Dukla Trenčín HK Dukla Michalovce ONLINE play-off dnes

7. 4. 2021 |

HK Dukla Trenčín dnes v 4. zápase privíta HK Dukla Michalovce. Sledujte štvrťfinále play-off ONLINE od 18:00 hod.

Hráč HK Dukla Trenčín Erik Rajnoha, vpravo hráč HK Dukla Ingema Michalovce Ville Juhani Korhonen. FOTO: TASR.

Domáci budú chceiť dnes vyrovnať stav série, ktorý je 1:2 v ich neprospech, keď včera súperovi podľahli rovnakým pomerom. Prvý zápas na trenčianskom ľade sa začal opatrne. Ani jedno z mužstiev nechcelo urobiť zbytočnú chybu. Hostia boli o niečo aktívnejší a niekoľkokrát preverili pozornosť gólmana Valenta, ktorý bol však pozorný.

HK Dukla Trenčín HK Dukla Michalovce ONLINE dnes play-off LIVE

V 11. minúte domáci zle striedali. Z úvodnej presilovky aj padol prvý gól. Valent ešte reagoval na McCormackovu strelu, ale na dorážku Erkijuntiho už nemal nárok. Aj po stretelenom góle prevažovala aktivita hosťujúceho tímu, ktorý chcel pridať druhý presný zásah. Domáci sa zdvihli až v závere tretiny. Párkrát pohrozili, ale vyrovnať sa im nepodarilo.

Trenčania mali ideálny vstup do druhej tretiny. Už po pol minúte sa im podarilo vyrovnať. Tomek vyhodil puk iba na hokejku Sojčíka, ktorý našiel pred bránkou voľného Paukovčeka a ten poslal puk do prázdnej bránky. O chvíľu predviedol individuálnu akciu Lehtonen.

Predral sa až do zakončenia, no nenamieril presne. Aj druhá presilová hra líšok v zápase bola mimoriadne dramatická. Hostia zavreli vojakov pred Valenta na celé dve minúty, no tí s vypätím všetkých síl oslabenie ubránili. V polovici stretnutia mali výhodu presilovej hry i Trenčania.

Síce ju nehrali vôbec dobre, no Sádeckého strela rozozvučala konštrukciu bránky. V 33. minúte vysunul Ackered Okuliara. Ten však puk poslal iba do ľavej žŕdky. Následne mala Dukla výhodu presilovej hry o dvoch hráčov takmer celé dve minúty. Hostia sa však ubránili.

V tretej tretine sa čakalo, kto ako prvý urobí vážnejšiu chybu. Hra mala vysoké tempo, no šance nepribúdali. V 47. minúte dostal puk do jazdy Regenda, ocitol sa sám pred Valentom, ale nezakončil dôrazne. Rozhodnutie napokon priniesla 56. minúta.

Southorn na seba naviazal hráčov, Erikinjuntti zostal medzi kruhmi osamotený a strelou z voleja skóroval. Nádeje domácich na lepší výsledok zhasli tri minúty pred koncom stretnutia, keď Ackered dostal dvakrát nižší trest za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

