HC Nové Zámky HKM Zvolen ONLINE dnes play-off

6. 4. 2021 |

HC Nové Zámky dnes doma privítajú HKM Zvolen. Sledujte ONLINE prenos z 3. zápasu play-off štvrťfinále Tipos extraligy od 18:00 hod.

Séria medzi HC Nové Zámky a HKM Zvolen pokračuje. FOTO: TASR.

Domáci budú chcieť zvrátiť sériu, v ktorej prehrávajú 0:2, keď naposledy podľahli Zvolenu 1:4. Duel sa začal tlakom Zvolena, ktorý si však nevytváral šance. Prvú vážnejšiu mali hostia v štvrtej minúte, no voľný Doggett z dvoch metrov Rahma neprekonal.

Domáci výraznejšie pohrozili až v siedmej minúte Marcinekom, najmä jeho druhý pokus si pýtal gól, no bekhendom netrafil odkrytú bránku. Hostia nevyťažili vedenie ani v presilovke, Števuliak stroskotal na gólmanovi HKM. Potom sa v dobrej šanci ocitol na opačnej strane Puliš, ktorý zblízka nepokoril Kiviaha a bol faulovaný.

HC Nové Zámky HKM Zvolen ONLINE dnes play-off LIVE

V následnej početnej výhode nevyužil dobrú príležitosť Kelemen. V presilovke napokon gól padol v závere tretiny. Zvolenčania hrali piati proti trom a rozobrali súpera, pre Zuzina nebol problém poslať puk do odkrytej bránky hostí – 1:0.

V strednej časti najprv hokejisti spod Pustého hradu nevyužili presilovku. Dobré možnosti mali Viedenský a Bondra. Prvý menovaný aj v hre piatich proti piatim nebezpečne pohrozil z medzikružia, proti bol Kiviaho. Zblízka sa potom nepresadili Marcinek a Kolenič a v početnej výhode nesupeli ani Mikúš s McPhersonom.

Prišiel tak trest. Rogoň vybojoval puk v útočnom pásme, prihral ho v 33. minúte Števuliakovi a ten z kruhu tvrdo vypálil – 1:1. Následne išiel predčasne pod sprchy za podkopnutie domáci Mikúš. Novým Zámkam sa črtala päťminútová presilovka, na jej začiatku dobre strieľali Števuliak s Doggettom, ale potom prišli dva fauly z ich strany a kratšie početné výhody nevyužil pre zmenu Zvolen.

V tretej tretine oba tímy najprv nevyužili presilovky. Šance mali na strane hostí Varga a na domácej McPherson. Bola to vyrovnaná partia, ale s pribúdajúcim časom sa viac tlačil dopredu "rytieri" spod Pustého hradu. Viac útočili i strieľali, mali miestami drvivú prevahu v pásme a dokázali skórovať.

V 55. minúte sa po vyhratom buly Viedenského presadil spoza kruhu Zuzin – 2:1. Hosťom sa potom zranil Rogoň, ale Zvolenčania hrali presilovku a využili ju zásluhou Puliša, ktorý sa presadil z dorážky po strele Zuzina. O zápase tak bolo rozhodnuté. Poistku pridal ešte štvrtým gólom do prázdnej bránky Nuutinen.

HC Mikron Nové Zámky
2 : 4
(0:1, 1:3, 1:0)
HKM Zvolen

Góly a asistencie: 26. Rogoň (Västilä, Doggett), 55. Rogoň (Seppanen, Majdan) – 10. Stupka (Marcinek, Kubka), 27. Kolenič (Melancon), 30. Mikúš (Zuzin), 33. Viedenský (Zuzin, Kubka). Rozhodca: Korba, Hronský – Crman, Synek.
HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho – Hain, Västilä, Fereta, Holenda, Roman, Mikuš, Šeliga, Petrík – Števuliak, Doggett, Rogoň – Varga, Ondrušek, Jurík – Majdan, Seppanen, Obdržálek – Zahradník, Andrisík, Okoličány
HKM Zvolen: Rahm – Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, Mikúš, Bondra – Nuutinen, Puliš, McPherson – Stupka, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Tibenský, Marcinek – Jedlička
časová značka Koniec zápasu.
59:24 Domáci stále nemajú útočné pásmo.
59:01 Hra sa poriadne kúskuje. Kiviaho sa musí vrátiť do brány, keďže sa vhadzuje v obrannom pásme domácich.
Oddychový čas domácich.
58:56 Postavenie mimo hry – Nové Zámky.
58:30 dôležité Kiviaho korčuľuje na striedačku! N. Zámky hrajú vabank.
57:40 Domáci vyrazili dopredu, ale na ich smolu sa dopustili zakázaného uvoľnenia.
55:58 Västiläho strelu tečoval Števuliak iba tesne vedľa brány.
54:44 gól HC Nové Zámky dali gól!
Po porade s videorozhodcom je gól uznaný. Gól je pripísaný PATRIKOVI ROGOŇOVI, pre neho je to dnes druhý presný zásah.
Asistencie: Janne Seppanen, Juraj Majdan
54:44 dôležité Rahm si myslel, že má puk pod sebou, lenže nemal, čo využilo hneď niekoľko domácich hráčov, ktorí šťuchali hokejkami. Ešte sa bude telefonovať, či náhodou puk nepreťal bránkovú čiaru.
53:58 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Kotvan – 2 min., sekanie).
53:36 Zvolenčania sú stále aktívnejším tímom, no teraz jednému z hráčov skĺzol puk z čepele, čo využili domáci na rýchly útok, ten im však vôbec nevyšiel. Vargovi ušiel puk v snahe urobiť kľučku.
51:58 Rahm pohodlne chytil strelu do lapačky a prerušil hru. Nasleduje reklamná prestávka.
50:34 Jurík sám napádal rozohrávku Zvolena, hosťujúci hráči vyrazili dopredu, Ivan strieľal na dvakrát, jeho pokus bol zblokovaný.
48:23 Viedenský dlho váhal, potom sa mu hokejka zaplietla medzi korčule a bol odzbrojený.
47:32 Puk poskakoval pri žŕdke zvolenskej bránky, Seppanen ho v jazde nedokázal upratať do siete.
45:42 Ivanovu strelu Kiviaho vyrazil pred seba a potom sa začal kolotoč v obrannom pásme N. Zámkov.
44:29 Tibenského štipľavá strela vyletela Kiviahovi z lapačky, ale mimo nebezpečnú zónu.
43:38 Kelemen výborne našiel Mikúša medzi kruhmi, jeho pohotová strela mierila mimo domácej brány.
42:33 Doggett zakončoval, no výborne jeho strelu zblokoval Kotvan svojou hokejkou.
41:08 Obdržálek to zobral na seba a z pravej strany vystrelil, lenže bránu vôbec neohrozil.
40:22 dôležité Kelemen vybojoval puk, ihneď prihral pred bránu voľnému Bondrovi, ktorý ohrozil Kiviaha! To bola veľká zvolenská šanca.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 19:47.
Zvolen jasne ovládol druhú tretinu a vyhráva po nej už 4:1. N. Zámky však začnú tretie dejstvo v početnej výhode, a tak by zápas ešte mohli zdramatizovať.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:27 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Melancon – 2 min., držanie).
39:09 Hostia roztočili v útočnom pásme kolotoč, N. Zámky sa prevažne bránia.
