Dukla Trenčín HC Košice ONLINE Tipos extraliga 2021 dnes

26. 1. 2021 |

Dukla Trenčín dnes privíta doma HC Košice. Sledujte súboj ONLINE od 18:00 hod.

Hráči Dukly Trenčín sa tešia z gólu. FOTO TASR.

Dukla Trenčín dnes doma privíta v dohrávke 14. kola Tipos extraligy HC Košice. Hostia sa budú chceiť určite revanšovať z minulého zápasu s Banskou Bystricou, ktorý prehrali 1:4.

Úvod do stretnutia mali lepší Košičania, už v prvej minúte nevyužil dve dobré príležitosti Klhůfek a po teči Lapšanského rozhodcovia najprv uznali gól i s potvrdením videoarbitra, no Bystričania siahli po trénerskej výzve a boli úspešní, keďže Poirier mal nedovolený kontakt s brankárom v bránkovisku.

Dukla Trenčín HC Košice ONLINE Tipos extraliga 2021 dnes LIVE NAŽIVO

HC '05 následne ožilo, v presilovke mal šancu Lamper, no mieril iba do Sedláčka. Na opačnej strane sa v oslabení dostal do sóla Klhůfek, ale nepochopiteľne nezakončil a zbieral sekundy. Početnú výhodu napokon využili hostia v dvanástej minúte.

Z dorážky uspel Eliáš po predchádzajúcej strele Růžičku. Prvá tretina sa dohrávala až po prestávke pre dieru na zvolenskom ľade, kde hrá Banská Bystrica dočasne domáce zápasy. A dokázala počas tohto času vyrovnať. Najprv Faško-Rudáš strieľal vedľa zoči – voči Sedláčkovi, avšak v následnej presilovke sa ujal Lamperov teč po strele Žiaka.

Stredné dejstvo vyšlo trojnásobnému majstrovi podľa predstáv. Až trikrát sa v ňom presadili a súperovi nedovolili skórovať. Po rýchlom protiútoku zariadil vedenie 2:1 presnou strelou z pravej strany D'Aoust a na 3:1 zvyšoval po parádnej prihrávke Mlynaroviča od zadného mantinelu tvrdým príklepom pohotový Bdžoch z kruhu.

Košičania mali potom možnosť na zníženie, Lapšanský neuspel zblízka a mrzieť ich mohla i nevyužitá presilovka, počas ktorej paradoxne hrozili Banskobystričania. V úniku sa na dvakrát nepresadil Tamáši a gólom neskončilo ani prečíslenie Krišku s Ihnačákom. Štvrtý gól napokon pridal v 39. minúte Lamper z uhla z čiary, keď si Sedláček zrazil puk za seba.

Do tretej tretiny tak nastúpil do bránky hostí Riečický a musel sa mať na pozore počas presilovky ''baranov'. Tí ju však zahrali zle, hrozili až po nej Faškom-Rudášom, D'Aoustom a Cardwellom, gólman 'oceliarov' bol proti. Na opačnej strane mal veľa práce Belányi, zblízka sa ho snažili pokoriť Vrábeľ, Beluš a Havrila.

Hokejisti spod Urpína potom dostali možnosť hrať v početnej výhode viac než päť a pol minúty, tridsať sekúnd z toho o dvoch hráčov, no nedokázali pridať piaty gól. Mrzieť ich to nemuselo, pretože žiadny už ani neinkasovali a pripísali si tak cenné tri body do tabuľky, v ktorej sa posunuli na desiate miesto.

Dukla Trenčín
4 : 2
(0:0, 3:0, 1:2)
HC Košice

Góly a asistencie: 21. Kettunen (Okuliar, Rehuš), 24. Hecl (Bezúch), 25. E.Švec (Okuliar, Kettunen), 60. Okuliar (Sojčík, Ackered) – 41. Poirier, 42. Milý (Havrila, Cibák). Rozhodca: Baluška, D.Konc st. – Durmis, D.Konc ml..
Dukla Trenčín: Karjalainen – Lemcke, Ackered, E.Švec, Starosta, Rajnoha, Ilenčík, Urban – Bezúch, Paukovček, Hecl – Kettunen, Rehuš, Okuliar – Berisha, Reddick, M.Valach – Chromiak, J.Švec, Sojčík – J.Haščák
HC Košice: Riečický – Novota, Pavlin, D.Růžička, Michalčin, Deyl, T.Slovák, Vaculík, J.Cibák – Lapšanský, Reway, Poiriér – Klhůfek, B.Mráz, Belluš – Jokeľ, Vrábeľ, Milý – Frič, Havrila, Krasničan
59:22 gól Trenčín dal gól!
Dukla nedovolila ohroziť počas power-play svoju bránu, naopak vyrazila dopredu a OLIVER OKULIAR spoza posledného obrancu triafa prázdnu bránku a pečatí víťazstvo.
Asistencie: Peter Sojčík, Carl Ackered
41:19 gól Košice dali gól!
Výborný nástup Košíc do tretiny, Havrila v útočnom pásme prihral na pravý kruh JURAJOVI MILÉMU, ktorý zavesil puk pod hornú žŕdku. Karjalainen čara zbavený.
Asistencia: Matúš Havrila, Jakub Cibák
40:30 gól Košice dali gól!
Karjalainen sa sám pripravil o čisté konto, nahodený puk chcel rozohrať dopredu, ale trafil len nabiehajúceho EMILA POIRIERA, ktorý následne padajúceho brankára obišiel a poslal puk do odkrytej brány.
24:15 gól Trenčín dal gól!
Dukla v laufe, Okuliar prenechal puk ENRIKOVI ŠVECOVI, ten zrýchlil po pravej strane, puk nahodil na bránku, sám obkorčuľoval bránku a puk ešte dorazil.
Asistencie: Oliver Okuliar, Janne Kettunen
23:40 gól Trenčín dal gól!
Dukla hrala presilovku výborne, nakoniec ju využil MAREK HECL, ktorý vystrelil z ľavého kruhu spoza obrancu a nedal šancu brankárovi.
Asistencie: Juraj Bezúch
20:56 gól Trenčín dal gól!
Okuliar najprv skúsil šťastie, že sa obtočil spoza brány, ale neprekonal brankára, následne dostal puk na pravú stranu, výborne sa zorientoval a krížnou prihrávkou naservíroval gól ako na podnose voľnému JANNE KETTUNENOVI, na ktorého zívala odkrytá bránka.
Asistencie: Oliver Okuliar, Branislav Rehuš