HC Košice Zvolen ONLINE Tipos extraliga 2020 dnes

13. 11. 2020 |

HC Košice, HKM Zvolen, online prenos, Tipos extraliga 2020, dnes. HC Košice dnes privítajú na svojom ľade HKM Zvolen. Online prenos štartujeme od 18:00 hod.

Hráči HC Košice počas zápasu Tipos extraligy. FOTO TASR.

HC Košice, HKM Zvolen, online prenos, Tipos extraliga 2020, dnes. HC Košice si v ostatnom kole po troch prehrách v rade napravil chuť, keď porazili Nové Zámky 4:3 pp.

Úvod zápasu priniesol svižný hokej a nechýbali ani gólové príležitosti. Pohybom hýrili najmä domáci, ktorí sa snažili otvoriť skóre. V 2. minúte v úniku dvoch proti jednému neskórovali Belluš a Mrázov backhendový pokus zastavila konštrukcia Lackovičovej bránky.

V 13. minúte však Košičania išli do vedenia, keď Klhůfek po úniku aj so šťastím otvoril skóre - 1:1. Hostia sa postupne dostali do tempa a po pohľadnej spolupráci druhého útoku vyrovnal Bajtek - 1:1.

Ani v druhej časti nebola núdza o gólové príležitosti, k čomu prispelo aj viacero vylúčení. V 23. minúte Seppänen zakončil rýchlu akciu hostí iba strelou mimo bránky a o dve minúty nedotiahol domáci Chovan krátky únik do želaného konca. Brankárovi Lackovičovi pomohla pri šanci Milého žŕdka a sľubnú šancu nepremenil ani Baránek.

Domáci sa opäť trápili v presilovkách, v ich kombináciách chýbal moment prekvapenia a najmä istota v zakončení. V 39. minúte hostia využili chybu Košičanov v rozohrávke a Rogoň upravil na 1:2.

Novozámčania hrali v úvode tretej tretiny presilovku, ale v nej nepostrážili Pospíšila, ktorý tiesnený Holovičom upravil na 2:2. Ďalší priebeh priniesol skôr taktickú bitku a tímy si dávali pozor na defenzívu.

Hostia mali v 58. minúte 51-sekundovú presilovku o dvoch hráčov a v nej Hain dostal puk do košickej bránky. Hostia však v pokračujúcej presilovke stratili puk a Růžička tvrdou strelou upravil na 3:3.

V predĺžení mali domáci presilovku, v ktorej Mráz netrafil odkrytú bránku. V samostatných nájazdoch skórovali Chovan, Pospíšil a Jurík.

Na siedmu Detvu tak majú štvorbodovú stratu, pred deviatym Trenčínom si zasa držia odstup o tri body. Ich skóre sa dostalo do nepriaznivého pomeru — 23 strelených k 24 inkasovaným gólom.

HKM Zvolen sa do extraligového kolotoča vráti po vynútenej koronavírovej pauze. Zvolenčania pred ňou stihli odohrať šesť zápasov, ten posledný ešte 20. októbra na ľade Nových Zámkov.

Celkovo bodovali hostia päťkrát, z toho štyrikrát vyhrali v riadnej hracej dobe a raz si zo zápasu odniesli aspoň jeden bod. Stačí im to na priebežné piate miesto, ktoré okupujú s priaznivým skóre v pomere 19:13.

HC Košice
4 : 1
(1:0, 2:0, 1:1)
HKM Zvolen

Góly a asistencie: 20. Klhůfek (Jenyš, Pavlin), 23. Klhůfek (Růžička), 37. Jenyš (Mráz, Pavlin), 45. Jenyš (Pospíšil, Chovan) – 58. Stupka (Mikúš, Hraško). Rozhodca: D. Konc st., Hronský — Beniač, Ordzovenský.
HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák (A), Deyl (A), Cibák — Chovan (C), Pospíšil, Jenyš — Milý, Mráz, Klhůfek — Belluš, Havrila, Jokeľ — Krasničan, Frič, Nagy — Džugan
HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) — Betker, Hatala, Ivan, Melancon, Hraško (A!, Kubka, Marcinek, Meliško — Bondra, Mikúš, Puliš (C) — McPherson, Zuzin (A), Nuutinen — Stupka, Helewka, Kelemen — Tibenský, Jedlička, Kolenič
Zápas medzi Košicami a Zvolenom je definitívne na konci. Viac sa v ňom darilo domácim, ktorí súpera zdolali pomerom 4:1 a do tabuľky si tak pripísali tri body.

Pomer striel v dnešnom zápase: 30:36

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim. Prajem vám príjemný zvyšok pracovného týždňa a pokojný víkend.
časová značka Koniec zápasu.
59:14 dôležité V absolútnom závere spálil svoju superšancu Chovan, keď stál zoči-voči Rahmovi. Zakončil len do jeho lapačky.
58:30 Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
57:46 gól Zvolen dal gól!
Zvolenčania to Sedláčkovi pokazili, no musíme povedať, že jeden gól si rozhodne zaslúžili. Švihom z ľavej strany sa presadil dnes aktívny VÁCLAV STUPKA. Asistencie: Juraj Mikúš, Peter Hraško.
56:41 Zakázané uvoľnenie Zvolena. Vhadzovať sa bude po ľavici Robina Rahma.
56:30 Rytieri sa točia v okolí Jakuba Sedláčka, za ktorého by radi poslali aspoň jeden puk. Proti je košická defenzíva, ktorá teraz maximálne pomáha svojmu brankárovi.
55:14 V zápase už pokračujeme. Puk mal na čepeli Krasničan, ale Zvolenčania eše súpera dokázali zatvoriť v pásme. Bolo to však bez streleckého pokusu.
54:35 Na scénu prichádza technická služba Steel arény, ktorá bude riešiť niečo pri košickej striedačke. Zápas sa už len dohráva, jeho koniec sa nám však odsúva takýmito drobnosťami.
54:30 Snaha Michala Ivana rozhýbať to po ľavej strane skončila neúspešne. Nepresná bola aj následná krížna prihrávka cez stred poľa.
53:47 Aktívny Baránek narobil súperovi problém, našťastie pre hostí letela následná strela od modrej čiary len tesne vedľa konštrukcie ich svätyne.
52:35 dôležité Košice neprihrali v pásme presne na Belluša, dopredu tak mohol ísť Zvolen. Spomedzi kruhov sa k zakončeniu švihom dostal Zuzin, ale Sedláček mu vystavil parádny semafór. Obojstranne pekný hokejový moment.
51:57 Nasleduje komerčná prestávka.
51:26 Baránek to už pred súperom nestihol, ale Košice to výrazne mrzieť nemusí. Hostia sa totiž dopustili zakázaného uvoľnenia, po ktorom sa bude vhadzovať pred Rahmom.
50:37 Rytieri zo stredného Slovenska sa usadili v súperovom obrannom pásme. Na modrej čiare bol dlho voľný Kubka, puk na neho ale nesmeroval.
49:29 Zvolenčania sa nevzdávajú, o body bojujú naďalej. Mikúšov puk bol teraz zrazený do ochrannej siete, vhadzovať sa tak bude pred bránkou Jakuba Sedláčka.
48:32 Nasleduje komerčná prestávka.
47:18 Stupka si puk prebral pred Rahmom a poslal ho na pravú stranu. To je pre dnešok typický obraz, tentokrát to ale hosťom vyšlo ešte menej, ako zvyčajne.
46:13 dôležité Vzápätí dobrá šanca hostí, ktorí to napálili dvakrát do Sedláčkových betónov.
44:58 gól Košice dali gól!
Budem sa opakovať — pre hostí kruté, ale pre Košičanov akcia kola. Oceliari sa dostali do prečíslenia, v ktorom ukázali totálnu deštrukciu zvolenskej defenzívy. Tá si napokon puk za Rahma sama zrazila. Za strelca je označený PAVEL JENYŠ. Asistencie: Martin Pospíšil, Michal Chovan.
44:40 Teraz to domáci skúsili aj vpredu. Baránek sa chcel otočkou odpútať od mantinelu i súpera, následný švih ale poslal priamo do nôh brániaceho Zvolenčana.
44:01 Košičania sa zatiaľ bránia veľmi jednoducho, puk posielajú ďaleko od svojej bránky. Nechcem byť zlým prorokom, no ak to nezmenia, môžu mať vážny problém.
43:07 Úvod poslednej časti je ale z oboch strán nemastný-neslaný. Medzi kruhy si nakorčuľoval Zuzin, ktorý si pýtal puk, ale od spoluhráčov ho nedostal.
42:11 Rahm nečakal a hokejkou rozohrával okamžite smerom dopredu. Aj toto bude pre Zvolenčanov mimoriadne dôležité, nemôžu totiž strácať sekundy.
41:27 Puk sa po osi Kubka — Betker dostal až do košickej obrannej tretiny. Lepšia strela z toho síce nebola, Zvolenčania si napriek tomu vybojovali vhadzovanie pred Sedláčkom.
40:22 To ale bolo na gól príliš krátko. Zvolenčania sú na ľade s piatimi mužmi a teraz sa už musia sústrediť na to, aby sa dokázali presadiť pred bránkou Jakuba Sedláčka.
40:02 Máme tu záverečnú pasáž riadnej hracej doby. Po krátkom boji v stredovom kruhu sa k puku dostali ako prví Košičania. Tí dohrávajú 19 sekúnd svojej presilovky.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Siréna v Steel aréne oznámila koniec druhej tretiny zápasu medzi Košicami a Zvolenom. Strelecky sa počas nej presadili Klhůfek a Jenyš. Po 40 minútach hry platí priebežný stav 3:0.

Pomer striel po 2. tretine: 20:17

Tretia tretina sa začne približne o 19:48.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:18 Výborná defenzívna práca Zvolenčanov, ktorí posielajú Pavlina až k Sedláčkovi. Začala plynúť posledná minúta druhej tretiny.
38:21 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).
37:50 Sekundy plynú pomerne rýchlo. Tréner Oremus veru bude mať svojim zverencom cez prestávku čo povedať.
36:42 gól Košice dali gól!
Pre hostí je to síce kruté, no doplácajú na dominantnú efektivitu domáceho celku. Tomu teraz ponúkli prečíslenie, ktoré využíva PAVEL JENYŠ. Ten zakončoval do prázdnej bránky. Asistencie: Bruno Mráz, Žiga Pavlin.
35:47 A do tretice aj Jenyš. Oba celky striedajú počas hry. Rytieri zo stredného Slovenska už Jokeľov trest v kontaktný gól nepretavia.
34:48 Cez všetky čiary posiela aj Krasničan, ktorý tak len podčiarkuje fakt, že Zvolenu dnes presilové hry absolútne nevychádzajú.
34:13 Baránkovi sa podarilo puk poslať cez všetky čiary. Zvolenčania sa už ale opäť ponáhľajú pred Sedláčka.
33:53 Vylúčenie v tíme HC Košice (Oliver Jokeľ – 2 min., podrazenie).
33:05 Růžičkovi sa podarilo hru preniesť na ľavú stranu, po ktorej sa Košice dostali až pred Rahma. Tam sa aj usadili, ale na súperovu bránku lepšie nevystrelili.
32:27 Nasleduje komerčná prestávka.
32:16 Obojsranná rýchla rotácia v centrálnej časti klziska. Na ľadovú plochu naskočili oddýchnutí hráči, dlhší čas sme totiž hrali bez prerušenia.
31:24 Mám pocit, že Zvolen to má dnes až príliš prešpekulované. Azda triktrát sa teraz hostia snažili puk prehodiť medzi kruhy na obsadeného McPhersona, radšej mohli voliť streľbu.
30:34 Dobrá strela Betkera, ktorý si to na modrej čiare stiahol na forhend a vyskúšal šťastie. Sedláčkova pravačka bola na mieste a puk vytesnila k mantinelu.
29:57 Domáci to síce neurobili zle, ale po menšom tlaku sa dostali len k zakončeniu, na ktoré zvolenský brankár dobre videl. Nemal tak najmenší dôvod zaváhať.
28:54 Nepresnosti na oboch stranách. Domáci museli po nepresvedčivej kombinácii puk prenechať súperovi, ten ho zbytočne poslal cez všetky čiary. Vhadzovať sa bude po ľavici Robina Rahma.
28:16 Puliš si to chcel medzi kruhmi v rýchlosti prehodiť na opačnú stranu čepele, domáci ho tam ale zdvojili. Zvolenskému kapitánovi tak puk ušiel, na ľade ho prikryl Sedláček.
27:32 Nasleduje komerčná prestávka.
26:54 S ubúdajúcimi minútami to pôsobi na zvolenskej strane čoraz chaotickejšie. Cibák dostal na modrej priveľa priestoru, našťastie pre hostí jeho spoluhráči na prihrávku nezareagovali najlepšie.
25:54 Chybička na strane hostí, ale Košice ju nepotrestali. Slovák zbiera puk pri Sedláčkovi, medzitým pošlú na ľad oba celky čerstvé sily.
25:11 Pospíšil ukázal, prečo patrí medzi najväčšie slovenské talenty. Na buly oklamal Zuzina, puk si prilepil o čepeľ a preštrikoval sa von z obranného pásma. Košice už medzičasom hrajú v plnom počte.
24:30 Sedláček sklepol na Michalčina, ten to poslal cez všetky čiary k Rahmovi. Košice hrajú jednoducho, ale o to účinnejšie.
23:37 Veľmi dobrá práca Václava Stupku, ktorý si medzi tromi Košičanmi pokryl puk telom a udržal do pre Zvolen. Hostia sa ale naďalej trápia s prechodom cez útočnú modrú čiaru.
22:36 gól Košice dali gól!
Tak toto bola paráda v podaní PAVLA KLHŮFKA. Ten v strednom pásme vystihol chybu súpera, vypichol mu puk, nakorčuľoval si pred Rahma a počas oslabenia zvýšil na 2:0 pre Košice. Asistencia: David Růžička.
22:11 A aj teraz tam puk smeruje. Zvolenčania by sa potrebovali usadiť v pásme.
21:37 Košice prečíslili súpera pri mantineli, počkali si na jeho chybnú rozohrávku a puk poslali cez všetky čiary až k Rahmovi.
21:00 dôležité Obrovská šanca Petra Zuzina! Celé to pripomínalo košickú gólovú akciu, chýbal už len puk v sieti. Proti Zuzinovi zakročil fantasticky Sedláček, ktorý tam na poslednú chvíľu položil hokejku.
20:19 McPherson sa teraz na rozhodcov poriadne hnevá, práve on bol ale tým mužom, ktorý zapríčinil zvolenské postavenie mimo hry. Buly v strednom pásme.
20:05 Prostredná časť riadnej hracej doby práve začala plynúť. Uvidíme, ktorému z tímov sa bude počas nasledujúcich 20 minút dariť viac. Pripomínam, že Zvolen dohráva značnú časť zo svojej 5-minútovej presilovky.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Úvodné dejstvo zápasu medzi Košicami a Zvolenom je na konci. Po prvej dvadsaťminútovke platí v Steel aréne priebežný stav 1:0.

Pomer striel po 1. tretine: 10:7

Druhá tretina sa začne približne o 18:57.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:56 Vylúčenie v tíme HC Košice (Martin Belluš – 2 min., hrubosť).
19:56 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Juraj Mikúš – 2 min., hrubosť).
19:56 Vylúčenie v tíme HC Košice (Matúš Havrila – 5 min., vrazenie na mantinel + osobný trest do konca zápasu, vrazenie na mantinel).
19:56 dôležité V závere prvej tretiny ešte hromadné naťahovanie sa pri mantineli. Najviac mi je ľúto rozhodcov, ktorých do toho strhli hráči tiež. Toto sa bez vylúčení nezaobíde.
19:43 gól Košice dali gól!
Oceliari vyprevádzajú Zvolen do šatne s gólom, keďže využívajú svoju tretiu presilovú hru v zápase. Strelu od modrej Rahm len vyrazil, do odkrytej časti to už len bekhendom doklepol PAVEL KLHŮFEK. Asistencie: Pavel Jenyš, Žiga Pavlin.
18:58 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Benjamin River Betker – 2 min., podrazenie).
18:05 Medzičasom začali plynúť posledné dve minúty prvej tretiny.
17:30 dôležité Ale dobrá šanca aj na opačnej strane, hosťom sa tam črtalo prečíslenie štyroch proti dvom. Puk napokon dostal Stupka, ktorý ho napálil do Sedláčka.
16:40 dôležité Rahm to teraz nevyriešil vôbec dobre, keď v sklze posielal Milého nahodenie len späť pred bránku. Ak by tam bol niekto z domácich, mohol to doklepnúť do prázdnej bránky.
16:17 Nasleduje komerčná prestávka.
15:28 Košičania sa to snažili poslať bekhendom pred Rahma, čo mohlo byť nebezpečné. Dobrou prácou s hokejkou zažehnal nebezpečenstvo Jedlička.
14:28 Dvakát strieľal od čiary Jokeľ, ani raz Rahmovu bránku netrafil. Zápas opätovne stráca na svojom tempe.
13:39 Klhůfkovo priťuknutie na modrú čiaru chcel zúročiť Růžička, ktorý zvolil tvrdý príklep. Puk zapadol priamo do Rahmovej lapačky. Nuutinen sa medzičasom vrátil na ľad.
13:05 Hra je vykázaná do stredného pásma, puk opustil ľadovú plochu.
12:49 Košičania sa síce usadili v pásme, ich puky sú ale zatiaľ príliš čitateľné. Jeden taký priletel aj z pravej strany, Rahm si po ňom pripísal štvrtý úspešný zákrok.
12:10 Dobrá práca Betkera, ktorý Košičanov vytlačil k mantinelu a následne ich prinútil aj nepresne rozohrať. Napokon to Betker poslal sám z obranného pásma.
11:34 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Mikko Daniel Nuutinen – 2 min., hákovanie).
11:24 Pokračujeme v nie príliš záživnom hokeji, drvivá časť sa odohráva v strednom pásme. Hokejistom puky často odskakujú o čepelí, z čoho pramení aj minimum šancí. Na strelecké pokusy je to zatiaľ 3:4.
10:28 Dôrazný Mráz vyvbojoval puk v pásme, ale jeho spoluhráči sa následne nerozostavili. Nepodarilo sa to ani Zvolenu, oba celky striedali počas hry.
09:09 Hra je prerušená, vzadzovať sa bude v stredovom kruhu.
08:49 dôležité Fantastická práca Václava Stupku, ktorý útočnú akciu zakladal a bol aj na jej konci. Stupka to nemieril vôbec zle, Sedláček bol ale pozorný a s jeho pukom si poradil.
08:06 Nasleduje komerčná prestávka.
07:38 dôležité Nenápadný švih spoza obrancu skúsil Pospíšil. Rahm jeho strelu len vyrážal pred seba, kade ešte prekorčuľoval jeden z oceliarov. Na dorážku to už nemal.
06:40 Zaujímavý pokus o vysunutie teraz zvolil Betker, ale jeho kolmý puk k útočnej modrej čiare adresáta nenašiel. Opäť to tak budú skúšať domáce Košice.
05:48 Od mantinelu sa chcel s pukom odpútať Jokeľ. Zvolenačania tam ale boli v presile, a tak pokračovali smerom dopredu oni. Sedláček musel sklápať svoje betóny.
05:07 Pospíšil vybojoval puk pre Košice, ktoré teraz zastavilo postavenie mimo hry. Drvivá väčšina útočných akcií na oboch stranách sa končí bez strely, defenzívy priestor okolo vlastnej bránky výborne prehusťujú.
04:10 Baránek sa snažil napádať rozohrávku Zvolenčanov, ktorí boli za Rahmom s dvomi hráčmi. Trochu ich síce ponaháňal, ale k puku sa napokon nedostal.
03:37 Helewka je už na ľade, obe družstvá hrajú v plnom počte.
03:01 Na opačnej strane riešil strelu aj Rahm. V jeho prípade to však bolo značne pokojnejšie, puk mu letel priamo na hrudník.
02:45 dôležité Navyše mali Košice veľké problémy. Počas oslabenia sa dostal do individuálneho prieniku Kubka, ktorý si ešte nakorčuľoval pred Sedláčka, ale trafil ho len do betónov.
01:37 Nepresná strela vyháňa domácich von z pásma, puk sa od mantinelu odrazil až za modrú čiaru.
01:33 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Adam Frank Helewka – 2 min., podrazenie).
01:20 Úvod zápasu prináša pomerne veľa nepresností. Po jednej z nich sa dostal k puku Melancon. Košice si nedokázali prihrať v strednom pásme, puk im od čepelí odskočil.
00:41 Zvolenčania sa ale dostali do pásma ako prví. Puk si na modrej čiare vypýtal Hatala, jeho nahodenie bolo nedôrazné a skončilo len na defenzíve oceliarov.
00:06 Zápas medzi Košicami a Zvolenom sa práve začal. Pri puku je tím z východu republiky, ktorý sa bude chcieť čo najskôr dostať pred bránku stráženú Robinom Rahmom.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Rozhodca: D. Konc st., Hronský — Beniač, Ordzovenský.
Tipos extraliga uzatvára ďalší pracovný týždeň, v rámci jej 12. kola si v Steel aréne budú sily merať HC Košice a HKM Zvolen.

HC Košice si v ostatnom kole po troch prehrách v rade napravil chuť, hoci v tabuľke mu to príliš nepomohlo. Oceliari sú stále na ôsmom mieste, už však so ziskom deviatich bodov. Na siedmu Detvu tak majú štvorbodovú stratu, pred deviatym Trenčínom si zasa držia odstup o tri body. Ich skóre sa dostalo do nepriaznivého pomeru — 23 strelených k 24 inkasovaným gólom.

Posledné tri zápasy Košíc:
HC Košice — HC Nové Zámky 4:3 sn
HC Košice — HC Slovan Bratislava 0:2
HK Nitra — HC Košice 5:2

HKM Zvolen sa do extraligového kolotoča vráti po vynútenej koronavírovej pauze. Zvolenčania pred ňou stihli odohrať šesť zápasov, ten posledný ešte 20. októbra na ľade Nových Zámkov. Celkovo bodovali hostia päťkrát, z toho štyrikrát vyhrali v riadnej hracej dobe a raz si zo zápasu odniesli aspoň jeden bod. Stačí im to na priebežné piate miesto, ktoré okupujú s priaznivým skóre v pomere 19:13.