FC DAC Dunajská Streda ŠK Slovan Bratislava ONLINE dnes Fortuna liga

11. 4. 2021 |

FC DAC Dunajská Streda dnes doma privíta ŠK Slovan Bratislava. Sledujte šláger Fortuna ligy ONLINE od 16:00 hod.

Alen Ožbolt (Slovan), András Schäfer (DAC), Erik Daniel (Slovan) a Danylo Beskorovajnyj . FOTO: TASR.

Hostia budú chcieť dnes nadviazať na výkon zo zápasu proti Zlatým Moravciam, v ktorom zvíťazili 4:1. Tréner Slovana Darko Milanič nemohol do zápasu nasadiť brankára Dominika Greifa a útočníka Dávida Strelca. Dôvodom ich absencie bolo nasledovanie pokynov vyplývajúcich z ligového protokolu v súvislosti s Covid-19.

Obaja hráči museli zostať po rizikovom kontakte v izolácii. Prvú vážnejšiu šancu mali hostia, keď Duga nebezpečne vystrelil, ale Ružinský jeho strelu vykryl. Na druhej strane trafil Medveděv po sóle z dobrej pozície iba bočnú sieť.

FC DAC Dunajská Streda ŠK Slovan Bratislava ONLINE dnes Fortuna liga LIVE

V 26. minúte kopal ViOn rohový kop, Ružinský po centri Hrnčára loptu minul a tá následne skončila v sieti. Gól však napokon neplatil, pretože Medveděva, ktorý sa loptu snažil odhlavičkovať do bezpečia, fauloval vo výskoku Duga.

Potom sa k slovu dostal VAR a záver polčasu už patril hosťom. Najskôr sa Čonka z uhla rútil sám na Ružinského a aj ho preloboval, no lopta skončila mimo brány. Ten istý hráč však v nadstavenom čase po centri Hrnčára stanovil skóre prvej 45-minútovky.

Stav sa zmenil už po dvoch minútach po prestávke, keď Medveděv nacentroval loptu priamo na hlavu Rataa a brazílsky zakončovateľ nedal Chovanovi šancu - 1:1. O sedem minút neskôr poslal Čavrič kolmú prihrávku na Mohu a krídelník Slovana presnou strelou otočil skóre - 2:1.

Od tohto momentu Slovan kontroloval zápas, ViOn už nebol taký nebezpečný, ako v 1. polčase. "Belasí" mali ďalšie šance, nevyužili ich Čavrič, Ratao a ani Daniel, no v 80. minúte využil Holman nepresný odkop Chovana, vzápätí naservíroval loptu Mohovi a marocký futbalista strelil svoj druhý gól v zápase.

Posledné slovo mal striedajúci Ožbolt, ktorý poslal loptu do siete hlavou. Slovan si vďaka víťazstvu poistil náskok na čele tabuľky, ktorý je už 14-bodový, druhá Dunajská Streda však má k dobru nedeľný zápas v Žiline.

FC DAC Dunajská Streda
2 : 2
(0:1)
ŠK Slovan Bratislava

Góly: 53. Ramírez (pen.), 88. Ramírez (Davis) – 6. Holman (pen.), 76. Bajrić (Strelec). ŽK: 6. Jedlička (DUN), 60. Nebyla (DUN) – 67. Holman (SBA). Rozhodca: Očenáš – Bednár, Poláček.
FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Sommer, Kružliak (C), Beskorovajnyj, Davis – Rodolfo, Nebyla (83. Nicolaescu), Christie-Davies (46. Taiwo), Andzouana (68. Divković) – A. Balić (77. Schäfer) – Ramírez.
ŠK Slovan Bratislava: Ružinský – Medveděv, Bajrić, Božikov (C), Pauschek – de Kamps, Nono – Čavrić (72. Daniel), Holman (72. Strelec), Moha – Henty (84. Abena).
88 gól Dunajská Streda dala gól!
Eric Davis centrom z ľavej strany našiel v pokutovom území Slovana ERICA RAMÍREZA, ktorý hlavou dáva svoj 14. gól v sezóne a vyrovnáva na 2:2!
76 gól Slovan dal gól!
Dávid Strelec poslal z pravej strany výborný center do šestnástky DAC, Nebyla neustrážil Kenana Bajrića a ten dostáva Slovan znovu do vedenia!
53 gól Dunajská Streda dala gól!
ERIC RAMÍREZ vyrovnáva z penalty na 1:1! Namieril k ľavej tyči, Ružinský síce vystihol smer, ale na loptu nedosiahol!
6 gól Slovan dal gól!
DAVID HOLMAN nariadený pokutový kop premenil s ľadovým pokojom, mieril mierne naľavo od stredu bránky, Jedlička sa vrhol k pravej tyči.