HC Košice doma zdolali HK Nitra až po nájazdoch Tipsport liga

6. 1. 2020 |

HC Košice, HK Nitra, hokej, Tisport liga. Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase 38. kola Tipsport ligy nad HK Nitra 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Rozhodujúci nájazd premenil Dávid Skokan.

Na snímke Martin Beluš a Branislav Rapáč (obaja Košice) sa tešia z vyrovnávajúceho gólu v zápase 20. kola hokejovej Tipsport Ligy HC Košice - HK Nitra v Košiciach 3. novembra 2019. FOTO TASR - Milan Kapusta

HC Košice HK Nitra hokej Tipsport liga dnes od 15:30

HC Košice, HK Nitra, hokej. Tipsport liga mala v sviatočné popoludnie na programe ďalšie kompletné kolo. V Košiciach na ľade lídra súťaže sa predstavili hokejisti z Nitry. Úvod 1. tretiny bol najmä o bojovnosti a obojstrannej snahe vyvarovať sa chýb v defenzíve. Prvá zaujímavejšia situácia prišla v 9. minúte a skončila sa gólom v bránke Nitry.

Květoň prenechal puk Klhůfekovi, ktorý strelou spoza obrancu prestrelil Šimbocha - 1:0. Domáci po góle prevzali iniciatívu, viackrát sa usadili pred nitrianskou bránkou, ale druhý gól nepridali ani pri vylúčení Mezeia v 15. minúte.

Ani dianie v 2. tretine divákov príliš nenadchlo. Hostia sa spoliehali najmä na brejky a situácie po chybách Košičanov, no domáci brankár Košarišťan viackrát podržal svoj tím. V 36. minúte "oceliari" počas presilovky zvierali súpera v obrannom pásme, ale hostia sa ubránili.

Zápas dostal náboj od 43. minúty. V nej Kerbashian predvídal odraz puku od zadného mantinelu a nekrytý zblízka prekonal Košarišťana - 1:1. Hostia ožili, v 45. minúte si vybojovali prvú presilovku v zápase a v nej Kollár po Pupákovej prihrávke upravil na 1:2.

Košičania sa vrhli do ofenzívy, pribudlo osobných súbojov a viackrát bolo rušno pred oboma brankármi. V 57. minúte si Rapáč počkal na vhodný moment a Šimbocha prekonal strelou nad lapačku - 2:2.

V 5-minútovom predĺžení mali oba tímy viacero možností rozhodnúť, napokon však zápas dospel až k samostatným nájazdom. V nich sa presadili iba domáci útočníci Skokan a Chovan.

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte

Tipsport liga 2019/20

HC Košice - HK Nitra 3:2 pp a sn (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)

Góly: 9. Klhůfek (Květoň), 57. Rapáč (Repe), rozh. sam. nájazd Skokan - 43. Kerbashian (Versteeg, Yelloow Horn), 46. Kollár (Pupák, Versteeg). Rozhodovali: Baluška, Štefik - Ordzovenský, Smrek, vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 5214 divákov.

Tipsport liga - dnešné zápasy online

HC Košice
3 : 2
(1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
[ po s.n. 2 : 0 ]
HK Nitra

Góly a asistencie: 9. Klhůfek (Květoň), 57. Rapáč (Repe), rozh. náj. Skokan – 43. Kerbashian (Versteeg, Horn), 47. Kollár (Pupák, Versteeg). Rozhodca: Baluška, Štefik — Ordzovenský, Smrek.
HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Růžička, Slovák, Koch (A), Pavlin, Repe, Čížek (A) — Belluš, Skokan (C), Majdan — Klhůfek, Chovan, Květoň — Suja, Bortňák, Rapáč — Jokeľ, Vrábeľ, Milý
HK Nitra: Šimboch (Hanuljak) — Mezei (C), Morrison, Pupák (A), Versteeg, Rácz, Kubka, Sloboda, Korím — Blackwater, Kerbashian, Yellow Horn — Fominych, Kollár, Scheidl — Buček (A), Lušňák, Koyš — Hrušík, Minárik, Csányi
gól V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC Košice.
Autorom víťazného gólu je DÁVID SKOKAN.
62:03 dôležité Mezeiov krásny hit na Klhůfka. Domácim fanúšikom sa nepáčil, ale dôvod na vylúčenie to rozhodne nebol.
58:40 dôležité Obetavý Versteeg to teraz schytal do nohy a krývkajúc schádza z ľadu. Veríme, že pre dnešok neskončil — to by bola pre Nitru citeľná strata.
58:07 dôležité Suja sa snažil obtočiť okolo Šimbochovej bránky a puk mu zasunúť k žrdi, nitriansky gólman si na to dal dostatočný pozor.
56:54 gól Košice dali gól!
Séria zakázaných uvoľnení sa Nitre stáva osudnou. Hostia už nevládali korčuľovať, BRANISLAV RAPÁČ mal preto dostatok priestoru na strelu. Jeho švih zapadol priamo do siete. Asistencia: Jurij Repe.
50:49 dôležité Košice mali dobrú šancu. Súpera svojou aktivitou v pásme poriadne unavili, následne dobre vystrelili od modrej. Šimboch padol na zadok, puk ho ale trafil.
46:28 gól Nitra dala gól!
Nitra sa ale do pásma vrátila a po prvýkrát sa ujíma vedenia! Na hranicu pravého kruhu priletel dobrý puk, ktorý odtiaľ do siete poslal ANDREJ KOLLÁR. Asistencie: Miroslav Pupák, Mitch Versteeg.
42:38 gól Nitra dala gól!
No a z nenápadnej akcie prichádza aj vyrovnávajúci gól. A to v ideálnom čase, veď 17 minút pred koncom začíname prakticky od začiatku. Postaral sa o to KALE KERBASHIAN. Asistencie: Mitch Versteeg, Colton Yellow Horn.
25:05 dôležité Obrovská chyba obrancu Růžičku. Puk mu prepadol za chrbát, kde sa k nemu dostal Scheidl. Ten volil okamžitú strelu, našťastie pre Košice Košarišťanovu svätyňu prepálil.
19:16 dôležité Rapáč našiel naslepo spoluhráča za sebou, ktorý to ešte poslal Klhůfkovi medzi kruhy. Výborne zahral Pupák, ten jeho zakončenie dobre zblokoval.
15:51 dôležité Dve bomby Repeho od modrej, obe boli mimoriadne nebezpečné. Prvú Šimboch reflexívne zrazil, druhú nitrianska defenzíva zblokovala na mantinel.
14:54 dôležité Skokan spoza brány na modrú, rana odtiaľ prepadla až pred Šimbocha. Košice sa snažili dorážať s viacerými hráčmi, ale gólman Corgoňov puk priľahol.
10:26 dôležité Veľká šanca pre Nitru! Morrison zakončoval po vhadzovaní od modrej, Košarišťan poslal puk betónmi späť do hry. Nitra sa ešte snažila doraziť, prehustený priestor jej to však nedovolil.
08:18 gól Košice dali gól!
Odtiaľ sa však Košice do pásma dobre vrátili. PAVEL KLHŮFEK potvrdil svoje strelecké kvality, puk si stiahol na forhend a nechytateľným švihom to poslal za Šimbocha. Asistencia: David Květoň.
03:38 dôležité Prvá väčšia v zápase patrila Košiciam. Belluš mal hlavu hore a krásnou krížnou prihrávkou od modrej našiel priamo pred bránkoviskom Skokana. Ten ešte nastavil čepeľ, ale Šimboch výborne zakročil.