HC 05 Banská Bystrica HKM Zvolen ONLINE Tipos extraliga 2021 dnes

6. 1. 2021 |

HC 05 Banská Bystrica, HKM Zvolen, online prenos, Tipos extraliga 2021, dnes, hokej, live. HC 05 Banská Bystrica dnes nastúpi HKM Zvolen. Ako bude zápas prebiehať môžete sledovať ONLINE od 16:00 hod. live.

Banskobystričan Jordon Southorn (vľavo) vyráža puk pred Trenčanom Jozefom Mikyskom (vpravo) a brankárom Bystrice Tylerom Beskorowanym v zápase 21. kola hokejovej Tipsport Ligy, HK Dukla Trenčín - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica, 15. novembra 2019 v Trenčíne. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

HC 05 Banská Bystrica, HKM Zvolen, online prenos, Tipos extraliga 2021, dnes, hokej, live. HC 05 Banská Bystrica sa dnes v derby s HKM Zvolen bude snažiť odčiniť predošlú prehru s Detvou 3:4.

Banskobystričania nastúpili v dočasnom domovskom stánku vo Zvolene bez Lampera, no už s uzdraveným Kriškom a vstúpili do zápasu aktívne. Do vedenia mohli ísť už v prvej minúte Tamášim, proti bol Sholl. Následne nevyužili presilovku. Po nej mohla udrieť Detva zo skrumáže, nepresadil sa Charbonneau.

Následne sa dostal do úniku z pravej strany na opačnej strane Faško-Rudáš, no ani tento útočník HC '05 nemenil skóre. Hokejistov spod Urpína mohli mrzieť ďalšie dve nevyužité presilovky, nezahrali ich ideálne.

Napokon sa však z gólu tešili v devätnástej minúte. Faško-Rudáš našiel pred bránkou hosťujúcimi hráčmi zabudnutého Vybírala a ten si na dvakrát poradil s brankárom 'medveďov' – 1:0.

V druhej tretine opäť najprv hrozili Bystričania, dobré možnosti nevyužili Melcher a Breton. Gólom sa neskončila ani štvrtá presilovka domáceho tímu, hostia vzápätí vo svojej prvej v dueli pohrozili tečom Charbonneaua. Z presného zásahu sa tešili až po nej v polovici stretnutia po buly, keď pohotovo zakončil z kruhu Ľupták a vyrovnal na 1:1.

Uplynuli iba tri minúty a Detva otočila skóre v oslabení. Využila brejk, na jeho konci bol Čacho. V oslabení mohli skórovať i 'barani'. Sholl mal prácu po teči Kabáča. Napokon kapituloval v 39. minúte, keď Mistele prihral rýchlemu Tamášimu, ktorý z dolnej časti kruhu 'zavesil' puk pod hornú žŕdku do protiľahlého rohu bránky – 2:2.

V tretej tretine sa 'barani' ujali vedenia 3:2 po peknej akcii prvého útoku, Tamáši zakončoval z medzikružia cez hokejku Jendroľa a Sholla pomýlila letiaca hokejka vlastného spoluhráča, bol tak bez šance. Detvania sa potom snažili vyrovnať, mali tlak, na čo zareagoval bystrický tréner Chudý oddychovým časom.

Po ňom fauloval Ďatelinka a hostia vyrovnali z presilovky Gachulincom, ktorý trafil spomedzi kruhov cez klbko hráčov do stredu bránky. Predtým však v oslabení nevyužil únik ešte domáci Vyhonský.

Štvrtý gól mali následne na hokejkách Ďatelinka na jednej a Čacho s V. Fekiačom na strane druhej, gólmani boli proti. Kapituloval napokon v 57. minúte Belányi, pretože Gachulincovi vyšla strela od modrej čiary a razom bolo 3:4. V závere Banskobystričania odvolali brankára, hrali v šestici, ale remízový stav už neprivodili.