Dukla Trenčín
4 : 5
(1:2, 2:1, 1:2)
HK Dukla Ingema Michalovce

Góly a asistencie: 9. Valach (Berisha, Rehuš), 25. Bokroš (Kettunen), 35. Berisha (Ackered, Okuliar), 51. Ackered (Švec, Kettunen) – 6. Lehtonen (Southorn, Bartánus), 19. Regenda (Galamboš), 32. Mašlonka (Karaffa), 49. Karaffa, 52. Regenda (McCormack). Rozhodca: Tvrdoň,Orolín – Kacej, Ordzovenský.
Dukla Trenčín: Valent – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Ilenčík, Jalasvaara, Rajnoha – Sádecký, Paukovček, Sojčík – Kukuča, Rehuš, Okuliar – Berisha, Švec, Kettunen – Reddick, Valach, Krajč – Beták
HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Southorn, Louis, Ťavoda, Lačný, Šedivý – Takáč, Lalancette, Šoltés – Erkinjuntti, Lehtonen, Korhonen – Regenda, Galamboš, Bartánus – Karaffa, Suja, Mašlonka
59:26 Ackeredovo nahodenie zblokoval obetavým zákrokom Galamboš.
59:08 Regenda netrafil bekhendom od mantinelu prázdnu bránku, ktorú opustil Valent.
58:24 Domáci v plnom počte.
58:00 Pre Michalovce je dôležité hlavne držať puk a ani sa neženú dopredu za každú cenu.
57:30 Hostia nehrajú presilovku dobre, dlho sa nevedia dostať do tretiny.
56:24 Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Reddick – 2 min., sekanie).
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Okuliar – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).
56:24 Reddick v snahe o zisk puku vysekol hokejku súpera, pravica rozhodcu vyletela. Okuliar protestoval a videl panenku.
54:33 Trenčania sa snažia vystupňovať útočnú snahu, ale do plných sa im presadzuje ťažko.
53:55 Berisha švihom z ľavého kruhu mieril do horných poschodí brány, Tomek reflexívne puk vyrazil.
53:30 Lehtonen potiahol puk do tretiny, prihral naspäť na modrú McCormackovi, ten ale neprepálil spleť brániacich hráčov.
51:57 gól Dukla Michalovce dala gól!
Presilovku hostia využívajú, strela McCormacka sa odrazila od žrdky za chrbát Valenta do bránkoviska, kde bol prvý PAVOL REGENDA a dorazil
Asistencie: Graeme McCormack.
51:28 Lalancettov pokus zblokovaný.
51:08 Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Rehuš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
51:08 Mudrák inkasoval v súboji s Rehušom do tváre, domáci hráč dostáva 2 minúty.
50:24 gól Trenčín dal gól!
Trenčania pritlačili súpera, puk dostal na modrú CALLE ACKERED a obstrelil brániacich hráčov aj brankára.
Asistencie: Jozef Švec, Janne Kettunen
49:30 dôležité A Bartánus mohol dať poistku, ocitol sa sám pred Valentom, ale nepreľstil ho kľučkou.
49:28 Reddick s Valachom sa natlačili pred bránu, ale neprekonali Tomeka. Reddick len dočahoval puk hokejkou.
49:12 Hostia opäť vo vedení a blízko tretieho bodu v sérii. Domáci sa musia zlepšiť, v tretej tretine im to moc dopredu nejde.
48:15 gól Dukla Michalovce dala gól!
Michalovce dlhšie držali domácich pred Valentom, ale finálne prihrávky im nevychádzali. Nakoniec sa puk od brániaceho hráča odrazil medzi kruhy k ROMANOVI KARAFFI a ten presne trafil.
47:10 V závere presilovky sa neujala strela Lehtonena z pravej strany.
46:49 Sojčík chytil Southornovu prihrávku hokejkou vo vzduchu a opäť hostia mimo pásmo.
46:09 Nepresná prihrávka opäť stojí Michalovčanov útočné pásmo.
45:32 Domáci získali buly v útočnom pásme, po jeho vyhratí vystrelil Starosta, Tomek puk stlmil na hrudi.
45:27 Lalancettov pokus z ľavej strany bol zblokovaný a Trenčania sa následne oslobodili.
45:10 Paukovček dohral súboj s Regendom pri mantineli, ale trafil ho hokejkou, takže hostia budú mať možnosť presilovky.
45:10 Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Paukovček – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
44:17 Starosta videl, že Tomek má zakrytý výhľad, nastrelil puk od modrej, ešte prišlo aj k teču pred bránkoviskom, ale brankár hostí mal dobre vykrytý priestor.
42:54 Trenčianske snahy sa nekončia strelami, ale len bojom pri mantineloch. Hostia tieto súboje o puk zvládajú.
42:08 Puk skackal medzi hráčmi v tretine domácich, tí nedokázali puk odpáliť, Mašlonka nakoniec puk napálil na bránu a donútil Valenta k zákroku betónom.
40:59 Domáci v plnom počte.
40:40 Hostia už v pásme, Lehtonen vystrelil z pravého kruhu, ale Valent tentoraz úspešný.
40:15 Trenčania vyhrali buly a dostali puk až k Tomekovi.
V úvode tretej časti ešte 57 sekúnd presilovky pre Michalovce.
39:49 Michalovce vyhrali buly a rozohrali presilovku, Lalancette to skúsil dvakrát z ľavého kruhu, oba pokusy zneškodnil Valent, Korhonen potom hľadal pred bránkou spolurháčov, no neúspešne.
38:58 Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Paukovček – 2 min., faul lakťom).
38:47 Hostia v plnom počte, domáci tím sa až v závere dostal poriadne k presilovkovému postaveniu, ale chýbala finálna prihrávka.
37:50 Prvá minúta presilovky domácich nebola dobrá, príliš veľa nepresností na hokejkách Trenčanov.
36:47 Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Takáč – 2 min., hákovanie).
36:34 dôležité Spoza bránky prišla skvelá prihrávka na ľavý kruh voľnému Takáčovi, ten pálil pohotovo, no Valent zmenšil strelecký uhol a pokryl puk.
35:50 Domáci ešte pokračovali v klasickej početnej výhode, Berisha tentoraz zo svojej parkety nemieril presne.
34:59 gól Trenčín dal gól!
Presilovku o dvoch hráčov Trenčania zvládli, AARON BERISHA najprv trafil brániaceho hráča, ale o chvíľu po prihrávke Ackereda už z ľavého kruhu namieril presne.
Asistencie: Calle Ackered, Oliver Okuliar
34:08 Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Galamboš – 2 min., zovretie puku).
34:08 dôležité Rehuš sa natlačil pred bránu, jeho strela neprešla. Následne ale faul hostí a 69-sekundová presilovka o dvoch hráčov pre domáci tím.
33:23 Buly vyhrali hostia a vyhodili puk.
33:18 Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (McCormack – 2 min, držanie.).
33:05 Erkinjuntti ťahal ďaľší útok svojho tímu, do tretiny mu však vleteli rýchlejšie spoluhráči – ofsajd.
31:50 gól Dukla Michalovce dala gól!
Domáci si neprebrali dobre hráčov v strednom pásme a Michalovce využili prečíslenie 3 na 2, Karaffa z pravej strany poslal puk na ľavý kruh, odkiaľ prudkou ranou MAREK MAŠLONKA prekonal Valenta. Asistencia: Roman Karaffa.
30:39 Lemckeho strela od modrej neprešla, hostia radšej odpálili na zakázané uvoľnenie, aby nerástol chaos v ich obrane.
30:24 V posledných minútach to ide lepšie aktívnym hosťom, Okuliar sa snažil otupiť ich tlak útočnou snahou, ale bol vystavený do ofsajdu.
30:13 McCormack si podržal puk, zamieril s ním okolo brániacich hráčov na ľavý kruh, odtiaľ krížnou prihrávkou vyzval k zakončeniu Lehtonena, ten však presúvajúceho sa Valenta nedokázal prekonať.
29:25 dôležité Prečíslenie 2 na 1 v podaní hostí, Bartánus dobre prihral na Karaffu, ten chvíľu čakal a spracovával puk, Valent sa dokázal premiestniť a zakončenie zachytiť.
28:15 Šoltés manévroval s pukom v útročnej tretine, ale nemal komu prihrať, nakoniec ho prišpendlil na mantinel Lemcke a ukončil akciu.
27:33 Séria nepresností na oboch stranách zabrzdila rodiace sa útoky.
26:46 dôležité Druhá formácia domáceho tímu sa dlho držala v pásme, nakoniec dostal puk na ľavý kruh Kukuča. Snažil sa trafiť nad vyrážačku, Tomek ale dobre reagoval a podržal svoj tím.
25:29 Rajnoha v útočnom pásme natiahol na seba pozornosť brániaceho hráča, prenechal umne do tandemu Paukovčekovi, ten pohotovo strieľal z pravého kruhu, Tomek jeho strelu dobre videl a pripísal si ďaľší dobrý zákrok.
24:39 gól Trenčín dal gól!
Tretí útok domáceho tímu kombinoval v pásme, puk sa nakoniec od Kettunena dostal až na pravý kruh, odkiaľ sa delovkou presadil TOMÁŠ BOKROŠ.
Asistencia: Janne Kettunen
24:13 dôležité Berisha zvládol súboj 1 na 1 so Šedivým, dostal sa až pred Tomeka, no bekhendom nenašiel medzeru v jeho postavení.
23:16 Tretí útok hostí zavrel Trenčanov v pásme, zakončoval Galamboš spomedzi kruhov, no jeho pokus bol stečovaný na ochrannú sieť.
22:54 Suja zatiahol puk do tretiny, nahodil na bránku od mantinelu, vybojoval vhadzovanie.
22:36 Michalovce prehusťujú stredné pásmo a domácim sa prechod do útoku nedarí.
21:45 Nepresnosť hostí v rozohrávke, puk prešiel cez všetky čiary – icing.
21:15 Veľmi neskorý hit Rehuša na Mihálika, rozhodcovia ale mlčia.
20:10 Hostia vyhrali buly v útočnom pásme, delovku Southorna od modrej vyrazil Valent do bezpečia.
Prvá tretina sa začala lepšie pre hostí, hrali v krátkom slede dve presilovky, ktorými sa dostali do tempa a aj do vedenia. V početnej výhode potom vyrovnali domáci, no po individuálnej chybe domáceho obrancu sa opäť dostal do vedenia michalovský tím.
19:34 dôležité Prečíslenie 2 na 1 v podaní domácich, Reddick prihral cez obrancu na Krajča, ale ten v zakončení minul bránku hostí.
18:35 Bokrošovi nesadla strela v dobrej pozícii, puk ešte skákal pred bránkoviskom, ale domáci ho nedokázali usmerniť na bránu.
18:13 gól Dukla Michalovce dala gól!
Obranca Dukly Ilenčík zle zahral pri nahodenom puku na pravý mantinel, puku sa zmocnil PAVOL REGENDA, z pravej strany nakorčuľoval až pred Valenta a dokázal ho obstreliť.
Asistencia: Peter Galamboš
16:15 Jalasvaara nastrelil od modrej, no pred Tomekom nebol nikto, kto by mu situáciu sťažil, takže si brankár hostí poradil s pukom bez problémov.
15:53 Po vyhratom buly vystrelil z pravého kruhu Takáč, ale minul bránku.
15:10 Michalovčania sa dokázali udržať v pásme, ale domáci ich vytláčali k mantinelom, takže na bránku to mohol skúsiť až po uvoľnení Šedivý, no nemieril ideálne.
12:59 Reddick podržal puk v útočnom pásme, prihral na streliu rozbehnutému Valachovi, ktorý z prvej poslal prudký príklep na bránu, Tomek puk kryl.
10:50 Trenčania sa hnali dopredu, Lemcke poslal puk pred bránku, Paukovček sa ešte snažil prihrať voľným spoluhráčom, ale nepresne.
09:45 Mudrák to skúsil z pravej strany, ale jeho pokus minul bránku.
08:53 gól Trenčín dal gól!
Presilovku využíva aj domáci tím. MAREK VALACH dostal puk po vyhratom buly a spoza kruhov presne švihom trafil pod hornú žrdku.
Asistencie: Aaron Berisha, Branislav Rehuš
08:50 Berishova strela z prvej z ľavého kruhu, Tomek sa dobre presunul a puk stlmil na hrudi.
08:19 Okuliar nastrelil puk pred bránku, kde ho ale Paukovček nedokázal usmerniť na bránu.
07:41 Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Regenda – 2 min., nedovolené bránenie).
07:39 Nedorozumenie domácich znamená icing a sťahovanie hry pred Valenta.
07:20 Švec sa pokúsil prekvapiť Tomeka z uhla, no netrafil bránku.
06:50 Suja zakončil akciu hostí strelou z ľavého kruhu, ale nesadla mu podľa predstáv.
06:11 Domáci sa dostali do útočného pásma, Lemckeho strelu ale zblokoval Takáč.
05:42 gól Dukla Michalovce dala gól!
Druhú presilovku hostia zužitkovali, strela MATIASA LEHTONENA z pravého kruhu prešla za Valentov chrbát.
Asistencie: Jordon Southorn, Marek Bartánus
05:24 dôležité Erkinjuntti tečoval strieľanú prihrávku od Korhonena, Valent reagoval výborne, následne chytil aj strelu McCormacka od modrej.
04:47 Hostia si nerozumeli a strácajú pásmo, musia opäť začať od Tomeka.
04:32 McCormackovo nahodenie od modrej prešlo až na bránku, ale Valent si poradil.
04:17 Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Jalasvaara – 2 min., podrazenie).
04:17 Regenda korčuľoval na Jalasvaaru, po manévri spadol. Ak tam aj bol kontakt nohou, útočník hostí tomu riadne pridal rybičkou. Ale vylučuje sa len na domácej strane.
03:35 Domáci sa udržali v pásme, Kukučov pokus z pravého kruhu brankár hostí vyrazil.
03:25 Starosta pristavil v útočnom pásme puk pre Okuliara, ten spoza kruhu trafil Tomekovu masku.
02:28 dôležité Až po uplynutí presilovky mali Michalovce dobrú šancu, Lalancette spoza bránky prihral pred bránkovisko voľnému Takáčovi, ten ale netrafil z prvej bránku.
02:20 Domáci v plnom počte.
01:45 Reddick prekazil rozohrávku súper a získal sekundy pre brániaci sa tím.
01:12 Nepresná Korhonenova strela z pravého kruhu opäť vyhnala Líšky z pásma.
00:50 Hostia naspäť v pásme.
00:35 Bokroš dohral Regendu a Trenčania vyhodili puk do stredného pásma.
00:19 Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Sádecký – 2 min, držanie.).
00:19 Domáci začali aktívne, ale Sádecký si pridržal Southorna, takže hneď presilovka pre Michalovce.
V bránke bez zmien, jednotky aj dnes Michal Valent a Tomáš Tomek. Trenčania v úplne rovnakej zostave, hostia zaradili Louisa, Šoltésa a Karaffu, nehrá Hickmott.

Dukla Trenčín: Valent, Karjalainen – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Ilenčík, Jalasvaara, Rajnoha – Sádecký, Paukovček, Sojčík – Kukuča, Rehuš, Okuliar – Berisha, Švec, Kettunen – Reddick, Valach, Krajč – Beták

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek, Tomek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Southorn, Louis, Ťavoda, Lačný, Šedivý – Takáč, Lalancette, Šoltés – Erkinjuntti, Lehtonen, Korhonen – Regenda, Galamboš, Bartánus – Karaffa, Suja, Mašlonka

Rozhodca: Tvrdoň,Orolín – Kacej, Ordzovenský.
Michalovce v utorok vyhrali tretí zápas série a ujali sa vedenia 2:1 na zápasy. Vo vyrovnanom dueli rozhodla akcia z tretej tretiny, kedy Jordon Southorn naznačil strelu a potom šikovne prihral pred prázdnu bránu Erkinjunttimu. Skúsený útočník Erkinjuntti strelil oba michalovské góly, Dukla Trenčín sa presadila len po chybe brankára Tomeka v rozohrávke. Nevyužila ani 104-sekundovú presilovku o dvoch hráčov.

Fakty z 3.zápasu:

HK Dukla Trenčín – HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 21. Paukovček (Sojčík, Sádecký) – 12. Erkijuntti (Regenda, McCormack), 56. Erkinjuntti (Southorn, Lehtonen). Rozhodovali: Snášel, Adamec – Durmis, Šoltés, vylúčení: 5:5, 10 min OT Ťavoda (napadnutie zozadu), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

/stav série 1:2/

Michalovce: Tomek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Southorn, Šedivý, Ťavoda, Karaffa, Lačný – Takáč, Lalancette, Hickmott – Erkinjuntti, Lehtonen, Korhonen – Regenda, Galamboš, Bartánus – Török, Suja, Mašlonka
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.