HK Dukla Michalovce HC 05 Banská Bystrica ONLINE dnes Tipos extraliga live

15. 11. 2020 |

HK Dukla Michalovce, HC 05 Banská Bystrica, online, dnes, Tipos extraliga, live prenos, hokej. HK Dukla Michalovce dnes na svojom ľade privíta hráčov HC 05 Banská Bystrica. Všetko podstatné môžete sledovať od 16:00 hod. prostredníctvom online prenosu live.

Hráči a tréner HK Dukla Michalovce. FOTO TASR.

HK Dukla Michalovce, HC 05 Banská Bystrica, online, dnes, Tipos extraliga, live prenos, hokej. HK Dukla Michalovce vstupujú do zápasu s HC 05 Banská Bystrica po nelichotivých výsledokch. Z posledných piatich súbojov prehrali tri po sebe. Rovnako je HC 05 Banská Bystrica, ktorá naposledy podľahla Novým Zámkov 2:3.

V úvode si oba tímy zahrali presilovku, lepšie ju zvládli hosťujúci hráči, keď mal v 5. minúte veľkú šancu Šimun, no z nájazdu Kiviaha neprekonal. Inak nebolo tempo vysoké, hra sa prelievala zo strany na stranu a na ľade sa skôr bojovalo. Výraznejšie šance prišli až v druhej polovici tretiny.

HK Dukla Michalovce, HC 05 Banská Bystrica, online, dnes, Tipos extraliga, live prenos, hokej

V 13. minúte nedal zblízka Breton, na druhej strane sa po Rehákovej strele nedostal k dorážke Bajtek.

Viac vzruchu prinieslo druhé dejstvo, v ktorom prišli aj góly. Už v prvej minúte mal dobrú šancu Winquist, ale do zakončenia sa mu hodil Västilä. Hostia sa dočkali o chvíľu neskôr, keď sa počas presilovky dostal pred bránkou k puku Faško-Rudáš a otvoril skóre.

Bystričania využili druhú početnú výhodu v 28. minúte po akcii Vašaša s Kabáčom. Domáci sa nepoučili a súperom darovali v krátkom slede ďalšie dve presilovky. Tie sa však gólmi neskončili. V 38. minúte sa Zámkom podarilo znížiť, keď sa presadil tvrdou strelou od modrej Mikuš.

V 45. minút mohol vrátiť Bystričanom dvojgólové vedenie Faško-Rudáš, ale sám pred Kiviahom nedal. O dve minúty išiel na trestnú Winquist a domáci vyrovnali, Iso-Mustajärvi prihral z ľavej strany Seppänenovi a ten rozvlnil sieť - 2:2.

Novým Zámkom sa napokon podarilo dokonať obrat, keď sa v 57. minúte presadil pri ďalšej početnej výhode Obdržálek. V závere Kiviaho vychytal tutovku Šimuna.

