HC 07 Detva HK Poprad ONLINE dnes play-off Tipos extraliga

4. 4. 2021 |

HC 07 Detva dnes doma privíta HK Poprad. Sledujte ONLINE prenos zo štvrťfinále play-off od 18:00 hod.

Marek Zagrapan (HK Poprad), vľavo brankár Roman Petrík a vpravo Daniel Gachulinec (obaja Detva). FOTO: TASR.

Detva musí dnes doma zabrať, pretože prehráva v sérii už 0:2. Naposledy podľahla HK Poprad 3:4.  Už po piatich sekundách hry sa na trestnú lavicu porúčal hosťujúci Čacho. Po jeho návrate do hry útočník Detvy vystihol nedôraznú rozohrávku domáceho brankára Tomáša Vošvrdu a poľahky poslal hostí do vedenia - 0:1.

Popradčania sa na ľade dlho nastali. V 15. minúte sa likvidačným faulom na Svitanu prezentoval obranca Detvy Jendroľ. Za zákrok ho rozhodcovia poslali predčasne pod sprchy.

HC 07 Detva HK Poprad ONLINE dnes play-off Tipos extraliga LIVE

Dlhú päťminútovú presilovku Popradu síce skrátil Dalhuisen, ale po jeho návrate na ľad sa "kamzíci" usadili v útočnom pásme. Vyrovnanie prišlo na začiatku 19. minúty z hokejky Skokana, ktorý najprv tečoval Haščákovu strelu a následne dorazil poskakujúci puk za bránkovú čiaru.

V druhej tretine pokračoval zápas ako na hojdačke. V 28. minúte šli počas presilovky do vedenia "kamzíci" zásluhou fínskeho legionára Taviho. Detva odpovedala rovnako v početnej výhode, keď sa exportnou strelou pod hornú žrď trafil Charboneau. V 35. minúte sa opäť menilo skóre.

Do jednogólového trháku šli hostia. Jakub Žilka sa pohral s obranou Popradu a umiestnenou strelou švihom vyhnal z bránky Vošvrdu, ktorého nahradil Hamerlík. O minútu po striedaní brankárov vyrovnal delovkou od modrej čiary Višnevskij - 3:3.

V 38. minúte "kamzíci" trestali Kingove zdržiavanie hry. Po peknej kombinácia sa presadil Skokan - 4:3. Počas tretej tretiny Poprad vyčkával na to, čo vymyslí súper. Ten takmer vyrovnal po Hamerlíkovej chybe, ktorý sa snažil rýchlo rozohrať. Cox ale iba opečiatkoval konštrukciu popradskej bránky.

Na opačnej strane sa v 52. minúte dostal do blafáku Skokan, ten mu ale nevyšiel podľa predstáv. Detva sa síce tlačila do útoku, ale do vyložených šancí sa nedostávala. Tréner hostí si vzal v závere oddychový čas, Detva skúsila i hru bez brankára.

Necelú minútu pred koncom riadnej hracej doby vznikla pred Hamerlíkom neprehľadná situácia. Rozhodcovia následne situáciu konzultovali na videu, ktoré vyrovnanie Detvy nepotvrdilo. Oddychový čas si sedem sekúnd pred koncom vzala aj domáca lavička.

S klaksónom poslal puk do opustenej bránky Detvy poslal Skokan, ale ten napokon pre uplynutie hracieho času neplatil. Poprad po dvoch domácich štvrťfinálových stretnutiach vedie nad Detvou 2:0 na zápasy.

HC 07 WPC Koliba Detva
1 : 2
(0:2, 1:0, 0:0)
HK Poprad

Góly a asistencie: 39. Klíma (Rymsha, Cox) – 20. Haščák (Drgoň, Livingston), 20. Mashinter (Dalhuisen, Zagrapan). Rozhodca: Lokšík, Tvrdoň – Gegáň, Vyšný.
HC 07 WPC Koliba Detva: Lazušin (Petrík) – Rais, King, Rymsha, Gachulinec, Lalík, F. Fekiač, Jendroľ, Turan – Cox, Čacho, Charbonneau – Askarov, Downing, Sýkora – Žilka, Magdolen, Ľupták – Ščurko, V. Fekiač, Klíma
HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Drgoň, Brejčák, Višnevskij, Dalhuisen, Ulrych, Hudec, Kramár – Matúš Paločko, Skokan, Haščák – Tavi, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Handlovský – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš
38:06 gól Detva dala gól!
Detvianski hokejisti využívajú skrátenú presilovku a Vošvrda po prvý raz v zápase inkasuje. Rymsha to skúsil nahadzovať od modrej čiary na bránu, pred ktorou bol TOMÁŠ KLÍMA a ten jemným tečom zaskočil popradského brankára.
Asistencie: River Rymsha, Trevor Cox.
19:36 gól Poprad dal gól!
Kamzíci využívajú aj presilovku o jedného hráča a prekonávajú Lazušina po druhýkrát. Dalhuisen dostal puk na modrú čiaru, BRANDON MASHINTER stál medzi kruhmi a úspešne tečoval puk do brány.
Asistencie: Mike Dalhuisen, Marek Zagrapan.
19:14 gól Poprad dal gól!
Presilovú hru o dvoch hráčov Popradčania využívajú. Presilovka nezačala veľmi dobre, Poprad však opätovne získal pásmo. Turan nevyhodil úspešne puk, Drgoň ho posunul medzi kruhy MARCELOVI HAŠČÁKOVI, ktorý presne zamieril a predviedol svoju streleckú parketu.
Asistencie: Adam Drgoň, James Livingston.