FC Barcelona Real Betis ONLINE La Liga 2020 dnes

7. 11. 2020 |

FC Barcelona Real Betis Sevilla, online prenos, La Liga 2020, dnes. FC Barcelona dnes privíta na Camp Nou Real Betis Sevilla. Online prenos štartujeme od 16:15 hod.

Lionel Messi v službách FC Barcelona. FOTO TASR/AP.

FC Barcelona Real Betis Sevilla, online prenos, La Liga 2020, dnes. FC Barcelona sa dnes proti Real Betis Sevilla bdue chcieť pokúsiť zvrátiť nepriaznivý vývoj. Z posledných piatich zápasov nevyhrala už štyri, pritom až tri prehrala, pritom jeden z nich bol pred dvoma týždňami El Clásico. V ňom dokonca doma podľahli rivalovi Real Madrid 1:3.

Lepšie výkony klub predvádza v Lige majstrov, kde zatiaľ nestratil ani bod. Naposledy v zápase proti Dinamu Kijev, ktorý vyhrali 2:1. Dynamo Kyjev 2:1. Ďakovať za to môžu najmä nemeckému brankárovi Marcovi-Andremu ter Stegenovi, ktorý spoluhráčov od straty bodov zachránil viacerými výbornými zákrokmi.

Kyjevčania stále bojujú s koronavírusom v mužstve a očakávala sa hladšia výhra Kataláncov. Favorit sa na ňu ale poriadne nadrel, hoci ukrajinskému tímu chýbalo až deväť hráčov zo základnej zostavy. Na prázdnom Camp Nou sa "Barca" dostala do vedenia už v 5. minúte, keď Lionel Messi opäť premenil pokutový kop.

Na druhý zásah si "blaugranas" museli počkať do druhého polčasu, v úlohe zakončovateľa sa objavil Gerard Pique a hlavou trafil presne. Hosťom sa síce podarilo skorigovať, ale gól Viktora Cygankova na zisk čo i len bodu nestačil. Holandský tréner Ronald Koeman priznal, že v hre hráčov Barcelony bolo dosť hluchých chvíľ.

FC Barcelona Real Betis Sevilla ONLINE La Liga 2020 dnes

"Máme radosť, keďže sme zvíťazili. Ale musíme hrať naozaj lepšie ako dnes. Zlepšiť sa musíme najmä v práci s loptou, tam sme zaostávali. Potom aj v hre bez lopty, čo je najmä o pressingu. Nemôžeme sa oň pokúsiť a potom súperovi nechať priestor. Ak už to robíme, potom to musíme robiť všetci," citoval Koemana portál uefa.com.

Ter Stegen nastúpil na prvý zápas v sezóne po zotavení sa zo zranenia kolena. Ukázal sa v excelentnom svetle a zlikvidoval dve veľké šance Vitalija Bujalského aj príležitosť Vladislava Suprjaha.

"Všetci dobre vieme, že Marc je skvelý brankár. Videli sme ho tento týždeň v tréningu a mal výbornú formu. A dnes bol fantastický," dodal Koeman. "Udržal som sa v dobrej forme vďaka skvelým ľuďom, s ktorými pracujem každý deň v klube.

Tak to bolo aj počas uplynulých 11 týždňov. A verte, neboli tam len pekné veci ako v tomto zápase. Nechcem veľa hovoriť o sebe a mojom výkone. Bolo to o tíme a tímovom víťazstve. Samozrejme, zápas si pozrieme a rozoberieme aj to, aký som podal výkon," povedal nemecký brankár.