HC 05 Banská Bystrica
1 : 3
(0:0, 0:1, 1:2)
HKM Zvolen

Góly a asistencie: 43. Mistele (Faško-Rudáš, Tamáši) – 22. McPherson (t.s.), 47. M. Halama (Nuutinen, Zuzin), 59. Zuzin (Puliš, R. Bondra). Rozhodca: Tvrdoň, Valach – Kacej, Vyšný (video – Jonák).
HC 05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Žiak, Ďatelinka (C), Demo, Ganz, Petrinec – Mistele, Tamáši, Faško-Rudáš – J. Sukeľ, D´aoust, M. Sloboda – Kabáč (A), Výhonský, Kriška (A) – Melcher, Vybíral (tréner – M. Chudý)
HKM Zvolen: Trenčan (Rahm) – Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško (A), Kubka, Meliško – R. Bondra, J. Mikúš, Puliš (C) – McPherson, Zuzin (A), Nuutinen – Stupka, M. Halama, Kelemen – Marcinek, Jedlička, Tibenský – Kolenič (tréner – P. Oremus)
59:51 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (J. Mikúš – 2 min., hákovanie).
59:10 Hra sa odvíja v útočnom pásme domácich. Žiadne šance ale neprichádzajú až teraz strela Kabáča.
58:07 gól Zvolen dal gól!
Radovan Puliš získal puk a poslal ho na opačnú stranu PETROVI ZUZINOVI ako na podnose. Zuzin už mal pred sebou už iba prázdnu bránu bránu a nemýlil sa – 1:3.
Asistoval Radovna Puliš a Radovan Bondra
57:43 Mikúš našiel na kruhoch Bondru a po dlhom čase sme videli zakončenie na bránu.
56:50 Zvolenčania si pri rozohrávke nerozumeli a pískané bolo zakázané uvoľnenie. Hostia tak nemôžu prestriedať.
56:17 Domáci akoby zavelil do útoku a snažia sa v útočnej tretine čosi vymyslieť.
55:10 Bondra posielal pekný puk na Mikúša, ten ale prihrávku nedočiahol.
54:54 Domáci útočia, hraničná akcia na útočnej modrej čiare, neprehľadná situácia. Následne odpískaná prihrávka rukou.
53:52 dôležité Melancova strela od modrej, od zadného mantinelu sa odrazila pred bránu k Zuzinovi, tomu ale gól doslova vzal obranným zákrokom Tamáši.
53:33 Po nepresnej rozohrávke Baranov sa pískalo zakázané uvoľnenie a hra sa vracia do ich obranného pásma. Vhadzovať sa bude po pravici Filipa Belányiho.
52:32 Zranená Kotvanova strela a do protiútoku šli domáci, ich akcia tiež ale rýchlo skončila.
51:40 Rýchle prečíslenie domácich tri na dva končí na hokejke Kabáča, sťahovačka mu nevyšla.
50:38 Na strely je to celý zápas vyrovnané, aktuálne 31-27.
49:41 Pribúda nám na ľade viacero takých hraničným zákrokov, rozhodcovia dnes ale nasadili akosi voľnejší meter.
49:16 Hosťujúci Hraško iba ľahkým pukom nahodil puk na bránu a získal buly.
48:17 Kubkova ľahká strela na bránu, gólman Bystrice vyráža. Ľahká strela.
47:27 dôležité Zvolenčania sa núkali, kto puk odpáli, tak sa nakoniec prepočítali a puk sa z ničoho nič ocitol na hokejke Jakuba Sukeľa pre Trenčanom. Útočník Baranov ale vyrovnaním na 2:2 pohŕdol.
46:56 Domáci v plnom počte.
46:51 Hostia síce pokračujú v presilovke, ale Kriška puk získal a vyhadzuje.
46:14 gól Zvolen dal gól!
Dve sekundy pred uplynutím presilovky päť na troch hostia presilovku premenili. Zuzin nabil na strelu z prvej Nuutinena. Ten ale trafil iba pravú tyčku, puk sa ale dostal k MARCOVI HALAMOVI, ktorý puk dorazil do siete – 1:2.
Asistencie Mikko Nuutinen a Peter Zuzin.
46:05 Oddychový čas domácich.
46:05 Delovka Kotvana ale Belányi si aj teraz poradil. Hosťujúci tréner strieda a domáci si vzal time out.
45:33 Strela Nuutinena bez prípravy, ale pred Belányim nik netienil a tak gólman domácich puk chytá.
44:56 dôležité Nasleduje 80 sekundová presilovka hostí o dvoch hráčov.
44:56 Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Demo – 2 min., hákovanie).
44:16 Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., podrazenie).
44:16 Hra sa otočila a tlak si vypracoval Zvolen. Kotvan sa spoza brány pekne natlačil pred bránu a po skrumáži idú domáci do štyroch.
43:44 Hostia ožili a majú aktuálne viac z hry, strela Dema od modrej, Trenčan vyráža.
42:34 gól Banská Bystrica dala gól!
Faško-Rudáš sa predral popri mantineli a prihral MATT MISTELE vystrelil na lapačku. Trenčan s neistým zákrokom a nakoniec si puk zrejme sám vrazil do siete – 1:1.
Asistencie Martin Faško-Rudáš a Alex Tamáši.
41:57 Jakub Sukeľ získal puk pri mantineli, keďže nemal komu prihrať vystrelil na bránu, puk ale končí na ochrannej sieti. Domáci tak prišli o pásmo.
41:24 Domáci v plnom počte.
41:15 Deväť sekúnd pred návratom Ďatelinku z trestnej ofsajd hostí.
40:40 Strela Mikúša do hradby tiel pred Belányim, ale gólman Bystrice vyráža.
40:01 Úvodné buly tretej tretiny vyhral hosťujúci Zuzin.
Strely na bránu: 24-20
Vylúčenia: 1-3
Presilovky: 0-0
Oslabenia: 0-0
Ďalšia tretina sa začne približne o 17:44.
V druhej tretine sa hra trošku zrýchlila, predsa ale mám pocit, že tomu niečo chýba. Jediný gól stretnutia vsietil Allan McPherson. Ten bol pri zakončení svojho nájazdu najprv seknutý. Následne spadol na ľad a ramenom narazil do zadného mantinelu, Veľmi dlho sa zdvíhal z ľadu. Nakoniec sa ale dal dokopy, šiel dokonca aj na samotné trestné a dokonca ho aj premenil. Následne sme ho už na ľade nevideli a v zostave ho nahradil Jakub Kolenič. Zvolen mal viac šancí, ale ani Stupka v nájazde a ani Tibenský v oslabení sa nepresadili. Preto po druhej tretine futbalovo 0:1.
39:58 Melancon síce vyviezol puk do útočného pásma, ale viac už hostia v presilovke nestihnú.
39:23 Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., držanie).
39:23 dôležité Hostia odvolali Trenčana a rozohrali skutočne celkom pekný kolotoč, no Mikko Nuutinen nakoniec páli iba do Belányiho.
39:00 Nuutinen si telom pokryl puk a vybojoval faul.
37:36 Hostia v plnom počte.
37:30 Pekný prienik D´aousta, prešiel skoro celým ihriskom a prihral Kabáčovi, ktorý ale bekhendom minul bránu.
36:10 Pekná strela Faška-Rudáša bez prípravy, ale netrafil puk ideálne, Trenčan vyráža.
36:03 Opäť to v bránkovisku Zvolena horelo a Kubka musel voľný puk odpáliť.
35:42 Hostia buly získali a Hraško puk vyhadzuje.
35:36 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Kelemen – 2 min., nedovolené bránenie).
35:09 dôležité Obrovská hrúbka Michala Ivana v rozohrávke, nahral medzi kruhy rovno na hokejku Faška-Rudáša. Ten ešte prihral na ľavo Tamášimu, ktorý bol lepšie postavený, no ten jeho šancou pohŕdol.
34:10 Rozohrávka hráčov HC´05 Banská Bystrica končí zakázaným uvoľnením. Budeme svedkami ďalšieho buly pred Filipom Belányim.
33:48 Hostia v plnom počte.
33:40 Ďalšia strela Cardwella, no napriek tomu slabá presilovka Baranov.
32:50 dôležité Obrovská šanca hostí v oslabení. Jozef Tibenský získal puk za bránou, natlačil sa pred bránu a zakončil bekhendom, Beláyni krásne vyráža ramenom.
31:58 Alex Tamáši sa chrbtom otočil k bránke a skúsil zakončenie odzadu, ale bez úspechu.
31:48 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Betker – 2 min., nedovolené bránenie).
31:37 Jedlička vyviezol puk, popri pravom mantineli sa predral ku bráne a z uhla dokázal vystreliť. Belányi chytá a nasleduje ďalšie buly.
31:05 Po zákroku Trečana mu jeden z hostí zrejme sekol po lapačke, lebo okamžite po akcii sa za bránkou hostí strhla ďalšia šarvátka.
30:48 dôležité Na ľavej strane sa sám na kruhu objavil z ničoho nič Melancon, ako zakončenie zvolil Kanaďan príklep a veru veľa nechýbalo a Zvolen mohol viesť už o dva góly.
30:15 Zlé striedanie hostí. Puk pod tlakom dva krát nedokázali vyhodiť. Posledne z toho ťažil obranca Crevier-Morin. Ale aj jeho pokus od modrej Trenčan chytil.
29:51 Rozohrávka Zvolenských obrancov skončila zakázaným uvoľnením. Nasleduje buly pred Adamom Trenčanom.
29:22 Bondrova výborná prihrávka na Mikúša voľného medzi kruhmi, ten si ale zle spracoval puk a ani nezakončil.
28:11 dôležité Dvaja domáci hráči sa dostali s pukom za obranu Baronov. Václav Stupka šiel teda sám na bránu a zvolil strelu na lapačku, puk však rovno zaparkoval do Belányiho lapačky.
27:50 Domáci v tlaku, bomba Bretona bez prípravy, Trenčan sa však pekne presunul a puk vyráža.
27:37 D´aoust nevedel čo s pukom a tak od pravého kruhu vystrelil. Trenčan sa trochu neistým zákrokom ale predsalen puk kryje.
26:50 Ďalšie vyhrané domáce buly a ďalšia dobrá strela Cardwella od modrej, Trenčan opäť vyráža.
26:34 dôležité Šanca hostí. Tibenského strela na dvakrát, puk Belányi iba vyrazil vedľa seba. Rovno však na hokejku Jedličku, ktorý sa však horšie zorientoval a následnú strelu gólman domácich chytá.
25:41 Najprv šanca Zvolenčana Marca Halamu, následne sa hra otočila a po zákroku Trenčana vznikla v bránkovisku Zvolena šarvátka. Vylučovať sa ale nebude.
25:10 Rýchla akcia hostí. Václav Stuoka sa z ničoho nič predral pred bránu, ale už zakončiť nestihol.
24:09 Crevier-Morinovi pri rozohrávke trošku ušiel puk a okamžite to chcel využiť Bondra. Strela však šla mimo.
22:50 Útoky sa viac krát otočili zo strany na stranu, všetko ale bez zakončení.
21:26 gól Zvolen dal gól!
ALLAN McPHERSON si položil Belányiho na ľad a blafákom poslal puk po brvno. Hostia sa premeneným trestným strieľaním ujímajú vedenia 0:1.
Tak to je kuriózne. McPherson sa dal dokopy a ide aj na trestné.
21:26 dôležité Allan McPherson ušiel obrane hostí a pri zakončení ho Demu musel seknúť. Kanaďan sa ale stále nedvíha z ľadu. Na ľad prichádza aj doktor. Mimochodom nariadené je trestné strieľanie.
21:00 Kriškova prihrávka na voľného Kabáča pred bránu neprešla, Kotvanov výborný zákrok.
20:30 Vyhrané domáce buly a delovka Cardwella od modrej, ale minula bránu.
20:24 Po nepresnej rozohrávke Zvolenčanov sa bude vhadzovať v ich obrannom pásme. Nasleduje buly po ľavici Adama Trenčana.
20:01 Úvodné buly druhej tretiny vyhral Juraj Mikúš.
Strely na bránu: 10-8
Vylúčenia: 0-1
Ďalšia tretina sa začne približne o 16:48.
Prvá tretina veľa hokejovej krásy nepriniesla. Ako hľadám v pamäti, tak hľadám, za vyloženú šancu možno považovať iba šancu McPhersona zo štvrtej minúty. Vo viacerých momentoch sa hra začínala podobať na verejné korčuľovanie. Snáď sa extraligový hokej bude hrať v druhej tretine.
19:43 Ďalší zákrok domácich na unikajúceho Allana McPhersona. Toto sa už kľudne mohlo pískať ako faul, no rozhodcovia aj tento zákrok pustil a hrá sa ďalej.
19:08 Kelemen vyskakoval do vzduchu po vysokom puku, následne bol tvrdo poslaný k ľadu. Síce sa rozčuľuje, ale zbytočne nevylučuje sa.
18:01 Hostia v tlaku, Kotvanove nahodenie a následne Mikúšova dorážka, všetko ale končí Filip Belányi lapačkou.
17:15 Prečíslenie domácich dvoch na jedného končí predčasne, Vybíralova zlá prihrávka na Slobodu. Domáci ani nezakončili.
16:55 Rýchla kontra hostí končí už na modrej čiare, ofsajd.
16:48 Hostia v plnom počte.
16:25 Vybíralova strela z medzikružia, ale opäť dlho avizovaná. Trenčan si jeho pokus postrážil a vyráža puk vyrážačkou.
15:10 Ďalšia šanca Baranov, ale poskakujúci puk na bránkovisku odpaľuje Hraško do bezpečia.
14:55 Mistleho strela z prvej medzi kruhmi, ale Trenčan na mieste a vyráža puk hokejkou.
14:48 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Zuzin – 2 min., držanie).
14:25 Zvolen v tlaku ale Melanconovu strelu na teč žiadny spoluhráč nepochopil a teda ani netečoval.
13:33 Aktuálne má viac z hry Bystrica. Pred Trenčanom stála hradba tiel, Ďatelinka nahodil puk od modrej, no puk predsalen končí v lapačke gólmana hostí.
12:55 Po dlhšej dobe úspešný zákrok Trenčana, ale štyri strely za 13 minút je málo, veľmi málo. No Zvolen na tom nie je o nič lepšie.
12:18 McPherson zaviezol puk do útočnej tretiny ako sa hovorí do plných, vypichnutý puk ale získal Nuutinen a ohrozil Belányiho.
11:58 Kriška síce vyviezol puk z vlastnej tretiny, ale bol príliš pomalý na nejaké prečíslenie a tak puk len poslal do útočnej tretiny, navyše hneď pre domácich odpískaný ofsajd.
11:26 Zatiaľ veľmi slabý zápas. Na strely aktuálne 2:4.
10:45 Strela domáceho Mareka Slobodu z uhla a Trenčana v pozore vyráža puk ramenom do rohu klziska.
09:50 Polka prvej tretiny je za nami a videli sme jednu jedinkú šancu, ktorá stála za povšimnutie.
09:01 Chyba Kotvana v rozozrávke, ale rýchlo svoju chybu napravil.
08:05 Zvolen pri prechode vyvolal avizované postavenie mimo hry, ktoré čiarový rozhodca nakoniec aj odpískal.
07:14 Hostia vyhrali súboj pri mantineli, následne sa na pravom kruhu uvoľnil Kelemen a dostal sa k zakončeniu. Strela švihom však smerovala iba do stredu brány a Belányi nemal problémy.
06:40 Strela Crevier-Morina od modrej, trafil však iba vlastného Misteleho do nohavíc.
05:30 Hostia aktuálne majú optický tlak, majú viac hry, ale nejaké šance sa zatiaľ rodia ťažko.
04:47 Kabáč natlačený do útočnej tretiny, Kriška s pukom to rovnako neubrzdil, ofsajd domácich.
04:28 Ďatelinka nahodil puk do tretiny, no v následnom súboji pri mantineli puk nakoniec končí na striedačke Zvolena.
03:05 dôležité Hosťujúce mužstvo HKM Zvolen vo veľkej šanci. Zuzin prihrával pred bránu na McPhersona, ten aj zakončil, ale rovno do betónom gólmana. Fantastický gólman Filip Belányi.
01:51 Jedlička síce vošiel s pukom do pásma ale Crevier-Morin ho okamžite poslal do stredného pásma.
00:35 Prečíslenie domácich dvoch na jedného. Nuutinen prihrával McPhersonovi, ale ten puk zle spracoval a spätná prihrávka už nikoho nenašla.
00:20 Hneď v úvode strela prvého domáceho centra Tamášiho, ale Trenčan v takom divnom zákroku puk chytá na telo.
00:01 Úvodné buly stretnutia vyhral Alex Tamáši.
Nasleduje hymna SR a po nej sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia...
Zvolen v bráne s Trenčanom. V zostave sú aj navrátilci z Edmontonu (SR20). Maroš Jedlička je na poste štvrtého centra a Jakub Kolenič je napísaný ako trinásty útočník.
Banská Bystrica už bez brankára Vaya, Jána Brejčák či Winquista, ale staronovou tvárou v obrane Baranov je Jacob Cardwell.

