Futbal: Slovenky prehrali oba zápasy s Fínskom, gól nedali už 641 minút

10. 4. 2023 |
 

Slovenky vyšli strelecky naprázdno už v siedmom stretnutí za sebou. Šnúra národného tímu bez streleného gólu trvá 641 minút.

Na snímke zľava kapitánka Slovenska Dominika Škorvánková a hráčka Fínska Ria Olingová bojujú o loptu počas priateľského zápasu Slovensko - Fínsko v Senci v pondelok 10. apríla 2023. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Slovenské futbalové reprezentantky prehrali v pondelkovom prípravnom medzištátnom zápase v Senci s Fínskom 0:2. Hostky sa ujali vedenia v 34. minúte po vlastnom góle Diany Lemešovej, v 63. minúte poistila ich triumf striedajúca Jutta Rantalaová.

Slovenky prehrali, dali si vlastný gól

Zverenky Petra Kopúňa podľahli Fínkam aj v piatkovom prvom vzájomnom meraní síl, ktoré rozhodla Katariina Kosolaová. Slovenky tak vyšli strelecky naprázdno už v siedmom stretnutí za sebou. Šnúra národného tímu bez streleného gólu trvá 641 minút.

Druhý prípravný zápas v Senci:

Slovensko - Fínsko 0:2 (0:1)

Góly: 34. Lemešová (vlastný), 63. Rantalaová

Kopúň: Dostávali sme sa pod tlak

Hlas po zápase /zdroj: www.futbalsfz.sk/:

Peter Kopúň, tréner SR: "Musíme mať dobré herné činnosti. Pokiaľ si nebudeme správne prihrávať, dostaneme sa pod tlak. To rozhodlo, celý prvý polčas sme si nevedeli otvoriť priestor a dostať sa za obranu. Každá ďalšia činnosť bola do ďalšieho pressingu. Len sme sa dostávali stále viac pod tlak a to nám samozrejme uberalo sily. Druhý gól padol pri našom vysokom postavení, musíme to inak riešiť. Potom sme vyrovnali tempo, čo nám trošku rozviazalo nohy a mohli sme začať viac hrať. Som rád, že sa nám to podarilo, ale stále sme si nevedeli vytvoriť pozíciu v pokutovom území tak, aby sme ju dokázali zakončiť."

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo