Dukla Trenčín HK Poprad ONLINE Tipos extraliga dnes

16. 2. 2021 |

Dukla Trenčín dnes doma privíta HK Poprad. Sledujte ONLINE prenos od 18:00 hod.

Hráči Dukly Trenčín sa tešia z gólu. FOTO TASR.

Trenčani budú chcieť doma odčiniť prehru z ľadu Michaloviec, kde odchádzali s bodom po prehre 1:2 po samostatných nájazdoch. Prvá tretina priniesla hernú prevahu domácich, no tí ju dlho nevedeli gólovo zúročiť.

V 7. minúte sa hostia dostali do tlaku v presilovke, blízko ku gólu bol Okuliar, ale neprekonal brankára Tomeka. Ani šanca Mihálika v 13. minúte ešte nezmenila skóre, ale o päť minút sa už domáci radovali. Sujovu prihrávku nešťastne tečoval obranca hostí Urban a Karjalainen kapituloval - 1:0.

Domáci si do druhej časti preniesli presilovku o dvoch hráčov, ale nedokázali ju využiť. Trenčania hrozili najmä v presilovkách, v 26. minúte nebezpečne strieľali Hecl, Ackered i Rehuš, ale Tomek si poradil. Brankár domácich neinkasovali ani počas 90-sekundového oslabenia o dvoch hráčov, v ktorej bol najbližšie ku gólu Hecl, no jeho pokus zastavila horná žŕdka.

Domáci bránili najtesnejší náskok aktívnou ofenzívou a v tretej tretine často zamestnávali brankára Karjalainena. Hrozili však aj hostia a v 52. minúte sa ujala strela obrancu Lemckeho, ktorý presne namieril od modrej čiary - 1:1.

V predĺžení mohol rozhodnúť Okuliar, ale sám pred Tomekom neuspel. Ackered namieril do žŕdky michalovskej bránky a hostia nevyužili ani presilovku pri vylúčení Šoltésa. V samostatných nájazdoch skórovali Valach, Bartánus, Korhonen a Regenda, víťazný gól si pripísal Korhonen.

Dukla Trenčín
1 : 3
(0:2, 1:0, 0:1)
HK Poprad

Góly a asistencie: 34. Hecl (Okuliar, Ackered) – 3. Zagrapan (Tavi, Handlovský), 10. Bjalončík (Vandas, Livingston), 59. Haščák (Svitana). Rozhodca: Baluška, Štefík – D.Konc ml., J.Konc ml.. Diváci: bez divákov.
Dukla Trenčín: Karjalainen – Lemcke, Ackered, E.Švec, Starosta, Bokroš, Jalasvaara, Rajnoha – Okuliar, Paukovček, Hecl – Kettunen, Rehuš, Berisha – Chromiak, Reddick, Valach – Sádecký, J.Švec, Sojčík – Kukuča
HK Poprad: Vošvrda – Ulrych, Drgoň, Dalhuisen, Seigo, M.Hudec, D.Brejčák, Kramár, Hajnik – Marcel Haščák, Skokan, Svitana – Livingston, Bjalončík, Vandas – Tavi, Zagrapan, Handlovský – Matúš Paločko, Preisinger, Mešár
58:43 gól Poprad dal gól!
Svitana prihral do stredného pásma MARCELOVI HAŠČÁKOVI a ten od polovice trafil prázdnu bránu Dukly.
Asistencia: Patrik Svitana.
57:50 dôležité Akceredovu strelu Vošvrda vyrazil, Berishja následne napálil len brániaceho hráča.
57:26 dôležité Karjalainen ostal na striedačke, 6 hráčov Dukly mieri na buly.
45:13 dôležité Ulrych vystrelil spoza brániacich hráčov, Karjalainen nič nevidel a na jeho šťastie puk zacinkal len na žŕdke a odrazil sa do rohu.
38:50 dôležité Dukla pokračuje v útočnej aktivite, Rehuš priklepol do druhej vlny Jalasvaarovi, ale ten v dobrej pozícii mieril nad bránu.
34:07 dôležité A Trenčania opäť pred bránkou hostí, Berisha žabkou ponad hokejku obrancu prihral Reddickovi, ale ten neprepasíroval puk zblízka cez Vošvrdu.
33:40 gól Trenčín dal gól!
Zvýšená aktivita Dukle predsa priniesla kontaktný gól, Paukovčekovu šancu dokázal Vošvrda pokryť, ale dostal sa tým mimo bránku, takže následne Okuliarove dorážky museli likvidovať obetaví brániaci hráči. Puk v mele pred bránkou nakoniec dorazil do bránky MAREK HECL.
Asistencie: Oliver Okuliar, Calle Ackered
33:17 dôležité Hecl s Paukovčekom mieril na posledného obrancu, Hecl po sťahovačke vystrelil len do stredu bránky spomedzi kruhov, to na prekonanie Vošvrdu nemohlo stačiť.
31:43 dôležité Kettunen prihral medzi kruhy Rehušovi, ale tomu strela nesadla podľa predstáv. V závere presilovky teda Dukla svoju šancu nezvládla.
09:54 gól Poprad dal gól!
Trenčiansky hráč nevyhodil puk z pásma, Popradčania sa tak rýchlo dostali do šance, Livingston prihral Vandasovi, ten vystrelil a jeho pokus tečoval do ľavého horného rohu Karjalainenovej brány PETER BJALONČÍK.
Asistencie: Michael Vandas, James Livingston
04:10 dôležité Dukla pod veľkým tlakom, Bjalončík sa výborne zorientoval v útočnom pásme a prihral na pravý kruh Vandasovi, ten ale neprekonal presúvajúceho sa Karjalainena.
03:30 dôležité Prvý útok Popradu robil veľké vetry obrane Dukly, Haščákovu strelu z pravého kruhu Karjalainen len vyrazil pred odkrytú bránu, dorážajúceho Skokana len tak tak zablokoval Lemcke.
02:12 gól Poprad dal gól!
Tavi prenikol po pravom krídle okolo Rajnohu, poslal puk pred bránku, kde Bokroš sledoval hru a nebránil MAREKA ZAGRAPANA, ktorý dorazil puk do odkrytej brány.
Asistencie: Janne Tavi, Lukáš Handlovský.