HC 05 Banská Bystrica HKM Zvolen ONLINE Tipos extraliga 2021 dnes

6. 1. 2021 |

HC 05 Banská Bystrica, HKM Zvolen, online prenos, Tipos extraliga 2021, dnes, hokej, live. HC 05 Banská Bystrica dnes nastúpi HKM Zvolen. Ako bude zápas prebiehať môžete sledovať ONLINE od 16:00 hod. live.

Banskobystričan Jordon Southorn (vľavo) vyráža puk pred Trenčanom Jozefom Mikyskom (vpravo) a brankárom Bystrice Tylerom Beskorowanym v zápase 21. kola hokejovej Tipsport Ligy, HK Dukla Trenčín - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica, 15. novembra 2019 v Trenčíne. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

HC 05 Banská Bystrica, HKM Zvolen, online prenos, Tipos extraliga 2021, dnes, hokej, live. HC 05 Banská Bystrica sa dnes v derby s HKM Zvolen bude snažiť odčiniť predošlú prehru s Detvou 3:4.

Banskobystričania nastúpili v dočasnom domovskom stánku vo Zvolene bez Lampera, no už s uzdraveným Kriškom a vstúpili do zápasu aktívne. Do vedenia mohli ísť už v prvej minúte Tamášim, proti bol Sholl. Následne nevyužili presilovku. Po nej mohla udrieť Detva zo skrumáže, nepresadil sa Charbonneau.

Následne sa dostal do úniku z pravej strany na opačnej strane Faško-Rudáš, no ani tento útočník HC '05 nemenil skóre. Hokejistov spod Urpína mohli mrzieť ďalšie dve nevyužité presilovky, nezahrali ich ideálne.

Napokon sa však z gólu tešili v devätnástej minúte. Faško-Rudáš našiel pred bránkou hosťujúcimi hráčmi zabudnutého Vybírala a ten si na dvakrát poradil s brankárom 'medveďov' – 1:0.

V druhej tretine opäť najprv hrozili Bystričania, dobré možnosti nevyužili Melcher a Breton. Gólom sa neskončila ani štvrtá presilovka domáceho tímu, hostia vzápätí vo svojej prvej v dueli pohrozili tečom Charbonneaua. Z presného zásahu sa tešili až po nej v polovici stretnutia po buly, keď pohotovo zakončil z kruhu Ľupták a vyrovnal na 1:1.

Uplynuli iba tri minúty a Detva otočila skóre v oslabení. Využila brejk, na jeho konci bol Čacho. V oslabení mohli skórovať i 'barani'. Sholl mal prácu po teči Kabáča. Napokon kapituloval v 39. minúte, keď Mistele prihral rýchlemu Tamášimu, ktorý z dolnej časti kruhu 'zavesil' puk pod hornú žŕdku do protiľahlého rohu bránky – 2:2.

V tretej tretine sa 'barani' ujali vedenia 3:2 po peknej akcii prvého útoku, Tamáši zakončoval z medzikružia cez hokejku Jendroľa a Sholla pomýlila letiaca hokejka vlastného spoluhráča, bol tak bez šance. Detvania sa potom snažili vyrovnať, mali tlak, na čo zareagoval bystrický tréner Chudý oddychovým časom.

Po ňom fauloval Ďatelinka a hostia vyrovnali z presilovky Gachulincom, ktorý trafil spomedzi kruhov cez klbko hráčov do stredu bránky. Predtým však v oslabení nevyužil únik ešte domáci Vyhonský.

Štvrtý gól mali následne na hokejkách Ďatelinka na jednej a Čacho s V. Fekiačom na strane druhej, gólmani boli proti. Kapituloval napokon v 57. minúte Belányi, pretože Gachulincovi vyšla strela od modrej čiary a razom bolo 3:4. V závere Banskobystričania odvolali brankára, hrali v šestici, ale remízový stav už neprivodili.

HC 05 Banská Bystrica
1 : 3
(0:0, 0:1, 1:2)
HKM Zvolen

Góly a asistencie: 43. Mistele (Faško-Rudáš, Tamáši) – 22. McPherson (t.s.), 47. M. Halama (Nuutinen, Zuzin), 59. Zuzin (Puliš, R. Bondra). Rozhodca: Tvrdoň, Valach – Kacej, Vyšný (video – Jonák).
HC 05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Žiak, Ďatelinka (C), Demo, Ganz, Petrinec – Mistele, Tamáši, Faško-Rudáš – J. Sukeľ, D´aoust, M. Sloboda – Kabáč (A), Výhonský, Kriška (A) – Melcher, Vybíral (tréner – M. Chudý)
HKM Zvolen: Trenčan (Rahm) – Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško (A), Kubka, Meliško – R. Bondra, J. Mikúš, Puliš (C) – McPherson, Zuzin (A), Nuutinen – Stupka, M. Halama, Kelemen – Marcinek, Jedlička, Tibenský – Kolenič (tréner – P. Oremus)
58:07 gól Zvolen dal gól!
Radovan Puliš získal puk a poslal ho na opačnú stranu PETROVI ZUZINOVI ako na podnose. Zuzin už mal pred sebou už iba prázdnu bránu bránu a nemýlil sa – 1:3.
Asistoval Radovna Puliš a Radovan Bondra
46:14 gól Zvolen dal gól!
Dve sekundy pred uplynutím presilovky päť na troch hostia presilovku premenili. Zuzin nabil na strelu z prvej Nuutinena. Ten ale trafil iba pravú tyčku, puk sa ale dostal k MARCOVI HALAMOVI, ktorý puk dorazil do siete – 1:2.
Asistencie Mikko Nuutinen a Peter Zuzin.
42:34 gól Banská Bystrica dala gól!
Faško-Rudáš sa predral popri mantineli a prihral MATT MISTELE vystrelil na lapačku. Trenčan s neistým zákrokom a nakoniec si puk zrejme sám vrazil do siete – 1:1.
Asistencie Martin Faško-Rudáš a Alex Tamáši.
21:26 gól Zvolen dal gól!
ALLAN McPHERSON si položil Belányiho na ľad a blafákom poslal puk po brvno. Hostia sa premeneným trestným strieľaním ujímajú vedenia 0:1.