Rozhodca: Tvrdoň, Valach – Kacej, Vyšný (video – Jonák).
Príjemný podvečer zo Zvolena...
Vážení športoví priatelia, srdečne Vás vítame pri sledovaní 28.kola Tipos extraligy HC 05 Banská Bystrica – HKM Zvolen. My Vám zo stretnutia pod Pustým hradom opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému Vám určite neunikne nič podstatné.

Banská Bystrica aktuálne nemá formu. Z posledných štyroch zápasov má na konte iba jediný bod a to za remízu v riadnom hracom čase práve proti Zvolenu. V poslednom zápase v pondelok držala veľmi dobrý stav proti rozbehnutej Detve. Ešte v 53.minúte Barani viedli 3:2. Závery zápasov však zverencom Miroslava Chudého proste nejdú. Dva góly Gachulinca znamenali prehru 3:4 a opäť žiadny bod. Banská Bystrica je preto naďalej jediným tímom extraligy, ktorá v domácom zápase nebodovala naplno. Z 12 zápasov má na konte iba tri dvojbodové víťazstvá.

Zvolen tiež nemá aktuálne bohvieakú formu. V nedeľu na ľade posledného Liptovského Mikuláša síce herne dominoval, ale o tri body sa Rytieri triasli do poslednej minúty zápasu. Káder nedávno opustil Kanaďan Adam Helewka, ale na jeho miesto naskočil do rozbehnutej sezóny Marco Halama. Ten doposiaľ chýbal pre zranenie. Otázny je štart švédskeho gólmana Robina Rahma, ktorý tiež posledné dva zápasy chýbal pre chorobu. Viac nám ale napovedia až zostavy pred samotným zápasom.