HC Slovan Bratislava HC 05 Banská Bystrica ONLINE Tipos extraliga dnes

16. 2. 2021 |

HC Slovan Bratislava dnes doma privíta HC 05 Banská Bystrica. Sledujte ONLINE prenos od 18:30 hod.

Hokejisti HC Slovan Bratislava. FOTO TASR.

HC Slovan Bratislava bude chcieť dnes nadviazať na výsledok z Nových Zámkov, kde vyhral 3:1. Prvá šanca duelu, ktorú mal už po pár sekundách Šišovský, predznamenala scenár zápasu. Slovan bol od začiatku aktívnejší, ale v 6. minúte prehral Peluso súboj pri mantineli a následnú prihrávku Obdržálka poslal do siete Varga.

Novozámčania potom nevyužili presilovú hru a po návrate vylúčeného Valacha hostia udreli. Ranford potiahol puk po ľavej strane, v najlepšej možnej chvíli ho posnul Harrisovi a ten už nemal problém zasunúť puk za Kiviaha - 1:1.

HC Slovan Bratislava HC 05 Banská Bystrica ONLINE Tipos extraliga dnes LIVE

Pekným zákrokom sa potom blysol Gudlevskis, ktorý v drese Slovana absolvoval premiéru v slovenskej lige. V závere prvej časti hry mali domáci ďalšiu výhodu, ale ani tentoraz neboli úspešní.

Na začiatku druhého dejstva sa do prečíslenia dostali Okoličány so Števuliakom, ale Gudlevskis zmaril šancu domácim vynikajúcim zákrokom. Lotyšský brankár musel zasahovať aj neskôr pri početnej výhode domácich, ktorí postupne vyrovnali hru.

Slovan však išiel do vedenia gólom Harrisa v presilovej hre, keď si kanadský útočník našiel pozíciu medzi kruhmi a Kiviaho na jeho strelu nestačil. Fínsky brankár bol prikrátky aj na strelu Štajnocha v závere druhej tretiny, keď hrali hostia presilovú hru o dvoch hráčov.

Domáci mohli niečo so zápasom urobiť v tretej tretine, keď hrali presilovku o dvoch hráčov, ale Gudlevskis podržal Slovan najmä pri pokuse Seppänena. Na opačnej strane mohol poistiť triumf hostí Sersen, ale netrafil prázdnu bránku. "Belasí" si zopakovali víťazstvo z Nových Zámkov z nedele, keď triumfovali 2:0.