38:17 McPherson prihral Pulišovi, ten sa takmer dostal aj k dorážke po zásahu Kiviaha betónom.
37:13 Zadovka naslepo pred bránu domácich skončila na hokejke hráča N. Zámkov, no dôrazní Zvolenčania získali puk späť a nahodili ho na Kiviaha. Vybojovali buly v útočnom pásme.
36:29 Rýchla kombinácia Zvolena, zakončoval Betker, no bránu minul.
35:36 Teraz sa už Novozámčania nasťahovali do útočného pásma, no Vargova strela nebola ideálna, nebezpečenstvo pre Rahma nehrozilo.
34:38 Prihrávka na Seppanena nebola presná, domáci sú následne zahnaní až za vlastnú bránu.
33:47 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Kolenič – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
32:34 gól Zvolen dal gól!
S Novými Zámkami to vyzerá zle nedobre, Zuzin získal puk v súboji na zadnom mantineli, prestrčil puk k žŕdke, kde číhal MAREK VIEDENSKÝ a ten strelou na lapačku prekonal Kiviaha. Zvyšuje už na 4:1.
Asistencie: Peter Zuzin, Branislav Kubka
31:49 Melancon pálil, pred bránou bol Puliš, ktorý však netečoval puk do brány. Zvolen je na koni a nebezpečne podkuruje.
31:11 dôležité Nuutinen si najprv nezobral puk zo stredového kruhu, na druhý pokus to už vyšlo, no v koncovke ho puk neposlúchal opäť, ušiel mu a Kiviaho ho pohodlne prikryl lapačkou.
31:11 dôležité Marcinek utiekol brániacim hráčom, rútil sa sám na bránu a bol faulovaný, nasleduje trestné strieľanie!
30:58 Varga strieľal z dobrej pozície ponad Rahmovu lapačku, no gól z toho nebol.
29:42 gól Zvolen dal gól!
Zvolen si pri presilovke vytvoril veľký tlak, Zuzin z dorážky ešte neuspel, no puku sa zmocnil JURAJ MIKÚŠ, položil si brániaceho hráča, počkal si a z vrcholu kruhu nechytateľne zavesil.
Asistencia: Peter Zuzin
28:45 Strela McPhersona skončila na betónoch brankára, Zvolenčania ešte udržali pásmo a opäť zakončili, tentokrát Kiviaho na puk videl.
28:07 Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Majdan – 2 min., držanie).
26:58 gól Zvolen dal gól!
Zvolen sa presadil hneď po buly, po strele a zákroku Kiviaha sa puk poodrážal v bránkovisku, JAKUB KOLENIČ sa najrýchlejšie zorientoval a poslal puk do odkrytej brány. Domáci gólman bol trochu dezorientovaný a nevedel, kde je puk.
Asistencia: Thomas Melancon
26:51 Na druhej strane ohrozil Kiviaha Kelemen a hra je prerušená.
26:32 Aktivita domácich sa po góle zvýšila, Mikuš strieľal po ľade.
25:32 gól HC Nové Zámky dali gól!
N. Zámky vyrovnávajú v presilovej hre na 1:1. Västilä od modrej čiary nahodil puk pred bránu, kde bol veľmi dobre postavený PATRIK ROGOŇ, ktorý šikovne tečoval puk za Rahmov chrbát.
Asistencie: Markus Västilä, Slater Doggett
25:12 dôležité Rahm predviedol výborný zákrok po strele z prvej a podržal svoj tím!
24:52 Domácim sa nedarí, v snahe dostať sa do útočného pásma sa dopustili ofsajdu.
24:06 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Kotvan – 2 min., krosček).
23:53 Zvolen vedie na strely na bránu 19:4!
22:32 Na druhej strane Obdržálek nastreľoval puk, ktorý skončil na ochrannej sieti. Vhadzuje sa však v strednom pásme, nakoľko sa predtým pískal ofsajd.
22:00 Kiviaho musel opäť zasahovať po strele Betkera od modrej čiary, počínal si úspešne.
20:54 Aktívny Mikúš a jeho krížna strela, Kiviaho zasiahol betónom.
20:31 Mikuš prečítal zvolenskú kombináciu a poslal puk cez všetky čiary.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 18:50.
