HC Slovan Bratislava HKM Zvolen ONLINE tipos extraliga play-off dnes

18. 4. 2021 |

HC Slovan Bratislava dnes v 4. zápase semifinále play-off Tipos extraligy privíta doma HKM Zvolen. Sledujte duel ONLINE od 18:00 hod.

Hokejisti HC Slovan Bratislava. FOTO TASR.

HC Slovan Bratislava musí dnes zabrať, pretože včera podľahol svojmu súperovi 2:5. Prvú šancu v zápase mal hosťujúci Stupka po prihrávke Viedenského, ale Parks vyrazil puk betónmi. Slovan mal potom ako prvý k dispozícii presilovú hru, ale Gašparovu strelu vyrazil Rahm.

V početnej výhode hral potom aj Zvolen a Kelemen počas nej poslal hostí do vedenia. Zvolen strelil vo všetkých troch zápasoch série úvodný gól. Slovan potom mohol vyrovnať, mal niekoľko dobrých šancí, ale podarilo sa mu to až v 17. minúte zásluhou O'Donnella.

Aj v druhej tretine sa ako prví tešili z gólu Zvolenčania. Viedenský poslal puk Stupkovi a útočník hostí poslal puk bez prípravy do siete. Vyrovnať mohol Gašpar, ale v samostatnom nájazde neuspel. Vzápätí sa dostali do šance opäť Zvolenčania, aj sa tešili z gólu, ale videorozhodca potvrdil, že Parks zastavil puk ešte pred bránkovou čiarou.

V 28. minúte sa dostal k puku Petráš a po strele zápästím vyrovnal na 2:2. Päť a pol minúty pred koncom druhého dejstva fauloval Bondra obrancu Štajnocha, za tento zákrok inkasoval päťminútový trest a musel ísť predčasne pod sprchy. V oslabení však udreli hostia, keď Zuzinovu strelu dorazil do siete Tibenský.

V tretej tretine tréneri Slovana zredukovali hru na tri útoky, ale veľkú šancu mal hneď v úvode Stupka. Hru potom kúskovali vylúčenia, v troch po sebe idúcich sa ani jedno mužstvo v početnej výhode nepresadilo.

V tej štvrtej však napriahol McPherson a poslal Zvolen do dvojgólového vedenia. Vzápätí mal po inkasovanom góle šancu Slovan, ale Meszároš nenamieril presne. Hostia záver zápasu takticky zvládli, nedovolili domácim rozvinúť súvislý tlak a dôležitý triumf napokon poistili gólom do prázdnej bránky.