HC Slovan Bratislava
0 : 3
(0:0, 0:3, 0:0)
HC 05 Banská Bystrica

Góly a asistencie: 21. Ihnačák (Breton), 30. Vašaš (Žiak, Sojka), 37. Žiak (Bdžoch, Tamáši). Rozhodca: Novák, Kalina – Gegáň, Jedlička.
HC Slovan Bratislava: Gudlevskis – Brodzinski, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Ališauskas, Bačik, Valach, Maier – Zigo, Harris, Matoušek – Šišovský, Urbánek, Ranford – Rapáč, Bortňák, Peluso – Jendek, Uram, Kundrík
HC 05 Banská Bystrica: Belányi – Crevier-Morin, Breton, Ďatelinka, Cardwell, Bdžoch, Žiak, Sojka, Ganz – Faško-Rudáš, Ihnačák, Sukeľ – D´Aoust, Mlynarovič, Sloboda – Lamper, Dvorský, Vašaš – Výhonský, Tamáši, Kabáč
59:46 V snahe zaznamenať aspoň čestný úspech strieľali Bačik i Zigo, no neuspeli.
59:08 B. Bystrica dostala puk až do útočného pásma, kde sa streleckým pokusom od modrej čiary prezentoval Cardwell.
56:27 V závere tretej tretiny Slovan zvýšil aktivitu smerom dopredu, zatiaľ mu to ale nie je nič platné. Meszároš ani Peluso nepokazili Belányimu čisté konto.
54:31 Hra sa prelieva zo strany na stranu. Z podobných miest strieľali na jednej strane Crevier-Morin, na tej druhej Ališauskas.
51:44 Belasí sa prakticky k ničomu nedostávajú, naopak zaútočili hostia. Sojka zakončil spomedzi kruhov.
50:10 Ideálna príležitosť pre Slovan, aby ešte aspoň zdramatizoval zápas.
49:52 Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Dvorský – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).
47:32 Ďatelinka vypálil od modrej čiary, akcia hostí pokračoval ešte chvíľu, následne sa vhodí pred Gudlevskisom.
46:10 Hostia útočia do plných, strelami sa prezentovali Breton, Lamper a Faško-Rudáš.
44:31 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Brodzinski – 2 min., podrazenie).
43:46 Meszároš skúsil šťastie, ani on neuspel.
42:30 V uplynulej minúte sa hralo prevažne v strednom pásme.
40:57 Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Kabáč – 2 min., podrazenie).
40:57 Zigo strieľal z ľavého kruhu, následne Bortňák vyhral buly v útočnom pásme.
Tretia tretina sa začne približne o 20:19.
B. Bystrica ovládla druhú tretinu a strelila v nej tri góly, presadili sa Ihnačák, Vašaš a Žiak. Uvidíme, ako Slovan v tretej tretine zareaguje. Začne ju však v početnej nevýhode, pretože za seknutie bol v závere vylúčený Rapáč.
40:00 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Rapáč – 2 min., sekanie).
39:04 Ihnačák buchol do puku, domáci gólman bol pozorný.
38:20 Najprv strieľal Faško-Rudáš, Slovanu sa podarilo oslobodiť sa a dokonca zakončoval Harris z pravej strany.
37:43 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Kundrík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
36:14 gól Banská Bystrica dala gól!
Slovan je v útlme, B. Bystrica strieľa už svoj tretí gól! Autorom presného zásahu je obranca ADAM ŽIAK. Asistovali mu Martin Bdžoch, Alex Tamaši
34:23 Vašaš zblízka zakončil bekhendom.
33:32 Domáci sú aktívni a ohrozujú bránu. Postupne strieľali Ranford, Matoušek a Harris.
31:25 Hostia už po druhýkrát v zápase zle striedali a musia za to pykať. V oslabení strieľal Ďatelinka z ľavého kruhu.
31:07 Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade).
29:50 gól Banská Bystrica dala gól!
A už je to o dva góly! FILIP VAŠAŠ zakončoval po prihrávke Žiaka, strelou po ľade z pravého kruhu našiel priestor vedľa betónu Gudlevskisa.
Asistencie: Adam Žiak, Dominik Sojka
29:10 Bortňák vyhral buly v útočnom pásme, príležitosť pre Slovan usadiť sa a pokúsiť sa ohroziť Belányiho.
27:46 Hráči B. Bystrice zasypávajú Gudlevskisa strelami, postupne zakončovali Tamáši, Breton a Lamper.
26:54 Belasým sa v presilovej hre vyrovnať nepodarilo a teraz sa musia brániť.
26:24 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Zigo – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
24:25 Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Bdžoch – 2 min., faul kolenom).
Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Ihnačák – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).
23:40 Valachova strela zmenu skóre nepriniesla, domáci nevyužili ďalšiu presilovú hru.
22:06 Zigo strieľal a získal pre svoj tím buly v útočnom pásme.
20:34 gól Banská Bystrica dala gól!
Hostia otvárajú skóre už po pár sekundách druhej tretiny! Breton vystrelil, Gudlevskis jeho strelu vyrazil a nikým nekrytý BRIAN IHNAČÁK zavesil.
Asistencia: Alex Breton
V prvej tretine sme gól nevideli. Tá druhá sa začne približne o 19:25.
18:22 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Maier – 2 min., nedovolené bránenie).
18:00 Slovan nevyužil ani tretiu presilovú hru v priebehu prvej tretiny.
16:00 Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Žiak – 2 min., podrazenie).
15:47 Kanadské duo Ranford – Harris je aktívne. Ranford nahodil puk do útočného pásma, Harris sa dostal k puku a zakončil spomedzi kruhov.
14:59 Ranford to skúšal z ostrejšieho uhla, Belányiho nezaskočil.
14:31 V posledných minútach sa nič zaujímavé neudialo. Valachova strela zmenu skóre nepriniesla.
11:50 Na druhej strane vyslal pokus na Gudlevskisa Lamper.
10:49 Domáci hrajú aktívnejšie, napomohli tomu určite aj dve presilové hry v doterajšom priebehu. Z podobného miesta z ľavej strany strieľali Sersen a Maier.
09:37 Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Výhonský – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Matoušek – 2 min., hrubosť).
09:30 Slovanu sa príliš nedarí, nedostáva sa do šancí.
08:20 Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Lamper – 2 min., sekanie).
07:37 Séria vhadzovaní, hra sa kúskuje.
05:04 B. Bystrica prežila prvé oslabenie a je už aj strelecky aktívna. Po Ihnačákovi pálil Sukeľ.
04:10 Belányiho preveril aj Urbánek spomedzi kruhov.
03:09 Z pravého kruhu zakončoval Brodzinski, Slovan sa drží v útočnom pásme.
02:10 Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Lamper – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
01:24 Na druhej strane sa streleckým pokusom od modrej prezentoval Ďatelinka.
00:18 Hneď v úvode strieľal Harris zblízka z pravej strany.

Rozhodca: Novák, Kalina – Gegáň, Jedlička.
Dnes je na programe kompletné 39. kolo Tipos Extraligy. O 18:30 hostí Slovan Bratislava Banskú Bystricu.

Slovan sa nachádza na 3. mieste, má rovnaký počet bodov ako druhý Zvolen a prvý Poprad, konkrétne 78. Zvíťazil v štyroch zápasoch v rade, naposledy zdolal Nové Zámky 3:1.

Banská Bystrica figuruje so 43-mi bodmi na 9. priečke. Uplynulé tri zápasy vyhrala, v minulom kole si poradila s hokejistami Nitry vysoko 7:0.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.