FA Cup čaká šláger Manchester United vs. Liverpool FC, zázrak zo 6. ligy sa teší na súpera z Premier League

13. 1. 2021 |
 

FA Cup, Manchester United, Liverpool FC, Chorley FC, Premier League, futbal, Anglicko. FA Cup čaká vo 4. kole šláger Manchester United vs. Liverpool FC. Prekvapenie súťaže zo 6. ligy Chorley FC narazí na tím z Premier Legue.

Futbalista Manchestru United Edinson Cavani. FOTO TASR/AP.

Anglický futbalový klub Manchester United privíta vo 4. kole Pohára FA svojho veľkého rivala FC Liverpool. Rozhodol o tom pondelňajší žreb najstaršej klubovej súťaže na svete.

Chorley zo šiestej ligy, ktoré v 3. kole vyradilo druholigové Derby County, privíta na svojom štadióne Wolverhampton Wanderers. Kouč poloamatérkskeho tímu sa tomuto losu veľmi potešil.

"To je presne to, čo sme chceli, súpera z Premier League, výborne," povedal podľa expressandstar.com Jamie Vermiglio. Zároveň dodal, že historický postup Chorley FC do 4. kola nemusí byť posledný krok. Wolverhamptonu totiž už raz porazili.

FA Cup uvidí zápas Manchester United vs. Liverpool FC

"V 1986 Chorley hralo proti Wolves a porazili sme ich 3:0, teraz to potrebujeme spraviť opäť," dodal Vermiglio, ktorého tím čakajú predtým ešte dva zápasy. Včerajší proti Lemingtonu prehrali 1:2.

"Je veľmi ťažké hráčov teraz udržať, aby sa sústredili na ligu, ktorá je našou prioritou. Napriek tomu začínajú myslieť na Wolverhapton a snívať veľký sen," uzavrel Vermiglio.

Manchester City sa predstaví na pôde štvrtoligového Cheltenhamu a Tottenham vycestuje na štadión Wycombe. Obhajcovia trofeje z Arsenalu nastúpia proti víťazovi duelu Southampton - Shrewsbury. Zápasy štvrtého kola sú na programe 23. a 34. januára. Informovala agentúra AP.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo