Dukla Trenčín HK Poprad ONLINE Tipos extraliga dnes

16. 2. 2021 |
 

Dukla Trenčín dnes doma privíta HK Poprad. Sledujte ONLINE prenos od 18:00 hod.

Hráči Dukly Trenčín sa tešia z gólu. FOTO TASR.

Trenčani budú chcieť doma odčiniť prehru z ľadu Michaloviec, kde odchádzali s bodom po prehre 1:2 po samostatných nájazdoch. Prvá tretina priniesla hernú prevahu domácich, no tí ju dlho nevedeli gólovo zúročiť.

Dukla Trenčín HK Poprad ONLINE Tipos extraliga dnes

V 7. minúte sa hostia dostali do tlaku v presilovke, blízko ku gólu bol Okuliar, ale neprekonal brankára Tomeka. Ani šanca Mihálika v 13. minúte ešte nezmenila skóre, ale o päť minút sa už domáci radovali. Sujovu prihrávku nešťastne tečoval obranca hostí Urban a Karjalainen kapituloval - 1:0.

Domáci si do druhej časti preniesli presilovku o dvoch hráčov, ale nedokázali ju využiť. Trenčania hrozili najmä v presilovkách, v 26. minúte nebezpečne strieľali Hecl, Ackered i Rehuš, ale Tomek si poradil. Brankár domácich neinkasovali ani počas 90-sekundového oslabenia o dvoch hráčov, v ktorej bol najbližšie ku gólu Hecl, no jeho pokus zastavila horná žŕdka.

Domáci bránili najtesnejší náskok aktívnou ofenzívou a v tretej tretine často zamestnávali brankára Karjalainena. Hrozili však aj hostia a v 52. minúte sa ujala strela obrancu Lemckeho, ktorý presne namieril od modrej čiary - 1:1.

V predĺžení mohol rozhodnúť Okuliar, ale sám pred Tomekom neuspel. Ackered namieril do žŕdky michalovskej bránky a hostia nevyužili ani presilovku pri vylúčení Šoltésa. V samostatných nájazdoch skórovali Valach, Bartánus, Korhonen a Regenda, víťazný gól si pripísal Korhonen.

Dukla Trenčín
1 : 3
(0:2, 1:0, 0:1)
HK Poprad

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 34. Hecl (Okuliar, Ackered) – 3. Zagrapan (Tavi, Handlovský), 10. Bjalončík (Vandas, Livingston), 59. Haščák (Svitana). Rozhodca: Baluška, Štefík – D.Konc ml., J.Konc ml.. Diváci: bez divákov.
Dukla Trenčín: Karjalainen – Lemcke, Ackered, E.Švec, Starosta, Bokroš, Jalasvaara, Rajnoha – Okuliar, Paukovček, Hecl – Kettunen, Rehuš, Berisha – Chromiak, Reddick, Valach – Sádecký, J.Švec, Sojčík – Kukuča
HK Poprad: Vošvrda – Ulrych, Drgoň, Dalhuisen, Seigo, M.Hudec, D.Brejčák, Kramár, Hajnik – Marcel Haščák, Skokan, Svitana – Livingston, Bjalončík, Vandas – Tavi, Zagrapan, Handlovský – Matúš Paločko, Preisinger, Mešár
Aktualizuj online prenos
Popradčania poisťujú prvé miesto, získavajú tri body, najmä vďaka výbornej prvej polovici zápasu. Domáci sa zlepšili až v tej druhej, no na viac, ako skorigovanie náskoku súpera to nestačilo.
časová značka Koniec zápasu.
59:51 Vošvrda radšej prerušil hru po nahodení Starostu, už len posledné buly.
59:09 Dukla zamierila do útoku, Karjalainen sa pozeral na striedačku, ale tá už rezignovala.
58:43 gól Poprad dal gól!
Svitana prihral do stredného pásma MARCELOVI HAŠČÁKOVI a ten od polovice trafil prázdnu bránu Dukly.
Asistencia: Patrik Svitana.
58:16 Dukla opäť v pásme, Ackeredovo nepresné nahodenie.
58:02 Drgoň posunul puk do stredného pásma.
57:50 dôležité Akceredovu strelu Vošvrda vyrazil, Berishja následne napálil len brániaceho hráča.
57:35 Paukovček nevyhral buly pre Duklu, následne ale Drgoň spôsobil icing a opäť hra mieri do pásma hostí.
57:26 dôležité Karjalainen ostal na striedačke, 6 hráčov Dukly mieri na buly.
57:26 Pred vhadzovaním v útočnom pásme si vzal domáci tréner oddchový čas, ostane Karjalainen na striedačke? Alebo ešte len plán ako to zahrať?
57:26 Bokrošov tvrdý príklep z pravej strany Vošvrda schoval v lapačke.
56:28 J.Švec dokorčuľoval nahodený puk a udržal tak pásmo pre svoj tím, Lemcke potom hľadal spoza bránky Sojčíka, ale neporesne.
56:14 Svitana švihol hokejkou spoza obrancu, Karjalainen puk zrazil ramenom a následne prikryl.
55:57 Ulrych odtlačil od puku Chromiaka.
55:29 Hrá sa 4 na 4, komu to bude vyhovovať?
55:12 Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Berisha – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HK Poprad (Brejčák – 2 min., hrubosť).
55:12 Berisha s Brejčíkom sa pustili po prerušení hry do šarvátky, ponaťahovali sa, poobjímali, následne obaja putujú na trestnú lavicu.
54:20 Prvý útok Dukly sa po vyhratom buly udržal v pásme, Ackered hľadal pred bránkou Okuliara, ale brániaci hráč šikovne puk zblokoval.
53:56 Tréner MIkula si vzal oddychový čas, cítil že tlak Dukly silnie.
53:56 J.Švec to skúsil nahodiť z ostrého uhla, Vošvrda pritisnutý na žŕdku, ktorá následne povolila.
53:01 Chromiak strelou švihom natiahol Vošvrdu, k vyrazenému puku sa dral ešte druhý trenčiansky hráč, ale brankár Popradu sa prudko odrazil od bránky a šancu na dorážku nedopustil.
52:14 Reddick sa dostal k puku na ľavom kruhu, jeho strela preletela povedľa popradskej bránky.
52:00 Kettunen asi pozerá moc futbal, lebo keď Paločko v tiesni zahral na Vošvrdu a ten prikryl puk, reklamoval malú domov. Ale sme na hokeji.
51:02 Dalhuisen si pustil prihrávku prílši dozadu a puk mu ušiel do stredného pásma, takže následná strela bola zmarená hvizdom rozhodcu.
50:49 Ackered nastrelil puk na bránku z ľavej strany, J.Švec s Kukučom sa snažili dorážať, ale Vošvrda bol dobre postavený a puk za seba nepustil.
50:18 Sádecký sa ocitol s pukom sám na pravom kruhu, Vošvrda sa rýchlo hodil na ľad, ale strela trenčianskeho útočníka bola aj tak nepresná.
49:22 Trenčania zastavili útok hostí len za cenu zakázaného uvoľnenia.
48:50 Svitana pri prieniku jemne zahákovaný Lemckem, rozhodcovia už asi drobné fauly nebudú v tejto fáze pískať.
48:20 Dalhuisen videl šancu vysunúť Svitanu do brejku, ale ten jeho prudkú prihrávku nezachytil – icing.
47:27 Po vyhratom buly vypálil od modrej Starosta, Vošvrda jeho pokus vyrazil do bezpečia.
47:26 Bojuje sa na oboch stranách ľadovej plochy, ale šance sa nám teraz moc nerodia.
46:40 Hudec z ľavého kruhu vyslal strelecký pokus, ale ten bol príliš málo razant ný.
46:12 Vošvrda vyšiel z bránky a poradil si, pred dobiedzajúcim Rehušom prihral svojim spoluhráčom.
45:45 Dalhuisen nahadzoval puk do útočného pásma, zblokovaný puk skončil mimo ľadovej plochy.
