HC Slovan Bratislava Liptovský Mikuláš ONLINE Tipos extraliga 2021 dnes

29. 1. 2021 |

HC Slovan Bratislava dnes cestuje na súboj s L. Mikulášom. Sledujte ONLINE prenos od 17:00 hod.

Hokejisti HC Slovan Bratislava. FOTO TASR.

HC Slovan Bratislava dnes cestuje na súboj s L. Mikulášom. Na Liptov prichádzajú belasí v pozícii favorita a nič iné ako víťazstvo nebudú brať ako úspech. Naposledy vyhrali dopma nad Zvolenom 3:2, ale až po samostatných nájazdoch.

Domáci začali veľmi nedisciplinovanie a Zvolenčania mali v rozmedzí 2. a 12. minútou až tri presilovky, no príliš kombinovali a nedokázali ich premeniť. Slovanisti dostali početnú výhodu v 16. minúte prvej dvadsaťminútovky a hosťom udelili lekciu z efektivity, keď otvoril skóre Šišovský.

HC Slovan Bratislava Liptovský Mikuláš ONLINE Tipos extraliga 2021 dnes LIVE NAŽIVO hokej

Radosť im však nevydržala dlho, už o necelú minútu neskôr vyrovnal Nuuinen.

V úvode druhého dejstva sa dostal do dobrej šance Urbánek, ale Šišovského prihrávku nezužitkoval a neskôr sa nepresadil ani O'Donnell. "Belasí" sa však dočkali v 38. minúte a opäť trafil bývalý útočník Zvolena Šišovský - 2:1.

V závere druhej tretiny putoval na trestnú lavicu McPherson, domáci však jeho trest nevyužili, práve naopak. V závere presilovky Bondra vysunul Kelemena a ten efektným blafákom vyrovnal.

Duel dospel až do predĺženia, no ani tam sa nikto nepresadil, hoci mal Slovan v závere početnú výhodu štyroch proti trom. Bratislavčania neprekonali Rahma ani v nájazdoch, naopak, Nuutinen a Mikúš skórovali a zaistili Zvolenu druhý bod.

