F1 Veľká cena Azerbajdžan 2021 ONLINE live VC formula 1

6. 6. 2021 |
 

Kalendár F1 dnes pokračuje Veľkou cenou Azerbajdžanu 2021. Online prenos dnešných pretekov štartuje od 14:00.

Na snímke britský pilot formuly 1 Lewis Hamilton na Mercedese počas tretieho voľného tréningu pred Velkou cenou Bahrajnu, úvodným podujatím 72. ročníka seriálu MS F1 na  5,412 km dlhom okruhu v Sachire 27. marca 2021. FOTO TASR/AP
 

Kalendár F1 dnes pokračuje Veľkou cenou Azerbajdžanu 2021. Online prenos dnešných pretekov štartuje od 14:00.

F1 Veľká cena Azerbajdžan 2021 ONLINE live VC formula 1

Na Veľkej cene Azerbajdžanu F1 odštartuje z pole position Charles Leclerc. Monacký jazdec v službách Ferrari zajazdil v sobotňajšej kvalifikácii najlepší čas - 1:41,218 min.

Druhé miesto obsadil na mestskom okruhu v Baku úradujúci majster sveta Lewis Hamilton, tretia priečka patrí lídrovi seriálu MS Maxovi Verstappenovi (Red Bull).

F1 VC Azerbajdžanu 2021

Kvalifikácia: 1. Charles Leclerc (Monaco/Ferrari) 1:41,218 min, 2. Lewis Hamilton (V. Brit./Mercedes) 1:41,450, 3. Max Verstappen (Hol./Red Bull Racing) 1:41,563,

4. Pierre Gasly (Fr./Alphatauri) 1:41,565, 5. Carlos Sainz jun. (Šp./Ferrari) 1:41,576, 6. Lando Norris (V. Brit./ McLaren) 1:41,747, 7. Sergio Perez (Mex./Red Bull Racing) 1:41,917, 8. Juki Cunoda (Jap./Alphatauri) 1:42,211, 9. Fernando Alonso (Šp./Alpine) 1:42,327, 10. Valtteri Bottas (Fín./Mercedes) 1:42,659

Aktualizuj online prenos
Koniec závodu.
51 dôležité Sergio Pérez sa stáva víťazom VC Azerbajdžanu!
51 Vyzerá to, že Pérez dnes vyhrá! Prebieha boj aj o druhé a tretie miesto.
51 dôležité Je tu posledné kolo!
50 Brit sa dostal teda na posledné miesto! Na čele sa drží Pérez druhý je Vettel a tretí je Gasly.
50 dôležité Hamilton sa krátko po obnovenom štarte dostal na prvé miesto, ale spravil veľkú chybu a vyšiel z trate!
49 dôležité A závod bol reštartovaný!
Ešte pred reštartovaním tu je zahrievacie kolo.
Všetky vozidla sú už na štarte. No uvidíme, čo nám ten reštartovaný záver ponúkne.
dôležité Závod bude reštartovaný podľa štartovacieho roštu! Zostávajú posledné minútky do reštartu.
V boxoch sa nazúvajú nové pneumatiky na vozidlá. Čoskoro by sa mal dnešný závod dokončiť no a uvidíme, ako to napokon dopadne.
dôležité Približne o 16:10 by mal byť dnešný závod reštartovaný!
Máme za sebou 49 kôl. Závod je v tejto chvíli prerušený, čakáme na jeho opätovný reštart.
49 Pracovať budú aj traťoví komisári. Podľa dostupných informácií Latifi porušil nejaké pravidlá.
48 Dokonca sa vyvesila červená vlajka! Nuž, prakticky celý závod sa nič vážneho nedialo a takto krátko pred koncom sú tu takéto komplikácie.
47 Na trati už máme aj safety car! Takže, dnešný závod sa nám trocha predĺži, Verstappen dáva svoje emócie najavo a neskrýva veľký hnev.
47 Vyvesená je teda žltá vlajka! Verstappen už vystúpil zo svojho vozidla, ktoré je odstavené, teda lepšie povedané nabúrané pri bariérach. Nuž, aj takéto situácie motošport prináša.
47 dôležité No a Pérez sa dostáva na prvé miesto pred Verstappena, pretože Holanďan šokujúci nezvládol vedenie vozidlo a po havárii dnes predčasne končí krátko pred koncom! Tak to je obrovská smola, toto už vyzeralo na víťazstvo!
46 Najrýchlejšie kolo teraz má za sebou práve Verstappen. vyzerá to, že Holanďan dnes prelomí svoju smolu na tejto trati.
45 Ale Lewis Hamilton tento dnešný boj ešte nevzdáva. Zaznamenal najrýchlejšie kolo a naozaj ťažko predpovedať, čo nám záverečná časť dnešného závodu ešte ponúkne.
44 Verstappen navyšuje svoje vedenie cez 4 sekundy. Člen Red Bullu robí všetko preto, aby sa dnes stal víťazom.
43 Ešte tu máme súboje aj na nižších priečkach. Bottas s Russelom zvádzajú boj o predbežné 14. miesto.
42 Zatiaľ môžme sledovať veľký boj o druhé miesto medzi Pérezom a Hamiltonom. Uvidíme, či Verstappen bude ešte výraznejšie ohrozený.
41 Približne 10 kôl zostáva do konca dnešného závodu. Rozostupy na čele sú minimálne, ešte to bude do konca boj o dnešné víťazstvo.
40 Poradie po 40. kole:
1. Max Verstappen
2. Sergio Pérez
3. Lewis Hamilton
39 Môžme konštatovať, že ešte to bude boj o dnešný stupeň víťazov. Verstappen však cíti veľkú šancu na víťazstvo a robí všetko preto, aby bol dnes úspešný.
38 Vettel sa posúva na štvrté miesto, hore sa dostáva aj Räikkönen a to konkrétne na 12. miesto.
37 Čoskoro môžme očakávať predbiehacie manévre. Závod sa pomaly blíži k svojej záverečnej časti, je tu však ešte dostatok priestoru a času niečo vymyslieť.
36 Na prvých troch miestach sa stále nič nemení. Predbežným lídrom je aj naďalej Verstappen a to s náskokom necelej sekundy pred Pérezom. Tretie miesto patrí Hamiltonovi, ktorý stráca skoro 3 sekundy.
35 Pit lane je otvorené!
34 No a závod už môže pokračovať ďalej. Uvidíme, ako to ovplyvní jeho zvyšok, keďže kvôli prítomnosti safety car Verstappen stratil svoj náskok.
33 Kanaďan Stroll, ktorý nestihol ísť do boxov ani raz je tak druhým, ktorý dnešný závod nedokončí. Práve to, že nebol v boxox sa mu zrejme stalo osudným, keďže ľavá zadná pneumatika bola zničená a tak dostal Stroll šmyk.
32 Lance Stroll nezvládol vedenie vozidla a jeho predné krídlo bolo zničené! Na trati je dosť úlomkov, po dráhe sa už pohybuje safety car!
31 Aj naďalej môžme sledovať trápenie sa Mazepina, ktorý je už dokonca o jedno kolo pozadu.
30 Poradie po 30. kole:
1. Max Verstappen
2. Sergio Pérez
3. Lewis Hamilton
29 Lance Stroll je jediný, ktorý stále nezamieril do boxov. Aktuálne mu patrí 4. miesto, čo je oproti štartovnému číslu 19 veľmi výrazný posun hore.
28 Víťaz včerajšej kvalifikácie Leclerc, ktorý teda dnes štartoval z pole position je momentálne na 6. mieste. Uvidíme, či ešte zabojuje o lepšie konečné umiestnenie.
27 Sme už za polovicou dnešnej VC Azerbajdžanu. Na jej čele sa aj naďalej drží Max Verstappen, za ním sa nachádzajú Sergio Pérez a Lewis Hamilton.
26 Problémy má už Mazepin, ktorý nezvládol zákrutu a veľmi dlho mu trvalo, kým sa vrátil späť. Zostáva tak aj naďalej posledný a zrejme to tak bude až do konca závodu.
25 Dlhšiu dobu sme nič zaujímavého nevideli. Na čele zostáva aj naďalej Max Verstappen, ktorý má dnes ideálnu šancu pretrhnúť smolu v tomto dejisku.
24 Okrem úvodného skorého vypadnutia Ocona sme zatiaľ žiadny výraznejší problém na trati neregistrovali.
23 Prvú desiatku uzatvára Valtteri Bottas. Práve sme sledovali jeho pokus dostať sa na 9. miesto pred Norrisa, tento pokus však bol neúspešný a veľmi zle aj realizovaný.
22 Kanaďan Lance Stroll je stále jediný, ktorý ešte nebol v boxoch.
21 Poradie po 20. kole:

