľnenie Poprad.
36:22 Puk pri brankárovi hostí a obe mužstvá striedajú počas hry.
35:22 Po reklamnej prestávke si hostia zahrajú presilovku pri vylúčení Šišku za hákovanie. Poprad pri signalizovanom vylúčení hral vyše minútu v šestici a kombinoval v útočnom pásme avšak Kamzíci nevymysleli nič prekvapivé a hru nakoniec prerušil zákrok domáceho brankára.
33:37 Hostia mohli pridať ďalší gól, ale Haščákova strela z pravej strany tesne minula svoj cieľ.
32:30 Nitra opäť v zovretí Kamzíkov pred vlastným brankárom. Poprad hrá ako vymenený oproti prvej tretine.
31:39 gól Poprad dal gól!
Nitra je zrelá na uterák. MAREK ZAGRAPAN vypichol puk Nemcovi pri rozohrávke, vymenil si ho so Svitanom a prvý menovaný po nezištnej prihrávke už nemal problém prekonať z predbránkového priestoru bezmocného domáceho brankára. Asistencie: Patrik Svitana.
29:52 gól Poprad dal gól!
Poprad sa dostáva do dvojgólového vedenia. PETER BJALONČÍK sa dostal z pukom na os klziska, vystrelil a jeho strelu zblokoval Vitáloš rovno na hokejku Bjalončíka a hráč hostí následným druhym pokusom prekonal Cowleyho. Asistencie: Marcel Haščák.
28:55 Vhadzuje sa pred domácim brankárom. Na ľade je druhý útok domácich bez Lantošiho, ktorý sa už v druhej tretine neobjavuje na ľade a jeho miesto v útoku zaujal Žitný.
28:02 gól Poprad dal gól!
Nitra bola nedôrazná pred vlastným brankárom a hostia sa vďaka tomu dostávajú do vedenia. MIKE DALHUISEN bekendovým pokusom pretlačil puk za ležiaceho domáceho brankára. Asistencie: Miroslav Preisinger, Lukáš Handlovský.
27:33 Ofsajd Nitra.
27:19 Švarného strelu Rychlík vyrazil iba pred seba a následne si poradil aj s dorážkou Minárika a hra je prerušená.
26:40 Poprad citeľne zlepšil pohyb v druhej tretine a hra sa odohráva viacej v obrannom pásme domácich.
26:05 Mešár sa ocitil zoči voči domácemu brankárovi. Jeho bekendové zakončenie letelo nad bránku Corgoňov.
24:45 Domáci v plnom počte.
23:48 Vhadzuje sa pred domácim brankárom.
23:24 Svitana prihral na ľavú stranu Haščákovi, ktorého tvrdú strelu z prvej Cowley s námahou vyrazil a jeho spoluhráči poslali puk až k Rychlíkovi.
22:44 Poprad si zahrá presilovku pri vylúčení Pupáka.
21:42 Vhadzuje sa pred domácim brankárom.
20:59 Skokan prihral spoza bránky Vandasovi, ktorého strelu z prvej zastavil Cowley skvelým zákrokom pravým betónom.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:44 Poprad už mohol vyhrávať, po tom čo Nitra zle rozohrávala. Do úniku sa dostal Haščák a tiesnený Mezeiom vystrelil ale brankár domácich odčinil svoje predchádzajúce zaváhanie a puk chytá do lapačky.
18:26 gól Poprad dal gól!
Poprad vyrovnáva stav stretnutia po veľkej chybe domáceho brankára, ktorý zastavil za bránkou nahodený puk do pásma a LUKÁŠ HANDLOVSKÝ mu ho nečakane vypichol a dopravil do opustenej domácej bránky. Bez asistencie.
18:15 Domáci v plnom počte.
17:54 Nitra poslal puk k brankárovi hostí a obe mužstvá striedajú.
17:12 Haščákova strela z prvej bola nepresná. Pri puku však stále hostia.
16:13 Poprad si zahrá prvú presilovku v stretnutí pri vylúčení Hrnku za seknutie.
14:49 Po reklamnej prestávke sa vhadzuje pred brankárom hostí.
14:00 6 minút pred koncom tretiny Lantoši odkráčal s bolestivou grimasou predčasne do kabín. Uvidíme či sa domáci hráč ešte predstaví v zápase.
13:45 Kollár prihral puk poza obrancov hostí na Štastného. Ten skúsil strelu k vzdialenejšej tyčke, ktorá bola nepresná.
