HC Nové Zámky HKM Zvolen ONLINE dnes play-off

6. 4. 2021 |

HC Nové Zámky dnes doma privítajú HKM Zvolen. Sledujte ONLINE prenos z 3. zápasu play-off štvrťfinále Tipos extraligy od 18:00 hod.

Séria medzi HC Nové Zámky a HKM Zvolen pokračuje. FOTO: TASR.

Domáci budú chcieť zvrátiť sériu, v ktorej prehrávajú 0:2, keď naposledy podľahli Zvolenu 1:4. Duel sa začal tlakom Zvolena, ktorý si však nevytváral šance. Prvú vážnejšiu mali hostia v štvrtej minúte, no voľný Doggett z dvoch metrov Rahma neprekonal.

Domáci výraznejšie pohrozili až v siedmej minúte Marcinekom, najmä jeho druhý pokus si pýtal gól, no bekhendom netrafil odkrytú bránku. Hostia nevyťažili vedenie ani v presilovke, Števuliak stroskotal na gólmanovi HKM. Potom sa v dobrej šanci ocitol na opačnej strane Puliš, ktorý zblízka nepokoril Kiviaha a bol faulovaný.

HC Nové Zámky HKM Zvolen ONLINE dnes play-off LIVE

V následnej početnej výhode nevyužil dobrú príležitosť Kelemen. V presilovke napokon gól padol v závere tretiny. Zvolenčania hrali piati proti trom a rozobrali súpera, pre Zuzina nebol problém poslať puk do odkrytej bránky hostí – 1:0.

V strednej časti najprv hokejisti spod Pustého hradu nevyužili presilovku. Dobré možnosti mali Viedenský a Bondra. Prvý menovaný aj v hre piatich proti piatim nebezpečne pohrozil z medzikružia, proti bol Kiviaho. Zblízka sa potom nepresadili Marcinek a Kolenič a v početnej výhode nesupeli ani Mikúš s McPhersonom.

Prišiel tak trest. Rogoň vybojoval puk v útočnom pásme, prihral ho v 33. minúte Števuliakovi a ten z kruhu tvrdo vypálil – 1:1. Následne išiel predčasne pod sprchy za podkopnutie domáci Mikúš. Novým Zámkam sa črtala päťminútová presilovka, na jej začiatku dobre strieľali Števuliak s Doggettom, ale potom prišli dva fauly z ich strany a kratšie početné výhody nevyužil pre zmenu Zvolen.

V tretej tretine oba tímy najprv nevyužili presilovky. Šance mali na strane hostí Varga a na domácej McPherson. Bola to vyrovnaná partia, ale s pribúdajúcim časom sa viac tlačil dopredu "rytieri" spod Pustého hradu. Viac útočili i strieľali, mali miestami drvivú prevahu v pásme a dokázali skórovať.

V 55. minúte sa po vyhratom buly Viedenského presadil spoza kruhu Zuzin – 2:1. Hosťom sa potom zranil Rogoň, ale Zvolenčania hrali presilovku a využili ju zásluhou Puliša, ktorý sa presadil z dorážky po strele Zuzina. O zápase tak bolo rozhodnuté. Poistku pridal ešte štvrtým gólom do prázdnej bránky Nuutinen.

HC Mikron Nové Zámky
2 : 4
(0:1, 1:3, 1:0)
HKM Zvolen

Góly a asistencie: 26. Rogoň (Västilä, Doggett), 55. Rogoň (Seppanen, Majdan) – 10. Stupka (Marcinek, Kubka), 27. Kolenič (Melancon), 30. Mikúš (Zuzin), 33. Viedenský (Zuzin, Kubka). Rozhodca: Korba, Hronský – Crman, Synek.
HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho – Hain, Västilä, Fereta, Holenda, Roman, Mikuš, Šeliga, Petrík – Števuliak, Doggett, Rogoň – Varga, Ondrušek, Jurík – Majdan, Seppanen, Obdržálek – Zahradník, Andrisík, Okoličány
HKM Zvolen: Rahm – Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, Mikúš, Bondra – Nuutinen, Puliš, McPherson – Stupka, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Tibenský, Marcinek – Jedlička
54:44 gól HC Nové Zámky dali gól!
Po porade s videorozhodcom je gól uznaný. Gól je pripísaný PATRIKOVI ROGOŇOVI, pre neho je to dnes druhý presný zásah.
Asistencie: Janne Seppanen, Juraj Majdan
32:34 gól Zvolen dal gól!
S Novými Zámkami to vyzerá zle nedobre, Zuzin získal puk v súboji na zadnom mantineli, prestrčil puk k žŕdke, kde číhal MAREK VIEDENSKÝ a ten strelou na lapačku prekonal Kiviaha. Zvyšuje už na 4:1.
Asistencie: Peter Zuzin, Branislav Kubka
29:42 gól Zvolen dal gól!
Zvolen si pri presilovke vytvoril veľký tlak, Zuzin z dorážky ešte neuspel, no puku sa zmocnil JURAJ MIKÚŠ, položil si brániaceho hráča, počkal si a z vrcholu kruhu nechytateľne zavesil.
Asistencia: Peter Zuzin
26:58 gól Zvolen dal gól!
Zvolen sa presadil hneď po buly, po strele a zákroku Kiviaha sa puk poodrážal v bránkovisku, JAKUB KOLENIČ sa najrýchlejšie zorientoval a poslal puk do odkrytej brány. Domáci gólman bol trochu dezorientovaný a nevedel, kde je puk.
Asistencia: Thomas Melancon
25:32 gól HC Nové Zámky dali gól!
N. Zámky vyrovnávajú v presilovej hre na 1:1. Västilä od modrej čiary nahodil puk pred bránu, kde bol veľmi dobre postavený PATRIK ROGOŇ, ktorý šikovne tečoval puk za Rahmov chrbát.
Asistencie: Markus Västilä, Slater Doggett
09:02 gól Zvolen dal gól!
Zvolen otvára skóre! Marcinek vybojoval puk na zadnom mantineli, okamžite prihrával medzi kruhy, kde ostal úplne zabudnutý VÁCLAV STUPKA a ten prestrelil Kiviaha!
Asistencie: Patrik Marcinek, Branislav Kubka