Zvolen vyhráva po prvej tretine nad N. Zámkami 1:0. V 10. minúte rozvlnil sieť Stupka. Zvolenčania začnú druhú tretinu presilovou hrou.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:45 Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Doggett – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
19:13 dôležité Zuzin hľadal prihrávkou Stupku, ktorý tesne pred bránou aj zakončil, puk vyletel do vzduchu a len tesne minul hornú žŕdku.
18:26 Zahradníkov pokus z ostrého uhla zblokoval Ivan, Rahm zasahovať nemusel.
17:27 Pokus Zvolebnčanov od modrej skončil na zadnom mantineli, no puk sa odrazil pred bránu na hokejku Kelemena, ktorý z uhla trafil Kiviaha.
16:48 Nuutinen našiel zadovkou McPhersona, ktorého strela narobila Kiviahovi problémy, no na dvakrát zasiahol.
15:41 dôležité Hraško pálil z prvej od modrej, Kiviaho vyrazil pred seba, kde ešte dorážal Kolenič, no domáci gólman sa stihol presunúť.
14:33 Na druhej strane pálil nebezpečne Ondrušek z vrcholu kruhov.
13:55 dôležité Kelemen prihrával cez os klziska do šance Bondrovi, puk poskakoval pri ľavej žŕdke, no Bondrovi sa ho nepodarilo upratať do siete.
12:52 Zvolenčania roztáčajú kolotoč v útočnej tretine, Kotvan strieľal nepresne, no jeho pokus bol tečovaný.
12:01 Okoličány zahral puk o mantinel na zakázané uvoľnenie. Hra sa sťahuje pred Kiviaha.
10:32 Puliš nezakončil, hľadal ešte McPhersona, ktorý v slušnej šanci neskóroval.
09:02 gól Zvolen dal gól!
Zvolen otvára skóre! Marcinek vybojoval puk na zadnom mantineli, okamžite prihrával medzi kruhy, kde ostal úplne zabudnutý VÁCLAV STUPKA a ten prestrelil Kiviaha!
Asistencie: Patrik Marcinek, Branislav Kubka
08:18 Obdržálek bol v útočnom pásme sám, vystrelil príklepom spoza hráča, bránu netrafil, nemal ani rýchlosť.
07:18 Betker podporil útok, no jeho nastrelenie zblokoval Šeliga.
06:27 Okoličány mieril na bližšiu žrď, ale Rahm bol pripravený.
06:01 Úvodná presilová hra domácim nevyšla, nedokázali vážnejšie ohroziť bránu súpera.
05:18 Seppanen nahadzoval puk na bránu po prihrávke, no Rogoň pred bránou nedokázal usmerniť puk za bránkovú čiaru.
04:29 Zvolen nazbieral cenné sekundy v útočnom pásme.
03:55 Števuliak prihral Vargovi, tomu puk ušiel a domáci strácajú pásmo.
03:38 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Viedenský – 2 min., podrazenie).
02:53 Dlho sa bojovalo o puk pri mantineli v útočnom pásme N. Zámkov, no Rogoň napokon puk nezískal a celý tím sa musel stiahnuť.
01:40 Hraškovu krížnu prihrávku stredným pásmom zachytil Obdržálek. Zvolen to však nevzdal a Zuzin ohrozil Kiviaha.
00:40 N. Zámky začali aktívnejšie, strieľal Doggett.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Rozhodca: Korba, Hronský – Crman, Synek.
Vítam všetkých hokejových priaznivcov pri online textovom prenose zo zápasu štvrťfinále playoff hokejovej Tipos extraligy medzi Novými Zámkami a Zvolenom.

Po dvoch zápasoch hraných vo Zvolene sa séria sťahuje do Nových Zámkov. Zvolenčania oba domáce duely zvládli a v sérii vedú 2:0 na zápasy. V prvom stretnutí zdolali svojho súpera 3:2, v druhom zvíťazili vyšším rozdielom, tentokrát 4:1.

Či sa N. Zámkom podarí využiť domáce prostredie a znížiť stav série na 1:2 alebo si Zvolenčania vybojujú postupový mečbal, to sa dozvieme dnes od 18:00, kedy je na programe v poradí tretí zápas.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.