HC Košice Dukla Trenčín ONLINE Tipos extraliga 2021 dnes

15. 1. 2021 |

HC Košice, Dukla Trenčín, online prenos, Tipos extraliga, 2021, dnes, hokej, live. HC Košice dnes doma privítajú hráčov Dukla Trenčín. Ako súboj bude prebeihať môžete sledovať ONLINE od 18:00 hod.

Hráči HC Košice počas zápasu Tipos extraligy. FOTO TASR.

HC Košice, Dukla Trenčín, online prenos, Tipos extraliga, 2021, dnes, hokej, live. HC Košice dnes doma privítajú hráčov Dukla Trenčín. Domáci budú chcieť nadviazať na vydreté víťazstvo v Liptovskom Mikuláši, ktorý porazili po nájazdoch 4:3.

V úvode zápasu si ani jeden tím nedokázal vypracovať výraznejšiu príležitosť a strelecké pokusy mali iba propagačný charakter. V 9. minúte však putoval na trestnú lavicu hosťujúci Pospíšil, ktorý si za vrazenie na mantinel vyslúžil aj osobný trest. Domáci presilovku využili, keď Valtolovu strelu dorazil Michalík.

Košice v druhom dejstve hýrili aktivitou, ale nevyužili dve presilovky. V 29. minúte síce Klhůfek prekonal brankára Kaarlehta, ale jeho gól rozhodcovia neuznali. Domáci mali problém s disciplínou, Kaarlehteho zdržovanie hry ešte Košičania nepotrestali, ale vylúčenie Baču už áno.

V 32. minúte Reway tečoval strelu Chovana od modrej čiary a vyrovnal. Košiciam stačilo tridsať sekúnd a dostali sa do vedenia, keď sa presadil Belluš. Radosť im dlho netrvala, v 36. minúte putoval na trestnú lavicu Baránek a Mikuláš udrel. McShane vybojoval puk, ideálne prihral Tulliovi a ten bez ťažkostí vyrovnal.

Ani Liptákom netrvalo dlho a opäť naklonili misky váh na svoju stranu, v 38. minúte skóroval Petran.

"Oceliaom" sa podarilo opäť vyrovnať v 46. minúte. A opäť potrestali vylúčenie domáceho hráča. Na konci ukážkovej kombinácie bol Mráz - 3:3. Pätnásť sekúnd pred klaksónom dostal Klhůfek opäť puk do bránky, ale aj druhýkrát mal posledné slovo videorozhodca, ktorý jeho zásah anuloval.

V predĺžení bol blízko k rozhodnutiu McShane, ktorý sa dostal do úniku, ale v koncovke nepochodil. V nájazdoch mali viac šťastia Košičania, keď jediným úspešným exekútorom bol Chovan.

HC Košice
0 : 3
(0:0, 0:1, 0:2)
Dukla Trenčín

Góly a asistencie: 33. Paukovček (Ackered, Okuliar), 50. Bezúch (Starosta, Urban), 58. Okuliar (Valach, Ackered). Rozhodca: Stano, Orolin — Jedlička, Gegáň (všetci SVK).
HC Košice: Sedláček (Riečický) — Baránek, Pavlin, Růžička, Michalčin, Deyl, Slovák, Cibák — Klhůfek, Vrábeľ, Jenyš — Chovan, Mráz, Réway — Jokeľ, Eliaš, Belluš — Krasničan, Havrila, Milý — Frič
Dukla Trenčín: Lacouvee (Valent) — Ackered, Lemcke, Starosta, E. Švec, Ilenčík, Rajnoha, Kukuča, Urban — Hecl, Paukovček, Bezúch — Okuliar, Rehuš, Kettunen — Valach, Reddick, Berisha — Sádecký, Sojčík, Chromiak
59:26 Oceliari by radi skórovali aspoň raz, no trenčianska defenzíva ostáva pozorná. Lacouvee si udrží zaslúžený čistý štít.
58:04 Už sú tu posledné dve minúty riadnej hracej doby. Niet pochýb o tom, že pôjde aj o posledné dve minúty samotného zápasu.
57:10 gól Trenčín dal gól!
No a je definitívne rozhodnuté. Pavlin zacúval do košického bránkoviska, no veľa tam toho urobiť nemohol. Na 0:3 upravuje OLIVER OKULIAR. Asistencie: Marek Valach, Carl Ackered.
57:01 Okuliar je už na ľade, Košičania sú naďalej bez brankára.
56:16 dôležité Pavlinova rana, ani toto si cestu do trenčianskej siete nenašlo.
55:48 dôležité Košičania si vypracovali veľký tlak, viackrát to padlo priamo pred bránkovisko Lacouveeho. Trenčania sa v tejto chvíli oslobodzujú.
55:10 dôležité Košičania hrajú bez brankára. Šiesti proti štyrom.
54:45 dôležité Oddychový čas domácich.
54:45 Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).
53:56 Nasleduje komerčná prestávka.
53:37 Havrila stratil puk. Trenčín zbiera cenné sekundy pri Sedláčkovi.
53:00 Milý zapracoval pri mantineli, kde vybojoval puk pre svoj celok. Košičania si ale potrebujú vypracovať tlak, zatiaľ sa im to vôbec nedarí.
51:52 Deyl tesne minul bránku, puk končí v strednom pásme. Oba celky budú striedať počas hry.
51:27 dôležité Bezúch chyboval za Lacouveem, ktorý sa musel presunúť k pravej žrdi. Napokon to stihol, Košičania ponúknutú šancu nevyužili.
50:20 Chovan nemal komu prihrávať, puk posunul len do strany. Tam sa k nemu dostali Trenčania, ktorí hru upokojili. Napokon, nemajú sa kam ponáhľať.
49:33 Vylúčenie v tíme HC Košice (Marek Baránek – 2 min., nedovolené bránenie).
49:22 Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Oliver Okuliar – 2 min., faul kolenom).
49:10 gól Trenčín dal gól!
Košičania absolútne podcenili túto situáciu, po ktorej zvyšuje JURAJ BEZÚCH vedenie Trenčína na 2:0. Bezúch prenikol zo stredného pásma až do toho útočného a prepálil Sedláčka. Asistencie: Tomáš Starosta, Ján Urban.
48:24 Sádecký sa natlačil medzi dvoch hráčov, kde stratil stabilitu. Napriek tomu ale prinútil Sedláčka ukryť puk v lapačke.
47:38 Reddick zacúval pred Lacouveeho. Trenčania sa zatiaľ výborne bránia, Košice sa potrebujú dostať do tlaku, ale nedarí sa im to.
46:59 Košičanov zastavilo postavenie mimo hry. Nasleduje komerčná prestávka.
46:25 Nepresná strela hostí, ktorí sa následne k puku dostali pri mantineli. Odtiaľ sa nevymanili.
45:48 Deyl trafil Chromiaka, následne sa hra preniesla pred Sedláčka. Aj tam sa stretli títo dvaja hráči, v tomto prípade bol úspešnejší košický obranca.
44:37 Starosta to vrátil na spoluhráčov pred Lacouveeho. Oba celky budú striedať.
43:45 dôležité Veľká šanca pre Okuliara, ktorý korčuľoval medzi kruhy. Do strely mu v poslednej chvíli vložil čepeľ Baránek, Sedláček si mohol vydýchnuť.
43:08 Zákrok aj na strane Sedláčka.
42:41 Baránek prenikol do pásma z ľavej strany, kde zbytočne nečakal a nahodil to od mantinelu. Lacouvee hru prerušil, vhadzovať sa bude pred jeho bránkou.
42:03 Reddick zaviezol puk do pásma, kde ho posúval medzi kruhy. Košičania ale zapracovali pred Sedláčkom a znemožnili súperovi vystreliť.
41:03 Bezúch skúšal vystreliť a neurobil to vôbec zle. Sedláček bol v plnej permanencii, ale Bezúchov príklep sa obtrel o vonkajšiu sieť košickej bránky.
40:16 Tretia tretina sa práve začala. Trenčín stále vedie o jeden gól, nepochybne bude chcieť tento fakt udržať až do konca.
Na konci je aj druhá tretina zápasu. Videli sme počas nej jeden gól, ktorý strelil Paukovček. Dukla tak po 40 minútach vedie na košickom ľade 1:0.

Tretia tretina sa začne približne o 19:48.
39:36 dôležité Réway bol v stopercentnej šanci, v predbránkovom priestore ešte naznačil strelu, následne ale neposlal puk za Lacouveeho.
39:13 Opäť sa Košice dostávajú ďaleko od Lacouveeho. Nezvládnutá dvojnásobná presilovka.
38:52 Réway spoza bránky na úroveň kruhov. Tam si nakorčuľoval Pavlin, ktorý to skúsil tvrdou ranou, ale len do hrude Lacouveeho.
38:37 Puk opúšťa košické útočné pásmo, prepadáva do toho stredného.
38:00 Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Justin Lemcke – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).
38:00 Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Justin Lemcke – 2 min., krosček).
37:40 Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Carl Ackered – 2 min., krosček).
37:20 Puk bol zašliapnutý pred košickou striedačkou. Rozhodcovská štvorica sa napokon rozhodla hru prerušiť.
36:48 Okuliarove dve sťahovačky, po ktorých sa Trenčania usadili pred Sedláčkom. Ten bol však v tejto chvíli bez práce.
35:56 Oba celky chceli striedať, Belluš preto puk zaviezol do obranného pásma. Medzičasom začala plynúť posledná päťminútovka druhej tretiny.
34:55 Sekundy teraz plynú pomerne rýchlo, na ľade sa ale nedeje nič zaujímavé.
33:23 Obe mužstvá hrajú v plnom počte.
33:10 dôležité Veľká šanca Okuliara, ktorý si nakorčuľoval pred Sedláčka. Košický gólman mu ale vystavil parádnu stopku, krásny hokejový moment.
33:02 Jokeľ hral aktívne za Lacouveeho bránkou. Pokračuje presilovka Dukly piatich proti štyrom.
32:32 gól Trenčín dal gól!
Trenčania ale skórovali z prvého závaru. Prvá strela Sedláčkovi vypadla, čo využil dôrazný LUKÁŠ PAUKOVČEK a puk doklepol do košickej siete. Asistencie: Carl Ackered, Oliver Okuliar.
32:20 Dukla je usadená pred Sedláčkom, zatiaľ je to bez striel.
31:20 Vylúčenie v tíme HC Košice (Tomáš Slovák – 2 min., Nečakané napadnutie + 10 min. osobný trest, nešportové správanie).
31:07 Vylúčenie v tíme HC Košice (Filip Vrábeľ – 2 min., podrazenie).
30:47 Píska sa zakázané uvoľnenie v neprospech Trenčína.
29:48 Pavlin posunul puk do stredného pásma, odkiaľ sa Košice dostali pred Lacouveeho. Až teraz sa prerušuje.
29:28 Eliaš sa snažil vypracovať si priestor na ľavej strane, ale cez trenčiansku defenzívu sa nedostal. Na opačnej strane neúspešný prienik Kettunena.
28:20 Pri puku je Sádecký. Ani teraz sa neprerušuje.
27:57 Veľmi dlho hráme bez prerušenia. Puk viackrát preletel zo strany na stranu, ani jeden z celkov to ale nevyužil. Domáci síce boli v šanci, ale Lacouvee si dal pozor.
26:49 Belluš len nahodil do pásma. Košice budú striedať.
25:20 dôležité Okuliar mohol konečne otvoriť skóre. Prihrávku dostával do predbránkového priestoru, zakončovať mohol k bližšej žrdi. Sedláček ho vychytal. Nasleduje komerčná prestávka.
24:49 Rajnoha dostával puk na modrú, ale vôbec nie ideálny. Aj preto Trenčínu prepadol až do stredného pásma. Hostia budú musieť vykorčuľovať.
23:55 Trenčanov zastavilo postavenie mimo hry.
23:02 Reddick pokúšal šťastie nahodením z hranice stredného pásma. Sedláček puk vyrážačkou posunul na čepele svojich spoluhráčov. Dopredu pôjdu Košice.
22:40 Celky chcú prestriedať, hrá sa v strednom pásme.
21:42 dôležité Výborný zákrok hosťujúceho brankára, ktorý vychytal Jenyša. Ďalšia stopercentná šanca ostala nevyužitá, už by to chcelo gól na jednej či druhej strane.
21:06 dôležité Lacouvee sa obzeral, nevedel, kde je puk. Po Réwayovej prihrávke sa ho do siete snažil poslať Chovan, ale bránku minul.
20:30 Sádecký je na ľade, v úvode druhej tretiny to už Košice v dvojnásobnej presilovke nestihli.
Skončila sa mimoriadne zaujímavá prvá tretina zápasu medzi Košicami a Trenčínom, ktorý priniesol množstvo šancí na jednej i druhej strane. Gól sme ale zatiaľ nevideli.

Druhá tretina sa začne približne o 19:56.
19:50 dôležité Obrovská šanca Chovana, ktorý míňa trenčiansku bránku.
18:57 Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Tomáš Starosta – 2 min., sekanie).
18:42 Dukla sa oslobodzuje, puk posiela aspoň do stredného pásma.
18:23 Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Boris Sádecký – 2 min., podrazenie).
17:30 Košičania to skúšali spoze bránky nahodiť pred Lacouveeho, chýbali im tam ale hráči.
16:53 dôležité Berisha zakončoval z ľavej strany, stačilo mu už len presne namieriť. To sa mu nepodarilo, dunel zadný mantinel.
16:12 Chovan sa snažil vysunúť Mráza a nemyslel to vôbec zle, ale Mrázovi chýbal krok navyše. Výborná obranná práca trenčianskej Dukly, Lacouvee bol bez práce.
15:06 Belluš si obhodil prvého hráča, druhého už nie. Pri mantineli ale zabojoval a puk ešte vybojoval pre Eliaša, ktorý ho stratil.
14:32 Sojčíkovi nevyšla krížna prihrávka podľa predstáv a smerovala len do postavenia mimo hry. Nasleduje komerčná prestávka.
13:32 dôležité Košičania sa mohli dostať do vedenia. Lacouvee puk len vyrážal pred seba, kam si nakorčuľoval Milý. Ten volil krátky švih, ale trenčiansku bránku minul.
12:26 Bezúch vystrelil tvrdo, čo nevydržala ani jeho hokejka. Sedláček mal ale výhľad voľný a rukavicou puk bez problémov vytesnil na spoluhráčov.
12:04 Ackered je na ľade, pokračujeme v hre piatich proti piatim.
11:44 Od modrej to skúšal príklepom Pavlin, zrejme to ešte malo ísť na teč. Rana ale bola nepresná, Trenčania sa opäť oslobodzujú.
11:10 Domácim sa v tejto presilovke nedarí, puk je opäť pri ich bránke.
10:53 Puk hľadal Jenyša, Lacouvee musel hru prerušiť.
10:22 Sádecký to urobil famózne, vo vlastnom pásme vykreslil viacero oblúkov a napokon presťahoval hru sám až pred Sedláčka. Cenné sekundy pre Duklu.
10:04 Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Carl Ackered – 2 min., hákovanie).
09:18 Eliaš sa dostal k puku v útočnom pásme, ale bol tam sám. Navyše, pri mantineli si neobhodil ani brániaceho Trenčana, a tak bolo po šanci.
08:20 Košičania sú už piati. Nasleduje komerčná prestávka.
07:27 dôležité Ďalšia obrovská šanca Hecla, pripomínala tú predošlú. Hecl stál opäť sám pred Sedláčkom, ani v tomto prípade ale puk za jeho chrbát nepretlačil.
06:10 Vylúčenie v tíme HC Košice (David Růžička – osobný trest do konca zápasu, napádanie rozhodcov).
06:10 Vylúčenie v tíme HC Košice (David Růžička – 2 min., držanie).
06:10 dôležité Růžička si chcel niečo vysvetliť s Rehušom, k ľadu ale poslal postranného arbitra. Zdá sa, že v dnešnom zápase skončí veľmi rýchlo.
05:57 Po Okuliarovom priťuknutí priletel puk z vnútornej strany pravého kruhu, odkiaľ smeroval okamžite na Sedláčkovu bránku. Domáci gólman hru prerušil.
05:10 dôležité Ešte väčšia šanca ale pre Hecla. Stál bezprostredne pred Jakubom Sedláčkom, no Duklu do vedenia neposlal.
04:36 dôležité Veľká chyba Bezúcha, po ktorej šli do šance Košičania. Trenčiansky útočník poslal puk do stredného pásma, kde si ho prevzal Klhůfek. Ten ešte hľadal Mráza, ale Košiciam to na gól nestačilo.
04:23 Vylúčenie v tíme HC Košice (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).
03:53 Veľmi aktívne hrá v okolí svojej bránky Lacouvee, zatiaľ bez náznaku akýchkoľvek problémov.
03:06 Košičania si vypracovali v útočnej tretine menší tlak, veľký podiel mal na tom Jenyš. Práve on sa snažil zakončiť od modrej čiary, ale Lacouveeho bránku netrafil.
02:27 Chromiak sa dostal poľahky zo stredného pásma do toho útočného. Puk mal však na bekhende, navyše, bol rýchlo zdvojený. Bolo to tak bez strely na bránku.
01:20 Reddick sa smerom dopredu neponáhľal, puk radšej zatiahol do stredného pásma a počkal tam na dostriedanie svojej formácie.
00:57 Lacouvee pristavil puk za svojou bránkou spoluhráčom, dopredu tak šla Dukla. Od mantinelu sa Trenčania tentokrát neodpútali.
00:24 Úvodné buly vyznelo lepšie v prospech Košičanov. Tí sa s pukom presunuli do útočnej tretiny, kde to skúšali aj rýchlou strelou od modrej. Tam však boli domáci príliš aktívni, hra je vykázaná do stredného pásma.

Rozhodca: Stano, Orolin — Jedlička, Gegáň (všetci SVK).
Vážení športoví priatelia, vítam vás pri sledovaní priameho prenosu z 31. kola Tipos extraligy, v rámci ktorého nás čaká slovenské hokejové El Clásico — zápas medzi Košicami a Trenčínom.

HC Košice je na tom v súčasnej fáze tak, ako sa pred sezónou očakávalo. Oceliari striedajú výhry s prehrami, čo im stačí na priebežné siedme miesto. Pochopiteľne, východniari by sa nepochybne rade posunuli aspoň na šiestu priečku, ktorá by im zaručovala miesto v play-off. Na tú ale Košice strácajú jeden bod, pričom na svojom konte ich majú 46. Zverenci trénera Šťastného sa tešia z priaznivého skóre v pomere 89:73 gólov.

Posledné tri zápasy Košíc:
MHK 32 Liptovský Mikuláš — HC Košice 3:4 sn
HC Košice — HKM Zvolen 4:5 sn
HC Košice — HK Poprad 4:0

Dukla Trenčín je na tom v porovnaní so svojím hostiteľom veľmi podobne, koniec-koncom, je tabuľkovým susedom Košíc. Trenčanom tak patrí priebežné ôsme miesto tabuľky a isté je, že ak by aj východniarov zdolali v riadnej hracej dobe, na postup smerom nahor im to stačiť nebude. Dukla má totiž momentálne štvorbodovú stratu. Trenčín však ani neklesne, veď pred Novými Zámkami si drží bezpečný šesťbodový náskok. Žlto-červení disponujú priebežným skóre v pomere 97 strelených k 81 inkasovaným gólom.