4. zápas play-off semifinále HC Slovan Bratislava HKM Zvolen

HC Slovan Bratislava
2 : 4
(1:1, 0:1, 1:2)
HKM Zvolen

Góly a asistencie: 3. Ranford (Brodzinski, Šišovský), 56. Meszároš (Gašpar) – 15. Mikúš (Kubka, Stupka), 30. Mikúš (McPherson, Nuutinen), 54. Kelemen (Bondra, Betker), 60. Kotvan. Rozhodca: Novák, Orolín Gegáň, D. Konc ml..
HC Slovan Bratislava: Gudlevskis – Štajnoch, Meszároš, Ališauskas, Sersen, Brodzinski, Maier, Beňo, Valach – O´Donnell, Harris, Ranford – Šišovský, Petráš, Gašpar – Matoušek, Zigo, Rapáč – Kundrík, Bortňák, Lukošík
HKM Zvolen: Rahm – Kotvan, Betker, Hatala, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, Tibenský, Bondra – Nuutinen, Mikúš, McPherson – Stupka, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Jedlička, Marcinek – Gubančok
časová značka Koniec zápasu.
59:50 dôležité Ďalší puk smeroval do opustenej domácej brány, Štajnoch stihol puk tesne odpáliť pre bránkovou čiarou, skončil v bráne a potom od zlosti roztrieskal hokejku o konštrukciu.
59:30 Sersen z prvej trafil Bondru.
59:21 Sersenovo nastrelenie tečoval Zigo na ochrannú sieť.
59:04 gól Zvolen dal gól!
OLDRICH KOTVAN trafil spoza vlastnej brány cez celé ihrisko do stredu prázdnej brány Slovana a definitívne pečatí výhru Zvolena.
58:45 dôležité O´Donnellova strela skončila na žŕdke!
58:27 Gašpar strieľal, Harris vehementne dorážal, no puk cez Rahma nedostal. Hra je opäť prerušená.
58:17 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Mikúš – 2 min., podrazenie).
57:44 Brána Slovana je opäť prázdna, Zuzin z diaľky minul.
57:12 Gašparovi sa podarilo spoza brány dostať pred ňu, dostal veľa priestoru, no gól sa mu streliť nepodarilo.
56:18 Zigo za súperovou bránou prišiel o puk, Zvolen už veľmi neútočí, sústredí sa na bránenie jednogólového vedenia.
55:30 gól Slovan Bratislava dal gól!
Slovan si vytvoril veľký tlak, Gašpar peknou krížnou prihrávkou našiel ANDREJA MESZÁROŠA, ktorému strela náramne sadla a puk skončil pri vzdialenejšej žŕdke.
Asistencia: Rastislav Gašpar
Oddychový čas domácich.
55:01 dôležité Gudlevskis už takto v predstihu odkorčuľoval na striedačku, Slovan hrá v šestici proti štyrom Zvolenčanom.
54:23 Harris našiel krížnou prihrávkou O´Donnella, po ktorého strele zasiahol výborne Rahm.
54:15 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Stupka – 2 min., nedovolené bránenie).
53:56 gól Zvolen dal gól!
MILOŠOVI KELEMENOVI sa núkal na prihrávku Viedenský, no Kelemen strieľal po ľade z pravého kruhu a trafil pomedzi Gudlevskisove betóny. Zvolen vyhráva 3:1 a je veľmi blízko k vedeniu v sérii 3:1.
Asistencie: Radovan Bondra, Benjamin Betker
53:25 Tibenský sa natláčal do bránky, zakončiť už nestihol.
52:48 dôležité Brodzinskiho strelu spomedzi kruhov Rahm zlikvidoval. Napravil tým chybu spred pár sekúnd, keď zazmätkoval za vlastnou bránkou.
51:58 Prečíslenie Zvolena troch proti dvom zakončil Zuzin, no Gudlevskis mal odkrytý výhľad a úspešným zákrokom podržal svoj tím.
51:23 Zvolenčania zblokovali aj Ranfordovu strelu.
50:42 Čas pre domácich rýchlo plynie, Lukošíkova strela až na bránu neprešla.
49:38 Sersenovo nastrelenie tečoval pred Rahmom Šišovský, Petráš sa už k dorážke nedostal.
48:36 Tibenský prihrával zadovkou pred bránu, po koncovke Bondru to gól nebol. Kelemen mal k puku ďaleko.
47:14 Bortňák už nestihol prihrať Kundríkovi, bol odzbrojený, hráči Zvolena sú ako osy.
46:01 Gašpar bol sám proti dvojici, aj tak vystrelil, Rahm pozorný pri bližšej žŕdke.
44:53 Zuzin sa neodhodlal k strele, tak sa vrátil dozadu a prihral spoluhráčovi.
44:10 dôležité Po šanci Ranforda puk ostal stáť pred bránkovou čiarou, v poslednej chvíli ho odpálil Nuutinen.
43:23 dôležité Zvolenčania prechádzajú ako nôž maslom, Bondra našiel Kelemena, ten si ešte vylepšil streleckú pozíciu a jeho pokus zastavil až betón Gudlevskisa.
41:58 dôležité Zuzin našiel Viedenského a stopercentný gól chytil Gudlevskis. Zvolen mohol ísť pokojne do dvojgólového vedenia.
41:17 Valach napriahol už od červenej a vystrelil Ivanovi hokejku z rúk.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 19:51.
Na nedostatok šancí sa rozhodne sťažovať nemôžeme, videli sme ich neúrekom na oboch stranách. V prostrednej tretine padol jeden gól, v 30. minúte rozvlnil sieť Juraj Mikúš. Zvolen vedie 2:1.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:57 dôležité Na druhej strane sa až traja hosťujúci hokejisti rútili na jedného brániaceho hráča. Po prihrávke Zuzina zakončil Viedenský vedľa pravej žŕdky.
39:44 Bortňákovi vyšla šikovná kľučka a stihol aj vystreliť, Rahm pozorný, vyráža.
38:18 Kombinácia Zvolena na malom priestore, koncovka Bondru išla nad.
37:27 Zvolenčania dlho kombinovali v útočnom pásme, až to na seba zobral Hraško, jeho strelu od modrej ešte tečoval Kelemen, ale bránu netrafil.
36:43 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Meszároš – 2 min., krosček).
36:02 Nuutinenovi volej nesadol, čo Slovanisti opäť využili na vyhodenie puku.
35:13 Strelu z pravej strany Gudlevskis vyrazil k McPhersonovi, ten chcel ešte prihrať, no brániaci hráč jeho prihrávku vystihol a puk vyhodil.
34:41 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Sersen – 2 min., hrubosť).
33:42 Nuutinen zachytil rozohrávku domácich, adresoval prihrávku na druhú stranu, odkiaľ prišla strela tesne mimo brány.
32:57 Zvolenčania sú rýchlejší, pôsobia lepším dojmom, Slovan má s nimi čo robiť, musí doháňať jednogólové manko.
29:57 gól Zvolen dal gól!
Po tom, čo JURAJ MIKÚŠ neuspel v samostatnom nájazde, puk ostal v hre, Zvolenčania si ho poprihrávali na jeden dotyk a totálne vyšachovali defenzívu Slovana. Výsledkom toho bol gól do prázdnej brány.
Asistencie si pripisujú: Allan McPherson, Mikko Nuutinen
29:52 dôležité Neuveriteľné okamihy a veľké šance na oboch stranách, Mikúš išiel sám na bránu, po jeho blafáku sa puk zastavil na žŕdke a Gudlevskis ho lapačkou poslal preč.
29:40 Na druhej strane príležitosť pre McPhersona, ktorý minul bránu.
28:38 dôležité Po Štajnochovom nastrelení prišla ešte dorážka z hokejky Kundríka, ten mieril pomedzi Rahmove betóny. Nechýbalo veľa, puk následne upratal Tibenský.
27:41 Zigova prihrávka bola zrazená k Rahmovi, ktorý hneď puk prikryl lapačkou a prerušil hru.
27:15 dôležité Obrovská Ranfordova príležitosť, puk po ľade zasúval za Rahma, ten však vystrčil betóny a ľavým zabránil puku prejsť cez bránkovú čiaru!
26:20 dôležité Veľká príležitosť pre Kelemena, ktorý strieľal zblízka len do Gudlevskisa a takmer sa dostal aj k dorážke.
25:43 Ľahká strela skončila v lapačke Rahma, belasí získali útočné pásmo a striedajú.
24:46 Zuzinova strela skončila v lapačke Gudlevskisa, tesne pred koncom oslabenia Zvolena sa vhodí pred domácou bránou.
24:20 Meszárošovi odskočila Rapáčova prudká prihrávka, musí za pukom korčuľovať smerom k vlastnej bráne.
23:36 Harris prihral cez bránkovisko, O´Donnell pálil nepresne.
22:54 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Kolenič – 2 min., podrazenie).
22:04 dôležité Po Štajnochovej prihrávke zakončil pri tyčke Zigo a pravdepodobne puk smeroval práve do nej!
21:40 Gašparova strela zrazená, zo strany Slovana to nie je ono.
21:15 Zuzin nazbieral riadnu dávku sekúnd v útočnom pásme.
20:41 Slovan hrá presilovú hru, z ľavého kruhu z prvej zakončil Gašpar, no nejednalo sa o žiadnu nebezpečnú strelu, Rahm na ňu videl.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne približne o 18:57.
Po prvej tretine je skóre vyrovnané, na gól Ranforda z 3. minúty odpovedal v 15. minúte Mikúš.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:38 dôležité Hlavný rozhodca signalizuje vylúčenie Nuutinena za podrazenie, Zvolenu sa nepodarilo prerušiť hru a tak sa presilovka Slovana prenáša do druhej tretiny.
18:58 Zuzinovu krížnu prihrávku vystihol Harris, no Slovan o puk rýchlo prišiel.
17:50 Nuutinen ustál dva osobné súboje v útočnom pásme, no potom neprihral presne.
16:44 Šišovský si vytvoril priestor na strelu z pravého kruhu, tá bola zrazená.
15:51 Brodzinski prihral Gašparovi, tomu puk ušiel, no Zvolenčania ho nedostali do stredného pásma.
15:25 Kubka hneď ako mohol, puk vyhodil cez všetky čiary.
15:10 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade).
14:37 dôležité Mikúš v ďalšej príležitosti, tentokrát bol v roli nahrávača, McPherson pred bránou jeho prihrávku neusmernil za Gudlevskisa!
14:14 gól Zvolen dal gól!
Kubka výborne príklepom narysoval strieľanú prihrávku JURAJOVI MIKÚŠOVI, ktorému stačilo už len šikovne nastaviť hokejku a je vyrovnané.
Asistencie: Branislav Kubka, Václav Stupka
13:44 dôležité Šišovský v obrovskej šanci, no v rozhodujúcom momente mu skĺzol puk. Neuspel ani Gašpar z dorážky, Rahm jeho pokus likviduje!
13:10 Betker od mantinelu prihrával pred bránu, ale našiel iba hokejku brániaceho hráča.
11:29 dôležité Kundrík sa cez Ivana dostal sám pred bránu, no pálil mimo troch žrdí!
10:53 Sersen vytlačil Nuutinena do rohu a puku sa zmocnili domáci.
10:17 Píska sa ofsajd na strane hostí. Hra sa kúskuje, hokej sa prelieva zo strany na stranu.
09:21 Kelemenovu strelu tečoval Valach na ochrannú sieť, o malú chvíľu sa vhodí pred Gudlevskisom.
08:45 Kelemen hľadal v predbránkovom priestore Bondru, no prihrávka adresáta nenašla.
08:03 Zigova strela nepresná, následnú zvolenskú rozohrávku zastavil Matoušek.
06:49 dôležité Z ničoho nič sa strela Kundríka zastavila na žŕdke!
06:29 Meszároš prihral Sersenovi,m ktorý z prvej nastreľoval puk na bránu, ten sa odrazil vedľa brány.
05:30 Hostia si už začínali vytvárať tlak v útočnej tretine, no puk napokon vyviezol Harris.
04:44 Stupka našiel dlhou krížnou prihrávkou Tibenského, no tomu do pásma vbehol Kelemen – ofsajd.
04:02 Kotvan našiel pred bránou Viedenského, ten pálil z prvej, Gudlevskisa neprekonal.
03:43 Zuzin pálil okamžite po vyhranom vhadzovaní, Gudlevskis si poťažkal puk v lapačke.
03:18 Zvolenu sa zatiaľ nedarí usadiť sa v útočnej tretine, nastrelených pukov sa zmocňujú domáci hokejisti.
02:08 gól Slovan Bratislava dal gól!
Šišovský od mantinelu prihral na modrú Brodzinskimu, ktorý ihneď poslal puk na bránu, Rahm puk neudržal, čo využil BRENDAN RANFORD, ktorý sa presadil z dorážky.
Asistencie: Michael Brodzinski, Peter Šišovský
01:52 Harris našiel spätnou prihrávkou Ranforda, ten puk netrafil dobre.
01:12 dôležité Veľká príležitosť domácich, Rahmovi výrazne pomohol Hraško!
01:05 Gašparovu strelu si Rahm pritiahol k sebe, Harris nemal šancu dorážať.
00:50 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (McPherson – 2 min., podrazenie).
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Rozhodca: Novák, Orolín Gegáň, D. Konc ml..
Vítam všetkých hokejových priaznivcov pri sledovaní v poradí štvrtého semifinálového zápasu playoff Tipos extraligy, v ktorom domáci HC Slovan Bratislava hostí hokejistov HKM Zvolen.

Stav po dvojzápase vo Zvolene bol 1:1, včera sa séria presunula do Bratislavy. V stretnutí triumfovali zvolenskí hokejisti, ktorí svojho súpera zdolali 5:2.

Či sa dnes Bratislavčanom podarí využiť domáce prostredie a sériu vyrovnať, alebo získajú Zvolenčania postupový mečbal, to sa dozvieme od 18:00, kedy je na programe úvodné buly.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.