HC 07 Detva HK Poprad ONLINE dnes play-off

5. 4. 2021 |

HC 07 Detva nastúpi na 4. zápas štvrťfinálovej série s HK Poprad. Sledujte duel ONLINE od 15:00 hod. LIVE.

Marek Zagrapan (HK Poprad), vľavo brankár Roman Petrík a vpravo Daniel Gachulinec (obaja Detva). FOTO: TASR.

Detva musí doma dnes vyhrať, aby sa udržala v sérii i celej sezóne. Včera totiž podľahla HK Poprad 1:2. Prvá tretina tretieho štvrťfinálového zápasu sa poriadne natiahla. Po jednom zo súbojov pri mantineli to nevydržalo plexisklo na štadióne v Detve a rozhodca poslal hráčov do kabín.

Po úprave ľadu a výmene plexiskla sa opäť hralo a potom prišla prvá šanca. Mali ju domáci, ale Sýkora ju nepremenil. Prvú možnosť Popradu v úvodnej dvadsaťminútovke mal Skokan, ktorý po prihrávke Haščáka trafil len bočnú sieť.

HC 07 Detva HK Poprad ONLINE dnes play-off LIVE

V závere tretiny však hostia udreli hneď dvakrát. Najskôr sa v presilovke 5 na 3 presadil Haščák a o 22 sekúnd neskôr pri dohrávanej o jedného hráča zvýšil Mashinter náskok "kamzíkov" na 2:0.

V druhej tretine chceli domáci znížiť, zvýšili bojovnosť, ale šance, ktoré si vypracovali, nedokázali premeniť. Najskôr Charbonneau trafil len hornú žŕdku po prihrávke Coxa, o niečo neskôr stroskotal na Vošvrdovi Klíma. Náskok Popradu mohol zvýšiť Haščák, ale aj Lazušin predviedol výborný zákrok.

V ďalšom priebeh mali k dispozícii obe mužstvá presilové hry, ale využiť ju dokázali až v závere 2. tretiny Detvania. Rymsha nahodil puk od modrej čiary a ten pred Vošvrdom tečoval do siete Klíma.

V tretej tretine si už Poprad tesný náskok uhájil. Mohol ho najskôr zvýrazniť Haščák, ale svoju šancu nevyužil a rovnako pochodili na opačnej strane Cox a Charbonneau.

V závere zápasu sa domácim naskytla ideálna možnosť na vyrovnanie, keď na trestnú lavicu išiel popradský hráč, ale obrana "kamzíkov" a pozorný Vošvrda odolali. Detva sa napokon nepresadila ani v záverečnej power play.

HC 07 WPC Koliba Detva
1 : 3
(1:3, 0:0, 0:0)
HK Poprad

Góly a asistencie: 8. Cox (Čacho, Rais) – 7. Mashinter (Mešár), 11. Haščák (Skokan), 15. Zagrapan (Višnevskij). Rozhodca: Goga, Výleta – D. Konc ml., J. Konc ml..
HC 07 WPC Koliba Detva: Lazušin (15. Petrík) – Rais, King, Rymsha, Gachulinec, Bača, F. Fekiač, Jendroľ, Turan – Cox, Čacho, Charbonneau – Askarov, Klíma, Lalík – Ľupták, Halama, Magdolen – Ščurko, V. Fekiač, Žilka
HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Drgoň, Brejčák, Višnevskij, Dalhuisen, Ulrych, Kramár, Hudec – Matúš Paločko, Skokan, Haščák – Tavi, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Handlovský – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš
14:16 gól Poprad dal gól!
Popradčania sa dostávajú do dvojgólového vedenia. Višnevskij ešte udržal pásmo na modrej čiare, nahodil to na bránku a MAREK ZAGRAPAN šikovným tečom prekonal Lazušina.
Asistencia: Ivan Višnevskij.
10:41 gól Poprad dal gól!
Hosťujúci hráči sa opäť dostávajú do vedenia. MARCEL HAŠČÁK po zisku puku na ľavom kruhu prešiel medzi kruhy, otočil sa oblúčikom do hry a perfektnou svojou typickou kvalitnou švihovkou prekonal Lazušina.
Asistencia: Dávid Skokan.
07:35 gól Detva dala gól!
Veľmi rýchlo domáci Detvania využívajú presilovku a vyrovnávajú. Čacho sa zvrtol z bránkovej čiary, natlačil sa pred Vošvrdu, dorážal ešte na dvakrát Rais, Vošvrda pochytával betónom, následne prišiel k dorážke TREVOR COX, puk nadvihol nad Vošvrdov betón a rozvlnil sieť.
Asistencie: Viliam Čacho, Matúš Rais.
06:40 gól Poprad dal gól!
Kamzíci sa dostávajú do vedenia v zápase. Aj keď Poprad presilovku nevyužil, Mešár výborne rozbehol akciu z obranného pásma, vysunul do stredového kruhu BRANDONA MASHINTERA, ktorý zrýchlil, prekorčuľoval do pásma a strelou spomedzi kruhov prekonal Lazušina.
Asistencia: Filip Mešár.