Dukla Trenčín HK Dukla Michalovce ONLINE dnes play-off

11. 4. 2021 |

Dukla Trenčín dnes doma privíta HK Dukla Michalovce. Sledujte 6. zápas štvrťfinále ONLINE od 18:00 hod.

Hráči HK Dukla Michalovce a HK Dukla Trenčín. FOTO: TASR.

Domáci budú chcieť nadviazať na posledný duel z Michaloviec, kde vyhrali 3:1 a znížili tak stav série na 2:3. Domáci mohli mať ideálny vstup do zápasu, ale Šoltés v 2. minúte nedotiahol nádejnú akciu do želaného konca.

Hostia síce v 7. minúte nevyužili presilovku, ale v 10. už išli do vedenia. Berisha pohotovou strelou zúročil prihrávku Reddicka. Prvá tretina priniesla viacero vylúčených, ale tímy si dávali pozor na defenzívu.

Domáci odišli do kabín spokojnejší, keďže typickým "gólom do šatne" 25 sekúnd pred koncom 1. tretiny vyrovnali na 1:1. Postaral sa o to obranca Mudrák, ktorý počas hry štyroch proti štyrom uspel v ofenzívnom výpade.

Mudrák sa dostal do sľubnej šance aj v úvode 2. tretiny, ale tentoraz už Karjalainena neprekonal. Od 27. minúty hostia opäť viedli, keď Ackeredovu strelu tečoval Reddick - 1:2. Domáci hráči následne pridali na ofenzívnej aktivite. Do sľubných šancí sa dostali Bartánus, Takáč aj Suja, ale neuspeli.

Tretia tretina bola o snahe domácich prekvapiť defenzívu Trenčína, ale tá bola veľkou prekážkou. Michalovčania mali problém dostať sa do výrazných príležitostí, naopak Trenčania hrozili z brejkov.

Dôležitý gól na 1:3 strelil v 56. minúte obranca Rajnoha, keď využil veľa priestoru od obrany domácich a prekonal Tomeka. Domáci následne skúsili hru so šiestimi hráčmi, dostali sa aj k presilovke, ale bez želaného výsledku.

Dukla Trenčín
1 : 2
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
HK Dukla Ingema Michalovce

Góly a asistencie: 25. Beták (Paukovček, Valach) – 56. Bartánus (Southorn), 66. Bartánus (Ťavoda). Rozhodca: Baluška, Orolín – Kacej, Synek.
HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Ťavoda, Louis, Southorn, Šedivý – Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti – Regenda, Galamboš, Bartánus – Šoltés, Suja, Takáč – Török, Lehtonen, Mašlonka – Lačný
65:38 gól Dukla Michalovce dala gól!
Je rozhodnuté, strela Ťavodu od modrej prepadla Karjalainenovi do bránkoviska, kde bol prvý dôrazný MAREK BARTÁNUS a rozhodol zápas aj celú sériu.
Asistencia: Ján Ťavoda
65:16 Sádecký zabojoval pri mantineli, následne si Švec narazil so Sojčíkom a dorážal puk pred bránkou, no za Škorvánka ho nedostal.
64:06 Po vyhratom buly vystrelil Mudrák len mimo bránky Karjalainena.
63:56 V krátkom slede dve zakázané uvoľnenia Trenčanov, ktorí teraz budú mať čo robiť aby to ustáli.
63:24 Hráči prvého trenčianskeho útoku sa natlačili pred bránu, Kettunen sa dostal k dorážke z ľavej strany, nedostal puk cez Škorvánkov betón.
62:57 Nepresná rozohrávka hostí zavinila icing.
62:36 Erkinjuntti sa chystal na strelu medzi kruhmi, v poslednej chvíli mu brániaci hráč puk na hokejku nepustil.
62:03 dôležité Jalasvaarova strela sa od zadného mantinelu odrazila pred bránku, kde bol prvý Paukovček, ale v dorážke sa nepresadil.
60:59 Ako sa dalo čakať, úvod je opatrný.
60:01 časová značka Začalo sa predĺženie.
Už to teda bude o jedinej chybe, o jedinom góle. Dajú ho Michalovčania a postúpia do semifinále? Alebo domáci a vynútia si siedmy zápas? Trenčania majú v nohách o 4 zápasy viac z predkola a čím dlhšie sa bude hrať, tým viac síl môžu mať hostia. V tretej tretine to bolo o jedinom, Trenčín len bránil a odhazoval puky, Michalovčania búšili do plných. Predĺženie už musí priniesť z domácej strany inú taktiku, ak chcú Trenčania vyhrať.
Videli sme teda dva góly a určite musíme vidieť ešte jeden. Či už v prvom predĺžení, alebo trebárs o jednej v noci. Dajte si kávu, o 18 minút pokračujeme.
60:00 časová značka Tretia tretina sa skončila.
59:35 Hostia v útočnom pásme, dvakrát nahadzoval z pravej strany Mudrák, ale ani jeden pokus nakoniec nemieril na bránu.
58:51 Southornovo nastrelenie na zadný mantinel dostihol ako prvý rozbenutý Lalancette a aj vystrelil z ľavej strany, domáci brankár podržal svoj tím.
58:51 Domáci v plnom počte.
58:11 Bartánus pálil z prvej z ľavého kruhu, Karjalainen zastavil puk betónom.
57:43 Domáci vyhadzujú puk až za Škorvánka. Ten je v tretej tretine bez práce.
57:12 Korhonenov poku z pravého kruhu zblokovaný.
56:51 A z tlaku pramení ďaľšie vylúčenie a presilovka pre hostí, ktorí môžu ísť do vedenia.
56:51 Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Lemcke – 2 min., hákovanie).
56:35 Hosťom dodal gól ešte viac síl a pokračujú v tlaku, strela Takáča zblokovaná.
55:39 gól Dukla Michalovce dala gól!
Michalovce vyhrali buly a konečne sa im podarilo vytvoriť priestor pre obrancu. Southornovo nahodenie karjalainen neudržal a spred bránkoviska uspel v dorážke MAREK BARTÁNUS.
Asistencia: Jordon Southorn
55:33 Trenčania prvýkrát urobili menšiu chybu pri vyvážaní puku, ale Suja s Korhonenom to nedokázali rýchlo dostať do útočného pásma.
55:01 Sádecký so Švecom udržali súpera v jeho pásme a ušetrili sekundy, ale následne Michalovce opäť získali buly pred Karjalainenom.
54:30 Domáci vyviezli puk do útočného pásma, Regenda naopak nastrelil potom do ich obranného a získal buly.
54:15 Obrancov rýchlo domáci dostupujú aby nemohli strieľať, pred bránkou je husto na rozumnú prihrávku.
54:04 Trenčania naďalej pasívni, čakajú na súpera, Regendovo nahodenie Karjalainen pokryl až a dvakrát.
53:53 Michalovčania teda veľkú možnosť na vyrovnanie nevyužili, teraz ich opäť čaká dobýjanie proti piatim hráčom súpera. V reklamnej pauze tréner Valtonen vysvetluje hráčom taktiku.
53:20 Domáci v plnom počte.
53:10 Po nastrelenom puku trma vrma pred bránou, Karjalainen na ľade, ale Korhonen nenašiel spoluhráča, ktorý by mohol zakončíť.
52:36 Korhonen nabil McCormackovi a ten prudko vypálil,Karjalainen stlmil puk v náruči.
52:00 A opäť Michalovce začínajú od Škorvánka.
51:53 Po návrate do pásma nastrelil puk z uhla Suja, po vyrazení ešte dorážka Galamboša, tú Karjalainen zachytil.
51:36 Sojčík vybojoval puk a odstrelil až za bránku hostí.
51:20 Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Sádecký – 2 min., sekanie).
51:18 Takáč prihral pred bránku, kde však Šoltés netrafil puk ideálne. Následne faul domácich. Veľká šanca pre Michalovce.
50:35 Dopredu už sa domáci netlačia, chcú to najmä ubrániť.
49:40 Galamboš sa snažil nájsť v strede Bartánusa, ale ten nakoniec puk nezachytil. Michalovce útočia do plných a v prehustenom pásme sa im zatiaľ nedarí dostávať do šancí.
48:51 Hostia zvyšujú snahu a čoraz viac sa hrá v pásme Trenčína.
47:42 Dobré striiedanie hostí, Mihálik mohol dvakrát páliť, prvá rana len do Betáka, druhá už prešla na bránu, Karjalainen vyrazil betónom.
46:47 Trenčania zastavili Lehtonenovu snahu pri mantineli.
45:47 Suja do Šoltésom vyvíjali snahu v útočnej tretine, no všetci spoluhráči obsadení, takže nebolo komu prihrať.
44:28 Michalovce ťažko hľadajú cestu do šancí proti zodpovedne brániacemu súperovi.
43:45 Beták vybojoval puk pre Valacha, jeho strela zblokovaná.
43:28 Snaha hostí prerušená hvizdom, Regendovi spoluhráč prebehol do pásma rýchlejšie – postavenie mimo hry.
42:36 Sádecký sa dral do šance, spadol, ale rozhodcovia usúdili, že bez prispenia protihráča, z protiútoku to skúsil Šoltés bekhendom, ale puk nebol natoľko razantný, aby narobil Karjalainenovi problémy.
42:00 Hostia v plnom počte.
41:25 Až v druhej polovici presilovky sa domáci dostali do pásma, Lemckeho nahodenie od modrej nikto netečoval, Škorvánekj úspešne zasiahol.
40:33 Prvé dva pokusy o usadenie v tretine hostia ubránili a poslali puk až ku Karjalainenovi.
40:00 Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Takáč – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
39:59 Úplne zbytočný zákrok Takáča pár sekúnd pred koncom, keď už nebola šanca vyrovnať, trafil Starostu vysokou hokejkou do tváre pri napádaní a tak druhú tretinu začnú Trenčania presilovkou.
39:41 Michalovce vyhrali buly v útočnom pásme, puku sa zmocnil McCormack, počkal si a vystrelil spoza brániacich hráčov, pul skončil na hrudi pripraveného Karjalainena.
39:26 Prvý útok Trenčína sa usadil v pásme súpera, Starostovo nahodenie od pravého mantinelu schoval Škorvánek v lapačke a prerušil hru.
38:58 Zakázané uvoľnenie domáceho tímu, ten sa ubránil snahe Galambošovho útoku,ale bude musieť pokračovať.
38:05 Lehtonen zaviezol puk do pásma, potom však prihral spoluhráčom až do stredného pásma.
37:02 Sojčík chcel nastreliť puk od modrej, no brániaci hráč zblokoval na ochrannú sieť.
36:02 Presilovka otupila snahy hostí, ktorí dovtedy boli aktívnejší. Domáci teraz majú dobrú pasáž.
34:20 Hosťom sa podarilo ubrániť oslabenie, Trenčania ešte ostali v pásme vďaka forčekingu Šveca, prihral Sádeckému, ten však z ľavého kruhu poslal len málop nebezpečný prízemný pokus.
33:31 Kettunen prihral puk pred bránkovisko Reddickovi, ale ten bol pri zakončení tiesnený.
32:54 dôležité Trma vrma pred bránkoviskom, potom sa dobre zorientoval Kukuča, prihral pred odkrytú bránu Okuliarovi, ale ten neprekonal Škorvánka.
31:58 Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Lalancette – 2 min., držanie).
31:55 Berisha s Kettunenom dobre zakombinovali v pásme, druhý menovaný faulovaný.
30:35 dôležité Michalovčania sú v druhej tretine živší a aktívnejší, aj teraz dobre zakombinoval druhý útok, Regenda zo stredu potom zakončoval, no nad bránu.
30:13 Prečíslenie 3 na 2 domáci nezahrali ideálne, nakoniec prišla strela Rajnohu spoza obrancu, Škorvánkov istý zákrok.
30:04 Takáč prihrával pred bránku, kde videl rozbehnutého Suju, tomu chýbali centimetre, aby puk tečoval.
29:17 Trenčania dnes blokujú veľa striel, tak ako teraz Erkinjunttiho pokus spoza kruhov.
28:41 Mudrákova strela od mantinelu letela do betónov pripraveného Karjalainena, následná snaha Toroka bola neúspešná.
27:46 Galambošova strela z ostrého uhla vypadla z Karjalainenovej lapačky, ale obrana nepustila Regendu k dorážke.
27:20 Sádecký spoza bránky nabil na pravý kruhu Bokrošovi, ten pálil pohotovo, Škorvánek dobre zmenšil strelecký uhol a puk zachytil.
26:58 Louisova strela od modrej bola stečovaná, puk však zamieril mimo bránu.
26:40 Ackered vysúval Rehuša, tomu vbehli do pásma spoluhráči skôr – ofsajd.
25:46 Hostia okamžite v snahe o odpoveď, McCormack nastreľoval puk od modrej, ale lem mimo brány.
24:46 gól Trenčín dal gól!
Valach začal gólovú akciu prienikom po pravej strane, prihral do ohňa, kde Beták s Paukovčekom puk dorážali pri žŕdke a Škorvánek ho betónom nedokázal udržať. Do bránky ho zrejme dostal ŠIMON BETÁK, pre ktorého by to bol prvý extraligový gól.
Asistencie: Lukáš Paukovček, Marek Valach
23:26 dôležité Výborné striedanie prvého útoku Líšok. Zavreli súpera v pásme, obstreľovali to obrancovia, McCormackov zblokovaný poku priniesol šancu pre Korhonena, ale ten v dorážke neuspel.
22:34 Ťavoda si nakorčuľoval na puk a spoza kruhov vystrelil, nikto pred Karjalainenom nestál a ten tak nemal problém puk schovať v náruči.
22:00 dôležité Bartánusovo nahodenie od mantinelu tečoval pred bránkoviskom Regenda, domáci brankár reflexívne vystrelil betón a puk zastavil.
20:35 Berishov prienik zastavil pri mantineli Mudrák, následne ešte dostali domáci puk k Ackeredovi, ale ten neobstrelil brániaceho Korhonena.
19:45 Hostia aktívnejší v závere, Šoltés sa dvakrát pokúsil o strelu na bránku z ľavého kruhu, no ani raz neobstrelil brániaceho hráča.
18:10 Erkinjnunnti zabral a keďže bol rýchlejší ako Lemcke, získal pásmo pre hostí, ktorých však následne brániaci hráči nepustili do šance, len sa bojovalo o puk.
17:11 Starosta sa snažil s pukom preniknúť okolo mantinelu, ale Mihálik ho nepustil.
16:17 Louisova nepresná prihrávka znamená zakázané uvoľnenie Michaloviec.
15:29 Škorvánek teraz v permanencii, prvý útok Trenčína zavrel Michalovčanov, nastrelenie Lemckeho od modrej, ani zakončenie Berishu spoza kruhov brankára hostí neprekvapili.
14:20 Domáci sa udržali v pásme po buly, ale Sádeckého nepresná prihrávka ich vyhnala z tretiny.
13:54 Korhonen spoza bránky hľadal spoluhráčov, lenže tí pred bránkou neboli a hneď vyrazili dopredu domáci. Valach vyskúšal strelu z diaľky spoza obrancu, Škorvánek prerušil hru.
13:38 Až po zakázanom uvoľnení domáceho tímu sa po viac ako 9 minútach hra prerušila a vhadzovať sa bude pred Karjalainenom.
13:03 8 minút bez hvizdu rozhodcu, Okuliar s Kukučom sa snažili získať buly v útočnom pásme, ale neúspešne.
11:43 Dlhý úsek bez prerušenia, už viac ako 6 minút, hrá sa zo strany na stranu, posledné akcie ukončené tvrdými stretmi.
09:38 2 na 2 mierili hostia, pričom Okuliar Suju len dobiehal. Suja sa rozhodol pre strelu z pravého kruhu, minul bránu.
08:25 dôležité Korhonen dostal prihrávku do dobrej pozície na ľavom kruhu, snažil sa poslať puk medzi betóny, ktoré však Karjalainen zrazil a puk pokryl.
08:03 Do strely McCormacka sa obetavo vrhol Sojčík a zachytil puk.
07:28 Galamboš sa predieral až do zakončenia, nakoniec to Trenčania zvládli a tesne pred strelou mu puk vzali.
06:30 Mihálikovu rozohrávku v strednom pásme vystihol Okuliar, s Kukučom mohli do prečíslenia, ale po nepresnej prihrávke sa im to nepodarilo.
04:43 dôležité Rýchly prechod hostí do útoku, do jazdy dostal puk Lalancette a z pravého kruhu mohol zakončiť, prvý úspešný zákrok Karjlalainena.
04:26 Švec sa oprel do puku na ľavom kruhu, Škorvánek jeho príklep vyrazil na ochrannú sieť.
04:22 Hostia v plnom počte.
03:33 Ranu Lemckeho od modrej Škorvánek dobre videl a vyrazil.
02:40 dôležité Výborná pozícia pre Berishu na ľavom kruhu, ale strela švihom od kanadského útočníka letela mimo brány.
02:22 Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Galamboš – 2 min., podrazenie).
02:10 Faul hostí v útočnom pásme na Paukovčeka, výhoda pre Trenčín.
01:42 Rehenda sa rozbehol smerom do útočného pásma, ale do Louisa dostal prihrávku len na nohy.
01:10 Prvý domáci útočný pokus priniesol len nastrelenie od mantinelu, Škorvánek si teda prvýkrát siahol na puk.
00:34 Mihálikovo nastrelenie puku do útočného pásma úspech neprinieslo, Trenčania súpera vytlačili z tretiny.
Do zostavy Michaloviec sa dnes nedostal Karaffa, ktorý vo štvrtom zápase v Trenčíne mal bilanciu 1+1, naopak vracia sa do prvého útoku Christophe Lalancette. Prvýkrát dostane od začiatku šancu v bránke Stanislav Škorvánek. Zatiaľ chytal dve tretiny v prvom zápase, kedy nedostal gól a bol základom k otočke z 0:4 na 5:4. Trenčania nastupujú v nezmenenej zostave oproti poslednému zápasu.

Dukla Trenčín: Karjalainen, Valent – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Rajnoha, Jalasvaara, Urban – Berisha, Reddick, Kettunen – Kukuča, Rehuš, Okuliar – Valach, Paukovček, Beták – Sádecký, Švec, Sojčík – Krajč

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek, Tomek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Ťavoda, Louis, Southorn, Šedivý – Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti – Regenda, Galamboš, Bartánus – Šoltés, Suja, Takáč – Török, Lehtonen, Mašlonka – Lačný

Rozhodca: Baluška, Orolín – Kacej, Synek.
Tipos extraliga už pozná troch semifinalistov, jasné je aj to, ze štvrtá do partie bude Dukla. Akurát ešte nevieme, ktorá. V serii tej trenčianskej a michalovskej je odohraných päť zápasov, 3:2 vedú hokejisti z východu republiky.

Trenčania prehrávali už 1:3 na zápasy, keď prehrali oba domáce duely. Ale v piatok dokázali zvíťaziť v Michalovciach 3:1. Tréner Pardavý dal prvýkrát v play-off dôveru brankárovi Antti Karjalainenovi, ktorý pôsobil v bránke veľmi istým dojmom a podržal svoj tím. Novozložený prvý útok legionárov strelil dva góly. Trenčania tak oživili nádej na postup. Uvidíme, ako na tom budú so silami, keďže okrem piatich zápasov štvrťfinále majú v nohách aj štyri z predkola.

Michalovce po dvoch triumfoch na trenčianskom ľade boli už blízko k postupu, doma ho ešte nedosiahli. Tréner Valtonen porušil nepísané pravidlo "Never change the winning team". Vynechal zo zostavy kanadského útočníka Lalancetta, ktorý v trenčianskych zápasoch nebodoval, ale na ľade ho bolo cítiť. Stále však Michalovce majú psychickú výhodu, znásobená bude tým, že v tejto sezóne vyhrali všetky štyri zápasy v Trenčíne.

Fakty z piateho zápasu série:

HK Dukla Michalovce – HK Dukla Trenčín 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 20. Mudrák (Suja, Korhonen) – 10. Berisha (Reddick, Kettunen), 27. Reddick (Ackered, Bokroš), 56. Rajnoha (Valach, Paukovček). Rozhodovali: Baluška, D. Konc st. – Durmis, Synek, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.

/stav série: 2:3/

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Southorn, Louis, Šedivý, Ťavoda – Korhonen, Lehtonen, Erkinjuntti – Takáč, Hickmott, Šoltés – Regenda, Galamboš, Bartánus – Karaffa, Suja, Mašlonka – Lačný

HK Dukla Trenčín: Karjalainen – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Rajnoha, Jalasvaara, Urban – Berisha, Reddick, Kettunen – Kukuča, Rehuš, Okuliar – Valach, Paukovček, Beták – Sádecký, Švec, Sojčík – Krajč
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.