HC Košice HC Slovan Bratislava ONLINE Tipos extraliga 2021

22. 1. 2021 |

HC Košice dnes v šlágri privíta doma HC Slovan Bratislava. Sldujte ONLINE z Tipos extraligy od 18:00 hod.

Hráči HC Košice počas zápasu Tipos extraligy. FOTO TASR.

HC Košice dnes v šlágri privíta doma HC Slovan Bratislava. Veľký súboj odvekých rivalov bude pre oba celky prestížny. Domáci budú chcieť nadvizať na súboj z Nitry, kde vyhrali 3:2 po predĺžení.

Úvodná tretina priniesla viacero spálených šancí. Prvú tutovku zahodil v 4. minúte hosťujúci Mráz, ktorý mal pred sebou odkrytú bránu. V 9. minúte nastrelil žŕdku nitriansky útočník Slovák. To ho však mrzieť nemuselo, pretože v 14. minúte poslal Nitru do vedenia Minárik.

HC Košice HC Slovan Bratislava ONLINE Tipos extraliga 2021 dnes LIVE

V prostrednej časti hry boli jasne lepším mužstvom Košice. Výrazným spôsobom k tomu pomohol rýchly gól z hokejky Mráza, ktorý sa presadil v 24. sekunde. Oceliari” viackrát zatlačili súpera v obrannom pásme.

V 28. minúte ešte zlé striedanie prvej útočnej formácie “corgoňov” dokázal napraviť Cowley, no o tri minúty už nestačil ani brankár Nitry. Obrana domácich si zle rozdelila hráčov a osamotený Klhůfek už nezaváhal - 1:2.

V 45. minúte dal obrovskú príležitosť na zmenu skóre Réway, ktorý nebezpečným hitom v strednom pásme zostrelil Kollára a putoval pod sprchy. Päťminútová presilovka však Nitranom nevyšla a bránu Sedláčka prakticky neohrozili.

Tlak domácich v závere nebol príliš silný, no v hre bez brankára sa Nitrania predsa dočkali vyrovnania. Tvrdoňovu prihrávku si 34 sekúnd pred koncom zrazil do vlastnej brány korčuľou jeden z brániacich hráčov Košíc - 2:2.

Predĺženie ponúklo najväčšiu šancu na rozhodnutie Nitre. Presilová hra však domácim opäť nevyšla. V samostatných nájazdoch rozhodol typickým nájazdom Belluš.

HC Košice
0 : 1
(0:0, 0:1, 0:0)
HC Slovan Bratislava

Góly a asistencie: 39. O'Donnell (Ranford, Bortňák). Rozhodca: D. Konc st., Novák — Odrzovenský, Šoltés.
HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Novota — Klhůfek, Mráz, Chovan — Poirier, Réway, Lapšanský — Jenyš, Eliaš, Jokeľ — Belluš, Havrila, Frič — Vrábeľ
HC Slovan Bratislava: Parks (Noskovič) – Sersen, Ališauskas, Meszároš, Štajnoch, Brodzinski, Maier, Beňo – Šišovský, Kytnár, O'Donnell – Uram, Urbánek, Ranford – Matoušek, Bortňák, Kundrík – Jasenec, Jendek, Lepskii
59:50 dôležité Nepríjemný moment, Lapšanský zakončoval zo strany a trafil Ališauskasa do krku. Košický útočník sa na neho prišiel okamžite pozrieť, pekný športový moment.
59:20 dôležité Mohlo byť vyrovnané, Baránek triafa konštrukciu bratislavskej bránky.
59:06 dôležité Zakončovali Baránek aj Mráz. Ranu druhého menovaného musel riešiť Parks, ktorý sa presúval k opačnej žrdi. Ostaneme v pásme Slovana.
58:38 dôležité Sedláček ostáva na striedačke. Košičania to skúsia v šestici.
58:38 dôležité Oddychový čas domácich.
58:16 dôležité Mohlo byť rozhodnuté. O'Donnell sa rútil do samostatného úniku, v ktorom síce Sedláčka prekonal, ale košiciam pomohla konštrukcia ich bránky.
58:05 Sú tu posledné dve minúty riadnej hracej doby.
57:20 Košičania zakladajú útok z hĺbky vlastnej defenzívy. Sedláček sa pozrel na striedačku, ale zo svojej bránky zatiaľ vykorčuľovať nemôže.
56:57 Jendek puk posiela aspoň do stredného pásma.
56:16 Belluš využil svoje centimetre a dostal sa s pukom do útočného pásma. Tam ale nemal podporu zo strany spoluhráčov, ktorí už nemali dostatok síl.
55:02 Meszároš podržal puk na čepeli a zvolil strelu spoza obrancu. To možno nebolo pre Sedláčka nebezpečné, no Slovanu takáto hra len vyhovuje.
54:20 dôležité Chovan hľadal pred bránkou voľného Klhůfka, ani toto Košiciam nestačilo na vyrovnanie.
53:24 dôležité Oddychový čas hostí.
53:10 dôležité Tak teraz to domácim vyšlo. Všetko odštartovala Lapšanského prihrávka do ohňa, Parks na chvíľu o puku nevedel. Pomohla mu však defenzíva, ktorá posiela na zakázané uvoľnenie.
52:16 Poirier už nemal dostatok síl, navyše sa dostal medzi dvoch obrancov Slovana. Košiciam sa príliš nedarí, potrebovali by si vypracovať tlak.
51:11 Nasleduje komerčná prestávka.
50:45 Píska sa zakázané uvoľnenie v neprospech Slovana.
50:15 Lapšanského nepresná prihrávka na modrú čiaru, v tomto priestore nebol nik z domácich. Puk končí až pri Sedláčkovej bránke.
49:26 Pavlinova rana od modrej, puk zasiahol niekoho z hráčov pred bránkou Parksa. Slovanisti sa následne oslobodzujú len za cenu zakázaného uvoľnenia.
48:40 Ranford pripravil o puk Havrilu, ktorý následne odišiel striedať. Aj Bratislavčania medzičasom poslali na ľad oddýchnutých korčuliarov.
47:52 Zakázané uvoľnenie domácich. Hra sa presunie pred Sedláčka.
47:33 Poirier prenikol po pravej strane do útočného pásma, ale zaparkoval len k mantinelu. Tam ho slovanisti okamžite zdvojili, a tak bol kanadský útočník bez šance.
46:42 dôležité Chovan posunul puk na Baránka, ktorý sa krásnou kľučkou zbavil brániaceho hráča. V rozhodujúcej chvíli mu ale puk skĺzol z čepele, a tak to bolo bez zakončenia.
45:53 dôležité Slovan sa mohol dostať do dvojgólového vedenia. Bortňák dostával puk pred bránkovisko, kde narobil problémy Sedláčkovi. Košický brankár ale s ďalším úspešným zákrokom.
45:49 Mráz je na ľade, pokračujeme v hre piatich proti piatim.
44:51 Sersenova strela skončila len na zadnom mantineli. Opäť sa domáci dostávajú ďaleko od bránky Jakuba Sedláčka.
44:15 Košice sa oslobodzujú. Parks po puku nepôjde.
44:02 Meszároš je známy svojou dobrou strelou, teraz mu ale nesadla ideálne. Sedláček však hru prerušil, vhadzovať sa bude v pásme domácich.
43:37 Vylúčenie v tíme HC Košice (Bruno Mráz – 2 min., hákovanie).
43:33 Poirier puk vytlačil do stredného pásma. Na strane Košíc sa však bude vylučovať.
42:26 dôležité Brodzinski si puk prilepil o čepeľ pred Parksom, odkiaľ prenikol až na opačný koniec klziska. Tam volil strelu spoza obrancu. Sedláček o puku nevedel, ale neinkasoval.
41:59 Růžička potreboval počkať na prestriedanie svojej formácie, nemal sa kam ponáhľať.
41:04 Matoušek sa dostal do šance v pozícii pravého krídla. Na dvakrát to skúšal zakončením k bližšej žrdi, ale Sedláček uspel.
40:48 Oceliarom sa v úvode tretej tretiny absolútne nedarí. Dvakrát puk poslali len na zakázané uvoľnenie.
40:08 Okamžite po buly sa do puku oprel O'Donnell, ktorý trafil Sedláčka zrejme do hlavy. V každom prípade, buly pred košickou bránkou.
V druhej tretine bol aktívnejším celkom ten košický, no po géle Brendana O'Donnella prehráva 0:1. Budeme tak zvedaví na to, čo prinesie záverečných 20 minút riadnej hracej doby.

Tretia tretina sa začne približne o 19:47.
39:01 Začala plynúť posledná minúta druhej tretiny.
38:13 gól Slovan Bratislava dal gól!
Bratislavčania dokázali to, čo sa domácim dvakrát nepodarilo a presilovkovým gólom sa dostávajú do vedenia. BRENDAN O'DONNELL zakončoval na dvakrát, ale napokon prepálil Sedláčka. Asistencie: Brendan Ranford, Dalibor Bortňák.
38:07 Vylúčenie v tíme HC Košice (Žiga Pavlin – 2 min., držanie).
37:50 dôležité Košičania sa dostali do šance. Frič našiel Michalčina, ten Belluša. Jeho zakončenie Parksovi na moment vypadlo, v bránkovisku sa okamžite formovalo množstvo hráčov. Slovan to napokon zvládol.
36:10 Košice sa ešte dostali pred Parksa, príliš veľa tam už ale nevymysleli. Šišovský sa medzičasom vrátil na ľadovú plochu, pokračujeme v hre piatich proti piatim.
35:17 dôležité Skvelý únik Ranforda, ktorý neuveriteľne zrýchlil v strednom pásme a dostal sa do samostatného úniku. Skúšal bekhedový blafák, ale Sedláček s výborným zákrokom.
34:56 Hra je vykázaná do stredného pásma. Oba celky môžu prestriedať.
34:20 dôležité Košice hneď v úvode presilovky s veľkou šancou. Réway to posielal na teč Eliašovi, Parks puk vytesnil svojou rukavicou.
34:08 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Peter Šišovský – 2 min., podrazenie).
33:16 Mrázov prienik úspech nezožal. Hra sa v ostatných minútach mierne upokojila, obaja gólmani sú pokojní.
32:27 Postavenie mimo hry aj v podaní košického celku. Lapšanský si chcel puk stiahnuť k čiare a počkať na spoluhráčov, Slovan ho z tohto priestoru dobre vyhnal.
31:51 Sersen sa trochu hneval na svojich spoluhráčov, ktorí mu chceli puk poslať k čiare. Skončil však na opačnej strane — v strednom pásme.
30:30 dôležité Obrovská šanca O'Donnella, ktorý v strednom pásme uchmatol puk Růžičkovi. V indiviuálnom súboji bol ale na Sedláčka prikrátky.
30:10 Brodzinski to skúšal strelou od modrej čiary. Slovanisti nestihli prikorčuľovať pred Sedláčka, navyše to bolo len nepresné zakončenie.
29:27 Havrila to skúšal bez prípravy od mantinelu. Aj takéto strely môžu byť nebezpečné, Parks preto hru radšej prerušil. Nasleduje komerčná prestávka.
28:40 Ranford pokazil prihrávku na modrú čiaru, slovanistov tak posúva až k Parksovi. Bratislavčania prebrali iniciatívu na svoju stranu.
27:40 dôležité Matoušek sa dostal k puku v predbránkovom priestore. Chcel to poslať k bližšej žrdi, ale Sedláček si tam pokryl celý priestor.
26:49 O'Donnell v strednom pásme zrýchlil, proti sebe mal ale dvojicu brániacich Košičanov. Sympatická snaha bratislavského útočníka, ale bol bez šance.
25:56 dôležité Oceliari ale mohli skórovať už pri hre piatich proti piatim. Poirier si vypracoval dve šance, zaujímavá bola predovšetkým tá druhá. Bekhendom ale priestor troch žrdí tesne minul.
25:40 Meszároš je už na ľade. Košičania presilovku nevyužili.
24:56 Hostia sa opäť oslobodzujú.
24:38 dôležité Košičania sa následne vrátili pred Parksa. Réway zrýchlil v strednom pásme a dostal sa do situácie jedného proti jednému. Zakončil do konštrukcie bratislavskej svätyne.
23:46 Slovan sa okamžite oslobodzuje, puk je pred Sedláčkom.
23:38 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Andrej Meszároš – 2 min., podrazenie).
23:20 Šišovský sa snažil preniknúť do pásma popri ľavom mantineli, postranní arbitri tam avizovali tesné postavenie mimo hry. Hraničná situácia, po ktorej je hra vykázaná do stredného pásma.
22:20 dôležité Dve najnovšie košické akvizície sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému. Poirier vysunul Lapšanskému, ktorý chcel pohybom oklamať Parksa, ale trafil len do jeho lapačky.
21:52 Lapšanský sa dostal k odrazenému puku za ľavým kruhom, čo využil na okamžitú strelu príklepom. Parks nemal s týmto zakončením najmenší problém.
21:38 Frič ale ešte zachytil puk pred Parksom.
20:58 Chovan sa pošmykol v momente, keď si puk posunul medzi kruhy. Forhendom tak nezakončil, dopredu bude môcť ísť bratislavský Slovan.
20:07 Puk pre seba vybojovali v úvode Košice, rýchlo však bola hra prerušená. Vhadzovať sa teraz bude bližšie k ich obrannému pásmu.
Máme za sebou mimoriadne zaujímavú prvú tretinu zápasu medzi Košicami a Bratislavou. Zápas sa síce rozbiehal pomalšie, no napokon priniesol množstvo šancí na oboch stranách. Zatiaľ hráme bez gólov.

Druhá tretina sa začne približne o 18:52.
19:02 Pavlinovo zakončenie Slovan tečoval do siete. Vhadzovať sa bude pred Parksom, máme tu poslednú minútu prvej tretiny.
18:30 Začali plynúť posledné dve minúty prvej tretiny. Chovan potreboval striedať, puk preto len posunul do hĺbky košickej defenzívy.
17:30 Od čiary zakončoval aj Sersen. To už bolo zaujímavejšie, ale aj Sedláček bol pozorný.
16:25 Hra sa presunula na opačný koniec klziska, kde to od modrej čiary skúsil Pavlin. Parks nemal veľa práce, hru bez problémov prerušil.
15:44 Puk bol na niekoľko sekúnd zašliapnutý v rohu, hra sa neprerušovala.
14:40 dôležité Na opačnej strane veľká šanca aj pre Friča, ktorý mohol využiť svoj individuálny prienik, ale v predbránkovom priestore neuspel.
14:06 dôležité Slovan si robí z košickej defenzívy trhací kalendár. Ranford našiel na pravom krídle voľného Ališauskasa, ktorý sa individuálne presunul pred Sedláčka. Blafák mu nevyšiel a bránku minul.
13:20 Nasleduje komerčná prestávka.
12:57 dôležité Belasí sa mohli dostať do vedenia. O'Donnell vystrelil a dokorčuľoval si aj vypadnutý puk. Následne ho zaviezol pred Sedláčka, ale ponad ležiaceho brankára nezakončil.
12:25 Košičania si absolútne nerozumeli. Prihrávka smerovala k mantinelu, no to domáci nečakali. Zbytočné zakázané uvoľnenie.
11:16 Maier pomasíroval pred Parksom Poiriera, ten ostal v súboji pasívny. Takýchto situácií dnes bude zrejme viacero, zatiaľ dôvod na vylúčenie nie je.
10:58 Urbánek si sťahoval puk na forhend, už bol ale v postavení mimo hry. Nasledovať bude vhadzovanie v strednom pásme.
10:04 dôležité Hra nám naberá na obrátkach, O'Donnell bol v šanci pred Sedláčkom, ale na košického gólmana bol prikrátky.
09:37 dôležité Veľká šanca aj pre Košičanov. Po nahodení od modrej čiary tečoval puk Klhůfek, po jeho dotyku sa musel Parks hodiť. Napokon ale hodil situáciu aj na ľade.
09:11 Hostia len so zakázaným uvoľnením. Hra sa bude sťahovať pred Parksa.
08:20 dôležité Obrovská šanca Slovana! Na ľavom krídle sa teraz uvoľnil Maier, ktorý si ešte vylepšil streleckú pozíciu. Sedláček jeho zakončenie vytesnil, puk napokon musela z košického bránkoviska upratať domáca defenzíva.
07:50 Nasleduje komerčná prestávka.
06:48 Ališauskas to skúšal z uhla, proti Sedláčkovi neuspel.
05:57 Belluš si v súboji jedného proti jednému posunul puk pod korčuľu a vylepšil si streleckú pozíciu. Následný krátky švih skončil na zadnom mantineli.
05:24 Slovan to vymyslel dobre, keď puk posunul na modrú čiaru Brodzinskemu. Ten to skúsil rýchlym príklepom, presúvajúci sa Sedláček uspel.
04:27 Deyl si vymenil puk so Slovákom, druhý menovaný chcel využiť množstvo tiel pred Parksom. Napokon zakončenie nik netečoval, gólman Slovana puk sklepol betónmi.
03:26 Neuspel ani Novota, aj košický obranca zakončoval nepresne.
02:37 Meszárošov príklep od modrej čiary, no veľa vody nenamútil. Sedláček mal výhľad odkrytý a napokon nemusel ani zakročiť.
01:55 Ranfordov pokus zo strany bol zblokovaný. Buly v košickom obrannom pásme.
01:20 Kundríkov prienik po pravej strane toho veľa neriešil. Jeho spoluhráči totiž odišli striedať, preto to bolo bez zakončenia na Sedláčkovu bránku.
00:16 Ako prví sa k puku dostali košickí oceliari, ktorí sa zo stredného pásma chceli presunúť pred Parksa. Práve gólman Slovana ale puk zastavil a posunul svojim spoluhráčom.