1. Max Verstappen
2. Sergio Pérez
3. Lewis Hamilton
20 dôležité Vettel už absolvoval svoju zástavu v boxoch! Na prvé miesto sa tak dostáva Verstappen, na siedme miesto sa zaradil Vettel!
19 Treba však konštatovať, že Nemec má náskok cez dve sekundy, čiže prípadná zástava v boxoch by nemusela znamenať výrazný prepad.
18 Aj naďalej máme na čele preteku Vettela, ale ešte nebol spoločne so Strollom v boxoch. Sú teda zatiaľ jediní s mäkkou sadou pneumatík.
17 Menšie preskupenia sa dejú aj na chvoste závodu. Posledným pilotom je zatiaľ Mazepin z tímu Haas.
16 Na štvrtom mieste sa nachádza Hamilton. Teraz sa pokúsil o predbiehací manéver, ale pred Péreza sa mu nepodarilo dostať.
15 Verstappen sa však už začína výrazne tlačiť na Vettela. Holanďanovi sa ešte v Baku nepodarilo stáť na stupni víťazov. Podarí sa mu to dnes prelomiť?
14 Počet zástavok v boxe postupne pribúda. S výnimkou Vettela a Strolla tam už boli všetci. Prvý menovaný je aktuálnym lídrom, uvidíme že do kedy.
13 Verstappen už bol rovnako v boxoch a rovnako spravil aj Bottas. Obaja prezuli na tvrdú sadu pneumatík.
12 Problémy v zákrute mal Carlos Sainz, vypadol z trate a je momentálne na 15. mieste. Našťastie je už Španiel späť na trati a v dnešnom závodu pokračuje.
11 To už neplatí, do boxov išiel aj Hamilton, kde nastali menšie problémy a to ho dosť spomalilo.
10 Hamilton, Verstappen a Pérez je aktuálne vedúca trojica. Ani jeden z nich však ešte nebolo v boxoch.
9 Nuž a do boxov zamieril aj Leclerc a Cunoda, ktorý prezuli na tvrdú sadu pneumatík.
8 Máme tu ďalšou zástavu v boxoch, Norris a Alonso rovnako radšej zvolili tvrdú sadu pneumatík.
7 Ešte pripomeniem, že je už povolený systém DRS. Hamilton je stále na čele, Leclerc však určite spoločne s tímom vymýšľa plány, ako sa vrátiť späť na čelo závodu.
6 Je tu prvý účastník, ktorý dnešný závod nedokončí. Je ním Francúz Esteban Ocon, ktorý už opustil so svojim vozidlom trať.
5 Dnes to teda vyzerá na veľmi zaujímavý závod. Pomerne rýchlo stratil víťaz včerajšej kvalifikácie Leclerc líderskú pozíciu. Mierne sa nám pozmenilo aj poradie v zadu, Mazepin sa dostáva na 11. miesto.
4 dôležité Ale pozor! Po troch kolách sa nám mení predbežný líder, Hamilton ukážkovo zvládol predbiehací manéver a to bez použitia DRS a člen Mercedesu je na prvom mieste!
3 Dnes na začiatku zvolili piloti mäkkú sadu pneumatík. Po dvoch kolách však Russell zamieril do boxov a zvolil tvrdú sadu pneumatík. Uvidíme, či sa niekto odhodlá k podobnému činu.
2 Úvod tohto závodu nevyšiel podľa predstáv Norrisovi, ktorý zaznamenáva až prepad na 12. miesto. Hamilton opäť vyštartoval po Leclerovi, ale mladý Monačan sa stále drží na prvom mieste.
1 Štart sa obišiel bez vážnejších problémov. Ihneď sa Hamilton pokúsil predbehnúť Leclerca, ale nepodarilo sa mu to.
1 dôležité Dnešná VC Azerbajdžanu bola práve zahájená!
Závod práve odštartoval.
Všetci piloti absolvovali zahrievacie kolo a sú späť na štarte. Menšie problémy mal Mick Schumacher pri rozbehu, ale napokon aj on v poriadku zahrievacie kolo absolvoval.
dôležité Zahrievacie kolo bolo zahájené!
Všetkých dvadsať účastníkov dnešného závodu je už na štarte.
Na trati v Azerbajdžane je už všetko pripravené. Čoskoro piloti absolvujú zahrievacie kolo. Celkovo dnes 20 účastníkov čaká 51 kôl, jedno kolo má dĺžku necelých 6 km.
Prajem príjemné nedeľné popoludnie všetkým fanúšikom F1. Dnes je na programe VC Azerbajdžanu, teda šiesty závod v tejto sezóne. Vo včerajšej kvalifikácii si pole position vybojoval Charles Leclerc a tak pôjde do tohto závodu najlepšej pozície. Bude to dnes dráma, alebo všetko pôjde podľa predpokladov? To sa čoskoro dozvieme! Zatiaľ si prezrite štartovací rošt, krátko pred štartom sa znova prihlásime.
Vítam všetkých priaznivcov motorsportu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na F1 a to konkrétne na VC Azerbajdžanu, ktorej začiatok je na programe o 14:00.

Tohtoročná sezóna F1 pokračuje svojim šiestym závodom. Na programe je VC Azerbajdžanu, ktorá má už za sebou sobotnú kvalifikáciu. Jej víťazom sa stal Charles Leclerc a vybojoval si tak nedeľné pole position.

Predbežným lídrom pohára jednotlivcov je Max Verstappen so 105 bodmi, ale na chrbát mu výrazne dýcha Lewis Hamilton so 101 bodmi.

Ako dopadne šiesty závod tohto ročníka? Sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Závod sa začne o 14:00.