HC Košice HK Nitra ONLINE dnes Tipos extraliga 2020

20. 11. 2020 |
 

HC Košice, HK Nitra, Tipos extraliga, online prenos, dnes, hokej. HC Košice dnes privítajú na svojom ľade hráčov HK Nitra. Ako tento súboj dopadne môžete sledovať ONLINE od 18:00 hod.

Hráči HC Košice počas zápasu Tipos extraligy. FOTO TASR.

HC Košice, HK Nitra, Tipos extraliga, online prenos, dnes, hokej. HC Košice sa po výhre nad Trenčínom dostali do lepšieho herného rozpoloženia. Vďaka tesnému  triumfu 1:0 majú už za sebou tri víťazné zápasy.

 Už v 2. minúte sa mohol v staronovom drese ideálne uviesť Okuliar, ale v sľubnej šanci neprekonal košického brankára Sedláčka. Domáci sa rozbiehali pomalšie a Valenta vážnejšie ohrozili až v 11. minúte, keď neuspel Mráz.

HC Košice HK Nitra ONLINE dnes Tipos extraliga 2020

Gól nepriniesla ani šanca Trenčana Kukuču v 16. minúte a v najväčšej príležitosti prvej tretiny neuspel Frič, ktorý v samostatnom úniku neprekonal Valenta.

V druhej tretine sa hral svižnejší hokej a nechýbali ani zaujímavé príležitosti. Presilovka Trenčína v 23. minúte priniesla sľubnú šancu Hecla, ale aj príležitosť domáceho Mráza. Obaja brankári boli aj v druhej tretine oporami svojich tímov a potvrdili to aj pri šanciach domáceho Baráneka, resp. Trenčana Ferenyiho, ktorý mal šancu po návrate z trestnej lavice.

Potlesk oboch tímov si v 2. tretine vyslúžil domáci obranca Růžička, ktorý rozhodcom priznal, že ho Krajč nefauloval a tí napokon nevylúčili trenčianskeho hráča. Skóre zápasu otvoril v 37. minúte domáci Milý, ktorý Valenta prekonal blafákom do backhendu - 1:0.

V 48. minúte mohol vyrovnať Hecl, ale zblízka neprekvapil košického brankára. Tretia tretina priniesla najmä snahu Trenčanov o vyrovnanie, no pre nich bol veľkou prekážkou rozchytaný brankár Sedláček. Ten zmaril viacero sľubných príležitostí "vojakov" a odolal aj v 25-sekundovom oslabení o dvoch hráčov v 56. minúte.

V trenčianskej presilovke nevyrovnal ani Väyrynen, keď na bránkovej čiare hokejkou zasiahol košický obranca Deyl. Hostia v závere skúsili hru bez brankára, ale bez želaného efektu.

HC Košice
3 : 4
(0:3, 2:1, 1:0)
HK Nitra

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 21. Pospíšil (Baránek, Chovan), 28. Pospíšil (Cibák, Chovan), 57. Havrila (Slovák, Jokeľ) – 1. Žitný (Šťastný, Švarný), 12. Hrnka (Tvrdoň, Cardwell), 13. Kollár (Cardwell, Žitný), 40. Žitný (Kollár, Slovák). Rozhodca: Orolin, Žák — Ordzovenský, Šoltés (všetci SVK).
HC Košice: Sedláček (13. Riečický) — Pavlin, Baránek, Mudrák, Růžička, Slovák (A), Deyl (A), Cibák — Chovan (C), Pospíšil, Réway — Milý, Mráz, Klhůfek — Jenyš, Eliaš, Jokeľ — Belluš, Havrila, Frič — Krasničan
HK Nitra: Cowley (Nagy) — Pupák (A), Cardwell, Švarný (C), Bodák, Knižka, Nemec, Socha, Pätoprstý — Tvrdoň, Slovák (A), Hrnka — Kollár, Šťastný, Žitný — Holešinský, Dauda, Stümpel — Minárik, Šiška, Škvarek
Aktualizuj online prenos
Zápas medzi HC Košice a HK Nitra je definitívne na konci. Viac sa v ňom darilo hosťom, ktorí súpera zdolali pomerom 4:3 a do tabuľky si tak pripísali tri body.

Pomer striel v dnešnom zápase: 41:25

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim. Prajem vám ešte pekný zvyšok večera a pokojný víkend.
časová značka Koniec zápasu.
59:17 dôležité Šiesti proti štyrom, Riečický ostáva na striedačke.
59:17 Vylúčenie v tíme HK Nitra (Jacob Cardwell – 2 min., držanie).
59:17 dôležité Oddychový čas domácich.
59:01 dôležité Domáci hrajú bez brankára, Riečický sa ponáhľa na striedačku.
58:20 Do konca riadnej hracej doby ostáva už len rovných 100 sekúnd.
57:58 Nitra vytláča súpera do stredného pásma, ten sa snaží dostať späť pred súperovu bránku.
56:42 gól Košice dali gól!
Zdá sa, že to ešte bude zaujímavé. Košičania sa dostávajú počas vlastného oslabenia na rozdiel jediného gólu, o čo sa postaral MATÚŠ HAVRILA. Asistencie: Tomáš Slovák, Oliver Jokeľ.
56:06 Žitnému sa neotvoril priestor na založenie útočnej akcie, musel tak zacúvať za nitriansku bránku. Corgoni sú ale pri puku, čo im v týchto chvíľach vyhovuje.
55:20 Puk opúšťa košické obranné pásmo, na čepeli ho zastaví Evan Cowley.
54:58 Vylúčenie v tíme HC Košice (Juraj Milý – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
54:30 Pupák je na ľade, oba tímy hrajú v plnom počte. Nitra teraz nemôže striedať, puk totiž odpálila na zakázané uvoľnenie.
53:48 dôležité Cowleymu vypadol puk, čo chcel využiť Jenyš. V bezprostrednej blízkosti bránky ale nemal dostatok priestoru, a tak do nej puk neposlal.
52:57 Košice zavreli súpera v pásme, k bránke sa ale dostalo minimum z ich striel. Teraz sa už Corgoni oslobodzujú vyhodením puku cez všetky čiary.
52:15 Vylúčenie v tíme HK Nitra (Miroslav Pupák – 2 min., krosček).
51:15 Zakázané uvoľnenie Corgoňov. Vhadzovať sa bude po pravici Cowleyho.
50:30 Dopredu sa prebíjal neúspešne Kollár. Do konca riadnej hracej doby ostáva menej ako desať minút.
49:57 dôležité Obrovská šanca Davida Růžičku. Ten bol sám pred bránkou, po prihrávke volil strelu z prvej. Fantastickým semafórom ho vymazal Evan Cowley.
49:13 Od tohto momentu sa už Košiciam v návrate pred súperovu bránku príliš nedarí.
48:50 Puk mal pred bránkoviskom hľadať Klhůfka, ale svoje skúsenosti zúročil Švarný, ktorý prihrávku zastavil a puk poslal k Riečickému.
47:37 Vylúčenie v tíme HK Nitra (Jakub Minárik – 2 min., podrazenie).
46:50 dôležité Krížna strela Tvrdoňa do protipohybu Riečického, po ktorej už viacerí jeho spoluhráči dvíhali ruky nad hlavu. Zbytočne, gól to nebol.
45:49 A opäť sa hrá ďaleko od Riečického. To ale Oceliarom nestačí, potrebujú sa tlačiť pred súperovu svätyňu.
45:20 Košice sa počas oslabenia bránia dobre, puk teraz smeruje priamo na bránku Evana Cowleyho.
44:37 Vylúčenie v tíme HC Košice (Matúš Havrila – 2 min., nedovolené bránenie).
43:52 Nitrania sú usadení pred bránkou Dominika Riečického, ale lepšie strelecké pokusy z ich čepelí zatiaľ neprileteli.
42:40 Vylúčenie v tíme HC Košice (Martin Pospíšil – osobný trest do konca zápasu, nešportové správanie).
42:40 Vylúčenie v tíme HC Košice (Martin Pospíšil – 2 min. + 10 min. osobný trest, nešportové správanie).
42:40 dôležité Oddychový čas hostí.
42:37 Vylúčenie v tíme HK Nitra (Martin Bodák – 2 min., napadnutie).
42:22 Vylúčenie v tíme HC Košice (Radek Deyl – 2 min., napadnutie).
42:06 Knižka nemal komu prihrávať, preto to na Riečického skúsil nahodiť do stredného pásma. Podarilo sa mu to, košický gólman musel zakročiť.
41:10 dôležité Nitrania absolútne zabudli na Klhůfka, ktorému sa to spoluhráči pokúšali poslať pred bránkovisko. Dobre ale zasiahol Cowley, ktorý si poradil sám.
40:11 Je tu záverečná časť riadnej hracej doby. Uvidíme, čo nám ponúkne nasledujúcich dvadsať minút zápasu.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Siréna v Steel aréne sa ozvala opäť, čo znamená jediné — koniec druhej tretiny. Do listiny strelcov sa počas nej pripísali dvakrát Pospíšil a raz Žitný. Pred treťou časťou platí priebežný stav 2:4.

Pomer striel v 2. tretine: 33:19

Tretia tretina sa začne približne o 19:52.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:36 gól Nitra dala gól!
Ideálny moment pre Corgoňov. Keď sa už zdalo, že druhá tretina nič viac neprinesie, sa dostal k odrazenému puku ROMAN ŽITNÝ. Ten ho poslal do Riečického siete a upravil na 2:4. Asistencie: Andrej Kollár, Marek Slovák.
38:52 Pred Riečického sa tlačil Hrnka, košický gólman sa tak rozhodol hru prerušiť. Nasledovať bude vhadzovanie po jeho ľavici.
38:27 Plynú posledné dve minúty druhej tretiny.
37:54 dôležité Nepríjemný moment pre košický celok. Pred bránkou Nitry ostal ležať Matúš Havrila, ktorý napokon odchádza až do šatne. Dobrou správou je, že po vlastných.
37:11 Za posledných dvadsať sekúnd sa hra prerušila azda päťkrát. Po poslednom hvizde je vykázaná do stredného pásma — ku košickej obrannej modrej.
36:27 Knižka sa dobre vrátil a súpera pripravil o puk. Následne s ním zacúval za Cowleyho, kde sa rozhodol chvíľu pobudnúť a počkať na svojich spoluhráčov.
35:10 Medzičasom hrajú oba tímy v plnom počte. Ešte doznieval menší košický tlak, ale ten ustúpil s potrebou prestriedať. Tímy teraz na ľad posielajú čerstvé sily.
34:30 A opäť je puk pri košickom gólmanovi.
33:56 Nitrania sa oslobodzujú, puk letí k Riečickému.
33:09 dôležité Chovan kombinoval s Réwayom aj Baránkom, aby napokon posledne menovaný vyskúšal šťastie a trafil Cowleyho od modrej do betónov.
32:39 Vylúčenie v tíme HK Nitra (Marek Tvrdoň – 2 min., krosček).
31:05 Vidíme len ďalšiu hluchú pasáž zápasu, počas ktorej sa hrá prevažne v centrálnej časti klziska. Obaja gólmani sú v tejto chvíli bez práce.
30:04 Cibákovi sa, síce s problémami, ale predsa podarilo hru presunúť od Riečického do stredného pásma. Tam chceli domáci kombinovať, ale puk im od čepelí odskočil.
29:22 dôležité Zdá sa, že po tom súboji sú nejaké problémy s ľadom, možno v ňom ostala diera. Už tam prichádzajú technici Steel arény.
29:22 Nasleduje komerčná prestávka.
29:18 Škvarek si teraz vymenil viacero krosčekov a seknutí s Réwayom. Hlavný arbiter bol blízko, celú situáciu sa ale rozhodol pustiť.
28:10 Klhůfek sa dostal z obranného pásma až do toho útočného, kde si chcel súpera rozhýbať. Nemal ale najmenší nárok, Nitran stál pevne na nohách a o puk ho pripravil.
27:11 gól Košice dali gól!
Ale zdá sa, že dnešný zápas je skôr o prekvapeniach. A jedno také prišlo aj teraz, keď dostali Košice priveľa priestoru, čo aj hneď využili. MARTIN POSPÍŠIL ťažil z krásnej spätnej prihrávky a znížil na 2:3. Asistencie: Jakub Cibák, Michal Chovan.
26:01 Pavlin vytiahol puk pre spoluhráčov, tí ho poslali len tesne za obrannú modrú čiaru. Hrá stráca na svojom tempe, na ľade sa nedeje nič zaujímavé.
25:16 Havrila si obhodil súpera, sám už ale nemal dostatok síl na to, aby puk dokorčuľoval za nitrianskou bránkou. Navyše, jeho spoluhráči odišli striedať.
24:10 Nepochopiteľne si počínal Žitný, ktorý stál v postavení mimo hry, ale za čiaru sa vôbec nepobral. Hra tak bola vykázaná do stredného pásma.
23:20 Dobrá práca Réwaya, ktorý sa teraz vrátil na pozíciu obrancu a tečoval krížnu prihrávku k ľavému kruhu. Nitra tak zakončovať nemohla.
22:19 dôležité Corgoni mohli vyhrávať opäť o dva góly. Do samostarného úniku sa dostal Škvarek, ktorý sa pred Riečického prirútil zo strany, ale pomedzi jeho telo a ruku puk do siete nedostal.
21:44 Tvrdoň sa pokúsil preniknúť pred Riečického, ale Košice si dali dostatočný pozor a do šance ho nepustili.
20:47 gól Košice dali gól!
Košičania sa usadili pred Cowleym a dočkali sa svojho prvého gólu. Po strele od modrej zvonila žrď, ale puk napokon predsa len skončil v sieti. Presadil sa MARTIN POSPÍŠIL. Asistencie: Marek Baránek, Michal Chovan.
20:10 Prostredné dejstvo riadnej hracej doby práve odštartovalo. Puk dopadol z rúk hlavného arbitra na čepele Nitranov, ktorí kombinujú v strednom pásme.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina zápasu medzi Košicami a Nitrou je už za nami. Počas úvodnej dvadsaťminútovky sa gólovo prezentovali Žitný, Hrnka a Kollár. Platí tak priebežný stav 0:3.

Pomer striel po 1. tretine: 14:7

Druhá tretina sa začne približne o 18:57.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:27 Vylúčenie v tíme HK Nitra (Martin Bodák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
19:01 Knižka je na ľade, začala plynúť posledná minúta prvej tretiny.
18:30 Klhůfek nabral rýchlosť a pokúsil sa zabrániť košickému zakázanému uvoľneniu. Chýbali mu len centimetre, no Corgoni tam boli predsa len skôr. Hrať sa bude pred Riečickým.
18:20 Nitra sa oslobodzuje, puk posiela do stredného pásma.
17:50 dôležité Košice si v pásme vypracovali dobrý tlak. Tri strely leteli od modrej, viackrát to domáci skúšali tečovať. Ľad teraz patril Evanovi Cowleymu.
16:59 Vylúčenie v tíme HK Nitra (Martin Knižka – 2 min., hákovanie).
16:48 Knižka posielal prihrávku po pravej strane, Nitra to len tečovala. Nešla tak do šance, nepískalo sa však ani zakázané uvoľnenie.
15:33 Skvelá práca Pupáka, ktorý si puk prikryl telom a oklamal dvoch súperov. Košice sa následne ešte dostali k strele, ale všetko vyriešil Cowley.
14:55 Hra je vykázaná do stredného pásma.
13:00 striedanie Striedanie v tíme HC Košice: z ihriska odchádza Jakub Sedláček, prichádza Dominik Riečický.
13:00 gól Nitra dala gól!
A čo viac, dostávajú tretí gól. Nitra s ďalšou nádhernou prihrávkou priamo pred bránkovisko, kde to do siete doklepol ANDREJ KOLLÁR. Sedláčka tento gól vyháňa z bránky, i keď obrana mu opäť príliš nepomohla. Asistencie: Jacob Cardwell, Roman Žitný.
12:18 Košičania sa snažia o odpoveď, ale príliš sa im nedarí. Belluš teraz nezodvihol puk ponad padajúceho Švarného.
11:52 gól Nitra dala gól!
Corgoni využívajú presilovú hru expresne rýchlo. Priamo pred bránkovisko prišla krásna prihrávka, no a osamotený TOMÁŠ HRNKA už nemal problém skórovať. Tak teraz to Košice absolútne nezvládli. Asistencie: Marek Tvrdoň, Jacob Cardwell.
11:42 Vylúčenie v tíme HC Košice (Jakub Cibák – 2 min., podrazenie).
11:34 Klhůfek sa snažil pred bránkou sklepnúť vysoký a prudký puk od mantinelu. Márne, preletel len na opačnú stranu, odkiaľ ho Corgoni poslali preč.
11:20 Aj Holešinský prišiel s pokusom o kolmicu. Tentokrát to bolo presvedčivejšie, no Nitra neuspela pri prechode cez útočnú modrú čiaru.
11:05 Nasleduje komerčná prestávka.
10:01 Zahral si aj Cowley, ktorý puk posunul Cardwellovi. Ten chcel hru zrýchliť kolmicou cez stred poľa, ale jeho spoluhráči to mali na dlhé hokejky. Píska sa zakázané uvoľnenie Nitry.
09:39 Réway sa snažil puk od mantinelu prestrčiť pomedzi súperove korčule, nepodarilo sa mu to. Nitra následne nekombinovala presvedčivo.
09:04 Švarný zahral razantne pred súperom, čo ešte Nitre na malý moment stačilo na to, aby ostala na dostrel Sedláčka. Napokon sa však sama vykazuje pred bránku Cowleyho.
08:07 Hrá sa zo strany na stranu, vpredu teraz bola Nitra. Hráči puk zašliapli v rohu klziska, čo hostia využili na rýchlu rotáciu pätiek.
07:07 Klhůfek bol dlho za Cowleyom, kde premýšľal, čo urobí s pukom. Napokon si sám nakorčuľoval do pozície, ale to nemohlo na nitrianskeho gólmana v žiadnom prípade platiť.
06:50 Nasleduje komerčná prestávka.
06:15 Medzi kruhy sa teraz vysunul Růžička, ktorý tam bol azda na päť sekúnd sám. Puk bol ale zašliapnutý v rohu, preto to teraz pre Nitru nebezpečné nebolo.
05:28 Švarný chcel strieľať od modrej, Nitra ale vhadzovanie pred Sedláčkom prehrala. Hostia tak museli zacúvať do stredného pásma.
04:52 Knižka sa ponáhľal dopredu, aj jemu ale puk od čepele odskočil. Nitrania to využili a hru upokojili v strednom pásme.
03:44 dôležité Milého hľadala zaujímavá kolmica, Cowley bol pri opačnej žrdi. Košický útočník si ale musel puk predkopnúť a napokon to bolo bez zakončenia.
03:10 Bellušov švih z uhla preletel k mantinelu. Ani tam si Oceliari presne neprihrali, opäť sa presúvame do stredného pásma.
02:37 Slovák neváhal a puk poslal okamžite cez všetky čiary. Košičania následne nezvládli prechod do útočného pásma a dopustili sa zbytočného zakázaného uvoľnenia. Vhadzuje sa pred Sedláčkom.
02:17 Vylúčenie v tíme HK Nitra (Jakub Minárik – 2 min., faul lakťom).
01:46 Nitrania sú aktívni aj po strelenom góle. Sedláček musel betónmi sklepnúť pokus z ľavej strany, už to ale nebolo také nebezpečné.
01:00 gól Nitra dala gól!
Nuž, začíname poriadne divoko. Za Sedláčka prepadol hneď prvý puk, ktorý smeroval na jeho bránku. Postaral sa o to ROMAN ŽITNÝ. Asistencie: Andrej Šťastný, Ivan Švarný.
00:45 dôležité Ako prví ale útočili Košičania a nebolo to vôbec márne. Najskôr využil Chovanovu prácu Pospíšil, ktorý strieľal z otočky do betónov Cowleyho. Nitriansky gólman následne čelil aj zakončeniu Klhůfka.
00:20 Pri puku sú v tejto chvíli favoriti spod Zobora, ktorí už premýšľajú, ako sa čo najrýchlejšie dostanú pred bránku stráženú Jakubom Sedláčkom.
00:05 Zápas medzi Košicami a Nitrou sa začal.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Mudrák, Růžička, Slovák (A), Deyl (A), Cibák — Chovan (C), Pospíšil, Réway — Milý, Mráz, Klhůfek — Jenyš, Eliaš, Jokeľ — Belluš, Havrila, Frič — Krasničan

HK Nitra: Cowley (Nagy) — Pupák (A), Cardwell, Švarný (C), Bodák, Knižka, Nemec, Socha, Pätoprstý — Tvrdoň, Slovák (A), Hrnka — Kollár, Šťastný, Žitný — Holešinský, Dauda, Stümpel — Minárik, Šiška, Škvarek

Rozhodca: Orolin, Žák — Ordzovenský, Šoltés (všetci SVK).
Tipos extraliga nám uzatvára ďalší pracovný týždeň — v Steel aréne je tentokrát naplánovaný súboj 15. kola medzi HC Košice a HK Nitra.

HC Košice zažíva vydarenú časť sezóny, keďže zaknihoval tri výhry v ostatných troch kolách. Zverenci trénera Šťastného ťahali za kratší koniec povrazu naposledy takmer pre dvomi týždňami, čo im pomohlo aj v tabuľkovom postavení. Oceliari sa momentálne nachádzajú na siedmom mieste, a to so ziskom 15 bodov. Košice tak majú o bod viac ako ôsme Michalovce a, naopak, o bod zaostávajú za šiestou Detvou. Ich skóre sa dostalo do priaznivého pomeru 28:25 gólov.

Posledné tri odohrané zápasy Košíc:
HC Košice — HK Dukla Trenčín 1:0
HC Košice — HKM Zvolen 4:1
HC Košice — HC Nové Zámky 4:3 sn

Veľmi dobre sa darí aj HK Nitra. Corgoni boli ešte donedávna ligovým lídrom a hoci ich z tejto pozície zosadili Popradčania, naďalej s nimi treba rátať. Hokejisti spod Zobora bodovali v doterajších desiatich zápasoch až osemkrát — a vždy naplno. Nitrania tak majú na svojom konte celkovo 24 bodov, a to pri priaznivom skóre v pomere 37 strelených k 27 inkasovaným gólom.

Posledné tri odohrané zápasy Nitry:
HK Nitra — HC 07 Detva 4:1
DVTK Miškovec — HK Nitra 3:2
HK Nitra — HK Poprad 2:4
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo