HC Slovan Bratislava HC 05 Banská Bystrica ONLINE Tipos extraliga dnes

16. 2. 2021 |

HC Slovan Bratislava dnes doma privíta HC 05 Banská Bystrica. Sledujte ONLINE prenos od 18:30 hod.

Hokejisti HC Slovan Bratislava. FOTO TASR.

HC Slovan Bratislava bude chcieť dnes nadviazať na výsledok z Nových Zámkov, kde vyhral 3:1. Prvá šanca duelu, ktorú mal už po pár sekundách Šišovský, predznamenala scenár zápasu. Slovan bol od začiatku aktívnejší, ale v 6. minúte prehral Peluso súboj pri mantineli a následnú prihrávku Obdržálka poslal do siete Varga.

Novozámčania potom nevyužili presilovú hru a po návrate vylúčeného Valacha hostia udreli. Ranford potiahol puk po ľavej strane, v najlepšej možnej chvíli ho posnul Harrisovi a ten už nemal problém zasunúť puk za Kiviaha - 1:1.

HC Slovan Bratislava HC 05 Banská Bystrica ONLINE Tipos extraliga dnes LIVE

Pekným zákrokom sa potom blysol Gudlevskis, ktorý v drese Slovana absolvoval premiéru v slovenskej lige. V závere prvej časti hry mali domáci ďalšiu výhodu, ale ani tentoraz neboli úspešní.

Na začiatku druhého dejstva sa do prečíslenia dostali Okoličány so Števuliakom, ale Gudlevskis zmaril šancu domácim vynikajúcim zákrokom. Lotyšský brankár musel zasahovať aj neskôr pri početnej výhode domácich, ktorí postupne vyrovnali hru.

Slovan však išiel do vedenia gólom Harrisa v presilovej hre, keď si kanadský útočník našiel pozíciu medzi kruhmi a Kiviaho na jeho strelu nestačil. Fínsky brankár bol prikrátky aj na strelu Štajnocha v závere druhej tretiny, keď hrali hostia presilovú hru o dvoch hráčov.

Domáci mohli niečo so zápasom urobiť v tretej tretine, keď hrali presilovku o dvoch hráčov, ale Gudlevskis podržal Slovan najmä pri pokuse Seppänena. Na opačnej strane mohol poistiť triumf hostí Sersen, ale netrafil prázdnu bránku. "Belasí" si zopakovali víťazstvo z Nových Zámkov z nedele, keď triumfovali 2:0.

HC Slovan Bratislava
0 : 3
(0:0, 0:3, 0:0)
HC 05 Banská Bystrica

Góly a asistencie: 21. Ihnačák (Breton), 30. Vašaš (Žiak, Sojka), 37. Žiak (Bdžoch, Tamáši). Rozhodca: Novák, Kalina – Gegáň, Jedlička.
HC Slovan Bratislava: Gudlevskis – Brodzinski, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Ališauskas, Bačik, Valach, Maier – Zigo, Harris, Matoušek – Šišovský, Urbánek, Ranford – Rapáč, Bortňák, Peluso – Jendek, Uram, Kundrík
HC 05 Banská Bystrica: Belányi – Crevier-Morin, Breton, Ďatelinka, Cardwell, Bdžoch, Žiak, Sojka, Ganz – Faško-Rudáš, Ihnačák, Sukeľ – D´Aoust, Mlynarovič, Sloboda – Lamper, Dvorský, Vašaš – Výhonský, Tamáši, Kabáč
36:14 gól Banská Bystrica dala gól!
Slovan je v útlme, B. Bystrica strieľa už svoj tretí gól! Autorom presného zásahu je obranca ADAM ŽIAK. Asistovali mu Martin Bdžoch, Alex Tamaši
29:50 gól Banská Bystrica dala gól!
A už je to o dva góly! FILIP VAŠAŠ zakončoval po prihrávke Žiaka, strelou po ľade z pravého kruhu našiel priestor vedľa betónu Gudlevskisa.
Asistencie: Adam Žiak, Dominik Sojka
20:34 gól Banská Bystrica dala gól!
Hostia otvárajú skóre už po pár sekundách druhej tretiny! Breton vystrelil, Gudlevskis jeho strelu vyrazil a nikým nekrytý BRIAN IHNAČÁK zavesil.
Asistencia: Alex Breton