FC DAC Dunajská Streda ŠK Slovan Bratislava ONLINE dnes Fortuna liga

11. 4. 2021 |

FC DAC Dunajská Streda dnes doma privíta ŠK Slovan Bratislava. Sledujte šláger Fortuna ligy ONLINE od 16:00 hod.

Alen Ožbolt (Slovan), András Schäfer (DAC), Erik Daniel (Slovan) a Danylo Beskorovajnyj . FOTO: TASR.

Hostia budú chcieť dnes nadviazať na výkon zo zápasu proti Zlatým Moravciam, v ktorom zvíťazili 4:1. Tréner Slovana Darko Milanič nemohol do zápasu nasadiť brankára Dominika Greifa a útočníka Dávida Strelca. Dôvodom ich absencie bolo nasledovanie pokynov vyplývajúcich z ligového protokolu v súvislosti s Covid-19.

Obaja hráči museli zostať po rizikovom kontakte v izolácii. Prvú vážnejšiu šancu mali hostia, keď Duga nebezpečne vystrelil, ale Ružinský jeho strelu vykryl. Na druhej strane trafil Medveděv po sóle z dobrej pozície iba bočnú sieť.

FC DAC Dunajská Streda ŠK Slovan Bratislava ONLINE dnes Fortuna liga LIVE

V 26. minúte kopal ViOn rohový kop, Ružinský po centri Hrnčára loptu minul a tá následne skončila v sieti. Gól však napokon neplatil, pretože Medveděva, ktorý sa loptu snažil odhlavičkovať do bezpečia, fauloval vo výskoku Duga.

Potom sa k slovu dostal VAR a záver polčasu už patril hosťom. Najskôr sa Čonka z uhla rútil sám na Ružinského a aj ho preloboval, no lopta skončila mimo brány. Ten istý hráč však v nadstavenom čase po centri Hrnčára stanovil skóre prvej 45-minútovky.

Stav sa zmenil už po dvoch minútach po prestávke, keď Medveděv nacentroval loptu priamo na hlavu Rataa a brazílsky zakončovateľ nedal Chovanovi šancu - 1:1. O sedem minút neskôr poslal Čavrič kolmú prihrávku na Mohu a krídelník Slovana presnou strelou otočil skóre - 2:1.

Od tohto momentu Slovan kontroloval zápas, ViOn už nebol taký nebezpečný, ako v 1. polčase. "Belasí" mali ďalšie šance, nevyužili ich Čavrič, Ratao a ani Daniel, no v 80. minúte využil Holman nepresný odkop Chovana, vzápätí naservíroval loptu Mohovi a marocký futbalista strelil svoj druhý gól v zápase.

Posledné slovo mal striedajúci Ožbolt, ktorý poslal loptu do siete hlavou. Slovan si vďaka víťazstvu poistil náskok na čele tabuľky, ktorý je už 14-bodový, druhá Dunajská Streda však má k dobru nedeľný zápas v Žiline.

FC DAC Dunajská Streda
2 : 2
(0:1)
ŠK Slovan Bratislava

Góly: 53. Ramírez (pen.), 88. Ramírez (Davis) – 6. Holman (pen.), 76. Bajrić (Strelec). ŽK: 6. Jedlička (DUN), 60. Nebyla (DUN) – 67. Holman (SBA). Rozhodca: Očenáš – Bednár, Poláček.
FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Sommer, Kružliak (C), Beskorovajnyj, Davis – Rodolfo, Nebyla (83. Nicolaescu), Christie-Davies (46. Taiwo), Andzouana (68. Divković) – A. Balić (77. Schäfer) – Ramírez.
ŠK Slovan Bratislava: Ružinský – Medveděv, Bajrić, Božikov (C), Pauschek – de Kamps, Nono – Čavrić (72. Daniel), Holman (72. Strelec), Moha – Henty (84. Abena).
88 gól Dunajská Streda dala gól!
Eric Davis centrom z ľavej strany našiel v pokutovom území Slovana ERICA RAMÍREZA, ktorý hlavou dáva svoj 14. gól v sezóne a vyrovnáva na 2:2!
81 dôležité Rýchla akcia Slovana stredom, následne dostal prihrávku na pravú stranu Jurij Medveděv. Skúsil strelu k ľavej tyči, ale Jedlička jeho ranu vytlačil na rohový kop!
76 gól Slovan dal gól!
Dávid Strelec poslal z pravej strany výborný center do šestnástky DAC, Nebyla neustrážil Kenana Bajrića a ten dostáva Slovan znovu do vedenia!
60 dôležité Obrovská šanca Slovana! Lukáš Pauschek sa dostal k lopte v šestnástke DAC na ľavej strane, mal pred sebou voľný priestor a oprel sa do strely, no fantastickým obetavým zákrokom ju v poslednej chvíli zblokoval kapitán DAC Dominik Kružliak.
53 gól Dunajská Streda dala gól!
ERIC RAMÍREZ vyrovnáva z penalty na 1:1! Namieril k ľavej tyči, Ružinský síce vystihol smer, ale na loptu nedosiahol!
52 dôležité Napokon po kontrole VAR-u odpískal Michal Očenáš pokutový kop pre DAC!
48 dôležité Obrovská šanca Slovana, hostia sa vyrútili do prečíslenia v trojici, ale famózny obranný zákrok vo vlastnom pokutovom území predviedol Danilo Beskorovajny!
45+1 dôležité Obrovská šanca DAC! Po kombinačnej akcii sa k lopte dostal pred Ružinským Ramírez, dokázal si ho obhodiť a namieril do bránky Slovana. Vracajúci sa hráč Slovana však dokázal v sklze loptu poslať tesne vedľa ľavej tyče svojej bránky! Následne bolo Ramírezovi odmávané aj postavenie mimo hru. Toto však v tomto momente ešte rieši aj VAR.
42 dôležité Veľká šanca Slovana. Opäť Nono vyčaroval fantastický center na Vasila Božikova, ktorého hlavičku však dokázal pohotový Jedlička zastaviť včas!
37 dôležité Šanca DAC! Tentoraz dlhý center DAC vyšiel, aj keď i s prispením šťastia. Jedličkov výkop hľadal pravdepodobne na hrote DAC Ramíreza, no lopta napokon prepadla naľavo až ku nabiehajúcemu Andzouanovi, ktorý však krížnou strelou minul ľavú tyč Ružinského bránky!
20 dôležité Priamy kop z ľavej strany opäť zahral Nono, tentoraz však Španiel skúsil prekvapiť Jedličku priamou strelou. Český gólman domáceho tímu bol však pozorný a loptu smerujúcu do siete dokázal vyraziť.
11 dôležité Obrovská šanca DAC! Center Balića sklepol Ramírez k pravej tyči pre Blackmana, ktorého hlavičku k tyči fantasticky vyrazil pozorný Matúš Ružinský!
6 gól Slovan dal gól!
DAVID HOLMAN nariadený pokutový kop premenil s ľadovým pokojom, mieril mierne naľavo od stredu bránky, Jedlička sa vrhol k pravej tyči.
5 dôležité Prvá šanca hostí, dlhý center letel za obranu hostí, Lukáš Pauschek bol pri lopte skôr ako vybiehajúci Martin Jedlička. Brankár DAC obrancu Slovana fauloval, bude to pokutový kop a žltá karta!