FC Barcelona
5 : 2
(1:1)
Real Betis

Góly: 22. O. Dembèlé, 49. Griezmann, 61. Messi, 82. Messi, 90. Pedri – 45+2. A. Sanabria, 73. Loren. ŽK: 37. Fati (BAR) – 32. Mándí (RBE), 45. Moreno (RBE). 2.ŽK=ČK: 62. Mándí (RBE).
FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Lenglet, Alba – F. de Jong, S. Busquets (C) (86. Pjanić), Pedri – O. Dembèlé (66. Trincão), Griezmann (78. Braithwaite), Fati (46. Messi).
Real Betis: Bravo – Emerson, Mándí, Bartra, Moreno – W. Carvalho, G. Rodríguez, Canales (87. Rodri) – Joaquín (C), A. Sanabria (71. Loren), Tello.
90+5 časová značka Koniec zápasu.
90+5 Betis mal k dispozícii aj poslednú štandartku, ale tú chytil bezpečne do rukavíc Ter Stegen.
90+4 Ani z toho sa nestalo nič zaujímavé, takže ôsmy gól v tomto zápase už pravdepodobne nepadne.
90+3 Zápas sa nám už len dohráva, Betis však tiež ešte bude mať k dispozícii aspoň jeden rohový kop.
90+2 Barcelona si vybojovala rohový kop, ale hráči hostí loptu odvrátili do bezpečia.
90+1 Ešte päť minút utrpenia pre Betis, ktorý už vie, že dnes odíde z Camp Nou s debaklom, aj keď to tak dlho nevyzeralo.
90 gól Barcelona dala gól! Barcelona predsa len pridáva aj piaty gól do siete hostí, ktorý zaznamenal PEDRI po presnom prízemnom centri od Roberta z pravej strany! Barcelonský záložník už zakončoval len do prázdnej brány. Asistencia: Roberto
88 dôležité Messi znova v obrovskej šanci, ktorý mohol znamenať hattrick, ale Bravo ho vychytal a vyrazil na roh.
87 striedanie Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Sergio Canales, prichádza Rodri.
86 striedanie Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Sergio Busquets, prichádza Miralem Pjanić.
85 Messi strelil už aj svoj tretí gól, ktorý by znamenal hattrick, ale tento raz bol v ofsajde, takže mu nebude uznaný.
84 Takže Betis už zrejme nestihne zareagovať na ďalší inkasovaný gól, pretože čas sa výrazne posunul do záveru zápasu.
82 gól Barcelona dala gól! A je tu štvrtý gól Barcelony, keď Roberto poslal LIONELA MESSIHO do šance efektnou pätičkou a argentínska hviezda potiahla loptu do šestnástky a nekompromisne prestrelila Brava! Asistencia: Roberto
81 Barcelona mala k dispozícii rohový kop, avšak nič z neho nevymyslela a lopta sa vrátila až k domácim zadným radom.
80 Obraz hry sa nám vôbec nemení, domáci držia loptu a chcú pridať rozhodujúci štvrtý gól.
79 Trincao zakončoval spoza šestnástky, ale jeho pokus nebol až tak nebezpečný a Bravo ho pohotovým hodením do strany zneškodnil.
78 striedanie Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Antoine Griezmann, prichádza Martin Braithwaite.
77 Barcelona opäť sa zmocnila lopty na dlhý čas a snaží sa postupne vykombinovať obranu Betisu.
75 Tak kto by to bol čakal, že hostia ešte dokážu takto zdramatizovať záver stretnutia, avšak už sa musia znova brániť.
73 gól Real Betis dal gól! Hostia z ničoho nič znižujú a kontaktný gól strieľa LOREN, keď hostia sa dostali pred bránu Ter Stegena a Moreno poslal loptu na stred a odtiaľ nechytateľne zakončil striedajúci hráč Betisu! Asistencia: Moreno
72 dôležité Pedri bol v dobrej pozícii po prihrávke od Messiho, ale zakončenie mu vôbec nesadlo a letelo mimo brány Brava.
71 striedanie Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Antonio Sanabria, prichádza Loren.
