HC Košice HK Poprad ONLINE Tipos extraliga 2021 dnes

6. 1. 2021 |

HC Košice, HK Poprad, online prenos, Tipos extraliga 2021, dnes, hokej, live. HC Košice dnes doma privítajú HK Poprad. Ako tento súboj dopadne môžete sledovať ONLINE od 18:00 hod. live.

Hráči HC Košice počas zápasu Tipos extraligy. FOTO TASR.

HC Košice dnes doma privítajú HK Poprad. Východniarske derby budú chcieť nadviazať na posledný duel v Miškovci, ktorý vyhrali po obrate 5:4.

Domáci mali lepší štart do zápasu, keď využili už prvú presilovku v 3. minúte. Vylúčenie Vrábeľa potrestal už po 13 sekundách Flick, ktorý tečoval strelu Osterberga - 1:0. Gólová odpoveď Košičanov prišla už o necelé dve minúty, keď Jokeľ našiel spoza bránky Belluša a ten zblízka prekonal Adorjána - 1:1.

Košičania mali v prvej tretine miernu streleckú prevahu a tú v 18. minúte potvrdil obranca Pavlin, keď využil nedôraz obrany domácich - 1:2.

Druhá časť patrila Miškovcu herne aj gólovo. V 25. minúte sa po Andersonovej prihrávke nemýlil Osterberg a na následnú nevyužitú šancu Klhůfeka gólovo zareagoval Rokaly - 3:2. Po tomto góle nahradil košického brankára Sedláčeka náhradník Riečický.

Toho v 31. minúte zachránila žŕdka, no na presilovkovú dorážku Galanisza už nestačil - 4:2. V 2. tretine sa už skóre nezmenilo, hoci pribudlo viacero vylúčených.

Hostia dosiahli už v 43. minúte dôležitý kontaktný gól, keď sa ujala strela obrancu Baráneka - 4:3. Košičanov tento moment povzbudil a zvýšená ofenzívna aktivita sa im vyplatila v 45. minúte, keď sa presadil Klhůfek - 4:4.

Hostia boli herne na koni a hoci si šance vypracovali aj hráči Miškovca, napokon sa tešili Košičania. Rozhodol o tom ich kapitán Chovan, ktorý gólovo zakončil individuálnu akciu v 55. minúte - 4:5.

HC Košice
4 : 0
(1:0, 1:0, 2:0)
HK Poprad

Góly a asistencie: 11. Klhůfek (Pospíšil, Réway), 38. Belluš (Pavlin, Růžička), 48. Růžička (Riečický), 56. Klhůfek (Baránek). Rozhodca: D. Konc st., Hronský — Orolin, D. Konc ml..
HC Košice: Riečický (Sedláček) — Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, Slovák, Deyl, Cibák — Réway, Pospíšil, Klhůfek — Jenyš, Mráz, Demek — Belluš, Vrábeľ, Jokeľ — Milý, Havrila, Nagy — Vaculík
HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) — Drgoň, D. Brejčák, Erving, Ulrych, Dalhuisen, Seigo, Kramár — Haščák, Skokan, Svitana — Handlovský, Preisinger, Vandas — Livingston, Bjalončík, Tavi — Hajnik, Jevoš, Matúš Paločko — Valigura
55:40 gól Košice dali gól!
Z pohľadu Popradčanov je prehra 0:4 síce krutá, no z pohľadu Košíc padli všetky góly po dobrej práci domácich. Druhý gól v zápase strieľa PAVEL KLHŮFEK. Asistencia: Marek Baránek.
47:07 gól Košice dali gól!
Skvelá práca Dominika Riečického, ktorý našiel v rýchlosti DAVIDA RŮŽIČKU a ten tvrdou strelou prepálil Tomáša Vošvrdu. Oceliari vedú už 3:0. Asistencia: Dominik Riečický.
37:52 gól Košice dali gól!
Oceliari sa napriek tomu dostávajú do dvojgólového vedenia. Pavlinov pokus spoza kruhu sa odrazil späť do hry, čo využil MARTIN BELLUŠ. Ten prepálil presúvajúceho sa Vošvrdu. Asistencie: Žiga Pavlin, David Růžička.
10:48 gól Košice dali gól!
Oceliari sa ale do pásma vrátili a ujali sa vedenia. Gól pripomínal situáciu spred dvoch minút — vtedy ešte Réway priestor pred bránkou nevyužil, ale PAVEL KLHŮFEK už na dvakrát áno. Asistencia: Martin Pospíšil, Martin Réway.