HC Košice HK Poprad ONLINE Tipos extraliga 2021 dnes

6. 1. 2021 |

HC Košice, HK Poprad, online prenos, Tipos extraliga 2021, dnes, hokej, live. HC Košice dnes doma privítajú HK Poprad. Ako tento súboj dopadne môžete sledovať ONLINE od 18:00 hod. live.

Hráči HC Košice počas zápasu Tipos extraligy. FOTO TASR.

HC Košice dnes doma privítajú HK Poprad. Východniarske derby budú chcieť nadviazať na posledný duel v Miškovci, ktorý vyhrali po obrate 5:4.

Domáci mali lepší štart do zápasu, keď využili už prvú presilovku v 3. minúte. Vylúčenie Vrábeľa potrestal už po 13 sekundách Flick, ktorý tečoval strelu Osterberga - 1:0. Gólová odpoveď Košičanov prišla už o necelé dve minúty, keď Jokeľ našiel spoza bránky Belluša a ten zblízka prekonal Adorjána - 1:1.

Košičania mali v prvej tretine miernu streleckú prevahu a tú v 18. minúte potvrdil obranca Pavlin, keď využil nedôraz obrany domácich - 1:2.

Druhá časť patrila Miškovcu herne aj gólovo. V 25. minúte sa po Andersonovej prihrávke nemýlil Osterberg a na následnú nevyužitú šancu Klhůfeka gólovo zareagoval Rokaly - 3:2. Po tomto góle nahradil košického brankára Sedláčeka náhradník Riečický.

Toho v 31. minúte zachránila žŕdka, no na presilovkovú dorážku Galanisza už nestačil - 4:2. V 2. tretine sa už skóre nezmenilo, hoci pribudlo viacero vylúčených.

Hostia dosiahli už v 43. minúte dôležitý kontaktný gól, keď sa ujala strela obrancu Baráneka - 4:3. Košičanov tento moment povzbudil a zvýšená ofenzívna aktivita sa im vyplatila v 45. minúte, keď sa presadil Klhůfek - 4:4.

Hostia boli herne na koni a hoci si šance vypracovali aj hráči Miškovca, napokon sa tešili Košičania. Rozhodol o tom ich kapitán Chovan, ktorý gólovo zakončil individuálnu akciu v 55. minúte - 4:5.

HC Košice
4 : 0
(1:0, 1:0, 2:0)
HK Poprad

Góly a asistencie: 11. Klhůfek (Pospíšil, Réway), 38. Belluš (Pavlin, Růžička), 48. Růžička (Riečický), 56. Klhůfek (Baránek). Rozhodca: D. Konc st., Hronský — Orolin, D. Konc ml..
HC Košice: Riečický (Sedláček) — Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, Slovák, Deyl, Cibák — Réway, Pospíšil, Klhůfek — Jenyš, Mráz, Demek — Belluš, Vrábeľ, Jokeľ — Milý, Havrila, Nagy — Vaculík
HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) — Drgoň, D. Brejčák, Erving, Ulrych, Dalhuisen, Seigo, Kramár — Haščák, Skokan, Svitana — Handlovský, Preisinger, Vandas — Livingston, Bjalončík, Tavi — Hajnik, Jevoš, Matúš Paločko — Valigura
Skončilo sa východniarske derby medzi HC Košice a HK Poprad. Oceliari si v ňom lídra tabuľky postrážili a oplatili mu prehru zo záveru minulého roka. Kamzíkov tak zdolali pomerom 4:0.

Ja vám už ďakujem za pozornosť a prajem vám ešte pekný zvyšok večera.
59:23 Košičania sa ešte natlačili pred Vošvrdu, no zdá sa, že už budeme čakať len na záverečný klaksón.
58:10 Máme tu posledné dve minúty riadnej hracej doby. S najväčšou pravdepodobnosťou môžeme hovoriť aj o posledných sekundách celého zápasu.
57:09 Valigura v súboji jedného proti jednému zbytočne nevymýšľal a volil priamu strelu. Tá bola zblokovaná na ochrannú sieť. Vhadzovať sa bude pred Riečickým.
56:30 Domáci hrajú naďalej pred Vošvrdom.
55:40 gól Košice dali gól!
Z pohľadu Popradčanov je prehra 0:4 síce krutá, no z pohľadu Košíc padli všetky góly po dobrej práci domácich. Druhý gól v zápase strieľa PAVEL KLHŮFEK. Asistencia: Marek Baránek.
54:40 Poprad sa oslobodzuje, puk postupne pretína všetky čiary a končí na hokejke Riečického.
54:19 Vylúčenie v tíme HK Poprad (Patrik Svitana – 2 min., podrazenie).
53:46 Belluš skúšal príklep, ale bránku minul. V každom prípade, Košičanov to príliš za súčasného stavu mrzieť nemusí.
52:19 Jenyš zabojoval pred Vošvrdom, kde získal puk pre spoluhráčov. Bolo to však na príliš malom priestore, preto mohol ostať popradský brankár pokojný.
50:38 dôležité Obrovská šanca pre Poprad! Po výbornej práci Livingstona mal pred bránkou priestor na dorážku Tavi, ani toto ale kamzíkom na strelenie prvého gólu nestačilo.
50:30 Nasleduje komerčná prestávka.
50:08 Pavlin našiel Pospíšila, ktorý puk bez problémov vyviezol do stredného pásma. Medzičasom pokračujeme v hre piatich proti piatim.
49:40 Handlovského zrazená strela, vhadzovať sa bude v košickom pásme.
49:32 Popradčanom snahu uprieť rozhodne nemožno, no dnes sa im jednoducho nedarí. Stále sa hrá pri popradskej bránke, hostia sa potrebujú dostať pred Riečického.
48:36 Puk je pri Vošvrdovi.
47:59 Vylúčenie v tíme HC Košice (Martin Belluš – 2 min., hákovanie).
47:07 gól Košice dali gól!
Skvelá práca Dominika Riečického, ktorý našiel v rýchlosti DAVIDA RŮŽIČKU a ten tvrdou strelou prepálil Tomáša Vošvrdu. Oceliari vedú už 3:0. Asistencia: Dominik Riečický.
46:35 Vylúčenie v tíme HK Poprad (Mike Dalhuisen – 2 min., hrubosť).
46:35 Vylúčenie v tíme HC Košice (Martin Pospíšil – 2 min., hrubosť).
46:35 Klhůfek si pred bránkou stiahol puk medzi nohy, čo chcel využiť rýchlym zakončením. Vošvrda si ale priestor pri žrdi postrážil.
46:20 Puk zastavuje len Riečický.
45:35 Vylúčenie v tíme HK Poprad (Daniel Brejčák – 2 min., podrazenie).
44:30 Seigo si obkorčuľoval okolo Riečického, následne volil krátky švih k vzdialenejšej žrdi. Priestor bránky však minul.
44:17 dôležité Oddychový čas domácich. Je to logické, bez prerušenia sa hralo vyše dvoch minút. Košičania sú už vyšťavení.
44:17 Košičania sa dopustili zakázaného uvoľnenia.
43:27 Handlovský ostal stáť pred košickou striedačkou, kde si puk prikryl telom a počkal na spoluhráčov. Následne sa ale pred Riečického nepreštrikoval.
42:16 Livingston sa dostal len k mantinelu — do priestoru, kde sa proti nemu postavili dvaja súperi. Cez košickú defenzívu sa mu preto prejsť nepodarilo.
41:27 Jenyšov pokus z otočky našiel len nohy popradských obrancov. Úvod tretej časti je pokojný.
40:48 Poprad sa v prvej minúte snažil o rýchly prienik pred Riečického. Nevyšlo to ale Haščákovi ani Skokanovi. Puk majú na hokejkách domáci.
Skončila sa druhá tretina východniarskeho derby medzi Košicami a Popradom. Aj v nej sa viac darilo domácim korčuliarom, ktorí pridali aj svoj druhý gól. Riečický je pritom naďalej neprekonaný.

Tretia tretina sa začne približne o 19:43.
39:36 Ešte sa však bude hrať pred Riečickým, Popradčania sa pokúsia znížiť ešte počas tejto časti.
39:18 Zdá sa, že pred koncom druhej tretiny sa už toho veľa podstatného neudeje.
38:10 Posledné dve minúty druhej tretiny.
37:52 gól Košice dali gól!
Oceliari sa napriek tomu dostávajú do dvojgólového vedenia. Pavlinov pokus spoza kruhu sa odrazil späť do hry, čo využil MARTIN BELLUŠ. Ten prepálil presúvajúceho sa Vošvrdu. Asistencie: Žiga Pavlin, David Růžička.
37:30 Skúšal to Pospíšil, ani tento pokus ale veľa vzruchu nepriniesol. Puk letí opäť cez všetky čiary až k Riečickému.
36:31 Košičania prepadli na útočnej modrej čiare, z čoho mohli ťažiť hostia. Svitana ale v rozhodujúcej chvíli puk nepretlačil cez aktívneho Baránka.
35:52 Vylúčenie v tíme HK Poprad (Mike Dalhuisen – 2 min., hákovanie).
34:45 Poprad sa oslobodzuje, puk letí k Riečickému.
33:27 Vylúčenie v tíme HC Košice (Matúš Havrila – 2 min., hrubosť).
33:27 Vylúčenie v tíme HK Poprad (Dominik Kramár – 2 min., hrubosť).
33:27 Vylúčenie v tíme HK Poprad (Adam Jevoš – 2 min., držanie).
33:27 dôležité Kramár zložil k ľadu Havrilu. Toto by sa bez trestov skončiť nemalo.
33:01 Nasleduje komerčná prestávka.
33:01 dôležité Teraz sa však oceliari dostali do veľkej šance. Z druhej vlny si pred bránkovisko nakorčuľoval Jenyš, ktorý zakončoval z bezprostrednej blízkosti bekhendom. Ponad Vošvrdu to však nezodvihol.
32:39 Hra je teraz obojstranne nepresná, oba celky hrajú zbytočne často popri mantineli. Puk má na hokejke Vošvrda, ktorý chce rozohrať na spoluhráčov.
31:20 Slovák spomedzi kruhov nepresne, puk zapadol za Vošvrdovu bránku.
30:16 Medzičasom začala plynúť druhá polovica riadnej hracej doby. Aj keď je Poprad v druhej tretine výrazne aktívnejším tímom, stále platí stav z konca prvej tretiny — 1:0 pre Košice.
29:28 Na opačnej strane Bjalončík. Proti sebe mal dvoch Košičanov, preto volil jednoduché zakončenie do stredu bránky. Znamená to ale pásmo pre Popradčanov.
28:20 Na opačnej strane ale viackrát zakončili aj Košice. Skúšali to Jokeľ, Belluš aj Deyl, no so všetkými pokusmi si Vošvrda poradil. V každom prípade, po dlhšom čase nás čaká vhadzovanie pred jeho bránkou.
27:33 Vošvrda vysoko z bránky, puk postrážil na čepeli a počkal na spoluhráčov. Oba celky sú vyčerpané, pôjdu striedať.
26:50 dôležité Nuž, Poprad je v prostrednej časti ako vymenený. Kamzíci súpera prakticky ani nepúšťajú von z obranného pásma. V dobrej šanci boli Seigo aj Dalhuisen, Riečický ostáva stopercentný.
25:49 Puk bol na malý moment zakliesnený medzi korčuliarmi hokejistov pri mantineli, rozhodcovská štvorica sa rozhodla hru neprerušovať.
24:58 dôležité Vo veľkej šanci sa ocitol Daniel Brejčák, ale Riečického pred bránkou neprepálil.
24:22 dôležité Pekný strom od Skokana, ktorý poslal k ľadu poľahky Pospíšila. Popradčania sú pri chuti a držia sa pred Dominikom Riečickým.
23:16 Seigo si šikovne odsunul súpera od tela, jeho spoluhráči následne v okolí Riečického nekombinovali presne.
22:28 Na opačnej strane sa dostal k puku Belluš. Ten ešte počkal na pohyb súperovho obrancu, napokon spoza neho ale presvedčivo nezakončil.
21:30 Dobre to vymyslel Ulrych, ktorý si nakorčuľoval z pravej strany na bránkovú čiaru. Odtiaľ sa ešte stočil smerom k Riečickému, ale krátkou strelou k bližšej žrdi ho neprekvapil.
20:37 Popradčania sa bezprostredne po buly dostali do útočného pásma, ale domáci v ňom o puk pripravili Drgoňa. Zatiaľ je to bez vážnejšej strely.
Skončila sa prvá tretina zápasu medzi Košicami a Popradom, po ktorej môžu byť spokojnejší domáci korčuliari. Tí po 20 minútach hry nad lídrom tabuľky vedú 1:0.