HK Dukla Ingema Michalovce
4 : 6
(1:2, 1:3, 2:1)
HC 05 Banská Bystrica

Góly a asistencie: 15. Hickmott (V. Mihálik), 33. Takáč (McCormack, Southorn), 46. Southorn (Hickmott), 59. T. Török (Lalancette) – 9. Drew, 15. Kabáč (Tamáši, A. Žiak), 22. Drew (Winquist, Breton), 27. Šimun (Winquist, Drew), 36. Drew (M. Sloboda), 51. Drew (Breton). Rozhodca: Fridrich, Goga – Stanzel, Janiga.. Diváci: bez divákov..
HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – McCormack, Ventelä, Southorn, V. Mihálik, Ťavoda, Louis, Zekucia, Bdžoch – P. Regenda, Lalancette, Majdan – Takáč, Hickmott, Bartánus – Korhonen, Galamboš, Mašlonka – Ragan, Češík, T. Török.
HC 05 Banská Bystrica: Rabčan – Breton, Drew, Ďatelinka, A. Žiak, Petrinec, Biro, Lopejský – M. Sloboda, Winquist, Faško – Rudáš – Kabáč, Tamáši, Vašaš – Výhonský, Šimun, Vybíral – Sojka, Giertl, L. Lunter.
59:38 dôležité Michalovce oddychový čas!
59:38 Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (V. Mihálik – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Winquist – 2 min., sekanie).
58:54 dôležité Michalovce hrajú power-play!
58:12 gól Dukla Michalovce dala gól!
TOMÁŠ TÖRÖK dokonal skvelú robotu Christophea Lalancetteho a po nezištnej prihrávke prepálil inak veľmi dobre chytajúceho Eugena Rabčana. Asistencia: Christophe Lalancette.
58:04 Michalovce hrajú s piatimi hráčmi.
58:00 Prebiehajú posledné dve minúty stretnutia.
56:04 Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (hráčska lavica Michalovce – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).
53:49 Postavenie útočiaceho hráča Banskej Bystrice v bránkovisku. Prerušená hra.
dôležité Reklamná prestávka.
51:40 O víťazovi by už nemalo byť pochýb. Dostať šesť gólov na domácom ľade je pre Michalovce veľmi silná káva. Zvlášť, ak brankár dostane od obrancu štyri góly.
50:11 gól Banská Bystrica dala gól!
HUNTER DREW chladnokrvne vyslal strelu švihom z väčšej diaľky, ktorá perfektne zapadla Tomekovi v pravom vinkli. Naozaj výstavný kúsok a úžasný koncert mladého Kanaďana. Asistencia: Alex Breton.
49:32 dôležité Banská Bystrica oddychový čas!
49:28 Dukla pritlačila súpera v útočnom pásme, avšak bez vyslania strely na Rabčana.
48:25 dôležité Banská Bystrica mierila do protiútoku a táto šanca volala po góle na 3:6! Iba Tomek a jeho reflex betónom zabránilo odskočeniu hostí na rozdiel troch gólov!
45:54 gól Dukla Michalovce dala gól!
JORDON SOUTHORN dáva Michalovciam nádej na priaznivý rezultát. Rabčana prekonal z bekhendu medzi nohy. Asistencia: Jordan Hickmott.
44:45 Nahadzovaný pokus Louisa od modrej čiary zablokovaný bystrickými hráčmi.
43:11 Barani by už si bez väčších problémov mali postrážiť trojbodovú výhru. Mizéria Michaloviec má pokračovanie.
42:06 Tomáš Tomek bol prvýkrát ohrozený v rámci tretej časti hry až v tomto okamihu.
41:52 Gólman Banskej Bystrice nemal dnes príliš veľa práce a tým šanciam, ktoré si Michalovce ako tak vytvorili, spoľahlivo odolal.
41:32 McCormack vyprášil Rabčanove betóny strelou z ťažkého uhla.
40:50 Banská Bystrica hrá s piatimi hráčmi.
40:25 Takáč ideálne vložil hokejku do dobrej prihrávky Lalancetteho, ale Rabčan nekapituloval ani nemal k tomu blízko.
Tretia tretina sa začne o 17:47.
Pri pohľade na Michalovčanov je zrejmé, že sa nevedeli dočkať prestávky. Druhá tretina sa pre nich skončila zle. Bystrica sa konečne začala presadzovať a vyzerá to tak, že v Michalovciach to už prinesie želané ovocie.
39:00 Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:50 Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Faško – Rudáš – 2 min., podrazenie).
38:07 Banská Bystrica hrá s piatimi hráčmi.
37:46 Lalancette nedával puk okamžite pred bránku. Regenda aj Török očakávali prihrávku, ale zbytočne.
36:14 Marek Biro sa pred Rabčanom dostal do súboja s Bartánusom. Víťazne z toho vyšiel brankár Banskej Bystrice.
36:07 Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Kabáč – 2 min., hákovanie).
35:25 gól Banská Bystrica dala gól!
HUNTER DREW je jednoznačným mužom stretnutia v Michalovciach. 22-ročný obranca zaznamenáva hetrik viac-menej po nenáročnej práci. Asistencia: Marek Sloboda.
35:16 Marek Sloboda premrhal ideálny moment na zakončenie. Mark Louis mu poslal puk do nevýhodnej pozície na streľbu,
34:26 Banskobystrický gólman Rabčan zasahoval a hra sa prerušila.
34:03 Mihálik chcel dostať puk na spoluhráčov v strednom pásme za cenu bekhendu. Šimun mu to znemožnil.
33:41 Juraj Majdan nedokázal poslať puk von z pásma. Ten na modrej čiary ulovil Ďatelinka, ale jeho následná strela bola veľmi vysoká a skončila na ochrannej sieti.
32:31 gól Dukla Michalovce dala gól!
SAMUEL TAKÁČ dokázal nadvihnúť puk ponad pravý betón Rabčana a je to teda 2:4. Asistencie: Graeme McCormack a Jordon Southorn.
32:00 Samuel Takáč neuspel vpredu so spoluhráčmi, a tak sa snaží vrátiť ich späť pred brankára Rabčana.
31:20 Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Výhonský – 2 min., podrazenie).
31:16 Eduard Šimun v krátkom časovom slede bol tým hráčom, ktorý namieril puk na Tomeka. V tomto prípade si michalovský gólman postrážil pravú žŕdku a vložil tam betón.
30:43 dôležité Tomáš Tomek vytiahol dôležitý zákrok pri strele Šimuna!
30:17 Banská Bystrica hrá s piatimi hráčmi.
30:01 Majdanovi v poslednej chvíli zablokoval hokejku Marek Biro. Inak by to mal na zakončenie do prázdnej bránky.
29:12 dôležité Southorn švihom namieril do tyčky! Rabčan sa ešte prehadzoval v bránkovisku, lebo nevedel, kde je puk!
28:56 Michalovčania sa núkajú, kto prvý vystrelí, alebo prihrá niekomu.
28:17 Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., podrazenie).
27:54 Zemplínčanom odskakujú puky od hokejok, nevedia si prihrať na krátku vzdialenosť a iba ťažko môžu skorigovať nepriaznivý stav. Hostia spod Urpína už začínajú kontrolovať vývoj duelu.
26:58 Zámorský hokejista Banskej Bystrice Hunter Drew najprv v slovenskom klube ukázal druhú stránku, ktorou bola bitka s Ulrychom v Poprade. Od tej doby sa naštartoval a body získava v štatistikách, ktoré pomáhajú mužstvu. Dnes za 27. minút nazbieral už 3 body za 2 góly a 1 asistenciu.
26:07 gól Banská Bystrica dala gól!
V tomto momente to s Michalovcami vyzerá zle – nedobre. EDUARD ŠIMUN sa Michalovčanom pripomenul najlepším spôsobom, akým mohol. Po jeho strele musel Tomáš Tomek po štvrtýkrát vyťahovať puk z vlastnej siete. Asistencie: Josh Winquist a Hunter Drew.
25:44 Regenda zabojoval o puk, ktorý nepretlačil cez Drewa, no zastúpil ho Galamboš a Dukla strieda.
25:16 Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (McCormack – 2 min., podrazenie).
24:44 Banskobystrický krídelník Sloboda si vytváral pozíciu na bekhnedové zakončenie, ktoré sčasti aj vykonal, ale bez výsledného efektu.
24:16 Breton sa približoval k Bartánusovi, ktorého v tej rýchlosti napadlo nahodenie puku na zadný mantinel.
23:43 Petrinec odhodlane viedol puk od červenej čiary a chcel využiť veľké medzery v michalovskej obrane. Zastavil ho až dôrazný obranca Ťavoda.
23:07 Banská Bystrica vytvorila prievan v predbránkovom priestore Michalovčanov. Češík to riešil vyhodením puku, čo malo za dôsledok zakázané uvoľnenie.
22:42 Eugen Rabčan si v tejto tretine ešte nesiahol na puk až teraz. Situáciu vyhodnotil ako najlepšie vedel, a preto zvolil podržanie puku v lapačke.
22:03 Michalovce podľa výsledku aj herného prejavu sa zasekli. Aj z ich presiloviek sa vytratila potrebná iskra či nasadenie a v činnosti, ktorú ovládali od začiatku sezóny, majú teraz problém presadiť sa.
21:25 gól Banská Bystrica dala gól!
Bystričania to výborne zahrali a HUNTER DREW sa po presnej strele mohol tešiť z druhého streleckého zápisu. Tomáš Tomek už nemohol nič urobiť, aby to dokázal zvrátiť. Asistencie: Josh Winquist a Alex Breton.
21:15 Už to začína byť statické zo strany Bystričanov.
20:49 Breton si potiahol puk od modrej čiary bližšie do priestoru medzi kruhmi, no nakoniec sa neodhodlal k streleckému pokusu.
20:34 V tejto chvíli došlo k ohrozeniu brankára Michaloviec Tomáša Tomeka. Po jeho zákroku sa pískalo a nasleduje vhadzovanie v ľavom kruhu.
20:17 Práve sa začala presilovka Banskej Bystrice, avšak hostia si najprv počkali na rozostavenie, resp. založenie útoku, ktoré neprišlo.
Druhá tretina sa začne o 16:53.
Banská Bystrica bola aj v piatok aj teraz vo vedení. Pred dvomi dňami to však neudržala a prehrala v Nových Zámkoch. Dukla opäť pôsobí nedobrým dojmom. Má na to ešte dve tretiny, aby zmenila obraz hry.
19:59 Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Galamboš – 2 min., podrazenie).
19:00 Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:16 Mihálik strieľal, no mimo bránky Rabčana.
17:32 Mark Louis, ktorý sa vo štvrtok "preslávil" K.O úderom do Patrika Maiera, tvrdo vystrelil, ale zároveň nepresne.
17:05 Michalovce zo svojho pobytu v útočnom pásme nevyťažili ani len zaujímavú prihrávku.
16:38 Mašlonka prečítal let puku a vo vhodnom momente mu pomohol nadvihnutím do pásma. Rýchlonohý Korhonen okamžite štartoval motory, aby ho zachytil, čo sa mu podarilo.
16:12 Marek Sloboda po menšom sóle cez pol klziska išiel do strely za modrou čiarou. Puk však neprešiel k Tomekovi.
15:41 Banská Bystrica hrá s piatimi hráčmi.
15:09 Michalovce hrajú s piatimi hráčmi.
