HC Košice HK Nitra ONLINE dnes Tipos extraliga 2020

20. 11. 2020 |

HC Košice, HK Nitra, Tipos extraliga, online prenos, dnes, hokej. HC Košice dnes privítajú na svojom ľade hráčov HK Nitra. Ako tento súboj dopadne môžete sledovať ONLINE od 18:00 hod.

Hráči HC Košice počas zápasu Tipos extraligy. FOTO TASR.

HC Košice, HK Nitra, Tipos extraliga, online prenos, dnes, hokej. HC Košice sa po výhre nad Trenčínom dostali do lepšieho herného rozpoloženia. Vďaka tesnému  triumfu 1:0 majú už za sebou tri víťazné zápasy.

Už v 2. minúte sa mohol v staronovom drese ideálne uviesť Okuliar, ale v sľubnej šanci neprekonal košického brankára Sedláčka. Domáci sa rozbiehali pomalšie a Valenta vážnejšie ohrozili až v 11. minúte, keď neuspel Mráz.

Gól nepriniesla ani šanca Trenčana Kukuču v 16. minúte a v najväčšej príležitosti prvej tretiny neuspel Frič, ktorý v samostatnom úniku neprekonal Valenta.

V druhej tretine sa hral svižnejší hokej a nechýbali ani zaujímavé príležitosti. Presilovka Trenčína v 23. minúte priniesla sľubnú šancu Hecla, ale aj príležitosť domáceho Mráza. Obaja brankári boli aj v druhej tretine oporami svojich tímov a potvrdili to aj pri šanciach domáceho Baráneka, resp. Trenčana Ferenyiho, ktorý mal šancu po návrate z trestnej lavice.

Potlesk oboch tímov si v 2. tretine vyslúžil domáci obranca Růžička, ktorý rozhodcom priznal, že ho Krajč nefauloval a tí napokon nevylúčili trenčianskeho hráča. Skóre zápasu otvoril v 37. minúte domáci Milý, ktorý Valenta prekonal blafákom do backhendu - 1:0.

V 48. minúte mohol vyrovnať Hecl, ale zblízka neprekvapil košického brankára. Tretia tretina priniesla najmä snahu Trenčanov o vyrovnanie, no pre nich bol veľkou prekážkou rozchytaný brankár Sedláček. Ten zmaril viacero sľubných príležitostí "vojakov" a odolal aj v 25-sekundovom oslabení o dvoch hráčov v 56. minúte.

V trenčianskej presilovke nevyrovnal ani Väyrynen, keď na bránkovej čiare hokejkou zasiahol košický obranca Deyl. Hostia v závere skúsili hru bez brankára, ale bez želaného efektu.

HC Košice
3 : 4
(0:3, 2:1, 1:0)
HK Nitra

Góly a asistencie: 21. Pospíšil (Baránek, Chovan), 28. Pospíšil (Cibák, Chovan), 57. Havrila (Slovák, Jokeľ) – 1. Žitný (Šťastný, Švarný), 12. Hrnka (Tvrdoň, Cardwell), 13. Kollár (Cardwell, Žitný), 40. Žitný (Kollár, Slovák). Rozhodca: Orolin, Žák — Ordzovenský, Šoltés (všetci SVK).
HC Košice: Sedláček (13. Riečický) — Pavlin, Baránek, Mudrák, Růžička, Slovák (A), Deyl (A), Cibák — Chovan (C), Pospíšil, Réway — Milý, Mráz, Klhůfek — Jenyš, Eliaš, Jokeľ — Belluš, Havrila, Frič — Krasničan
HK Nitra: Cowley (Nagy) — Pupák (A), Cardwell, Švarný (C), Bodák, Knižka, Nemec, Socha, Pätoprstý — Tvrdoň, Slovák (A), Hrnka — Kollár, Šťastný, Žitný — Holešinský, Dauda, Stümpel — Minárik, Šiška, Škvarek
59:17 dôležité Šiesti proti štyrom, Riečický ostáva na striedačke.
59:17 dôležité Oddychový čas domácich.
59:01 dôležité Domáci hrajú bez brankára, Riečický sa ponáhľa na striedačku.
56:42 gól Košice dali gól!
Zdá sa, že to ešte bude zaujímavé. Košičania sa dostávajú počas vlastného oslabenia na rozdiel jediného gólu, o čo sa postaral MATÚŠ HAVRILA. Asistencie: Tomáš Slovák, Oliver Jokeľ.
53:48 dôležité Cowleymu vypadol puk, čo chcel využiť Jenyš. V bezprostrednej blízkosti bránky ale nemal dostatok priestoru, a tak do nej puk neposlal.
49:57 dôležité Obrovská šanca Davida Růžičku. Ten bol sám pred bránkou, po prihrávke volil strelu z prvej. Fantastickým semafórom ho vymazal Evan Cowley.
46:50 dôležité Krížna strela Tvrdoňa do protipohybu Riečického, po ktorej už viacerí jeho spoluhráči dvíhali ruky nad hlavu. Zbytočne, gól to nebol.
42:40 dôležité Oddychový čas hostí.
41:10 dôležité Nitrania absolútne zabudli na Klhůfka, ktorému sa to spoluhráči pokúšali poslať pred bránkovisko. Dobre ale zasiahol Cowley, ktorý si poradil sám.
39:36 gól Nitra dala gól!
Ideálny moment pre Corgoňov. Keď sa už zdalo, že druhá tretina nič viac neprinesie, sa dostal k odrazenému puku ROMAN ŽITNÝ. Ten ho poslal do Riečického siete a upravil na 2:4. Asistencie: Andrej Kollár, Marek Slovák.
37:54 dôležité Nepríjemný moment pre košický celok. Pred bránkou Nitry ostal ležať Matúš Havrila, ktorý napokon odchádza až do šatne. Dobrou správou je, že po vlastných.
33:09 dôležité Chovan kombinoval s Réwayom aj Baránkom, aby napokon posledne menovaný vyskúšal šťastie a trafil Cowleyho od modrej do betónov.
29:22 dôležité Zdá sa, že po tom súboji sú nejaké problémy s ľadom, možno v ňom ostala diera. Už tam prichádzajú technici Steel arény.
27:11 gól Košice dali gól!
Ale zdá sa, že dnešný zápas je skôr o prekvapeniach. A jedno také prišlo aj teraz, keď dostali Košice priveľa priestoru, čo aj hneď využili. MARTIN POSPÍŠIL ťažil z krásnej spätnej prihrávky a znížil na 2:3. Asistencie: Jakub Cibák, Michal Chovan.
22:19 dôležité Corgoni mohli vyhrávať opäť o dva góly. Do samostarného úniku sa dostal Škvarek, ktorý sa pred Riečického prirútil zo strany, ale pomedzi jeho telo a ruku puk do siete nedostal.
20:47 gól Košice dali gól!
Košičania sa usadili pred Cowleym a dočkali sa svojho prvého gólu. Po strele od modrej zvonila žrď, ale puk napokon predsa len skončil v sieti. Presadil sa MARTIN POSPÍŠIL. Asistencie: Marek Baránek, Michal Chovan.
17:50 dôležité Košice si v pásme vypracovali dobrý tlak. Tri strely leteli od modrej, viackrát to domáci skúšali tečovať. Ľad teraz patril Evanovi Cowleymu.
13:00 gól Nitra dala gól!
A čo viac, dostávajú tretí gól. Nitra s ďalšou nádhernou prihrávkou priamo pred bránkovisko, kde to do siete doklepol ANDREJ KOLLÁR. Sedláčka tento gól vyháňa z bránky, i keď obrana mu opäť príliš nepomohla. Asistencie: Jacob Cardwell, Roman Žitný.
11:52 gól Nitra dala gól!
Corgoni využívajú presilovú hru expresne rýchlo. Priamo pred bránkovisko prišla krásna prihrávka, no a osamotený TOMÁŠ HRNKA už nemal problém skórovať. Tak teraz to Košice absolútne nezvládli. Asistencie: Marek Tvrdoň, Jacob Cardwell.
03:44 dôležité Milého hľadala zaujímavá kolmica, Cowley bol pri opačnej žrdi. Košický útočník si ale musel puk predkopnúť a napokon to bolo bez zakončenia.
01:00 gól Nitra dala gól!
Nuž, začíname poriadne divoko. Za Sedláčka prepadol hneď prvý puk, ktorý smeroval na jeho bránku. Postaral sa o to ROMAN ŽITNÝ. Asistencie: Andrej Šťastný, Ivan Švarný.
00:45 dôležité Ako prví ale útočili Košičania a nebolo to vôbec márne. Najskôr využil Chovanovu prácu Pospíšil, ktorý strieľal z otočky do betónov Cowleyho. Nitriansky gólman následne čelil aj zakončeniu Klhůfka.