HC Slovan Bratislava HKM Zvolen ONLINE tipos extraliga play-off dnes

18. 4. 2021 |

HC Slovan Bratislava dnes v 4. zápase semifinále play-off Tipos extraligy privíta doma HKM Zvolen. Sledujte duel ONLINE od 18:00 hod.

Hokejisti HC Slovan Bratislava. FOTO TASR.

HC Slovan Bratislava musí dnes zabrať, pretože včera podľahol svojmu súperovi 2:5. Prvú šancu v zápase mal hosťujúci Stupka po prihrávke Viedenského, ale Parks vyrazil puk betónmi. Slovan mal potom ako prvý k dispozícii presilovú hru, ale Gašparovu strelu vyrazil Rahm.

V početnej výhode hral potom aj Zvolen a Kelemen počas nej poslal hostí do vedenia. Zvolen strelil vo všetkých troch zápasoch série úvodný gól. Slovan potom mohol vyrovnať, mal niekoľko dobrých šancí, ale podarilo sa mu to až v 17. minúte zásluhou O'Donnella.

Aj v druhej tretine sa ako prví tešili z gólu Zvolenčania. Viedenský poslal puk Stupkovi a útočník hostí poslal puk bez prípravy do siete. Vyrovnať mohol Gašpar, ale v samostatnom nájazde neuspel. Vzápätí sa dostali do šance opäť Zvolenčania, aj sa tešili z gólu, ale videorozhodca potvrdil, že Parks zastavil puk ešte pred bránkovou čiarou.

V 28. minúte sa dostal k puku Petráš a po strele zápästím vyrovnal na 2:2. Päť a pol minúty pred koncom druhého dejstva fauloval Bondra obrancu Štajnocha, za tento zákrok inkasoval päťminútový trest a musel ísť predčasne pod sprchy. V oslabení však udreli hostia, keď Zuzinovu strelu dorazil do siete Tibenský.

V tretej tretine tréneri Slovana zredukovali hru na tri útoky, ale veľkú šancu mal hneď v úvode Stupka. Hru potom kúskovali vylúčenia, v troch po sebe idúcich sa ani jedno mužstvo v početnej výhode nepresadilo.

V tej štvrtej však napriahol McPherson a poslal Zvolen do dvojgólového vedenia. Vzápätí mal po inkasovanom góle šancu Slovan, ale Meszároš nenamieril presne. Hostia záver zápasu takticky zvládli, nedovolili domácim rozvinúť súvislý tlak a dôležitý triumf napokon poistili gólom do prázdnej bránky.

4. zápas play-off semifinále HC Slovan Bratislava HKM Zvolen

HC Slovan Bratislava
2 : 4
(1:1, 0:1, 1:2)
HKM Zvolen

Góly a asistencie: 3. Ranford (Brodzinski, Šišovský), 56. Meszároš (Gašpar) – 15. Mikúš (Kubka, Stupka), 30. Mikúš (McPherson, Nuutinen), 54. Kelemen (Bondra, Betker), 60. Kotvan. Rozhodca: Novák, Orolín Gegáň, D. Konc ml..
HC Slovan Bratislava: Gudlevskis – Štajnoch, Meszároš, Ališauskas, Sersen, Brodzinski, Maier, Beňo, Valach – O´Donnell, Harris, Ranford – Šišovský, Petráš, Gašpar – Matoušek, Zigo, Rapáč – Kundrík, Bortňák, Lukošík
HKM Zvolen: Rahm – Kotvan, Betker, Hatala, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, Tibenský, Bondra – Nuutinen, Mikúš, McPherson – Stupka, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Jedlička, Marcinek – Gubančok
59:04 gól Zvolen dal gól!
OLDRICH KOTVAN trafil spoza vlastnej brány cez celé ihrisko do stredu prázdnej brány Slovana a definitívne pečatí výhru Zvolena.
55:30 gól Slovan Bratislava dal gól!
Slovan si vytvoril veľký tlak, Gašpar peknou krížnou prihrávkou našiel ANDREJA MESZÁROŠA, ktorému strela náramne sadla a puk skončil pri vzdialenejšej žŕdke.
Asistencia: Rastislav Gašpar
53:56 gól Zvolen dal gól!
MILOŠOVI KELEMENOVI sa núkal na prihrávku Viedenský, no Kelemen strieľal po ľade z pravého kruhu a trafil pomedzi Gudlevskisove betóny. Zvolen vyhráva 3:1 a je veľmi blízko k vedeniu v sérii 3:1.
Asistencie: Radovan Bondra, Benjamin Betker
29:57 gól Zvolen dal gól!
Po tom, čo JURAJ MIKÚŠ neuspel v samostatnom nájazde, puk ostal v hre, Zvolenčania si ho poprihrávali na jeden dotyk a totálne vyšachovali defenzívu Slovana. Výsledkom toho bol gól do prázdnej brány.
Asistencie si pripisujú: Allan McPherson, Mikko Nuutinen
14:14 gól Zvolen dal gól!
Kubka výborne príklepom narysoval strieľanú prihrávku JURAJOVI MIKÚŠOVI, ktorému stačilo už len šikovne nastaviť hokejku a je vyrovnané.
Asistencie: Branislav Kubka, Václav Stupka
02:08 gól Slovan Bratislava dal gól!
Šišovský od mantinelu prihral na modrú Brodzinskimu, ktorý ihneď poslal puk na bránu, Rahm puk neudržal, čo využil BRENDAN RANFORD, ktorý sa presadil z dorážky.
Asistencie: Michael Brodzinski, Peter Šišovský