14:47 gól Banská Bystrica dala gól!
Michalovskí hráči išli ležérne do tejto situácie. Strela MICHALA KABÁČA sa zastavila za chrbtom brankára Tomeka. Z môjho pohľadu to bolo aj tečované. Asistencie: Alex Tamáši a Adam Žiak.
14:10 gól Dukla Michalovce dala gól!
JORDAN HICKMOTT vynikajúco vyškolil bystrickú obranu na čele s brankárom Rabčanom. Skvelo sa obtočil okolo brány a úspešne zakončil. Asistencia: Vladimír Mihálik.
14:01 Michalovce hrajú so štyrmi hráčmi.
13:41 Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Winquist – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
13:40 dôležité Krásne hostia vyšachovali domácich! Dnešný úvodný strelec Hunter Drew pálil z prvej! Tomek sa presúval s jeho strelou a nechtiac vykopol bránku zo svojho postavenia!
13:09 Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Bdžoch – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
13:08 Každopádne sa im v tejto presilovej hre nedarí. Matej Češík je určite rád, že neprežíva spoza plexiskla na trestnej lavici krušné okamihy.
12:55 Zverenci trénera Norberta Javorčíka sa vrátili do pásma.
12:01 Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Češík – 2 min., držanie).
11:28 Korhonen bol pre zmenu v šanci s Mašlonkom. Jeho bekhend nebol úspešne dokončený, pretože ho skvelo obsadil jeden z hosťujúcich obrancov.
10:35 Southorn absolútne nepodáva také výkony, ako vlani v Bystrici. Dokázal to aj teraz pri zahrávaní sa s pukom, čo viedlo len k jeho odovzdaniu na hokejky hostí.
10:18 Banská Bystrica hrá s piatimi hráčmi.
09:36 Barani výborne ovládajú toto oslabenie a už v zárodku nedovoľujú silnému súperovi dostať sa stredným pásmom. Naplno to pocítil Sameli Ventelä, ktorý sa nevedel dostať ďalej ako po obrannú modrú čiaru.
09:21 Regenda s komplikáciami pri založení akcie Dukly.
08:55 Lalancette vystrelil spred pravého kruhu. Nová posila domácich Juraj Majdan bránil vo výhľade Rabčanovi, ale vážna príležitosť na skórovanie sa nezrodila.
08:25 Východniari sa krátko na inkasovaný gól môžu súperovi spod Urpína revanšovať.
08:18 Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Vašaš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
08:14 gól Banská Bystrica dala gól!
Len čo som dokončil myšlienku o premrhanej minúte hostí, prišiel gólový úder. HUNTER DREW bekhendom prekonal Tomeka. Stalo sa to po odraze puku od michalovských obrancov. Bez asistencie.
08:08 Banská Bystrica už prišla o minútu z prvej presilovky v zápase.
07:29 dôležité Po nasledujúcej šanci hostí sa trochu zaiskrilo! Mihálik a Ťavoda si chránili svojho brankára, do ktorého srdnato išli Vybíral a Výhonský! Vylučovať sa v tomto prípade nebude!
07:26 Ďatelinka mal fantastickú pozíciu na priame zakončenie. Poriadne sa oprel do strely a zamestnal Tomeka. Ten reagoval úspešným zákrokom. Vhadzovanie po jeho pravej ruke.
07:08 Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (T. Török – 2 min., podrazenie).
06:35 Michalovce nahodili puk na druhú stranu klziska. Ivan Ďatelinka si prišiel po puk, ale zároveň vyčkal na nových spoluhráčov zo striedačky.
05:27 Korhonen unikol do kontry spolu s Ťavodom. Poslal mu jemnú prihrávku, ktorá však robustnému obrancovi Dukly unikla. Rabčan tak nebol vystavený nebezpečnej situácii.
04:54 Dobre mierený pokus Bystričanov od modrej čiary, ktorý takmer zapadol medzi nohy michalovského brankára. Ten si však svoju prácu splnil na sto percent a nedal sa prekvapiť.
04:25 Strela švihom z hokejky Adama Žiaka bola zrazená klbkom hráčov stojacich medzi kruhmi.
04:06 Tomáš Tomek ulovil puk v lapačke a podpísal sa pod prerušenie hry.
03:57 Lalancette s výraznými problémami pri bránení puku v nebezpečnom priestoru pri vlastnej bráne. Vladimír Mihálik mu prišiel na pomoc a nedopustil vzniku neprehľadnej situácie.
03:30 Štvrtá formácia Zemplínčanov sa poctivo vrátil do zadných radov a vypomohla obrancom pri bránení útočnej akcie majstra.
02:56 Lukáš Lunter sa dostal do palebnej pozície. Ani na dvakrát ale nepretlačil puk pomedzi betóny Tomeka.
02:19 Hostia boli znovu zatlačení do vlastnej obrannej tretiny. Postupnými prihrávkami sa snažia predrať cez stred ľadovej plochy.
01:34 Rysovala sa sľubná akcia Banskej Bystrice, ku ktorej úspechu chýbalo lepšie zvládnutie finálnej fázy. Všetko zničila nepresná prihrávka zastavená nohou domáceho hráča. V opačnom prípade by nasledoval brejk.
00:56 Ľahký pokus hostí. Puk ale zasiahol plexisklo za bránkou Tomeka.
00:45 Prihrávka Drewa smerovala cez stredné pásmo, ale skončila na hokejke protihráča.
00:18 Rabčan sa prvýkrát natiahol za nahodeným pukom, ale zasahovať nemusel.

Rozhodca: Fridrich, Goga – Stanzel, Janiga..
Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní zápasu 13. kola Tipos extraligy medzi Michalovcami a Banskou Bystricou.

MICHALOVCE prechádzajú neľahkým obdobím. Dukla prehrala v posledných štyroch zápasoch, v jednom prípade to bolo futbalové zaváhanie v pohári s Popradom 0:1. Tréner Miroslav Chudý po debakli 4:7 na Slovane uviedol, že to berie na seba. Ťažko však predpovedať, či pomýšľa na odchod. Zemplínčanom nezaberajú hviezdne letné posily, no je tiež pravda, že dlhší čas hrajú bez jednej kvalitnej formácie kvôli zraneniam. Líšky by sa však mohli dnes chytiť na súperovi, ktorý hrá so štatútom majstra, ale túto úlohu zatiaľ vôbec nenapĺňa.

BANSKÁ BYSTRICA už v piatok naznačila, že si z mimoriadne ťažkého ľadu v Nových Zámkoch zoberie nejaký bod, ale nestalo sa tak. Nové Zámky predviedli výbornú otočku z 0:2 na 3:2. Barani sa len vďaka slabučkým Liptákom, ktorí sú dodnes absolútne nuloví, nekrčí na samom dne ligovej tabuľky.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.