12:57 Nepresná rozohrávka Corgoňov a píska sa zakázané uvoľnenie.
12:17 Vandas skúšal prekvapiť Cowleyho spoza bránky ale domáci brankár dobre zasiahol a hra je prerušená. Nasledovala menšia strkanica medzi Cardwellom a Vandasom. Pomer síl na ľade sa však nemení.
12:02 Zakázané uvoľnenie Nitra.
10:59 Hasčákovu strelu z veľkého uhla Cowley bez problémov chytá.
10:01 Zakázané uvoľnenie Poprad.
09:02 Hostia sa vymanili z veľkého náporu a sú s pukom už v útočnom pásme. V predchádzajúcich minútach ich podržal brankár Rychlík.
08:12 Brankár hostí je teraz v kanonáde a jeho spoluhráči sú zovretí vo veľkom tlaku.
07:27 Daudovu strelu od modrej vyrazil Rychlík iba pred seba a dorážka Žitného minule tesne ľavú tyčku.
06:36 Ďalší ofsajd hostí a prerušená hra. Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať v strednom pásme.
06:03 Ofsajd Poprad. Hra je v týchto minútach rozkúskovaná a nemá potrebné tempo.
05:43 Matej Paločko si to s pukom namierol spoza branky na os klziska, vystrelil ale jeho pokus letel nad bránku domácich.
05:22 Puk za bránkou hostí a obe mužstvá striedajú počas hry.
04:13 Vhadzuje sa pred Rychlíkom. Na vhadzovanie si však počkáme nakoľka bránka hostí je mimo svojej pozície a je potreba pomoci od domácich rolbárov.
03:38 gól Nitra dala gól!
Nitra využíva presilovku a dostáva sa do vedenia vďaka gólu MAREKA TVRDOŇA, ktorý dostal prihrávku na pravý kruh, zamieril a strelou k ľavej tyčky prestrelil brankára hostí. Asistenciie: Marek Slovák, Tomáš Hrnka.
02:45 Matúš Paločko poslal v útočnej snahe k ľadu Švarného a Nitra si zahrá presilovku.
02:30 Hudecova strela od modrej neprešla cez hradu tiel pred domácim brankárom.
01:07 Kollár zakombinoval s Lantošim v útočnom pásme avšak tesne pred zakončením si Corgoni nerozumeli a pri puku hostia.
00:29 Slovák prihral na ľavú stranu Hrnkovi, ktorého následná príklepová strela bola zblokovaná na ochrannú sieť.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Po hymne je všetko pripravené na úvodné buly.
Aktéri zápasu sú už na ľade. Popradčania si dali načas. Domáci hráči a rozhodcovia museli na nich čakať takmer 2 minúty.
Úvodné zostavy:

HK Poprad: Rychlík – Brejčák, Dalhuisen, Ulrych, Drgoň, Repe, Hudec, Hajnik, Kramár – Vandas, Preisinger, Handlovský – Mešár, Skokan, Haščák – Svitana, Zagrapan, Livingston – Paločko Matúš, Bjalončík, Paločko Matej

Rozhodca: Baluška, Výleta – Synek, Durmis.
V 12. kole hokejovej Tipos Extraligy sa v Nitra aréne predstaví HK Poprad. Nitra po návrate z karantény v extraligových zápasoch pokračuje tam kde skončila pred nútenou pauzou a to je v zbieraní výhier bez straty bodu. Na svojom konte ich už má 7 a je na čele tabuľky. Poprad z rovnakého počtu zápasov získal 16 bodov a je tretí. Stratu bodov Kamzíci zaznamenali v prvom vzájomnom stretnutí pod Tatrami, kedy prehrali s Nitrou 2:3. Zhodne 2:3 avšak po predĺžení prehral Poprad aj v nedeľu s Detvou. Na ihriskách súperov sú Kamzíci zatiaľ neporazení, naposledy bodovali naplno po výhre 6:3 v Trenčíne. Nitra na vlastnom ľade zdolala v utorok Michalovce 5:3. V drese Corgoňov prvý extraligový zásah dosial ho veku 16 rokov, 8 mesiacov, 26 dní Šimon Nemec a v tabuľke najmladších strelcov extraligy mu patrí šieste miesto, kedy na piatom mieste je Samuel Buček o deň mladší.
Či sa Nitre podarí udržať na víťaznej vlne alebo si Poprad vráti požičané a preruší sériu Corgoňov sa dozviete aj z nášho textového prenosu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.