FK Pohronie AS Trenčín ONLINE Fortuna liga dnes

27. 2. 2021 |

FK Pohronie, AS Trenčín, ONLINE, online prenos, Fortuna liga, 2021, dnes, LIVE. FK Pohronie dnes doma privíta AS Trenčín. Sledujte ONLINE prenos od 14:00 hod.

Na snímke radosť hráčov Trenčína po úvodnom góle v zápase 1. kola futbalovej Fortuna ligy FK Senica - AS Trenčín v Senici 20. júla 2019. FOTO TASR - Martin Palkovič

Trenčania budú chceiť dnes nadviazať na súboj spred týždňa, keď vyhrali v Senici 3:2. V prvom polčase mali hernú prevahu Trenčania. Zo začiatku boli nebezpeční domáci, už v 3. minúte na dvakrát zakončoval stopér Carrillo, prvá strela bola tečovaná, druhá išla nad. V 12. minúte vyšla Záhorákom krásna akcia.

Po výbornej prihrávke Pirosku za obranu Košťál z vnútra 16-ky prestreli brankára Šemrinca. Vedenia sa domáci akoby zľakli a hralo sa prevažne na polovici Senice. V 17. minúte Čatakovičovu strelu z priameho kopu z 20 metrov Fryšták vyrazil na roh. Po jeho zahratí a peknom signále z rohu 16-ty prestrelil bránku El Mahdioui.

FK Pohronie AS Trenčín ONLINE Fortuna liga dnes LIVE

V 26. minúte sa dostal do výbornej streleckej pozície vo vnútri pokutového úzenia Corryn, ale loptu netrafil. O šesť minút nepríjemne tvrdo pálil obranca Slávik, aj tentoraz loptu Fryšták vyboxoval. V 36. minúte po súboji Carrillu s Kadákom posúdil rozhodca ako nedovolený, z nariadenej penalty vyrovnal Čatakovič.

Až potom sa Seničania prebrali, hru vyrovnali, mali aj kus smoly. V 41. minúte po Piroskovom rohu, hlavička Asanoviča skončila len na pravej žrdi Šemrincovej brány.

Druhý polčas priniesol rušný futbal na oboch stranách a gólovú prestrelku nakoniec zvládli Trenčania. V 48. minúte pálil tvrdo z diaľky Košťál, Šemrinec loptu vyrazil a o malú chvíľu si poradil aj s delovkou Gamboša.

Hostia boli v útoku aktívni, v 63. minúte strieľal po zemi vedľa pravej žrde Kadák, v 67. minúte vyšla Trenčanom kombinačná akcia Demitra - Kmeť, druhý menovaný v 16-ke našiel voľného Corryna, ktorý technickou strelou k ľavej žrdi upravil na 1:2. Seničania sa nechceli zmieriť s týmto stavom. Už o dve minúty lopta po Malecovej hlavičke letela tesne vedľa ľavej žrde.

Vyrovnanie priniesla 77. minúta, po centri Pirosku predĺžil loptu Asanovič a od Kapuadiho skončila v sieti. Remízový srav dlho nevydržal, keď o dve minúty mali výhodu rohového kopu hostia, po jeho zahratí Kadákom usmeril loptu do vlastnej siete Šimčák.

Záhoráci bojovali aspoň o vyrovnanie, Dudovu strelu Šemrinec kryl a Asanovičova hlavička z 5-ky letela vedľa. Seničania tak ani v druhom jarnom kole nezvíťazili a stále sú na poslednom mieste tabuľky.

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa
0 : 1
(0:0)
AS Trenčín

Góly: 85. Čataković. ŽK: 52. Fadera (POH) – 69. Čataković (TRE), 87. Slávik (TRE). Rozhodca: Kráľovič – Ferenc, Jánošík.
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Jenčo – Mazan (C), Štrba, Heurtaux, Petrák – Adamec, Weir – Blahút (56. Ladji), Da Silva, Fadera (71. Galuška) – Chvěja.
AS Trenčín: Šemrinec – Slávik, Križan, Šulek, Pirinen – El Mahdioui (C) – Demitra (66. Gaži), Kadák (51. Roguljić), Kmeť (66. Ghali), Corryn – Čataković.
85 gól Trenčín dal gól!
Dlhý center hostí na hranicu šestnástky Pohronia pre HAMZU ČATAKOVIĆA, ktorý sa dostal cez obrancu domáceho tímu a krížnou strelou prekonal Tomáša Jenča!