HK 32 Liptovský Mikuláš
5 : 4
(2:1, 1:1, 2:2)
HC Slovan Bratislava

Góly a asistencie: 13. Michalík (Hamráček, Petran), 15. Robertson (Tullio), 32. Lištiak (Mezovský, Huna), 45. Valtola (Štrauch, Michalík), 47. Surový (Toma, Pavúk) – 13. Uram (Jendek, Kundrik), 36. O'Donnell (Sersen), 52. Štajnoch (Šišovský), 58. Brodzinski (Šišovský, Bortňák). Rozhodca: Tomáš Orolin, Vladimír Snášel – Oto Durmis, Matúš Stanzel – Vladimír Martinko.
HK 32 Liptovský Mikuláš: Kaarlehto (Kozel) – Mezovský, Nemec, Valtola, Petran, Robertson, Jesus, Droppa, Pavúk – Štrauch, Lištiak, Huna – Hamráček, Oško, Michalík – Tullio, McShane, Portokalis – Surový, Uhrík, Toma
HC Slovan Bratislava: Makarov (Beke) – Sersen, Brodzinski, Meszároš, Štajnoch, Maier, Bačik, Beňo, Jasenec – O'Donnell, Kytnár, Bortňák – Šišovský, Harris, Ranford – Zigo, Urbánek, Matoušek – Uram, Jendek, Kundrik
59:11 Liptákom sa teraz nepodarilo ani na trikrát odpáliť puk do bezpečia. Mohli z toho ťažiť hostia, ale napokon puk končí len v moci Kaarlehta.
58:24 Slovan je už so šesticou útočiacich hráčov.
57:59 Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Karolus Kaarlehto – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).
57:59 gól Slovan Bratislava dal gól!
Gól strelil MICHAEL ALLEN BRODZINSKI, pretože bol v správny čas na správnom mieste, kde po spätnej prihrávke dramatizuje záver dnešného zápasu! Asistencie: Peter Šišovský, Dalibor Bortňák.
56:42 Hostia sú natlačení v pásme súpera, kde sa budú snažiť streliť čo najskôr svoj štvrtý gól.
56:06 Harrisonove zakončenie z bezprostrednej blízkosti troskotá na dnes fantastickom Kaarlehtovi.
54:28 Bratislavčania sú už v plnom počte. Každú chvíľu môžeme očakávať ich hru bez brankára.
53:27 Slovan hrá toto oslabenie viac než dobre a živí tak ešte nádej na body.
52:28 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Michal Sersen – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
51:59 gól Slovan Bratislava dal gól!
Gól strelil MARTIN ŠTAJNOCH. Ten to teraz vzal pomerne na seba a po nakorčuľovaní do útočného pásma súpera znižuje utešenou strelou pod brvno. Asistencia: Peter Šišovský.
50:58 Liptáci hrajú dnes výborný hokej a potvrdzuje to aj ich aktuálne nachádzanie sa v pásme súpera.
49:23 Slovan sa teraz tlačil do bránkoviska súpera, ale neúspešne.
48:09 Hosťujúcemu tímu sa teraz nedarí získať puk pevne do svojej moci.
47:00 Liptáci majú našliapnuté k senzácii 35. kola, ale v hokeji je možné čokoľvek.
46:08 gól Liptovský Mikuláš dal gól!
Gól strelil MAROŠ SUROVÝ. Asistencie Lukáš Toma, Branislav Pavúk.
44:27 gól Liptovský Mikuláš dal gól!
Gól strelil KALLE VALTOLA. Ten mal teraz aj dávku šťastia, no napokon dokázal prepasírovať puk za chrbát brankára. Asistencie: Andreas Štrauch, Markus Michalík.
43:50 Hra sa v týchto fázach zápasu prerušuje len sporadicky, čo hrá viac do kariet domácim.
42:50 Po zakázanom uvoľnení sa hra presunie opäť pred bránku Kaarlehta.
42:09 Hostia sú už v plnom počte, a tak môžu začať aktívne útočiť na vyrovnanie.
41:24 Hostia sa dokázali oslobodiť a získali tak cennú sekundy.
40:09 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Michal Sersen – 2 min., podrazenie).
Prostredná tretina je úspešne za nami. Emócie začínajú pomaly, ale isto vrieť a keď Slovan čím skôr nevyrovná na ľade posledného tímu tabuľky, tak to bude s nimi len horšie. Záverečná tretina bude ešte veľmi zaujímavá.
39:33 Na záver tretiny pohrozili aj domáci, ale ich strela bola napokon len zblokovaná.
38:40 Domáci sú už v plnom počte, a tak sú z najhoršieho vonku.
38:16 Kaarlehto teraz s dôležitým zákrokom, po ktorom vznikla pred ním opäť menšia trma vrma. Snáď sa už nebudú opakovať početné vylúčenia na oboch stranách.
36:40 Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Jakub Nemec – 2 min., sekanie).
35:56 gól Slovan Bratislava dal gól!
Gól strelil BRENDAN O'DONNELL, ktorý dokázal šikovne tečovať nahodený puk od Sersena, a preto je rozdiel opäť jednogólový. Asistencia: Michal Sersen.
35:00 Medzičasom sme v poslednej päťminútovke prostrednej tretiny.
33:13 Liptovský Mikuláš zaútočil v početnej nevýhode a získal cenné sekundy v pásme súpera, keď sa bude vhadzovať po pravici Bekeho.
32:06 Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (David Dean Jesus – 2 min., krosček).
Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Carter Robertson – 2+2 min, hrubosť + 10 min. osobný trest, hrubosť).
Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Tyler Tullio – 2+2 min, hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Jakub Urbánek – 2+2 min, hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Patrik Maier – 2+2 min, hrubosť + 10 min. osobný trest, hrubosť).
32:06 Emócie vrú. Potvrdzuje to aj momentálna bitka, po ktorej sa bude vylučovať.
31:23 Hamráček sa teraz rútil do samostatného nájazdu, ale tiesnený napokon nezakončil.
31:04 gól Liptovský Mikuláš dal gól!
Gól strelil ANDREJ LIŠTIAK. Práve on bol tým hráčom, ktorý sa najlepšie zorientoval v trme vrme pred bránkou Bratislavy a šikovne usmernil puk do hosťujúcej bránky. Asistencie: Filip Mezovský, Rudolf Huna.
30:09 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Tomáš Zigo – 2 min., sekanie).
30:00 Polovička dnešného zápasu je úspešne za nami. Zatiaľ sú bližšie k zisku troch bodov domáci.
28:47 dôležité O'Donnellova strela z medzikružia trafila len domáceho brankára, ktorý zvládol puk vyraziť nad seba.
27:33 Liptovský Mikuláš je teraz usadený v pásme súpera, kde domáci kombinujú.
25:35 dôležité Obrovská šanca domáceho tímu! Po trme vrme sa dostal do zakončenia na odkrytú bránku Jesus, ale tvrdou ranou trafil len bočnú sieť.
24:06 V prostrednej tretine sú zatiaľ aktívnejší jasne domáci.
22:50 Liptovský Mikuláš okamžite preveril nového gólmana, ktorý si už pripísal prvé zákroky.
21:45 striedanie Striedanie v tíme HC Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Andrey Makarov, prichádza Adam Beke.
21:44 Domáci sa v krátkom časovom slede dostali do viacerých nebezpečnejších zakončení, ale ani jeden z Liptákov nedokázal prepasírovať puk do bránky. Marakov navyše teraz zostáva ležať na ľade.
Prvá tretina je úspešne za nami. Videli sme v nej v krátkom časovom slede tri presné zásahy, po ktorých vedú domáci najtesnejším rozdielom 2:1. Favorit z Bratislavy bude chcieť v ďalších tretinách toto nelichotivé skóre určite napraviť, a preto sa máme na čo tešiť.
19:41 dôležité Obrovská šanca Kytnára gólom nekončí! Domácemu brankárovi síce puk vypadol z lapačky, ale útočiaci hráč v snahe zabrzdiť posunul bránku.
19:24 Zakázanie uvoľnenie domácich znamená, že sa záver tretiny odohrá v ich pásme.
18:33 dôležité Kaarlehto teraz parádnym spôsobom vychytal zoči voči Harrisa.
17:32 Slovan teraz v krátkom časovom slede dvakrát nepríjemne strieľal, ale dva razy so zakončením na zadný mantinel.
16:54 dôležité Huna sa pretlačil pred brániaceho hráča, ale Makarov mu v hodine dvanástej šikovne vypichol puk.
16:41 Puk teraz lieta zo strany na stranu bez toho, aby mal dlhšie jedného majiteľa.
15:24 Po zakázanom uvoľnení sa bude hrať v pásme domáceho celku.
14:21 gól Liptovský Mikuláš dal gól!
Gól strelil CARTER ROBERTSON. Práve on bol tým hráčom, ktorý tvrdo napriahol od modrej a prinavrátil vedenie opäť na stranu Liptákov. Asistencia: Tyler Tullio.
14:08 Domácim teda vedenie príliš dlho nevydržalo a už sa ide opäť od začiatku.
12:46 gól Slovan Bratislava dal gól!
Gól strelil JAKUB URAM, ktorý vypálil bez prípravy z prvej a ukázalo sa to ako najlepšie možné riešenie. Asistencie: Dominik Jendek, Peter Kundrik.
12:12 gól Liptovský Mikuláš dal gól!
Gól strelil MARKUS MICHALÍK. Ten prepasíroval puk za chrbát hosťujúceho brankára s veľkou dávkou šťastia, ale na to sa história nebude pýtať. Asistencie: Lukáš Hamráček, Marcel Petran.
11:24 Po nepresnej finálnej prihrávke prídu hostia o pásmo.
10:33 Hostia si teraz neustrážili prechod do útočného pásma, keď sa píska ich ofsajd.
09:26 Z ničoho nič sa dostal do zakončenia Bortňák, ktorého strele vystavil stopku lapačkou Kaarlehto.
08:39 Z prvej nebezpečne vypálil Harris, ale Kaarlehto dokázal tento projektil vyraziť.
08:06 Po nepresnej rozohrávke sa domáci oslobodili a výrazne tak ukrojili zo svojho oslabenia.
07:31 Do zakončenia sa teraz dostal Urbánek, ale skóre zápasu neotvoril.
06:49 Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Michal Uhrík – 2 min., podrazenie).
06:13 Hostia teraz neudržali puk v pásme súpera, a preto trielia dopredu domáci.
05:07 Do zakončenia z pravého krídla nakorčuľoval McShane, ale hosťujúceho brankára neprekvapil.
04:38 Slovan vyhodil puk až za bránku súpera a získal tak cenné sekundy.
03:34 Domáci celok hrá už skrátenú presilovú hru.
03:07 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Peter Šišovský – 2 min., sekanie).
02:50 Po tvrdej strele zostal ležať na ľade Pavúk, ktorý schytal nepríjemnú ranu pukom.
02:01 Slovanisti sa tlačili do zakončenia, no ich útočná akcia napokon skončila oslobodením sa Liptákov.
01:34 Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Lukáš Hamráček – 2 min., sekanie).
00:58 O prvé zakončenie zápasu sa postaral Harris, no len prevetral lapačku Kaarlehta.

Rozhodca: Tomáš Orolin, Vladimír Snášel – Oto Durmis, Matúš Stanzel – Vladimír Martinko.
Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu zo zápasu 35. kola hokejovej Tipos Extraligy. Dnes sa proti sebe postavia hokejisti Liptovského Mikuláša, ktorí privítajú na svojom ľade Slovan Bratislava.

V tejto sezóne odohrali proti sebe tieto dva celky dva zápasy a vždy vyhrali Bratislavčania bez väčších problémov, a to najprv 6:2 a potom 5:3.

Tabuľkovo sú na tom jednoznačne lepšie hostia, pretože aktuálne sú na 3. mieste, kde na lídra zo Zvolena strácajú len päť bodov. Naopak, domáci riešia úplne iné problémy, keď sú bezkonkurenčne poslední. Na svojom konte majú len 12 bodov, čo je o 54 menej ako ich dnešný súper.

Stávkové kancelárie jasne naklonili misky váh na stranu hosťujúceho tímu. Na ten sa pohybujú kurzy okolo hodnoty 1,25. Na domácich je to až v rozpätí od 7 do 10. Začína sa však od 0:0, preto sa pohodlne usaďte a vychutnajte si dnešný duel v našej prítomnosti.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.