HC Košice Zvolen ONLINE Tipos extraliga 2020 dnes

13. 11. 2020 |

HC Košice, HKM Zvolen, online prenos, Tipos extraliga 2020, dnes. HC Košice dnes privítajú na svojom ľade HKM Zvolen. Online prenos štartujeme od 18:00 hod.

Hráči HC Košice počas zápasu Tipos extraligy. FOTO TASR.

HC Košice, HKM Zvolen, online prenos, Tipos extraliga 2020, dnes. HC Košice si v ostatnom kole po troch prehrách v rade napravil chuť, keď porazili Nové Zámky 4:3 pp.

Úvod zápasu priniesol svižný hokej a nechýbali ani gólové príležitosti. Pohybom hýrili najmä domáci, ktorí sa snažili otvoriť skóre. V 2. minúte v úniku dvoch proti jednému neskórovali Belluš a Mrázov backhendový pokus zastavila konštrukcia Lackovičovej bránky.

V 13. minúte však Košičania išli do vedenia, keď Klhůfek po úniku aj so šťastím otvoril skóre - 1:1. Hostia sa postupne dostali do tempa a po pohľadnej spolupráci druhého útoku vyrovnal Bajtek - 1:1.

Ani v druhej časti nebola núdza o gólové príležitosti, k čomu prispelo aj viacero vylúčení. V 23. minúte Seppänen zakončil rýchlu akciu hostí iba strelou mimo bránky a o dve minúty nedotiahol domáci Chovan krátky únik do želaného konca. Brankárovi Lackovičovi pomohla pri šanci Milého žŕdka a sľubnú šancu nepremenil ani Baránek.

Domáci sa opäť trápili v presilovkách, v ich kombináciách chýbal moment prekvapenia a najmä istota v zakončení. V 39. minúte hostia využili chybu Košičanov v rozohrávke a Rogoň upravil na 1:2.

Novozámčania hrali v úvode tretej tretiny presilovku, ale v nej nepostrážili Pospíšila, ktorý tiesnený Holovičom upravil na 2:2. Ďalší priebeh priniesol skôr taktickú bitku a tímy si dávali pozor na defenzívu.

Hostia mali v 58. minúte 51-sekundovú presilovku o dvoch hráčov a v nej Hain dostal puk do košickej bránky. Hostia však v pokračujúcej presilovke stratili puk a Růžička tvrdou strelou upravil na 3:3.

V predĺžení mali domáci presilovku, v ktorej Mráz netrafil odkrytú bránku. V samostatných nájazdoch skórovali Chovan, Pospíšil a Jurík.

Na siedmu Detvu tak majú štvorbodovú stratu, pred deviatym Trenčínom si zasa držia odstup o tri body. Ich skóre sa dostalo do nepriaznivého pomeru — 23 strelených k 24 inkasovaným gólom.

HKM Zvolen sa do extraligového kolotoča vráti po vynútenej koronavírovej pauze. Zvolenčania pred ňou stihli odohrať šesť zápasov, ten posledný ešte 20. októbra na ľade Nových Zámkov.

Celkovo bodovali hostia päťkrát, z toho štyrikrát vyhrali v riadnej hracej dobe a raz si zo zápasu odniesli aspoň jeden bod. Stačí im to na priebežné piate miesto, ktoré okupujú s priaznivým skóre v pomere 19:13.

HC Košice
4 : 1
(1:0, 2:0, 1:1)
HKM Zvolen

Góly a asistencie: 20. Klhůfek (Jenyš, Pavlin), 23. Klhůfek (Růžička), 37. Jenyš (Mráz, Pavlin), 45. Jenyš (Pospíšil, Chovan) – 58. Stupka (Mikúš, Hraško). Rozhodca: D. Konc st., Hronský — Beniač, Ordzovenský.
HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák (A), Deyl (A), Cibák — Chovan (C), Pospíšil, Jenyš — Milý, Mráz, Klhůfek — Belluš, Havrila, Jokeľ — Krasničan, Frič, Nagy — Džugan
HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) — Betker, Hatala, Ivan, Melancon, Hraško (A!, Kubka, Marcinek, Meliško — Bondra, Mikúš, Puliš (C) — McPherson, Zuzin (A), Nuutinen — Stupka, Helewka, Kelemen — Tibenský, Jedlička, Kolenič
57:46 gól Zvolen dal gól!
Zvolenčania to Sedláčkovi pokazili, no musíme povedať, že jeden gól si rozhodne zaslúžili. Švihom z ľavej strany sa presadil dnes aktívny VÁCLAV STUPKA. Asistencie: Juraj Mikúš, Peter Hraško.
44:58 gól Košice dali gól!
Budem sa opakovať — pre hostí kruté, ale pre Košičanov akcia kola. Oceliari sa dostali do prečíslenia, v ktorom ukázali totálnu deštrukciu zvolenskej defenzívy. Tá si napokon puk za Rahma sama zrazila. Za strelca je označený PAVEL JENYŠ. Asistencie: Martin Pospíšil, Michal Chovan.
36:42 gól Košice dali gól!
Pre hostí je to síce kruté, no doplácajú na dominantnú efektivitu domáceho celku. Tomu teraz ponúkli prečíslenie, ktoré využíva PAVEL JENYŠ. Ten zakončoval do prázdnej bránky. Asistencie: Bruno Mráz, Žiga Pavlin.
22:36 gól Košice dali gól!
Tak toto bola paráda v podaní PAVLA KLHŮFKA. Ten v strednom pásme vystihol chybu súpera, vypichol mu puk, nakorčuľoval si pred Rahma a počas oslabenia zvýšil na 2:0 pre Košice. Asistencia: David Růžička.
19:43 gól Košice dali gól!
Oceliari vyprevádzajú Zvolen do šatne s gólom, keďže využívajú svoju tretiu presilovú hru v zápase. Strelu od modrej Rahm len vyrazil, do odkrytej časti to už len bekhendom doklepol PAVEL KLHŮFEK. Asistencie: Pavel Jenyš, Žiga Pavlin.