HC Košice HC Slovan Bratislava ONLINE Tipos extraliga 2021

22. 1. 2021 |

HC Košice dnes v šlágri privíta doma HC Slovan Bratislava. Sldujte ONLINE z Tipos extraligy od 18:00 hod.

Hráči HC Košice počas zápasu Tipos extraligy. FOTO TASR.

HC Košice dnes v šlágri privíta doma HC Slovan Bratislava. Veľký súboj odvekých rivalov bude pre oba celky prestížny. Domáci budú chcieť nadvizať na súboj z Nitry, kde vyhrali 3:2 po predĺžení.

Úvodná tretina priniesla viacero spálených šancí. Prvú tutovku zahodil v 4. minúte hosťujúci Mráz, ktorý mal pred sebou odkrytú bránu. V 9. minúte nastrelil žŕdku nitriansky útočník Slovák. To ho však mrzieť nemuselo, pretože v 14. minúte poslal Nitru do vedenia Minárik.

HC Košice HC Slovan Bratislava ONLINE Tipos extraliga 2021 dnes LIVE

V prostrednej časti hry boli jasne lepším mužstvom Košice. Výrazným spôsobom k tomu pomohol rýchly gól z hokejky Mráza, ktorý sa presadil v 24. sekunde. Oceliari” viackrát zatlačili súpera v obrannom pásme.

V 28. minúte ešte zlé striedanie prvej útočnej formácie “corgoňov” dokázal napraviť Cowley, no o tri minúty už nestačil ani brankár Nitry. Obrana domácich si zle rozdelila hráčov a osamotený Klhůfek už nezaváhal - 1:2.

V 45. minúte dal obrovskú príležitosť na zmenu skóre Réway, ktorý nebezpečným hitom v strednom pásme zostrelil Kollára a putoval pod sprchy. Päťminútová presilovka však Nitranom nevyšla a bránu Sedláčka prakticky neohrozili.

Tlak domácich v závere nebol príliš silný, no v hre bez brankára sa Nitrania predsa dočkali vyrovnania. Tvrdoňovu prihrávku si 34 sekúnd pred koncom zrazil do vlastnej brány korčuľou jeden z brániacich hráčov Košíc - 2:2.

Predĺženie ponúklo najväčšiu šancu na rozhodnutie Nitre. Presilová hra však domácim opäť nevyšla. V samostatných nájazdoch rozhodol typickým nájazdom Belluš.

HC Košice
0 : 1
(0:0, 0:1, 0:0)
HC Slovan Bratislava

Góly a asistencie: 39. O'Donnell (Ranford, Bortňák). Rozhodca: D. Konc st., Novák — Odrzovenský, Šoltés.
HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Novota — Klhůfek, Mráz, Chovan — Poirier, Réway, Lapšanský — Jenyš, Eliaš, Jokeľ — Belluš, Havrila, Frič — Vrábeľ
HC Slovan Bratislava: Parks (Noskovič) – Sersen, Ališauskas, Meszároš, Štajnoch, Brodzinski, Maier, Beňo – Šišovský, Kytnár, O'Donnell – Uram, Urbánek, Ranford – Matoušek, Bortňák, Kundrík – Jasenec, Jendek, Lepskii
38:13 gól Slovan Bratislava dal gól!
Bratislavčania dokázali to, čo sa domácim dvakrát nepodarilo a presilovkovým gólom sa dostávajú do vedenia. BRENDAN O'DONNELL zakončoval na dvakrát, ale napokon prepálil Sedláčka. Asistencie: Brendan Ranford, Dalibor Bortňák.