Druhá tretina sa začne približne o 18:54.
19:06 Príliš dlho to ale neplatilo. Medzičasom začala plynúť posledná minúta prvej tretiny.
18:52 Už sú Popradčania usadení pred Riečickým.
18:30 dôležité Nemenej zaujímavá situácia aj na opačnej strane. Po dvoch kľučkách sa dostal Klhůfek medzi kruhy, strelou odtiaľ prinútil Vošvrdu hru prerušiť.
17:50 dôležité Veľká šanca Popradu! Svitana dostal puk za kruhy, odkiaľ to skúšal napáliť k vzdialenejšej žrdi — do protipohybu Riečického. Košickú bránku minul.
17:26 Vylúčenie v tíme HC Košice (David Růžička – 2 min., hrubosť).
17:26 Vylúčenie v tíme HK Poprad (Mike Dalhuisen – 2 min., hrubosť).
17:06 Vylúčenie v tíme HC Košice (Bruno Mráz – 2 min., hákovanie).
16:02 dôležité Krásna individuálna akcia Vrábeľa, ktorý si obišiel troch popradských korčuliarov a dostal sa pred Vošvrdu. Tam mu ale hosťujúci gólman vystavil parádny semafór.
15:48 Necelých päť minút pred koncom to smerom dopredu nevyšlo ani jednému z tímov. Puk si len vymenili v strednom pásme, dostať ho odtiaľ bude chcieť Belluš.
14:20 Štyria Košičania proti osamotenému Seigovi. Popradčan sa v pásme snažil niečo vymyslieť, ale bol prakticky bez šance.
13:37 Popradčania získali puk v strednom pásme, odkiaľ v pokoji prerokčuľoval Haščák k útočnej modrej čiare. Skúsil to nenápadnou strelou, ale Riečického neprekvapil.
12:48 Paločko vyhodil puk k Riečickému, oba celky budú striedať.
12:01 dôležité Márne to nebolo ani v podaní Belluša, ktorý pred bránkou využil svoje parametre a na malý moment si prikryl puk pred Vošvrdom. Už tam ale prikorčuľovali aj hostia, ktorí ho vážnejšie zakončiť nenechali.
11:30 Košice majú puk na hokejkách, sú ale len za Riečickým.
10:48 gól Košice dali gól!
Oceliari sa ale do pásma vrátili a ujali sa vedenia. Gól pripomínal situáciu spred dvoch minút — vtedy ešte Réway priestor pred bránkou nevyužil, ale PAVEL KLHŮFEK už na dvakrát áno. Asistencia: Martin Pospíšil, Martin Réway.
10:17 Nemčík prihrával k zadnému mantinelu, aj tam si to ale Popradčania postrážili. Oba celky sa následne zabudli v strednom pásme.
09:20 Dalhuisenovi skĺzol puk z čepele, no oceliari to nevyužili. Nepresné nahodenie puku skončilo opäť na popradských hokejkách. Hrá sa za Vošvrdom.
08:27 Nasleduje komerčná prestávka.
08:20 dôležité Dobrá šanca pre Košice. Vaculík našiel medzi kruhmi zabudnutého Réwaya, ktorý sa pozrel na bránku a vyskúšal strelu. Tomáš Vošvrda ho však vychytal.
07:22 Bjalončík sa snažil si puk prehodiť medzi kruhmi na forhend, ale skĺzol mu z čepele. Košice ho následne podržali a odišli striedať.
06:30 Demek je na ľade, pokračujeme v hre piatich proti piatim.
06:16 Každopádne, Košice puk dvakrát jednoducho vyhodili cez všetky čiary.
05:48 Paviln zapracoval v obrannom pásme, kde si obhodil Haščáka a následne sa pokúsil aj uvoľniť Jokeľa. Bolo to však na dlhú hokejku.
05:10 dôležité Dalhuisen to skúsil spoza pravého kruhu, Riečického trafil priamo do masky. Ten to okamžite avizoval hlavnému arbitrovi, ktorý hru prerušil.
04:30 Vylúčenie v tíme HC Košice (Jakub Demek – 2 min., hákovanie).
03:48 dôležité No a dostali sa aj do prvej veľkej šance zápasu. Z ľavej strany si do predbránového priestoru nakorčuľoval Skokan, ale na Riečického bol prikrátky.
03:28 Košické nahodenie zastavil za svojou bránkou Vošvrda. Dopredu pôjdu kamzíci.
02:40 Tavi si puk vypýtal pri mantineli, okamžite ho tam ale priskočil tiesniť jeden z domácich obrancov. Zatiaľ hráme bez vážnejších šancí na jednej či druhej strane.
01:30 Belluš vypichol puk súperovi v strednom pásme a presunul sa aj do toho útočného. Bol tam však sám, jeho spoluhráči medzičasom odišli striedať.
00:49 Na opačnej strane sa o niečo podobné pokúsil aj Růžička. Jeho puk ešte spoluhráči dokorčuľovali, následné nahodenie ale bolo nepresné.
00:09 Skokan uspel na úvodnom vhadzovaní a puk posunul svojim spoluhráčom. Z hĺbky defenzívy ho Popradčania nahodili za Riečického.

Rozhodca: D. Konc st., Hronský — Orolin, D. Konc ml..
Vážení športoví priatelia, vítam vás pri priamom prenose z 28. kola hokejovej Tipos extraligy, v ktorom bude vo východniarskom derby hostiť HC Košice priebežného lídra tabuľky HK Poprad.

HC Košice prežíva nevydarené obdobie. Po tom, čo Oceliari s miernými zaváhaniami stúpali v tabuľke smerom nahor, prišli ich tri prehry v rade, ktoré znamenali prepad na šieste a napokon aj siedme miesto. Košičania si chuť napravili až v ostatnom kole, keď otočili zápas na ľade maďarského DVTK a v tabuľke tak preskočili ďalší východniarsky celok — Michalovce. Oceliari sú tak momentálne šiesti, a síce so ziskom rovných 40 bodov pri priaznivom skóre v pomere 77 strelených k 65 inkasovaným gólom. Isté je, že vyššie sa po stredajšom zápase posúvať nebudú — na piaty Zvolen totiž strácajú až sedem bodov. Naopak, Košice môžu zostúpiť o priečku nižšie, keď si pred Michalovcami držia len jednobodové vedenie.

Posledné tri odohrané zápasy Košíc:
DVTK Jegesmedvék Miškovec — HC Košice 4:5
HC Košice — HK Dukla Ingema Michalovce 1:2
HK Poprad — HC Košice 3:0

HK Poprad trápia momentálne nepochybne úplne iné problémy — a tabuľkové postavenie to rozhodne nie je. Veď podtatranci vedú ligu pred druhým Slovanom Bratislava, pred ktorým si držia trojbodový náskok (Bratislavčania odohrali o dva zápasy menej). Kamzíci sú zároveň tímom s najproduktívnejším útokom v lige, ktorý nastrieľal 98 gólov, no aj s druhou najpevnejšou defenzívou — Popradčania inkasovali v 26 zápasoch z čepelí súperov dovedna 64-krát.