HC 07 Detva HK Poprad ONLINE dnes play-off

5. 4. 2021 |

HC 07 Detva nastúpi na 4. zápas štvrťfinálovej série s HK Poprad. Sledujte duel ONLINE od 15:00 hod. LIVE.

Marek Zagrapan (HK Poprad), vľavo brankár Roman Petrík a vpravo Daniel Gachulinec (obaja Detva). FOTO: TASR.

Detva musí doma dnes vyhrať, aby sa udržala v sérii i celej sezóne. Včera totiž podľahla HK Poprad 1:2. Prvá tretina tretieho štvrťfinálového zápasu sa poriadne natiahla. Po jednom zo súbojov pri mantineli to nevydržalo plexisklo na štadióne v Detve a rozhodca poslal hráčov do kabín.

Po úprave ľadu a výmene plexiskla sa opäť hralo a potom prišla prvá šanca. Mali ju domáci, ale Sýkora ju nepremenil. Prvú možnosť Popradu v úvodnej dvadsaťminútovke mal Skokan, ktorý po prihrávke Haščáka trafil len bočnú sieť.

HC 07 Detva HK Poprad ONLINE dnes play-off LIVE

V závere tretiny však hostia udreli hneď dvakrát. Najskôr sa v presilovke 5 na 3 presadil Haščák a o 22 sekúnd neskôr pri dohrávanej o jedného hráča zvýšil Mashinter náskok "kamzíkov" na 2:0.

V druhej tretine chceli domáci znížiť, zvýšili bojovnosť, ale šance, ktoré si vypracovali, nedokázali premeniť. Najskôr Charbonneau trafil len hornú žŕdku po prihrávke Coxa, o niečo neskôr stroskotal na Vošvrdovi Klíma. Náskok Popradu mohol zvýšiť Haščák, ale aj Lazušin predviedol výborný zákrok.

V ďalšom priebeh mali k dispozícii obe mužstvá presilové hry, ale využiť ju dokázali až v závere 2. tretiny Detvania. Rymsha nahodil puk od modrej čiary a ten pred Vošvrdom tečoval do siete Klíma.

V tretej tretine si už Poprad tesný náskok uhájil. Mohol ho najskôr zvýrazniť Haščák, ale svoju šancu nevyužil a rovnako pochodili na opačnej strane Cox a Charbonneau.

V závere zápasu sa domácim naskytla ideálna možnosť na vyrovnanie, keď na trestnú lavicu išiel popradský hráč, ale obrana "kamzíkov" a pozorný Vošvrda odolali. Detva sa napokon nepresadila ani v záverečnej power play.

HC 07 WPC Koliba Detva
1 : 3
(1:3, 0:0, 0:0)
HK Poprad

Góly a asistencie: 8. Cox (Čacho, Rais) – 7. Mashinter (Mešár), 11. Haščák (Skokan), 15. Zagrapan (Višnevskij). Rozhodca: Goga, Výleta – D. Konc ml., J. Konc ml..
HC 07 WPC Koliba Detva: Lazušin (15. Petrík) – Rais, King, Rymsha, Gachulinec, Bača, F. Fekiač, Jendroľ, Turan – Cox, Čacho, Charbonneau – Askarov, Klíma, Lalík – Ľupták, Halama, Magdolen – Ščurko, V. Fekiač, Žilka
HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Drgoň, Brejčák, Višnevskij, Dalhuisen, Ulrych, Kramár, Hudec – Matúš Paločko, Skokan, Haščák – Tavi, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Handlovský – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš
59:51 Oddychový čas si berie aj tréner Popradu Peter Mikula.
59:48 Vznikla skrumáž pred Vošvrdom, hráči nevedeli, kde je puk po Coxovej strele. Puku sa ujal až potom Klíma, ktorý krížom chcel dávať Raisovi, ale Vandas vyrazil na ochrannú sieť.
59:28 Rymsha sa ukazoval pred bránkou, výborne však vložil hokejku do dráhy puku Vandas.
59:08 Detvania museli znovu zakladať útok, na útočnej modrej ich opäť hostia zastavili.
58:48 Petrík je už na striedačke, Detva má puk v moci.
58:39 Petrík sa pred buly v útočnom pásme vracia do bránky, zrejme počká na vyhraté vhadzovanie.
58:39 Presilovku v závere tretej tretiny získavajú Detvania, Dávid Skokan je vylúčený za seknutie. Navyše si tréner Bokroš vzal oddychový čas.
58:25 Detvania s pukom v obrannom pásme, gólman Petrík sa už pýta z bránky.
58:06 Tavi vyrazil do prečíslenia s Vandasom, dával mu to poza obrancu, Vandas si chcel ešte zaseknúť Petríka, no to mu nevyšlo.
57:32 Po vyše štyroch minútach je hra prerušená, po zakázanom uvoľnení Popradu sa presúvame pred Vošvrdu.
57:16 Skokan posúval na Mateja Paločka, ktorý iba jemne odovzdával puk do obranného pásma Detvy.
56:55 Matej Paločko získal puk pri mantineli a vyprevadil ho von z obranného pásma.
56:14 Detva sa stále snaží vytvárať tlak, teraz boli domáci pomerne dlho nasťahovaní v útočnom pásme, no nedokázali sa strelecky lepšie presadiť.
55:48 Gachulinec to skúsil strelou od modrej čiary, jeho zakončenie bolo zblokované do rohu klziska.
55:14 Tomášovi Klímovi vyšla kľučka medzi kruhmi, dostal sa do streleckej pozície, ale bránku minul.
54:48 dôležité Dobrú príležitosť mal z pravého kruhu Patrik Halama, jeho strelecký pokus však Vošvrda perfektne vychytal.
54:39 Skokan nahadzoval puk do útočného pásma, letelo to iba popri mantineli.
54:00 Boje o puk v rohu klziska v obrannom pásme Popradu, Skokan už je na ľadovej ploche z trestnej lavice.
53:24 Handlovský pri vyhodení puku teraz trafil niekoho z vlastnej striedačky, vhadzovať sa bude pred Vošvrdom.
52:57 Rymsha neustrážil na modrej čiare vyhodenie puku z hokejky Handlovského.
52:28 Na ľadovú plochu už naskočil Rymsha a začína sa detvianska presilovka.
51:40 Presilová hra Popradu sa končí predčasne. Dávid Skokan dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.
51:06 Haščák to skúsil strelou spomedzi kruhov, ktorú Petrík betónom vytesnil a Viktor Fekiač oslobodil vyhodením puku svoj tím.
50:29 Presilovku teda získavajú hokejisti Popradu. River Rymsha dostáva dve minúty za krosček.
50:02 Tavi už naskočil na ľadovú plochu a ihneď bol tvrdo zasiahnutý Rymshom zozadu. Avizovaný je už trest, Vošvrda korčuľuje na striedačku.
49:34 Rymsha pálil od modrej čiary, jeho delovku dokázal vytesniť brankár Vošvrda.
48:52 Detvania získali útočné pásmo, najprv to boli prihrávky Coxa s Kingom, potom prišla prihrávka za ľavý kruh na Charbonneaua, ktorý sa presunul na os ihriska a strelou preveril Vošvrdu.
47:58 Presilovú hru získavajú hokejisti Detvy a môžu ešte zamiešať kartami v tomto zápase. Janne Tavi dostáva dve minúty za podrazenie.
47:47 Ščurko vyviezol puk von z obranného pásma, dostal sa do útočnej tretiny, krížom puk skončil na popradskej striedačke.
46:45 Turanova prihrávka po modrej čiare na Rymshu už smerovala preč z útočného pásma. Dopredu vyrazil Mešár, ktorý vystrelil vyššie spomedzi kruhov a Petrík kryl ľavým betónom.
45:42 Čacho dobrou krížnou prihrávkou hľadal na pravom kruhu Askarova, dostal však napokon celkom nepresný puk.
45:12 Teraz to popradským hokejistom v rozohrávke nevyšlo. Po zakázanom uvoľnení sa hra presúva pred Vošvrdu.
44:34 Vandas z obranného pásma to dával von iba na istotu tak, aby z toho nebolo zakázané uvoľnenie.
43:27 Petrík si musel dať pozor na napádajúceho Matúša Paločka, Skokan opätovne získal puk, hľadal pred bránkoviskom Haščáka, ktorého strelu Petrík vyrážal.
42:34 Mashinter už bol vo výhodnej pozícii, chcel to však ešte krížom dávať na pravý kruh Mešárovi, ktorý však už nebol pripravený na spracovanie puku.
41:57 Pri tom ako Jendroľ postrčil Mešára, popradský mladík hokejkou trafil Jendroľa počas pádu. Vylučovať sa však zrejme nebude.
41:41 James Livingston nepríjemne pukom nastrelil Daniela Gachulinca, ktorý krivkajúc a bolestivo odchádzal na striedačku.
41:22 Rymsha pálil spoza pravého kruhu, Vošvrda vyrážal a popradský brankár zasiahol aj pri ďalšej delovke Rymshu z totožnej pozície.
41:12 Čacho sa v útočnom pásme takmer dostal k odrazenému puku, napokon ho prekrížila dvojica hosťujúcich hráčov a puk prikryl brankár Vošvrda.
40:57 Detvanom nevyšlo založenie útoku, po odpískanom zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať pred Petríkom.
40:18 Haščák naháňal nahodený puk z hokejky Paločka, ale Turan bol pri puku skôr ako popradský ostrostrelec.
Napriek tomu, že mali Popradčania dve presilovky a Detvania presilovku piatich proti trom, ani jeden z tímov svoje početné výhody nevyužili. V prostrednej tretine teda gól nepadol, a tak je stále stav aj po 40 minútach 1:3 v prospech kamzíkov.
39:48 Turan dostal puk na modrú čiaru, Vošvrda opäť vyrážal aj túto strelu.
39:14 Rymsha vystrelil z pravého kruhu a Vošvrda opäť bezpečne a spoľahlivo zachytával do lapačky.
39:00 Gachulinec zakončoval švihom spoza ľavého kruhu, strela bola tečovaná a letela na zadný mantinel.
38:09 Dalhuisen sa dostal k puku za bránkou a bezpečne vyhodil puk cez všetky čiary.
37:51 Popradčania vyhodili puk z obranného pásma a zbierajú sekundy.
37:27 Presilovka Detvy sa naťahuje. Ivan Višnevskij dostáva dve minúty za podrazenie.
37:26 dôležité K uniknutému puku na ľavý kruh sa dostal Gachuilinec, zakončoval z úrovne bránkovej čiary, no trafil žŕdku.
36:40 dôležité Trevor Cox zakončoval spomedzi kruhov, no triafal iba do ľavej žrde, ktorá pri Vošvrdovi poriadne zazvonila.
36:18 Raisova delovka spoza pravého kruhu nebola úplne dôrazná, puk letel pomalšie, bol tam aj teč Kinga a Vošvrda dokázal zastaviť aj tento puk.
36:06 dôležité Rais vypálil spomedzi kruhov, Vošvrda pokrýval a vyrážal. Bola nasmerovaná prihrávka potom na pravý kruh na Coxa z hokejky Kinga, jeho strelu z prvej Vošvrda takisto dokázal eliminovať.
35:37 Detvania majú ideálnu možnosť na zníženie, budú hrať presilovku o dvoch hráčov. Za hákovanie je vylúčený Brandon Mashinter.
35:17 Po nevyužitých popradských presilovkách dostávajú presilovkovú možnosť aj domáci. Na dve minúty za hrubosť je vylúčený Daniel Brejčák.
35:06 Čacho teraz pri pokuse o prienik do pásma skôr vbehol než Cox, a tak vznikol detviansky ofsajd.
34:27 Cox pekne našiel Čacha pred bránkou, ten sa ešte neulakomil, zrejme to chcel dávať spätne na Charbonneaua, keďže Vošvrda dobre vykryl priestor pred bránkou.
33:32 Zagrapanova strela spoza pravého kruhu bola skrytá, Petrík zasiahnuť napokon nemusel, puk zastavili hráči ešte pred ním.
32:56 Po vyhratom vhadzovaní v útočnom pásme ihneď strieľal Ladislav Ščurko, triafal však do rýchlej Vošvrdovej lapačky.
32:51 Ščurko sa šikovne prekľučkoval do útočného pásma, nastreľoval spomedzi kruhov, k odrazenému puku na ľavom kruhu sa dostal Viktor Fekiač, ktorý dorážal a Vošvrda musel rýchlo použiť lapačku.
32:00 Nahodenie puku od modrej čiary z hokejky Brejčáka bolo zastavené ešte pred Petríkom, Detva získava puk.
31:12 Ulrych vypálil od modrej čiary, jeho delovka bola zblokovaná a puk v priestoroch medzi kruhmi skákal, dlho ho nevedeli hráči skrotiť.
30:18 Detvania prežili aj toto oslabenie bez inkasovaného gólu, Vandasovi v závere presilovky ušiel puk na pravom kruhu a ujal sa ho Klíma.
29:38 dôležité Popradčania rozobrali detviansku defenzívu. Z ľavého kruhu strieľal Haščák, Petrík nevedel, kde je puk, z pravého kruhu prikorčuľoval Preisinger, ktorý však v kľúčovom okamihu netrafil puk.
29:22 Drgoň vypálil od modrej čiary, jeho delovka letela na betón Petríka.
28:57 Livingston tečoval Drgoňov pokus od modrej čiary, puk však skončil na zadnom mantineli. Hostia ho opätovne získali.
28:12 Jedna popradská presilovka sa skončila, uvidíme ďalšiu. Jeffrey King dostáva dve minúty za seknutie.
27:55 Poprad ponúknutú presilovku nevyužil, Čacho po zisku puku ihneď vyrazil do útočného pásma.
27:26 Ščurkovi sa na krížnu prihrávku na pravý kruh ukazoval Gachulinec, ktorý však dlhú prihrávku nedokázal spracovať.
26:54 Livingston vykorčuľoval od mantinelu, posunul Haščákovi na ľavý kruh, ktorý z prvej mieril na plexisklo.
26:29 Haščákovi nesadla prihrávka od mantinelu a vyhnal Drgoňa do stredného pásma.
25:49 Haščák po vyhratom buly od modrej čiary rýchlo vystrelil. Petrík sa stihol pripraviť a úspešne zasiahnuť.
25:46 Presilovku získavajú hokejisti Popradu. Viktor Fekiač dostáva dve minúty za hákovanie.
25:14 Vandas vyštartoval za uniknutým pukom, prenechal dozadu Tavimu, ktorý okamžite pálil spoza ľavého kruhu a Petrík bezpečne zachytával.
24:36 Matúš Paločko prenikal do útočného pásma, nemal však podporu od spoluhráčov. Po otočení hry rýchlo vyštartovali dopredu Klíma s Askarovom, strela z hokejky Askarova letela mimo brány.
23:51 Haščák s Mešárom naháňali vystrelený puk, skôr však pri ňom bol Rymsha, a tak je to zakázané uvoľnenie.
23:28 Mešár ešte pomaly presunul puk do útočného pásma, Mashinter si dal pozor, aby sa nevystavil do ofsajdu.
22:53 Po vyhratom vhadzovaní si dobrú príležitosť vypracoval Matej Paločko, ktorý sa odpútal od mantinelu, prešiel medzi kruhy a strelou ohrozil Petríka.
22:46 Detvianske založenie útoku nebolo úspešné, po odpískanom zakázanom uvoľnení sa hra vracia pred Petríka.
22:27 Jendroľ nahadzoval puk od modrej čiary, až k bráne to nedošlo, puk zablokovala dvojica hráčov medzi kruhmi.
21:41 Detviansky pokus o zisk útočného pásma nebol úspešný, došlo k ofsajdu.
20:38 Paločko so Skokanom vnikli do útočného pásma, nepodarilo sa im však už zakončiť. Predtým sme videli detviansku snahu v podaní Charbonneaua a Coxa, Vošvrdu však neprekonali.
20:10 Neúspešná rozohrávka Popradu znamená zakázané uvoľnenie.
Popradskí hokejisti zvládli vstup do zápasu. V 7. minúte síce otvoril skóre Mashinter, no o minútu využil presilovku Cox a vyrovnal. Kamzíci si však aktívnym prístupom vytvorili ďalšie šance, v 11. minúte ju premenil Haščák a v 15. minúte dával na 1:3 Zagrapan.
19:28 Handlovský o puk v rohu klziska v útočnom pásme prišiel. Rais potiahol útočnú akciu, posielal puk do pásma spoza červenej čiary a je z toho len icing.
18:44 Paločko neuspel v súboji s Halamom pri mantineli, Detvania otočili hru, no Jendroľ bol zastavený na útočnej modrej čiare.
18:17 Detvianska presilovka skončila, ostala nevyužitá, Mashinter sa vrátil na ľadovú plochu.
17:51 Gachulinec si vymenil pozíciu s Rymshom. Zámorský obranca strieľal od modrej, triafal však iba do Handlovského.
17:08 Cox posunul po pravom kruhu Kingovi, ktorý to skúsil z uhla. Vošvrda strelu zachytával a puk si vo výstroji postrážil.
16:39 King krížnou prihrávkou pred bránu hľadal Čacha s Raisom, ani jeden sa však puku nedotkol.
16:15 Presilovku budú hrať hokejisti Detvy. Brandon Mashinter je vylúčený za krosček.
15:38 Klíma z pravého kruhu posunul medzi kruhy Rymshovi, ktorý to skúsil vystreliť, no jeho zakončenie bolo zblokované na zadný mantinel.
14:49 dôležité Vandas vnikol po pravom krídle do útočného pásma, z kruhu zamieril a poriadne zazvonila žŕdka už Petríkovej brány, ktorý sa ešte nestihol poriadne ohriať.
14:16 striedanie Gól Mareka Zagrapan vyhnal Alexandra Lazušina z detvianskej brány. Miesto v bráne zaujme Roman Petrík.
14:16 gól Poprad dal gól!
Popradčania sa dostávajú do dvojgólového vedenia. Višnevskij ešte udržal pásmo na modrej čiare, nahodil to na bránku a MAREK ZAGRAPAN šikovným tečom prekonal Lazušina.
Asistencia: Ivan Višnevskij.
13:42 Bača prenikal do útočného pásma, cez Askarova to chcel posúvať na Klímu, no to sa Detvanom nepodarilo.
12:46 Mešár vybojoval puk v strednom pásme, posúval však dozadu na Dalhuisena, ten na Višnevského a oba tímy striedajú.
12:13 V bolestiach na ľade sa ocitol Jakub Žilka, ktorého prišiel skontrolovať hlavný rozhodca. Detviansky útočník sa po chvíli postavil na ľad a odkorčuľoval na striedačku.
11:49 Brejčák krížom presunul na pravý kruh na Drgoňa, ktorý napriahol a tvrdo pálil, no bránu minul.
11:14 Livingston chcel predĺžiť prihrávku na Handlovského, ktorý prekorčuľoval okolo puku, neskoro však na modrej čiare zabrzdil.
10:41 gól Poprad dal gól!
Hosťujúci hráči sa opäť dostávajú do vedenia. MARCEL HAŠČÁK po zisku puku na ľavom kruhu prešiel medzi kruhy, otočil sa oblúčikom do hry a perfektnou svojou typickou kvalitnou švihovkou prekonal Lazušina.
Asistencia: Dávid Skokan.
10:04 Charbonneau dostal krížnu prihrávku na pravé krídlo, vnikol do pásma, vystrelil spoza kruhu a Vošvrda pohodlne do lapačky zachytával.
09:26 Handlovský sa dostal do súboja s Gachulincom. Detviansky obranca bol úspešnejší, domáci teraz dobre prehustili stredné pásmo.
08:40 Haščák po pravom krídle vysunul Livingstona, jeho strelecké zakončenie však letelo tesne vedľa brány.
08:18 Matúš Paločko prenechával puk medzi kruhmi Skokanovi, ktorý švihom vystrelil, ale priestor bránky netrafil.
07:35 gól Detva dala gól!
Veľmi rýchlo domáci Detvania využívajú presilovku a vyrovnávajú. Čacho sa zvrtol z bránkovej čiary, natlačil sa pred Vošvrdu, dorážal ešte na dvakrát Rais, Vošvrda pochytával betónom, následne prišiel k dorážke TREVOR COX, puk nadvihol nad Vošvrdov betón a rozvlnil sieť.
Asistencie: Viliam Čacho, Matúš Rais.
07:15 Presilovú hru získavajú hráči Detvy. Za nedovolené bránenie je na dve minúty vylúčený Mike Dalhuisen.
06:40 gól Poprad dal gól!
Kamzíci sa dostávajú do vedenia v zápase. Aj keď Poprad presilovku nevyužil, Mešár výborne rozbehol akciu z obranného pásma, vysunul do stredového kruhu BRANDONA MASHINTERA, ktorý zrýchlil, prekorčuľoval do pásma a strelou spomedzi kruhov prekonal Lazušina.
Asistencia: Filip Mešár.
06:04 dôležité V závere popradskej presilovky ešte mali príležitosť hostia, Skokan vyšperkoval akciu prihrávkou na Preisingera na pravý kruh, no ten z tejto pozície bránu minul.
05:40 Haščák sa dostal do streleckej pozície spoza ľavého kruhu, Lazušinovi puk vypadol, Livingston sa však pomaly zorientoval a nedokázal doraziť úspešne.
05:16 Dalhuisen svojou strelou nastrelil iba Magdolena a Klíma okamžite po zisku puku vyhadzoval preč z obranného pásma.
04:55 Popradčania sa usadili po problémoch v útočnom pásme, Zagrapan sa z rohu klziska pretláčal pred bránku, zakončoval však mimo.
03:57 Počas detvianskeho tlaku v útočnom pásme zbytočne fauloval Trevor Cox, ktorý dostáva dve minúty za krosček.
03:44 dôležité Čacho výbornou prihrávkou na pravý kruh našiel Trevora Coxa, ktorý bol vo výbornej šanci, no Vošvrda sa rýchlo presunul a perfektne zasiahol.
03:22 Matúš Rais dostal prihrávku na modrú čiaru a skúšal to priamou strelou, ktorou však priestor brány netrafil.
02:42 Turan si dokázal poradiť s pukom pri zadnom mantineli v obrannom pásme, Mešárovi sa ho odzbrojiť nepodarilo.
02:18 Popradská rozohrávka v týchto chvíľach úspešná nebola, končí sa to zakázaným uvoľnením kamzíkov.
01:44 Popradskú rozohrávku vystihol Matej Ľupták, ktorý zakončoval osamotený spomedzi kruhov. Vošvrda zasiahol betónmi.
01:16 Dalhuisen vysunul po osi ihriska Preisingera, ktorý vnikal do útočného pásma, neprekľučkoval sa však cez medzikružie.
00:52 V útočnom pásme bol s pukom a hokejke Askarov, nahadzoval to po zadnom mantineli. Puku sa ujali hostia a rozohrávajú.
00:12 Skokan prihrával na Haščáka, no jeho ležérnu prihrávku dokázal vystihnúť King.

HC 07 WPC Koliba Detva: Lazušin (Petrík) – Rais, King, Rymsha, Gachulinec, Bača, F. Fekiač, Jendroľ, Turan – Cox, Čacho, Charbonneau – Askarov, Klíma, Lalík – Ľupták, Halama, Magdolen – Ščurko, V. Fekiač, Žilka

Rozhodca: Goga, Výleta – D. Konc ml., J. Konc ml..
Na ľadovú plochu už nastupujú oba tímy. Detvania v čiernych dresoch a Popradčania v bielych.
Vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo štvrtého štvrťfinálového duelu Kaufland play-off Tipos Extraligy medzi HC 07 Detva a HK Poprad. Štvrtý, možno už rozhodujúci duel sa začína o 15:00.

3. zápas
Poprad – Detva 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Po dvoch popradských víťazstvách sa séria presunula pod Poľanu, kde duel lepšie odštartovali domáci hokejisti. Prvú tretinu poznačila nútená výmena rozbitého plexiskla, po ktorej Detva mala hernú prevahu, všade bola rýchlejšie, no prišiel záver prvej tretiny, dve detvianske vylúčenia, ktoré Poprad gólovo potrestal. Presilovku o dvoch hráčov zužitkoval Haščák a početnú výhodu o jedného hráča ešte premenil Mashinter.
V druhej tretine sa obraz hry zmenil, tempo diktovali viac Podtatranci, no v 39. minúte Vošvrda bol po prvýkrát prekonaný, na 1:2 znížil Klíma.
V tretej dvadsaťminútovke už prevažne Popradčania kontrolovali dianie na ľade, Detva si síce vytvárala dobré šance, bola blízko ku gólu, no napokon sa jej vyrovnať nepodarilo a Poprad teda po tesnom víťazstve 1:2 získal prvý mečbal, ktorý môže premeniť už v dnešnom štvrtom zápase a zabezpečiť si postup do semifinále.

2. zápas
Poprad – Detva 4:3 (1:1, 3:2, 0:0)

Do druhého štvrťfinálového duelu vstúpili lepšie hokejisti Detvy. V 3. minúte potrestal Vošvrdovu chybu v rozohrávke Čacho a hostia viedli až do 19. minúty, kedy vyrovnával Skokan. Prostredná dvadsaťminútovka bola gólovo bohatšia, Poprad šiel do vedenia po góle Taviho z 28. minúty, následne Detvania vďaka zásahom Charbonneaua a Žilku otočili na 2:3, no v závere druhej tretiny predviedli otočku skóre aj kamzíci, presadili sa Višnevskij a Skokan a Poprad viedol 4:3. V tretej dvadsaťminútovke už domáci Podtatranci viac-menej kontrolovali zápas, Detvania skúšali aj powerplay bez brankára, no nevyšlo im to a musia sa zmieriť s tým, že po dvoch zápasoch v sérii prehrávajú 2:0.

1. zápas
Poprad – Detva 6:3 (2:0, 2:3, 2:0)

Do úvodného duelu série vstúpili lepšie popradskí hokejisti, ktorí v prvej tretine dominovali na ľade a strelili dva góly. V 3. minúte otvoril skóre Livingston a v 6. minúte zvýšil Handlovský.
V druhej tretine domáci hráči výrazne zo svojho výkonu poľavili, Detvania využili ponúknuté presilovky a vyrovnali zásluhou Askarova a Čacha na 2:2. Potom to do konca tretiny bolo ako na hojdačke. Poprad opäť viedol 3:2 po zásahu Mešára, v 31. minúte vyrovnal druhým gólom v zápase Askarov a do vedenia kamzíkov znovu poslal v 35. minúte Skokan.
V tretej tretine Podtatranci kontrolovali dianie na ľade, nedovolili súperovi streliť vyrovnávajúci gól a napokon víťazstvo Popradu 6:3 pečatil v 56. minúte Skokan a zásah do prázdnej brány pridal Haščák.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.