Rozhodca: D. Konc st., Novák — Odrzovenský, Šoltés.
Hokejová Tipos extraliga má na svojom programe zápasy 33. kola, no a v rámci nich nás čaká aj súboj dvoch odvekých rivalov. HC Košice v ňom na domácom ľade vyzve HC Slovan Bratislava.

HC Košice vstúpi do zápasu z pozície outsidera, keď mu v tabuľke patrí až siedme miesto. Oceliari by sa pritom nepochybne radi posunuli vyššie, veď priamu účasť v play-off zaručuje maximálne šiesta priečka. Východniari na ňu v súčasnosti strácajú šesť bodov, pričom sami ich na svojom konte majú 48. Súperom doposiaľ nastrieľali 92 gólov, pričom ich brankári lovili zo svojej siete 78 pukov. Tím z východu republiky bude chcieť nepochybne odčiniť poslednú prehru z domáceho klziska, keď podľahol Trenčínu a nestrelil mu ani jeden gól.

Posledné tri odohrané zápasy Košíc:
HK Nitra — HC Košice 2:3 sn
HC Košice — Dukla Trenčín 0:3
MH 32 Liptovský Mikuláš — HC Košice 3:4

HC Slovan Bratislava je na tom v súčasnosti o poznanie lepšie, tím z hlavného mesta Slovenskej republiky sa totiž bije o líderskú pozíciu v tabuľke. Momentálne sú síce Bratislavčania „až“ tretí, no na vedúci Zvolen strácajú len tri body. Isté je, že aj v prípade neúspechu na košickom ľade sa Bratislava v tabuľke nižšie neposunie. Pred štvrtou Nitrou si totiž drží štvorbodový náskok. Slovan sa môže pochváliť zaujímavým „okrúhlym“ skóre — nastrieľal totiž rovných 100 gólov, pričom sám ich inkasoval 70.