45:13 dôležité Ulrych vystrelil spoza brániacich hráčov, Karjalainen nič nevidel a na jeho šťastie puk zacinkal len na žŕdke a odrazil sa do rohu.
44:10 Brejčák z ľavej strany poslal strieľanú prihrávku pred bránku, kde ju tečoval Bjalončík, ale puk zamieril nad hornú žrdku.
42:35 Chromiak sa vyhol obrancovi, mal spoluhráča pred bránkou, ktorý však bol bránený, rozhodol sa preto pre strelu z pravého kruhu, puk príliš podvihol.
41:53 Tesne pred Tavim vzal puk obranca E.Švec, nedovolil tak útočníkovi Popradu dostať sa do šance.
40:36 Svitanova prihrávka na ľavý kruh a tam sa z prvej oprel do puku Haščák, ale puk nemal potrebnú razanciu, aby prekvapil Karjalainena.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Prvá polovica zápasu patrila jednoznačne Popradčanom, mohli mať aj vyšší ako dvojgólový náskok. Dve presilovky nakopli domácich a od polovice zápasu sa hralo najmä na popradskú bránu. Vďaka Vošvrdovi hostia majú aj pred treťou tretinou stále bližšie k víťazstvu.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:50 Vandas prenechal puk Bjalončíkovi, ten mohol zakončovať z ľavého kruhu, ale príliš dlho čakal a strelu mu zblokoval obranca.
38:50 dôležité Dukla pokračuje v útočnej aktivite, Rehuš priklepol do druhej vlny Jalasvaarovi, ale ten v dobrej pozícii mieril nad bránu.
36:40 Trenčania zavreli súpera v pásme, strely z diaľky Vošvrda pokryl, Dukle chýbal moment prekvapenia.
35:42 Sojčík to skúsil spoza obrancu, Vošvrda úspešne zakročil betónom.
34:59 Ale vidíme teraz iný obraz hry. Aktívnejší sú domáci a Poprad prevažne bráni.
34:59 Chromiakovu akciu nakoniec zakončoval ranou od modrej Ackered, ale trafil len brániaceho Livingstona.
34:07 Trenčania zdvihli ruky nad hlavu, ale rozhodca rezolútne rozpažil, že puk neprešiel, ani následnú žiadosť trénera Dukly o videokontrolu rozhodcovia odmietli.
34:07 dôležité A Trenčania opäť pred bránkou hostí, Berisha žabkou ponad hokejku obrancu prihral Reddickovi, ale ten neprepasíroval puk zblízka cez Vošvrdu.
33:40 gól Trenčín dal gól!
Zvýšená aktivita Dukle predsa priniesla kontaktný gól, Paukovčekovu šancu dokázal Vošvrda pokryť, ale dostal sa tým mimo bránku, takže následne Okuliarove dorážky museli likvidovať obetaví brániaci hráči. Puk v mele pred bránkou nakoniec dorazil do bránky MAREK HECL.
Asistencie: Oliver Okuliar, Calle Ackered
33:17 dôležité Hecl s Paukovčekom mieril na posledného obrancu, Hecl po sťahovačke vystrelil len do stredu bránky spomedzi kruhov, to na prekonanie Vošvrdu nemohlo stačiť.
32:56 Dukla dlhšie aspoň nemusela brániť a hrala vpredu, takže aj obrana s Karjalainenom si mohli vydýchnuť.
31:43 dôležité Kettunen prihral medzi kruhy Rehušovi, ale tomu strela nesadla podľa predstáv. V závere presilovky teda Dukla svoju šancu nezvládla.
31:17 Berishov pokus z ľavého kruhu opäť korisťou popradského brankára. Následne Reddicka zvalil do bránky obranca Brejčák.
30:44 Opäť zlé prihrávky, na dlhé hokejky, nakoniec už sa Ackered nahneval a vystrelil od modrej, ale Vošvrda mal čistý výhľad a puk zachytil.
29:53 Štatisticky má Dukla najlepšie presilovky v lige, ale dnešné ich prevedenie je zatiaľ veľmi zlé.
29:39 Hecl spadol pri snahe obísť Seiga, tomu sa totiž dostala hokejka pod nohy domáceho hráča. Bude to do tretice lepšie zo strany Dukly v početnej výhode?
29:39 Vylúčenie v tíme HK Poprad (Seigo – 2 min., podrazenie).
28:42 Až v samom závere sa Trenčania dostali do útočného pásma, ale prihrávky neboli presné, takže z presilovky nebola ani strela na bránku. Zákrokov má dnes Vošvrda minimum.
27:56 Márne dobýjanie útočnej tretiny zo strany Trenčanov.
27:19 Paukovček hľadal Chromiaka pred bránkou, ale keďže ten nezachytil puk, Dukla následne stratila pásmo.
26:39 Vylúčenie v tíme HK Poprad (Livingston – 2 min., nedovolené bránenie).
26:39 Livingston trochu detsky vysekol hokejku Reddicka mimo hry a dáva šancu Dukle na presilovku.
26:15 Ak sa aj domáci dostanú do útočného pásma, je to väčšinou o dolovaní puku pri mantineloch. Chýba im ľahkosť a kombinácia.
25:20 Popradčania dobre narúšajú už zakladanie domácich útokov a Trenčania nemajú pripravenú alternatívu.
24:50 Domáci v plnom počte.
24:12 Sádecký po zisku puku naštartoval do úniku, ale rýchlo sa vrátil Dalhuisen a zastavil ho.
23:55 Karjalainen zachytil Livingstonov pokus spred bránkoviska, následne prerušil hru, nedopustil dorážky.
23:29 Po polminúte sa Popradčania usadilii v pásme, ale následne prepadol puk Drgoňovi cez hokejku a opäť musia dobýjať pásmo.
22:51 Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Jalasvaara – 2 min., podrazenie).
22:19 Kettunen s E.Švecom sa snažili udržať pásmo, ale neúspešne.
21:14 Okuliar zaviezol puk do pásma, prenechal Heclovi, ale ten následne neobišiel brániaceho hráča.
20:22 Krátky úsek dohrávanej presilovky nepriniesol pre Poprad úspech.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:45 Seigov pokus od modrej neprešiel na bránku cez brániacich hráčov.
18:52 Sojčíkova snaha vytlačila Poprad z pásma.
18:41 Taviho krížna prihrávka zblokovaná nad plexisklo mimo ľadovú plochu.
18:22 Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Okuliar – 2 min., držanie).
18:22 Dukle hra nejde, jej hráči sa snažia nahradiť to bojovnosťou, ale držanie Okuliara v útočnom pásme bolo totálne nezodpovedné a Popradčania majú presilovku zadarmo.
17:53 Svitana zvŕtal brániacich hráčov Dukly, potom poslal puk na modrú Seigovi, ale jeho strela zadunela len na zadnom mantineli.
17:10 Mešárovo nahodenie z pravého krídla vyrazil Karjalainen na ochrannú sieť.
15:38 Dvakrát musel teraz zasahovať Vošvrda, poradil si aj s nepríjemnou ranou Bokroša spoza kruhov, aj s následným pokusom zblízka.
14:59 Opäť domáci zle rozobrali hráčov v pásme, Haščák dostal priveľa priestoru, ale trafil spomedzi kruhov brániaceho hráča.
14:17 Hostia v plnom počte.
13:36 Po návrate do pásma Reddick vybojoval puk, ale potom zahnal Starostu do stredného pásma.
13:00 V presilovke síce domáci kombinovali v pásme, ale bez strely či dobrej finálnej prihrávky.
12:17 Chytia sa domáci v presilovke? Zbytočný útočný faul Dalhuisena im dáva šancu.
12:17 Vylúčenie v tíme HK Poprad (Dalhuisen – 2 min., podrazenie).
11:20 Dvojgólový náskok hostí je úplne zaslúžený, sú jasnými pánmi na ľade a Dukla musí riadne pridať, ak sa chce dostať do zápasu.
09:54 gól Poprad dal gól!
Trenčiansky hráč nevyhodil puk z pásma, Popradčania sa tak rýchlo dostali do šance, Livingston prihral Vandasovi, ten vystrelil a jeho pokus tečoval do ľavého horného rohu Karjalainenovej brány PETER BJALONČÍK.
Asistencie: Michael Vandas, James Livingston
09:40 Skokan si obhodil Jalasvaaru, ale dokorčuľoval Rehuš a puk odviezol do bezpečia.
08:53 Švecovo nahodenie z diaľky Vošvrda prikryl, následne sa práve J.Švec pochytil s Ulrychom, ale bolo to len také pošťuchovanie.
08:36 Po jednom zo súbojov zostal ležať za popradskou bránkou Valach, nezavinene si zrejme natiahol sval na nohe, ktorá mu neprirodzene ušla. Hra následne prerušená a zranenému hráčovi Dukly museli do šatne pomôcť.
08:12 Valach forčekingom získal puk a vystrelil z ľavého kruhu, Vošvrda nemusel zasahovať, keďže strela bola privysoká.
07:36 Dukla zvýšila snahu smerom do útoku, ale akciám chýba presnosť, je to také naháňanie nastrelených pukov.
06:10 Štvrtý domáci útok síce bol v pásme, ale bez strely na bránku, Dalhuisen s Mešárom nakoniec situáciu vyriešili.
05:15 Zatiaľ jednoznačná prevaha hostí, Dukal sa nedostáva k ohrozeniu Vošvrdu.
04:10 dôležité Dukla pod veľkým tlakom, Bjalončík sa výborne zorientoval v útočnom pásme a prihral na pravý kruh Vandasovi, ten ale neprekonal presúvajúceho sa Karjalainena.
03:30 dôležité Prvý útok Popradu robil veľké vetry obrane Dukly, Haščákovu strelu z pravého kruhu Karjalainen len vyrazil pred odkrytú bránu, dorážajúceho Skokana len tak tak zablokoval Lemcke.
02:54 Po vyhratom buly pálil od modrej Dalhuisen, puk bol zblokovaný.
02:12 Gól nakoniec potvrdený, takže hostia idú naozaj do vedenia.
02:12 Rozhodca ešte prezerá video, zrejme kvôli postaveniu zakončujúceho hráča v bránkovisku.
02:12 gól Poprad dal gól!
Tavi prenikol po pravom krídle okolo Rajnohu, poslal puk pred bránku, kde Bokroš sledoval hru a nebránil MAREKA ZAGRAPANA, ktorý dorazil puk do odkrytej brány.
Asistencie: Janne Tavi, Lukáš Handlovský.
01:41 Tavi si obhodil obrancu na pravo kruhu, ale potom vystrelil privysoko.
00:49 Prvá útočná snaha Dukly, hostia vyhodili puk cez všetky čiary.
00:20 Aj druhý pokus hostí domáci brankár pokryl, puk bol tiež len nahodený od pravého mantinelu.
00:18 Domáci nasadili na elitnú formáciu Popradu štvrtý útok, aj tak prvá strela Haščáka od ľavého mantinelu, Karjalainen schoval puk do lapačky.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
V domácej bránke dnes Antti KARJALAINEN, bude to pre neho šiesty zápas v drese Dukly, v piatich doterajších vychytal tri víťazstvá, jedno čisté konto, úspešnosť zákrokov 93,21%. Dukla oblečie červené dresy.

V bránke Popradu uvidíme Tomáša VOŠVRDU, ktgrý doteraz odchytal 33 zápasov, má na konte jeden shutout a úspešnosť zákrokov 91,19%. Spolu s tímom si obliekol biele dresy.
Úvodné zostavy:

Dukla Trenčín: Karjalainen, Gabriš – Lemcke, Ackered, E.Švec, Starosta, Bokroš, Jalasvaara, Rajnoha – Okuliar, Paukovček, Hecl – Kettunen, Rehuš, Berisha – Chromiak, Reddick, Valach – Sádecký, J.Švec, Sojčík – Kukuča

HK Poprad: Hamerlík, Vošvrda – Ulrych, Drgoň, Dalhuisen, Seigo, M.Hudec, D.Brejčák, Kramár, Hajnik – Marcel Haščák, Skokan, Svitana – Livingston, Bjalončík, Vandas – Tavi, Zagrapan, Handlovský – Matúš Paločko, Preisinger, Mešár.
Tipos extraliga mala od úvodu roka obrovské tempo, preto prestávka padla dobre všetkým tímom. V prvom dueli po prestávke uvidíme v Trenčíne zaujímavý súboj, kde Dukla, bojujúca o šiestu priečku, privíta priebežného lídra celej súťaže.

Trenčania mali v januári výbornú formu, vyhrali 9 z 12 zápasov, ale posledné tri duely pred prestávkou už tímu trénera Pardavého nevyšli úplne podľa predstáv. Prehrali v Bratislave, doma s Bystricou, i v Michalovciach. Hoci herne to zo strany Dukly nebolo najhoršie, vo všetkých trocjh súbojoch mužstvu chýbal jeden gól. Aj preto, že obrana už bola preťažená, mužstvo hralo na šiestich obrancov. Po pauze sa čaká návrat bekov Bokroša a Jalasvaaru, ktorý by mal sily brániacich hráčov viac rozložiť. V pondelok bola uzávierka prestupov, do kádra Dukly pribudol americký obranca Devine, ktorý by mal pomôcť zvýšiť rešpekt.

Kamzíci v tejto sezóne napĺňajú najvyššie očakávania, pod Tatrami tušia, že mužstvo má na najvyššie ciele. Preto vedenie klubu nezaháľalo ani v prestávke a ešte mužstvo posilnilo. Do tímu prišiel ruský obranca Ivan Višnevskij, ktorý odohral 9 sezón v KHL a okúsil aj NHL v drese Dallasu. Poprad vyhral 6 z posledných siedmich zápasov, naposledy pred pauzou koncertoval v Liptovskom Mikuláši, kde vyhral vysoko 11:1. Elitný útok Kamzíkov Haščák – Skokan – Svitana dominuje celej lige v kanadskom bodovaní. Marcel Haščák má 53 bodov (32+21), Patrik Svitana 43 (15+28) a Dávid Skokan 42 (13+29).

V špeciálnom rozpise súčasnej sezóny mali oba tímy zatiaľ len dva vzájomné zápasy, v Trenčíne dominoval Poprad a vyhral 6:3 (Góly: Valach, Hecl, Sojčík – Haščák 3, Zagrapan 2, Vandas), na popradskom ľade sa tešili z víťazstva naopak hráči Dukly, keď zvíťazili po nájazdoch 3:2 (Góly: Skokan, Haščák – Okuliar, Hecl, Berisha).
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo