Fínsko Rusko zápas o bronz MS U20 ONLINE dnes MS v hokeji do 20 rokov 2021

5. 1. 2021 |

Fínsko, Rusko, zápas o bronz, zápas o 3. miesto, MS u20, online prenos, dnes, MS v hokeji do 20 rokov 2021, hokej, live. Rusko sa dnes stretne v boji o bronz s Fínskom. Ako bude súboj MS v hokeji do 20 rokov prebiehať môžete sledovať ONLINE od 23:30.

Hokejisti Ruska do 20 rokov. FOTO TASR/AP.

Fínsko, Rusko, zápas o bronz, zápas o 3. miesto, MS u20, online prenos, dnes, MS v hokeji do 20 rokov 2021, hokej, live. Rusko sa do zápasu o bronz dostalo o prehre s Kanadou 0:5.

Kanada bola lepším tímom už od začiatku a od úvodných minút kráčala za svojou ďalšou účasťou vo finále. Domáci výber hral výborne, premieňal svoje šance a zároveň eliminoval ruské ofenzívne talenty.

Rusom sa vôbec nedarilo, nedokázali s Kanaďanmi držať krok v rýchlosti a prehrávali osobné súboje. Navyše ani raz nenašli recept na prekonanie brankára Devona Leviho.

V 38. minúte ho síce prekonal Abramov, ale kanadský tréner si vzal challenge, pretože videl pred akciou ofsajdové postavenie Rusov a čiaroví arbitri mu po zhliadnutí videa dali za pravdu.

Rovnako ako Rusi aj Fínsko sa dostalo do boja o 3. miesto po prehre v semifinále s USA 3:4. Druhý semifinálový zápas bol vyrovnanejší. Prvý gól USA dal Turcotte, ale už o dve minúty Simontaival vyrovnal. V druhej tretine si zámorský výber dvoma gólmi vypracoval náskok, s ktorým vstúpil do tretej tretiny.

Fíni sa nevzdali, najskôr sa im podarilo znížiť a necelé štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času aj vyrovnať. Vyzeralo to, že sa zápas posunie do predĺženia, ale minútu a šestnásť sekúnd pred koncom rozhodol o osude zápasu americký útočník Arthur Kaliyev.

Fínsko
4 : 1
(0:1, 1:0, 3:0)
Rusko

Góly a asistencie: 26. Lundell (Niemelä), 42. Petman (Viro, Helenius), 59. Lundell, 60. Pärssinen – 7. Safonov (Grošev). Rozhodca: Michael Campbell, Kyle Kowalski – Maxime Chaput, Ben O'Quinn.
Fínsko: Piiroinen (Blomqvist) – Hatakka (A), Heinola, Kokkonen (A), Puutio, Viro, Niemelä, Rajaniemi – Hirvonen, Lundell (C), Simontaival – Pyyhtiä, Pärssinen, Aku Räty – Mäntykivi, Nikkanen, Lambert – Korhonen, Helenius, Petman – Järventie.
Rusko: Askarov (Achťamov) – Čisťakov (A), Muchamadullin, Kňazev, Kirsanov, Byčkov, Čajka, Kuzněcov – Afanasjev, Chusnutdinov, Podkolzin (C) – Baškirov, Abramov, Amirov (A) – Spiridonov, Safonov, Grošev – Bardakov, Ponomarjov, Činachov – Firstov.
59:48 gól Fínsko dalo gól!

Je definitívne rozhodnuté! Fínsko vysokým napádaním získalo puk v strednom pásme a z unikajúcej dvojice na prázdnu ruskú bránku tam puk napokon dopravil JUUSO PÄRSSINEN – 4:1!
58:32 gól Fínsko dalo gól!

Fíni sa približujú k zisku bronzovej medaile! V strednom pásme sa dostal k puku kapitán tohto výberu ANTON LUNDELL, pretlačil sa k prázdnej ruskej bránke a puk posiela do siete po druhýkrát v tomto zápase – 3:1!
58:12 dôležité Už sa pokračovalo ďalej a ruská branká zostala prázdna! Pred tu fínskou sa strhol poriadny rozruch, videli sme hneď niekoľko dorážiek, ale puk končí v moci brankára Piiroinena!
58:05 dôležité Po zakázanom uvoľnení súpera si Rusko berie oddychový čas. Uvidíme, či brankár Askarov zostane na striedačke.
41:13 gól Fínsko dalo gól!

Výborný vstup fínskej reprezentácie do 20 rokov do tretej tretiny! Fíni otáčajú vývoj stretnutia vo svoj prospech, keď sa výborne rozostavili v útočnom pásme a nahodenie od modrej tečoval do bránky MIKKO PETMAN – 2:1!
Asistencia: Eemil Viro, Samuel Helenius.
37:10 dôležité Veľký závar pred ruskou bránkou! Hneď niekoľko pukov sa odrazilo k fínskym hokejistom, Hatakka sa potom dostal do zaujímavej streleckej pozície, ale Askarov sa stihol zdvihnúť z ľadu a včas zasiahnúť svojim betónom!
25:05 gól Fínsko dalo gól!

Je vyrovnané! Fínsko vstúpilo do druhej tretiny ubránenou oslabovkou a po nej bolo jednoznačne aktívnejšie, čoho odmena je prvý strelený gól v tomto súboji o bronz! ANTON LUNDELL ako správny kapitán nakopol svoj tím vyrovnávajúcim gólom, keď dokázal šikovne tečovať Niemeläove nahodenie od modrej čiary do siete – 1:1!
Asistencie Topi Niemelä.
17:26 dôležité Rusko zachránil brankár a následne aj konštrukcia bránky! Po rýchlom útočnom výpade sa dostal do zakončenia Mäntykiviho, jeho pokus brankár Askarov tečoval lapačkou do tyčky!
13:52 dôležité Z tohto mohol padnúť gól do ruskej bránky, ale nestalo sa tak! Fíni sa dostali do prečíslenia, po nahodení puku na bránku sa snažil reagovať Mäntykivi, ale Askarov včas zasiahol a puku nedovolil sa dostať cez bránkovú čiaru až do siete!
13:10 dôležité Gól mal teraz na hokejke Amirov! Ten zostal sám pred brankárom Piiroinenom a snažil sa tečovať puk pomedzi jeho betóny, ale ten napokon len tesne preletel okolo tyčky fínskej bránky!
11:01 dôležité Vôbec prvýkrát v tomto zápase musel výraznejšie zasahovať brankár Askarov! Pärssinen sa nadvakrát dostal do zakončenia, ale lapačka ruského brankára bola pripravená.
09:48 dôležité Strely na bránku 0:8! Aj tento ukazovateľ tak jasne deklaruje to, kto v úvode zápasu dominuje.
06:03 gól Rusko dalo gól!

Ale asi minútu na to sa predsa len zrodil otvárací gól tohto súboja o bronz! Zaslúžene ide do vedenia Rusko, ktoré tak zúročilo svoj veľký tlak a momentálne je v lepšej pozícii. Fínska obrana nezvládla situáciu pred svojou bránkou, Groševov pokus vyrazil brankár len pred seba a nepokrytý ILJA SAFONOV dotlačil puk za Piiroinenov chrbát – 0:1!
Asistencie: Maxim Grošev.
05:03 dôležité Veľká šanca pre Rusko! Afanasjev nahadzoval puk pred fínsku bránku, obranca Viro sa snažil puk tečovať do bezpeča a ten následne trafil tyčku! Účel to teda splnilo, ale veľa nechýbalo a Fínsko mohlo prehrávať.
03:30 dôležité Je tu prvý zaujímavý moment tohto stretnutia! Po výbornej kombinácii sa k puku dostal Činachov a následne sa dostal a do zakončenia, ale Piiroinen bol pozorný a v nádejnej pozícii súpera vychytal!