70 Do konca zostáva už iba niečo vyše dvadsať minút, Betisu zostáva veriť v zázrak.
69 Betis sa nedokáže dostať ani k lopte a hosťujúci hráči musia behať dlhé minúty bez lopty.
68 Barcelona drží hostí v zovretí a má všetko pod kontrolou.
66 striedanie Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Ousmane Dembèlé, prichádza Trincão.
65 Betis to bude mať až do konca zápasu ťažké, ale musia sa ho pokúsiť dohrať so cťou a možno ho aj zdramatizovať.
64 Príchod Messiho sa Koemanovi vyplatil a Barcelonu už zrejme nič nezastaví na ceste za dôležitým víťazstvom.
63 Takže Betis pravdepodobne už definitívne stratil šancu aspoň na bod, pretože dohráva o hráča menej a prehráva o dva góly.
62 Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Ajsa Mándí (Real Betis).
61 gól Barcelona dala gól! LIONEL MESSI s prehľadom kopol penaltu do pravého vinkla a aj keď Bravo bol aj teraz blízko, aby ju chytil, nakoniec to nestačilo!
60 dôležité Toto rozhodnutie potvrdil aj VAR, penaltu sa už chystá zahrať Messi!
59 dôležité Lenže Mandi pravdepodobne odvrátil loptu rukou, takže spôsobil druhú penaltu v zápase a bude aj vylúčený!
58 dôležité Dembelé mohol pridať druhý gól v zápase, ale jeho gólovú strelu odvrátil Mandi z bránkovej čiary, z druhej vlny pálil nad Alba.
56 Tak hostia aj keď v zápase nemali toľko šancí ako domáci, zatiaľ dokážu držať s Barcelonou krok.
55 dôležité Sanabria teraz mohol znova vyrovnať, ale podobne ako Messi pred chvíľou tiež už bol v ťažkej pozícií a s jeho zakončením si dokázal poradiť Ter Stegen.
54 Tentokrát bol faulovaný Busquets, takže domáci budú rozohrávať.
53 Hostia sa prvýkrát v druhom polčase dostali na dlhší čas na útočnú polovicu, ale nič viac z toho nedokázali vyťažiť.
51 dôležité Messi sa teraz sám dostal do dobrej šance, ale bol už z uhla, takže Bravo dokázal loptu dostať mimo hry.
50 Tak domáci využili opäť horšej chvíľky obrany hostí a sú znova na koni, tentokrát už dúfajú, že ich náskok vydrží do konca zápasu.
49 gól Barcelona dala gól! Ale akoby som to zakríkol, pretože o chvíľu na to ANTOINE GRIEZMANN sa konečne presadil a posiela Barcelonu do vedenia! Alba poslal loptu do pokutového územia, Bravo vybehol oproti Messimu, ale ten ju zámerne pustil na z druhej vlny dobiehajúceho Griezmanna, ktorý už zakončil do prázdnej brány. Asistencia: Alba
48 Barcelona vstúpila aj do druhého polčasu aktívnejšie a usadila sa na útočnej polovici, ale nič odvážnejšie zatiaľ neprišlo.
47 Koeman poslal hneď od začiatku druhého polčasu do hry Messiho, čím samozrejme reaguje na nie moc priaznivý vývoj stretnutia.
46 striedanie Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Anssumane Fati, prichádza Lionel Messi.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
Máme za sebou výborný polčas zápasu medzi Barcelonou a Realom Betis, ktorý skončil napokon remízou 1:1. Do zápasu vstúpila lepšie Barcelona, ktorá mala gólovky zásluhou Griezmanna a Fatiho, ale ani jednu z nich domáci nevyužili. Skóre otvoril až Dembelé po fantastickej individuálnej práci a zdalo sa, že Barcelona má zápas pod kontrolou. Druhý gól mohol pridať Griezmann, keď zahrával pokutový kop po faule Mandiho na Fatiho, ale výborným zákrokom podržal Betis Bravo. Nakoniec sa hosťom ešte podarilo doslova z ničoho vyrovnať, keď rýchly brejk zakončil gólom Sanabria. Druhý polčas začína približne o 17:20.
45+3 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45+3 Už sa v prvom polčase zrejme nič nestane, mužstvá pôjdu do kabín za nerozhodného stavu.
45+2 gól Real Betis dal gól! Tak Barcelona zažíva šok v nadstavenom čase, pretože Betis sa postil do rýchleho brejku a ten skončil vyrovnávajúcim gólom ANTONIA SANABRIU, keď sa dostal ku skákajúcej lopte v šestnástke, ktorú nikto z domácej obrany neodkopol a zakončil nechytateľne pod brvno Ter Stegenovej brány! Bez asistencie
45+1 Nadstavujú sa ešte tri minúty, Fati sa pretláčal s Emersonom a píska sa jeho útočný faul.
45 zlta karta Žltú kartu dostáva Alex Moreno (Real Betis).
44 Betis mohol ešte závere útočiť, ale hostia stratili loptu a Moreno následne zastavil nedovolene Roberta.
43 Lenže ten sa zatiaľ jedinému strelcovi gólu nepodaril vôbec, takže Bravo bude rozohrávať od svojej brány.
42 Dembelého center odvrátený do bezpečia hosťujúcou obranou, ale Barcelona tak má k dispozícii ďalší roh.
41 Vstupujeme do posledných piatich minút prvého polčasu a sme zvedaví, či sa dočkáme aspoň ešte jedného gólu v tomto polčase.
40 Na druhej strane si Barcelona vybojovala roh, z ktorého však nedokázala vymyslieť vôbec nič.
39 Hostia prešli rýchlo smerom dopredu a aj zakončil Tello, ale tentokrát lopta letela na bránu Ter Stegena.
38 Barcelona sa musí otriasť a pokračovať v ofenzívnom snažení, aby rýchlo zabudli na nepremenenú penaltu.
37 zlta karta Žltú kartu dostáva Anssumane Fati (FC Barcelona).
36 Hostia prežili klinickú smrť, pretože prehrávať o dva góly na Nou Camp by už znamenal pravdepodobne prehratý zápas, avšak Bravo ich nateraz podržal.
34 dôležité Fantastický zákrok previedol Claudio Bravo, keď odhadol, že Griezmann bude strieľať k pravej tyči a loptu vyrazil! Nikto už z domácich hráčov sa nedostal k dorážke, takže Betis stále prehráva iba o gól.
33 Antoine Griezmann (FC Barcelona) nepremenil pokutový kop.
32 zlta karta Žltú kartu dostáva Ajsa Mándí (Real Betis).
31 dôležité A Barcelona bude mať k dispozícii pokutový kop, pretože Mandi jednoznačne fauloval Fatiho v pokutovom území, tesne predtým ako sa chystal zakončiť!
30 Domáci sú už na polovici súpera a môžu hľadať možnosti ako sa dostať k druhému gólu.
29 Joaquin ju aj rozohral, ale centru sa nikto nedotkol, takže loptu bude mať Barcelona.
28 Betis sa konečne vymanil spod tlaku domácich a Alba fauloval Emersona, takže hostia majú zaujímavú štandartku.
26 dôležité Opäť krásna akcia domácich na jeden dotyk a Griezmannovi znova ušiel gól len o centimetre, keď sa ani táto strela nezmestila medzi tri žrde.
25 Barcelona tak už môže hrať s väčším kľudom, pretože má nahráte a naopak Betis musí zvýšiť ofenzívnu aktivitu.
24 dôležité Gól musel potvrdiť aj samotný VAR, ale usúdil, že Dembelé v čase Griezmannovej prihrávky nebol v ofsajde, aj keď to bolo veľmi tesné.
22 gól Barcelona dala gól! OUSMANE DEMBELÉ predviedol svoje majstrovstvo, keď dostal prihrávku od Griezmanna, potiahol loptu do šestnástky a zasekol na ľavačku, následne vystrelil do ľavého horného rohu a Bravo nemal žiadnu šancu! Asistencia: Griezmann
21 Druhá strela Betisu medzi tri žrde a Ter Stegen musel zasiahnuť, ale Tellova strela letela len do stredu brány, takže domáci brankár nemal žiadne problémy.
19 Hostia sa zatiaľ nedostali k zakončeniu, ale majú loptu v moci a snažia sa nájsť cestu cez obranu Barcelony.
18 Teraz musel Lenglet hasiť nebezpečne vyzerajúcu akciu Betisu, preto loptu radšej poslal mimo hraciu plochu a hostia získali roh.
17 Dembelé si hodil loptu do šestnástky cez Bartru, ale ten ho skúsene odtlačil a útočník Barcelony nevybojoval ani roh.
16 Dembelého prihrávka nebola vôbec presná, takže na rade sú opäť hostia.
15 Barcelone nevyšiel pokus o brejk, takže musí to skúšať znova postupným útokom cez sformovanú obranu Betisu.
14 Hostia sa snažia dlhšie držať loptu a kombinovať, pretože ich obrana v doterajšom priebehu nepôsobí vôbec isto.
12 Tak sledujeme veľmi zaujímavý začiatok zápasu a už sme videli veľké šance na obidvoch stranách, avšak gól stále nepadol.
11 dôležité Druhú šancu v zápase si vypracoval aj Griezmann, keď potiahol loptu a znova nebezpečne vystrelil po zemi a jeho zakončenie letelo tesne vedľa pravej tyče.
9 dôležité Na druhej strane s druhou dobrou príležitosťou Ansu Fati, keď sa dostal do pokutového územia z pravej strany a jeho strelu musel zákrokom vyraziť na roh Bravo.
8 dôležité Betis odpovedal tiež nádejnými šancami, najprv Morenovu prihrávku do šestnástky zblokovala domáca obrana a skoro z toho bol vlastný gól, následne z rohového kopu musel hlavičku vyraziť do bezpečia Ter Stegen.
6 Barcelona tak v krátkom slede mala dve veľké šance na strelenie úvodného gólu, ale Fatimu a Griezmannovi chýbal kúsok šťastia.
5 dôležité A o chvíľu na to sám Fati mohol otvoriť skóre, ale jeho nebezpečná strela skončila tiež tesne vedľa pravej tyče Bravovej brány.
4 dôležité V prvej obrovskej šanci sa ocitol Griezmann, keď ho našiel voľného na hranici šestnástky prihrávkou Fati, ale jeho strela letela tesne vedľa ľavej tyče brány hostí.
3 Píska sa faul Mandiho na Fatiho, takže domáce mužstvo bude pokračovať s loptou na kopačkách.
2 Griezmann dostal presnú prihrávku od Dembelého, ale prevaha hosťujúcich hráčov ho dokázala odzbrojiť v nebezpečnom priestore.
1 Výkop mali hostia v klasických zeleno-bielych dresoch a napriek tomu, že na chvíľu loptu stratili, už ju má opäť v moci obrana Betisu.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Vítam vás pri sledovaní deviateho kola La Ligy, v ktorom si zmeria sily Barcelona a Real Betis. Katalánsky klub po dobrom štarte do ligy začal stagnovať a nebodoval naplno v posledných štyroch zápasoch. Hostia tak majú dnes jedinečnú šancu využiť horšej formy Barcelony a pokúsiť sa odviezť z Nou Camp všetky tri body.

FC Barcelona: Domácemu mužstvu sa síce darí v Lige majstrov, kde v skupine Barcelona zatiaľ nestratila ani bod. Ale v La Lige z posledných štyroch zápasov získala iba dva body, za remízy proti Seville a Alavesu. Aj keď majú "blaugranas" o dva zápasy menej ako väčšina mužstiev, tak dnes potrebujú vyhrať, aby sa ich strata na čelo tabuľky ešte viac nezvýšila.

Real Betis: Hostia majú za sebou dosť nevyrovnaný vstup do sezóny, keď z ôsmich zápasov vyhrali polovicu a zvyšnú polovicu prehrali. Napriek tomu sa zatiaľ v tabuľke nachádzajú na peknom siedmom mieste, s čím môže byť Betis spokojný. Prehral však už obidva zápasy proti silným mužstvám z Madridu, takže do tretice už nechce odísť naprázdno v súboji so silným protivníkom.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.