HC Nové Zámky HK Dukla Michalovce ONLINE Tipos extraliga dnes

17. 11. 2020 |

HC Nové Zámky, HK Dukla Michalovce, online prenos, Tipos extraliga, dnes. Nové Zámky dnes na svojom ľade privítajú HK Dukla Michalovce. Ako tento súboj dopadne môžete sledovať prostredníctvom ONLINE prenosu live od 16:00 hod.

Hráči a tréner HK Dukla Michalovce. FOTO TASR.

HC Nové Zámky, HK Dukla Michalovce, online prenos, Tipos extraliga, dnes. Nové Zámky budú chcieť doma využiť nelichotivú bilanciu Michaloviec, ktoré už nevyhrali štyri zápasy po sebe. Naposledy zaznamneali prehru na ľade Zvolena 1:5.

Zvolen mal dobrý vstup do stretnutia, bol aktívnejší. McPherson ešte šancu z ľavej strany nevyužil, avšak prvé striedanie štvrtej formácie slávilo úspech. Po akcii Meliška sa presadil z troch metrov voľný Marcinek – 1:0. O pár sekúnd neskôr mohli hostia odpovedať Ondruškom z kruhu, proti bol Rahm. Domáci boli dôraznejší, Kelemen mal dobrú príležitosť z dorážky a hoci ju nevyužil, následne prihral Stupkovi a ten spoza hráča prestrelil Kiviaha – 2:0.

Zámčania mohli korigovať z presilovky, v nej mal dobrú možnosť v predbránkovom priestore Holovič, avšak bol tiesnený. Na opačnej strane nevyužil tutovku pred bránkou Meliško. V 15. minúte Ivan nabil puk pred Kiviaha a Nuutinen neskóroval vo vyloženej šanci. V závere prvého dejstva to skúšal ešte Kelemen tečom i z dorážky, no ani on neuspel.

V prostrednej časti pokračoval Zvolen v aktívnej hre. McPherson to dobre skúšal z ľavej strany, na opačnej strane z protiútoku v podobnej situácii nedokázal znížiť Obdržálek. V 25. minúte po vydarenej akcii domácich sa nepresadil zoči – voči brankárovi hostí Ivan. Tlak hokejistov spod Pustého hradu pokračoval a vygradoval v 31. minúte.

Kubka vystrelil od modrej, puk sa odrazil od zadného mantinelu pred McPhersona a ten bez prípravy z ľavej strany namieril do odkrytej časti bránky Kiviaha – 3:0. Nové Zámky potom nevyužili dve presilovky, krátko hrali v piatich proti trom.

Po ich skončení však mali dve šance, konkrétne Iso-Mustajärvi a Holenda. Nezužitkovali ich a pykali za to. Nechali totiž voľného Kelemena,, ktorý zakončil z dolnej časti kruhu a vyrazený puk nešťastne od korčule Juríka putoval späť za brankára hostí – 4:0.

V tretej tretine začal taktiež Zvolen aktívne, no líder extraligy využil hneď prvú príležitosť na skórovanie. V 42. minúte vyhral súboj na zadnom mantineli Záhradník, poslal prihrávku pred bránku Embrichovi a ten sa nemýlil – 4:1.

Tento moment domácich nerozhodil, často strieľali a vyplatilo sa. Najprv Stupka pálil do žŕdky, avšak mrzieť ho to nemuselo, pretože v 49. minúte spoza kruhov trafil presne Melancon a keďže mal Kiviaho zakrytý výhľad, nestačil reagovať – 5:1. Šiesty gól mohli ešte pridať Nuutinen a dvakrát Bondra, avšak šťastie týmto hráčom neprialo.

HC Mikron Nové Zámky
3 : 2
(1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
HK Dukla Ingema Michalovce

Góly a asistencie: 16. Obdržálek (Seppänen, Fereta), 26. Bajtek, 63. Obdržálek – 2. Mihalik (Takáč, Southorn), 44. Southorn (Majdan). Rozhodca: Baluška, Konc st. – Jurčiak, Crman.
HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Mikuš, Hain, Ligas, Västilä, Šeliga, Fereta, Barto, Roman – Iso-Mustajärvi, Seppänen, Obdržálek – Rogoň, Embrich, Zahradník – Bajtek, Holovič, Jurík – Rehák, Ondrušek, Okoličány
HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek (Škorvánek) – McCormack, Ventelä, Southorn, Mihalik, Ťavoda, Louis, Zekucia, Farkaš – Regenda, Lalancette, Majdan – Takáč, Hickmott, Bartánus – Korhonen, Galamboš, Mašlonka – Chalupa, Češík, Török
62:50 gól HC Nové Zámky dali gól!
Skúsený domáci útočník PETR OBDRŽÁLEK sa po prihrávke od Embricha, ktorý využil zaváhanie Majdana, dostal do úniku a mieri presne!
43:43 gól Dukla Michalovce dala gól!
A je vyrovnané! JORDAN SOUTHORN odčinil svoju chybu pri druhom góle Zámkov, pretože napriahol od modrej čiary a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste vrátane brankára Kiviaha! Asistencia: Juraj Majdan.
25:03 gól HC Nové Zámky dali gól!
Obrovská chyba skúseného Jordana Southorna! FILIP BAJTEK sa dostal k puku, z ľavej strany sa dostal pred Tomeka a bekhendovým blafákom si doslova vychutnal Tomáša Tomeka! Bez asistencií.
15:49 gól HC Nové Zámky dali gól!
Krásna akcia domácich, nahodený puk spoza Tomekovej bránky poslal Seppänen parádnou zadovkou priamo na hokejku PETRA OBDRŽÁLKA, ktorý v jasnej pozícii pohotovo vyrovnáva na 1:1! Pre českého legionára je to navyše 300. bod v našej najvyššej súťaži! Asistencie: Janne Seppänen, Samuel Fereta.
01:37 gól Dukla Michalovce dala gól!
Líšky z východu Slovenska idú do vedenia, pretože Samuel Takáč našiel na útočnej modrej čiare VLADIMÍRA MIHALIKA, ktorý prestrelil Kiviaha v domácej bránke! Asistencie: Samuel Takáč, Jordan Southorn.