HC 07 Detva HK Poprad ONLINE dnes play-off Tipos extraliga

4. 4. 2021 |

HC 07 Detva dnes doma privíta HK Poprad. Sledujte ONLINE prenos zo štvrťfinále play-off od 18:00 hod.

Marek Zagrapan (HK Poprad), vľavo brankár Roman Petrík a vpravo Daniel Gachulinec (obaja Detva). FOTO: TASR.

Detva musí dnes doma zabrať, pretože prehráva v sérii už 0:2. Naposledy podľahla HK Poprad 3:4.  Už po piatich sekundách hry sa na trestnú lavicu porúčal hosťujúci Čacho. Po jeho návrate do hry útočník Detvy vystihol nedôraznú rozohrávku domáceho brankára Tomáša Vošvrdu a poľahky poslal hostí do vedenia - 0:1.

Popradčania sa na ľade dlho nastali. V 15. minúte sa likvidačným faulom na Svitanu prezentoval obranca Detvy Jendroľ. Za zákrok ho rozhodcovia poslali predčasne pod sprchy.

HC 07 Detva HK Poprad ONLINE dnes play-off Tipos extraliga LIVE

Dlhú päťminútovú presilovku Popradu síce skrátil Dalhuisen, ale po jeho návrate na ľad sa "kamzíci" usadili v útočnom pásme. Vyrovnanie prišlo na začiatku 19. minúty z hokejky Skokana, ktorý najprv tečoval Haščákovu strelu a následne dorazil poskakujúci puk za bránkovú čiaru.

V druhej tretine pokračoval zápas ako na hojdačke. V 28. minúte šli počas presilovky do vedenia "kamzíci" zásluhou fínskeho legionára Taviho. Detva odpovedala rovnako v početnej výhode, keď sa exportnou strelou pod hornú žrď trafil Charboneau. V 35. minúte sa opäť menilo skóre.

Do jednogólového trháku šli hostia. Jakub Žilka sa pohral s obranou Popradu a umiestnenou strelou švihom vyhnal z bránky Vošvrdu, ktorého nahradil Hamerlík. O minútu po striedaní brankárov vyrovnal delovkou od modrej čiary Višnevskij - 3:3.

V 38. minúte "kamzíci" trestali Kingove zdržiavanie hry. Po peknej kombinácia sa presadil Skokan - 4:3. Počas tretej tretiny Poprad vyčkával na to, čo vymyslí súper. Ten takmer vyrovnal po Hamerlíkovej chybe, ktorý sa snažil rýchlo rozohrať. Cox ale iba opečiatkoval konštrukciu popradskej bránky.

Na opačnej strane sa v 52. minúte dostal do blafáku Skokan, ten mu ale nevyšiel podľa predstáv. Detva sa síce tlačila do útoku, ale do vyložených šancí sa nedostávala. Tréner hostí si vzal v závere oddychový čas, Detva skúsila i hru bez brankára.

Necelú minútu pred koncom riadnej hracej doby vznikla pred Hamerlíkom neprehľadná situácia. Rozhodcovia následne situáciu konzultovali na videu, ktoré vyrovnanie Detvy nepotvrdilo. Oddychový čas si sedem sekúnd pred koncom vzala aj domáca lavička.

S klaksónom poslal puk do opustenej bránky Detvy poslal Skokan, ale ten napokon pre uplynutie hracieho času neplatil. Poprad po dvoch domácich štvrťfinálových stretnutiach vedie nad Detvou 2:0 na zápasy.

HC 07 WPC Koliba Detva
1 : 2
(0:2, 1:0, 0:0)
HK Poprad

Góly a asistencie: 39. Klíma (Rymsha, Cox) – 20. Haščák (Drgoň, Livingston), 20. Mashinter (Dalhuisen, Zagrapan). Rozhodca: Lokšík, Tvrdoň – Gegáň, Vyšný.
HC 07 WPC Koliba Detva: Lazušin (Petrík) – Rais, King, Rymsha, Gachulinec, Lalík, F. Fekiač, Jendroľ, Turan – Cox, Čacho, Charbonneau – Askarov, Downing, Sýkora – Žilka, Magdolen, Ľupták – Ščurko, V. Fekiač, Klíma
HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Drgoň, Brejčák, Višnevskij, Dalhuisen, Ulrych, Hudec, Kramár – Matúš Paločko, Skokan, Haščák – Tavi, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Handlovský – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš
Veľmi dramatická tretia tretina gól nepriniesla. Poprad udržal jednogólové vedenie. Všetky tri góly v tomto zápase padli v presilovkách, kamzíci zvíťazili vďaka dvom gólom v závere prvej tretiny. Poprad teda po treťom víťazstve v sérii bude mať zajtra v Detve postupový mečbal.
časová značka Koniec zápasu.
59:56 Skokan dostáva dve minúty za krosček, Haščák 10 za zhodenie rukavíc a Čacho 2 minúty za hrubosť.
59:56 Odohrali sa tam aj ešte ďalšie strkanice, budú sa rozdeľovať tresty, kapitáni oboch tímov sú už pri rozhodcoch.
59:56 V rohu klziska sa znovu bojovalo o puk, Haščák už vyzýval do pästného súboja Čacha, no Dalhuisen ho odtiahol veľmi rýchlo.
59:44 Haščák to skúšal vyhodením puku cez celé klzisko, bránu netrafil, je to zakázané uvoľnenie.
59:34 Vhadzovanie pred Vošvrdom, Detva so šesticou korčuliarov proti piatim Popradčanom.
59:34 dôležité Oddychový čas si berie tréner Detvy Ernest Bokroš.
59:34 Detva získala pásmo, tečovaná strela od modrej čiary z hokejky Gachulinca mierila na ochrannú sieť.
59:19 Dalhuisen bezpečne vyhadzuje, Detvania sa zatiaľ nevedia poriadne usadiť v pásme.
59:06 dôležité Detvania už hrajú v šestici, Lazušin je na striedačke.
58:42 Puk je v rohu klziska, sú tam dvaja hráči Popradu a dvaja Detvy, bojuje sa, sekundy ubiehajú.
58:18 King pálil z pravého kruhu, Vošvrda vyrážal pred seba, no hostia upratali rýchlo preč.
57:58 Charbonneau sa snažil vymyslieť prihrávku na Coxa, no Detvanom to teraz nevyšlo a Dalhuisen bezpečne vyhodil.
57:34 Dve minúty a 26 sekúnd pred koncom tretej tretiny si to Popradčania opäť komplikujú a sú vylúčení. Michael Vandas dostáva dve minúty za podrazenie.
56:55 Matej Paločko s Mashinterom vyrazili do prečíslenia v závere oslabenia, chcel to Paločko dávať pred bránku Mashinterovi, no bola to príliš prudká a dlhá prihrávka.
56:26 Rymsha s Gachulincom si nerozumeli a Skokan oslobodil vyhodením puku svoj tím.
56:05 Strelou spoza ľavého kruhu to skúšal Cox, svojím zakončením však priestor bránky netrafil.
55:26 Mashinter vybojoval puk pri mantineli v rohu klziska a bezpečne ho vyhodil preč cez všetky čiary.
54:53 Popradská presilovka sa skončila a hrať ju budú Detvania. Hráčska lavica Popradu dostáva trest za príliš veľa hráčov na ľade.
54:41 Detvanom sa podarilo po nepresnej strele Dalhuisena vyhodiť puk preč z obranného pásma.
54:18 Marcel Haščák dostal puk na ľavý kruh, namieril a skúsil to strelou švihom, no Lazušin pohotovo vytiahol svoju lapačku.
53:52 Preisinger znovu pálil, teraz mu však strela nesadla opäť a taktiež to potom delovkou skúsil Drgoň od modrej čiary, no mieril tiež mimo.
53:14 Preisinger pálil spoza pravého kruhu, jeho delovka bola nepresná a Haščák už letiaci puk von z pásma nezachytil.
52:53 Po viac ako piatich minútach je hra prerušená. Uvidíme presilovku Popradu, Oliver Turan je vylúčený za držanie.
52:31 O puk bojuje klbko hráčov v rohu klziska v popradskom obrannom pásme. Detve čas plynie rýchlo, Popradu naopak určite pomalšie.
51:48 Matej Paločko dostal puk na pravom kruhu, ešte sa mu ukazoval pred bránkou Mešár, no rozhodol sa to Paločko sám zakončiť a Lazušin iba jemne vyrážal.
51:14 Michael Vandas si individuálne šikovne obhodil Frederika Fekiača medzi kruhmi, potom zakončoval bekhendom, no triafal mimo brány.
50:49 Livingston dostal puk preč z obranného pásma, podporili ho spoluhráči, no iba nahodil a odišiel striedať.
50:11 Detvania rozhodne zvyšujú obrátky a majú obrovskú snahu streliť vyrovnávajúci gól, zatiaľ im to hostia nedovoľujú.
49:54 Po chybe Skokana chcel spomedzi kruhov delovkou profitovať Ladislav Ščurko, ktorý však delovkou netrafil bránu.
49:19 Turan vypálil od modrej čiary, puk sa nedostal na Vošvrdu, dvojica hráčov strelu zablokovala.
48:40 V závere oslabenia popradskí hráči vyhadzujú puk von cez celé klzisko.
48:06 dôležité Cox s Charbonneauom mali obrovskú snahu, puk pretláčali do brány, nebol pod kontrolou Vošvrdu, no napokon do brány nepadol.
47:12 King na modrej čiare nezachytil vyhodenie Preisingera a Detva prichádza o útočné pásmo.
46:48 Uvidíme presilovú hru Detvy. Dve minúty za hákovanie dostáva Matúš Paločko.
45:49 Popradu nevyšlo založenie útoku z obranného pásma, končí sa to zakázaným uvoľnením. Daniel Gachulinec po prerušení hry sa pošmykol a nepekne kolenom narazil do mantinelu. Odkorčuľoval však po vlastných na striedačku.
45:34 Detvania získali útočné pásmo, od modrej čiary to strelou skúsil Rymsha a jeho zakončenie bezpečne brankár Vošvrda dokázal zastaviť.
44:44 Pomedzi dianie okolo puku sme videli dva pády Sýkoru a Haščáka, Sýkora má nejaké problémy s ramenom a Haščák sa taktiež ťažko a pomaly zdvíhal z ľadu.
44:28 Tavi vkorčuľoval s pukom do útočného pásma, no proti prevahe Detvanov už sám veľa toho nevymyslel.
43:17 Popradská presilovka nebola vôbec úspešná, videli sme azda len jeden alebo dva strelecké pokusy, Detvania to dobre ubránili.
42:32 Livingston prišiel o hokejku v útočnom pásme, potom Detvania dostali puk preč z obrannej tretiny.
41:34 dôležité Skokan vynikajúcou prihrávkou pred bránku našiel Haščáka, ku ktorému však aktívne dostúpil Turan a znemožnil Haščákovi zakončiť zo stopercentnej šance.
41:17 Presilovú hru získavajú hokejisti Popradu. Tomáš Klíma dostáva dve minúty za napadnutie.
40:49 Popradské založenie novej akcie nebolo vôbec úspešné, skončilo sa to zakázaným uvoľnením.
40:22 Brejčák v strednom pásme urobil proti Klímovi trošku riskantnú kľučku, našťastie pre neho, puku sa ihneď ujal Drgoň.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
V prostrednej tretiny sa obraz hry mierne zmenil. Viac sa pod tlak dostávali hokejisti Detvy vďaka zlepšenej popradskej hre, no jediný gól padol práve z detvianskych hokejok. Presilovú hru v 39. minúte využil Klíma a znížil tak teda na 1:2.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:42 Dalhuisenova prihrávka na Taviho pred bránku mala oči, Tavi to nasmeroval okamžite z prvej, puk však vyletel vedľa brány.
39:14 Haščák vyrazil do útočného pásma, nemal však podporu od spoluhráčov a proti trojici detvianskych hokejistov to nezvládol.
38:49 Z pravého kruhu to z otočky skúšal Sýkora, svojím zakončením však minul priestor bránky.
38:06 gól Detva dala gól!
Detvianski hokejisti využívajú skrátenú presilovku a Vošvrda po prvý raz v zápase inkasuje. Rymsha to skúsil nahadzovať od modrej čiary na bránu, pred ktorou bol TOMÁŠ KLÍMA a ten jemným tečom zaskočil popradského brankára.
Asistencie: River Rymsha, Trevor Cox.
36:48 Dvaja popradskí hráči sa zrazili v útočnom pásme, čo chceli využiť King s Raisom, ktorému King prenechal puk, Rais strieľal spomedzi kruhov, no popradský hráč a obetavo hodil do strely.
36:13 Popradská presilovka sa končí predčasne. Dávid Skokan je vylúčený za nedovolené bránenie.
35:26 Po vyhratom buly sa kamzíci rozostavili a od modrej čiary to skúšal delovkou Drgoň. Lazušin úspešne zasiahol a Podpoľanci sa oslobodili.
35:11 Presilovku teraz budú hrať hokejisti Popradu. Jakub Žilka dostáva dve minúty za seknutie.
34:48 Cox sa z rohu klziska pretláčal pred bránku, Popradčania upratali puk preč cez celé ihrisko až na zakázané uvoľnenie.
34:18 V závere detvianskej presilovky kamzíci vyhadzujú puk preč cez všetky čiary a toto oslabenie prežijú bez inkasovaného gólu.
33:49 Domáci sa konečne v útočnom pásme rozostavili. Puk si viackrát hokejkou pýtal River Rymsha, napokon ho dostal medzi kruhy, strieľal a Vošvrda pohotovo použil svoju lapačku.
33:06 Detva má zatiaľ problém získať útočné pásmo, kamzíci sa zase zatiaľ úspešne bránia.
32:26 Detva bude hrať presilovú hru. Dve minúty za držanie dostáva Marek Hudec.
31:22 Popradčania ešte aj po uplynutí presilovky mali útočné pásmo, od modrej čiary zakončoval Ulrych, no mieril to veľmi veľmi nepresne na zadný mantinel.
30:22 Dalhuisen opäť pálil od modrej čiary a obetavým zákrokom zastavil delovku popradského obrancu Matúš Rais.
29:56 Po opätovnom zisku pásma Haščák nabíjal na modrú čiaru Dalhuisenovi, ktorého delovku Lazušin odrážal lapačkou.
29:16 Po Haščákovej zblokovanej strele vyrážal po pravom krídle dopredu Ščurko, Drgoň si ho však postrážil a nepustil ho až k strele.
28:36 Presilovku si zahrajú hokejisti Popradu. Dve minúty za podrazenie dostáva Daniel Gachulinec.
28:02 Opäť sa na detvianskom štadióne trochu bude pauzovať. Vznikla nejaká nerovnosť na ľadovej ploche, ktorá musí byť upravená.
28:00 Popradčania vyhrali buly v útočnom pásme, Višnevskij to posunul Dalhuisenovi, ktorý nahadzoval švihom. Lazušin presne nevedel, kde má puk, napokon ho našiel pod svojou výstrojou.
27:11 dôležité Skokan pekne naservíroval medzi kruhy Haščákovi, ktorý mal otvorený priestor, šiel do bekhendového blafáku a Lazušin výborne betónom zasiahol.
26:48 Popradčania boli dlhšie v útočnom pásme, zakončili to strelou od modrej čiary z hokejky Brejčáka. Lazušin mal zakrytý výhľad, ale stihol reagovať.
26:02 dôležité King vymyslel výbornú prihrávku medzi kruhy na Tomáša Klímu, ktorý okamžite z prvej strieľal a Vošvrda predviedol dôležitý zákrok.
25:46 Magdolen bojoval o puk s Mešárom pri mantineli, úspešnejší síce bol detviansky útočník, ale vyhodil to iba na zakázané uvoľnenie.
25:02 dôležité Cox vysunul na pravom kruhu do lepšej pozície Charbonneaua, ktorý zamieril a trafil hornú žŕdku Vošvrdovej brány.
24:26 Jendroľ rozohrával puk cez všetky čiary, za daných okolností je to zakázané uvoľnenie.
23:46 Haščák si pýtal puk na útočnej modrej, dostal sa za detvianskych obrancov, Skokan mu však ponúkol iba ofsajdovú prihrávku, Haščák bol skôr v pásme ako puk.
23:22 Mešár s Matejom Paločkom prenikali do útočného pásma, trošku si však nerozumeli a do streleckej pozície sa napokon neprepracovali.
22:20 Po Handlovského prihrávke na modrú čiaru prišla strela z hokejky Hudeca, ktorá letela mimo brány, a tak ju Lazušin len skontroloval očami.
21:58 Tavi sa vyhol v rohu klziska Turanovi, otočil sa do hry, peknou prihrávkou medzi kruhmi našiel Višnevského, ktorý bekhendom zakončoval do Lazušinovej lapačky.
21:42 Preisingerova prihrávka spoza ľavého kruhu adresáta nenašla, puk zachytil ako prvý medzi kruhmi Ščurko.
20:53 Ďalšie zakázané uvoľnenie v podaní Popradu, popradská prvá formácia stále nemôže striedať.
20:27 Rozohrávka kamzíkom teraz nevyšla a po zakázanom uvoľnení sa hra presúva pred brankára Vošvrdu.
20:14 Brejčák nahadzoval puk zo stredného pásma, Lazušin to pohodlne zachytával do lapačky a pre istotu podržal.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Napriek tomu, že Detvania mali výraznú hernú aj územnú prevahu, Popradčanov veľakrát dostávali pod tlak, no svoje príležitosti domáci nevyužili. V závere prvej tretiny prišli dve vylúčenia domácich, obe potrestali popradskí hokejisti. V rozmedzí 24 sekúnd sa presadili Haščák a Mashinter.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:36 gól Poprad dal gól!
Kamzíci využívajú aj presilovku o jedného hráča a prekonávajú Lazušina po druhýkrát. Dalhuisen dostal puk na modrú čiaru, BRANDON MASHINTER stál medzi kruhmi a úspešne tečoval puk do brány.
Asistencie: Mike Dalhuisen, Marek Zagrapan.
19:14 gól Poprad dal gól!
Presilovú hru o dvoch hráčov Popradčania využívajú. Presilovka nezačala veľmi dobre, Poprad však opätovne získal pásmo. Turan nevyhodil úspešne puk, Drgoň ho posunul medzi kruhy MARCELOVI HAŠČÁKOVI, ktorý presne zamieril a predviedol svoju streleckú parketu.
Asistencie: Adam Drgoň, James Livingston.
18:36 Poprad má k dispozícii 45-sekundovú presilovku piatich proti trom. Detvania zle striedali a Magdolen si odsedí trest za príliš veľa hráčov na ľade.
18:18 Gachulinec vo vlastnom oslabení vyrazil do protiútoku s Magdolenom, Magdolen sa dostal k strele spomedzi kruhov, mieril však mimo.
17:48 Nahodenie Dalhuisena od modrej čiary mierilo iba na korčuľu Olivera Turana a Poprad prišiel o útočné pásmo.
17:22 Prvú presilovku v zápase si zahrajú hokejisti Popradu. Dve minúty za faul lakťom dostáva River Rymsha.
17:00 dôležité Asi doterajšia najväčšia šanca Popradu. Do prečíslenia dvoch proti jednému šli Haščák so Skokanom, Haščák servíroval Skokanovi pred bránku, ktorý však triafal iba bočnú sieť.
16:30 Matej Paločko sa už dlhšie zdržal na ľade, a tak zo stredného pásma už iba nahadzoval dopredu a odkorčuľoval na striedačku.
15:36 Detviansky tlak stále pokračuje a stupňuje sa. Ľupták teraz prihrávkou pred bránku hľadal Magdolena, ktorý puk trafil, ale len priamo do betónov Vošvrdu.
15:08 dôležité Sýkora vykorčuľoval od zadného mantinelu, pred bránkou sa mu ukázal Gachulinec, ktorý strieľal z prvej, no Vošvrda rýchlo zasiahol.
14:28 Sýkora posunul Askarovovi do ideálnej pozície medzi kruhmi, namieril na hruď Vošvrdu. Detva má jednoznačnú hernú prevahu, Popradčania sú všade pomalší.
13:24 Cox šikovne prihrával pred bránku Viliamovi Čachovi, ktorý tam ostal na chvíľočku voľný, no z prvej mu strela nesadla a bránu minul.
12:55 Paločko chcel krížom presúvať hru na Haščáka, ktorému však mierne puk ušiel a nemohol s ním pokračovať do útočného pásma.
12:27 Haščák v strednom pásme vystihol detviansku rozohrávku, následne sa hostia previnili ofsajdom a hra je prerušená.
11:34 Strelou z prvej po prihrávke to spoza ľavého kruhu skúšal Charbonneau, no mieril mimo brány a Detva prišla o pásmo.
11:18 Detvania získali útočné pásmo, z pravého kruhu to skúšal Viktor Fekiač, jeho zakončenie skončilo priamo vo Vošvrdovej lapačke.
10:34 Dalhuisen mal možnosť vyhodiť puk preč z obranného pásma, Sýkora však stihol zastaviť puk ešte pred modrou čiarou.
09:58 Druhá presilovka pre Detvu. Matúš Paločko dostáva dve minúty za napadnutie.
09:40 Charbonneau nahodil puk do útočného pásma pre Coxa, no Detvania už pri zadnom mantineli prišli o puk.
09:09 Plexisklo je vymenené, plocha upravená, všetko je pripravené na pokračovanie prvej tretiny.
09:09 dôležité Po jednom zo súbojov pri mantineli to nevydržalo plexisklo a rozbilo sa. V Detve tak budeme mať dlhšiu prestávku, po úprave ľadu a výmene plexiskla nastúpia tímy opäť na ľad.
09:01 V záverečných sekundách presilovky sa pokúšal strieľať z pravého kruhu Cox, jeho pokus bol zblokovaný smerom na ochrannú sieť.
08:27 Cox vymyslel výbornú krížnu prihrávku na ľavý kruh na Jonathana Charbonneaua, svojou strelou z prvej bránu netrafil. Vošvrda bol úplne mimo a zachránilo ho len to, že puk letel vedľa.
07:44 Detvania rozbehli svoju presilovku, puk však nemali úplne pod kontrolou, poletoval popri mantineloch a následne to hostia vyhodili preč z pásma.
07:05 Uvidíme prvú presilovú hru v zápase, budú ju hrať Detvania. Michael Vandas dostáva dve minúty za krosček.
06:38 Trevor Cox to urobil veľmi šikovne, poľahky prenikol s pukom do útočného pásma, nahodil si ho pre seba na zadný mantinel a počkal, kým mu spoluhráči dostriedajú.
05:42 Frederik Fekiač dokončil svoju akciu po prieniku do útočného pásma a vypálil od modrej čiary. Vošvrda veľa toho úplne nevidel, no dokázal zasiahnuť.
05:29 Mešár sa ešte dokázal uhnúť Frederikovi Fekiačovi pri zadnom mantineli, o puk však prišiel, a tak ho mohol potiahnuť dopredu práve Fekiač.
04:31 Downing vyrazil do rýchleho prečíslenia spoločne s Askarovom, jeho zakončenie z ľavého kruhu letelo mimo bránky, strela mu veľmi nevyšla.
04:12 K streleckému pokusu spomedzi kruhov sa dostal Marek Zagrapan. Lazušin mal odkrytý výhľad a stihol betónom rýchlo zareagovať.
03:34 Vandas si na ľavom kruhu prebral puk od Taviho a skúsil Lazušina prekvapiť z uhla a nastrelil bočnú konštrukciu brány.
02:49 Detvania mierne zaváhali v rozohrávke, puku sa ujal za ľavým kruhom Haščák, no jeho strela nebola veľmi dôrazná.
02:16 Haščák sa predieral do útočnej tretiny, snažil sa stiahnuť si obrancu Turana, ktorý mu však na jeho kľučku neskočil.
01:41 Po zakázanom uvoľnení detvianskych hokejistov sa hra vracia pred Alexandra Lazušina.
01:18 Charbonneau prekorčuľoval do útočného pásma, dostal sa k strele spomedzi kruhov a brankár Vošvrda musel vyrážať.
00:33 A dvojminútové tresty za hrubosť dostávajú domáci Viliam Čacho a hosťujúci Adam Drgoň, vhadzovanie v obrannom pásme Popradu.
00:32 Prvýkrát zasahovať musel brankár Vošvrda. Od modrej čiary pálil puk na bránu Jeffrey King, jeho zakončenie letelo priamo do výstroje popradského gólmana a ihneď sa zrodila menšia strkanica pred popradskou bránkou.
00:14 Brejčák rozvinul z obraného pásma prvú popradskú akciu, nastreľoval puk od modrej čiary, mieril mimo brány.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Na ľadovej ploche máme oba tímy. Detvanov v čiernych dresoch a Popradčanov v bielych. Čaká nás štátna hymna SR.
Úvodné zostavy:

Rozhodca: Lokšík, Tvrdoň – Gegáň, Vyšný.
Vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z tretieho zápasu štvrťfinálovej série Kaufland play-off Tipos Extraligy medzi HC 07 Detva a HK Poprad. Séria sa po dvoch domácich popradských víťazstvách presúva pod Poľanu, kde sa hrá dnes a zajtra. Tretí štvrťfinálový duel medzi Detvou a Popradom začína o 18:00.

2. zápas
Poprad – Detva 4:3 (1:1, 3:2, 0:0)

Do druhého štvrťfinálového duelu vstúpili lepšie hokejisti Detvy. V 3. minúte potrestal Vošvrdovu chybu v rozohrávke Čacho a hostia viedli až do 19. minúty, kedy vyrovnával Skokan. Prostredná dvadsaťminútovka bola gólovo bohatšia, Poprad šiel do vedenia po góle Taviho z 28. minúty, následne Detvania vďaka zásahom Charbonneaua a Žilku otočili na 2:3, no v závere druhej tretiny predviedli otočku skóre aj kamzíci, presadili sa Višnevskij a Skokan a Poprad viedol 4:3. V tretej dvadsaťminútovke už domáci Podtatranci viac-menej kontrolovali zápas, Detvania skúšali aj powerplay bez brankára, no nevyšlo im to a musia sa zmieriť s tým, že po dvoch zápasoch v sérii prehrávajú 2:0.

1. zápas
Poprad – Detva 6:3 (2:0, 2:3, 2:0)

Do úvodného duelu série vstúpili lepšie popradskí hokejisti, ktorí v prvej tretine dominovali na ľade a strelili dva góly. V 3. minúte otvoril skóre Livingston a v 6. minúte zvýšil Handlovský.
V druhej tretine domáci hráči výrazne zo svojho výkonu poľavili, Detvania využili ponúknuté presilovky a vyrovnali zásluhou Askarova a Čacha na 2:2. Potom to do konca tretiny bolo ako na hojdačke. Poprad opäť viedol 3:2 po zásahu Mešára, v 31. minúte vyrovnal druhým gólom v zápase Askarov a do vedenia kamzíkov znovu poslal v 35. minúte Skokan.
V tretej tretine Podtatranci kontrolovali dianie na ľade, nedovolili súperovi streliť vyrovnávajúci gól a napokon víťazstvo Popradu 6:3 pečatil v 56. minúte Skokan a zásah do prázdnej brány pridal Haščák.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.