Futbal: Slovenky dvakrát preveria Fínky pred Ligou národov

29. 3. 2023 |
 

Slovenské futbalistky neskórovali v piatich predošlých stretnutiach a rady by ukončili strelecké suchoty.

Hráčka Slovenska Tamara Morávková a hráčka Írska Megan Campbellová v zápase A-skupiny kvalifikácie MS 2023 vo futbale žien Slovensko - Írsko v Senci v septembri 2022. Foto TASR - Lukáš Grinaj

Slovenskú ženskú futbalovú reprezentáciu čaká v apríli prípravný dvojzápas s Fínskom. Vo veľmi špecifických dátumoch – hrá sa na Veľký piatok a na Veľkonočný pondelok, vždy o 13.00 v NTC Senec - absolvuje národný tím pravdepodobne posledný test kvality pred vstupom do novej súťaže Ligy národov.

S Fínskom hrajú futbalistky doma

"Fínsko sa ukázalo ako jedna z najlepších možností pre tento termín, došlo k obojstrannej dohode a považujem to za zaujímavú a prospešnú konfrontáciu. O to lepšie, že hráme doma. Chceli by sme v rámci nášho systému zosúladiť hru dvojíc, trojíc, prípadne urobiť len malé korektúry v rámci pozícií hráčok v nich počas tohto dvojzápasu. Od posledného kvalifikačného stretnutia sme ani raz nehrali v takom zložení, ako predtým, stále hľadáme optimum," uviedol pre oficiálny web SFZ tréner Peter Kopúň.

Slovenky neskórovali v 5 zápasoch

Slovenky neskórovali v piatich predošlých stretnutiach a rady by ukončili strelecké suchoty. "Vždy ide o výsledok, vždy. Ale ak by sme hľadeli len na výsledok, možno by som už ani nemal byť vo funkcii... Fakt je, že toto je aj pre ženský národný tím ojedinelá možnosť nesúťažných stretnutí, pretože od septembra už nebude žiaden prípravný zápas. Začne sa Liga národov, na tú nadviaže kvalifikácia ME, nebude kde skúšať a testovať. Sme vo fáze odchodu jednej silnej skupiny hráčok ako Ondrušová, Haršanyová, materské povinnosti má Bíróová a otvára sa nová kapitola. Píšu ju Mikolajová, Šurnovská, Lemešová, hlásia sa Panáková, Morávková, Mudráková. Teraz tu ešte ten priestor je, potom ho už tím ani tréner mať nebudeme," dodal Kopúň.

Nominácia:
        brankárky: Mária Korenčiová (FC Como), Anika K.H. Tóthová (UaB Blazers), Martina Geletová (Slovan Bratislava)
        obrankyne: Jana Vojteková (SC Freiburg), Diana Bartovičová (Slavia Praha), Andrea Horváthová (Czarni Sosnowiec), Viktória Čeriová (Spartak Trnava), Kristína Košíková (FC Slovan Liberec), Patrícia Mudráková (Spartak Trnava), Dominika Kucharčíková (Spartak Myjava)
        stredopoliarky: Mária Mikolajová (SKN St. Pölten), Dominika Škorvánková (Montpellier HSC), Diana Lemešová (SKN St. Pölten), Ľudmila Maťavková (Club Bruggy), Stela Semanová (Hellas Verona), Kristína Panáková (Neulengbach SV)
        útočníčky: Tamara Morávková (Slavia Praha), Klaudia Fabová (GKS Gornik Leczna), Patrícia Hmírová (Sporting Club de Huelva), Martina Šurnovská (SK Slavia Praha), Andrea Bogorová (Spartak Myjava)

        Realizačný tím:
        Hlavný tréner: Peter Kopúň
        Asistent trénera: Michal Švihorík
        Tréner brankárok: Martin Krnáč
        Kondičný tréner: Miroslav Seňan
        Lekár: František Žák
        Fyzioterapeutka: Veronika Rybárová
        Fyzioterapeut: Jaroslav Holub
        Masér: Jindřich Ditrich
        Kustód: Pavel Očoveji
        Športová psychologička: Petra Pačesová
        PR manažér: Peter Šurin
 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo